Zakłady bukmacherskie na tenis w Polsce

Tenis to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Zawodnicy rywalizują nie tylko o nagrody i prestiż, ale również ogromne pieniądze liczone w milionach dolarów.

Zakłady bukmacherskie na tenis znajdziesz u wielu bukmacherów, jest to popularny do obstawiania sport, który wybiera wielu typerów. W naszym artykule znajdziesz porady, jak zarabiać na tenisie i gdzie stawiać zakłady na ten sport.

 

Ranking bukmacherów na tenisa

Buki Bonus
STS

1.660 zł BONUS

Premia do 1500 zł
+ 60 zł za zadania specjalne
+ 100 zł za zakład bez ryzyka
Kod: KODSTSVIP

STS
Visa
MasterCard
Skrill
PayU
BLIK
Warunki
100% do 300 zł od 1. dep.
50% do 500 zł od 2. dep.
50% do 700 zł od 3. dep.
obrót 2x
wpłaty depozytów do 30 dni
kurs min. 1.91
Fuksiarz

500 zł BONUS

Cashback 50% do 500 złotych

Fuksiarz
PayU
BLIK
Dotpay
Tpay
Przelewy24
Warunki
Brak wymaganego obrotu
Min. kurs dla AKO 1.6 na zdarzenie
PZBuk

1.000 zł BONUS

Cashback
+ 50 zł darmowy zakład
z kodem bonusowym: ZB100

PZBuk
Tpay
Przelewy24
Dotpay
BLIK
Warunki
Wpłata min. 50 zł
kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 30 dni
ETOTO

100 zł BONUS

200% od 1. depozytu

ETOTO
Visa
MasterCard
Przelewy24
BLIK
Paysafecard
Warunki
obrót 1x depozytem
kurs min. 2.50
w ciągu 30 dni
BETFAN

300 zł BONUS

200% do 300 złotych

BETFAN
MasterCard
Przelew bankowy
Przelewy24
BLIK
Paysafecard
Warunki
obrót 1x
kurs min. 3.00
kupony AKO
w ciągu 14 dni
TYLKO U NAS: kod promocyjny ZB300
Superbet

3.754 zł BONUS

cashback, premia 100% i freebet

Superbet
MasterCard
Visa
Tpay
Neteller
PayPal
Warunki
Bonus 100% do 200 zł
Cashback do 3500 zł
Freebet do 34 zł
obrót x2 w 10 dni; kurs min. 1,80
LVBET

2.020 zł BONUS

+ 20 zł bez depozytu i 33 dni gry bez podatku

LVBET
Visa
MasterCard
Paysafecard
BLIK
Przelewy24
Warunki
Bonus od 1. depozytu do 1500 zł
obrót x4, kurs min. 1.75
Bonus od 2. depozytu do 1500 zł
obrót x3, kurs min. 1.75
zakład bez ryzyka 333 zł
Betcris

1.400 zł BONUS

Dla 3 wpłat

Betcris
Przelewy24
SkyCash
Przelew bankowy
BLIK
Warunki
Kod bonusowy: BC1400
1x, zakład AKO, minimum 3 zdarzenia
min. kurs zdarzenia 1.30
forBET

3.000 zł BONUS

+ 30 dni gry bez podatku

forBET
Dotpay
PayU
BLIK
SkyCash
Paysafecard
Warunki
Bonus cashback 100% od 1 dep. do 1000 zł
Obrót 1x, kurs min. 1.30
Bonus od 2 dep. do 2000 zł
Obrót 2x, kurs min. 1.30
Kurs łączny kuponu 2.50
30 dni gry bez podatku
Betclic

200 zł BONUS

kod: BETCLICPLVIP
TYLKO U NAS!

Betclic
Visa
MasterCard
Skrill
Paysafecard
BLIK
Warunki
Cashback
obrót 1x
kurs min. 2.14

Jak widzisz, wielu bukmacherów posiada tenis w swojej ofercie. To dyscyplina atrakcyjna dla widza, w której gra jest niezwykle dynamiczna. Grający w zakładach bukmacherskich obstawiają bety na tenisa, w których rywalizują ze sobą:

 1. Dwóch zawodników (singiel)
 2. Czterech graczy – debel (pary męskie lub damskie)
 3. Mikst (pary mieszane).

Jak wszystkie dyscypliny sportowe również tenis może być sportem dochodowym. Poniżej dowiesz się, jak grać w zakłady bukmacherskie tenis, aby uczynić z tego dochód pasywny, a nawet podstawowe źródło utrzymania?

Co trzeba wiedzieć?

Utrzymywanie się wyłącznie z obstawiania tenisa nie jest proste. Jednak jest możliwe, do czego niezbędne są: odpowiednie przygotowanie i przestrzeganie kilku zasad.

Porada eksperta

Jednocześnie pamiętaj, że obstawianie u bukmachera jest źródłem utrzymania jedynie 2% wszystkich grających.

Zawsze liczą się też kursy. A więc koniecznie sprawdź ranking bukmacherów pozwalających graczom na obstawianie tenisa.

Zakłady bukmacherskie – 3 najlepszych bukmacherów z tenisem

Na jakie firmy mają postawić ci, którzy grają tenis w zakłady bukmacherskie? Ranking bukmacherów jest na tyle różnorodny, że każdy powinien znaleźć firmę, która będzie dla niego optymalna.

Tak pod względem szerokości oferty, metod wpłat do bukmachera, jak również bonusów i promocji bukmacherskich.

zakłady na tenis

Oczywiście, najwięcej udogodnień graczom dają firmy bukmacherskie online, u których obstawianie tenisa odbywa się za pośrednictwem strony internetowej lub specjalnie stworzonej w tym celu aplikacji. Środki gracza oraz wykonywane przez niego operacje przypisane są do indywidualnego konta. Powyżej znajdziesz najlepsze firmy oferujące legalne zakłady bukmacherskie.

Jeżeli mamy wybrać z tego top 3, są to bukmacherzy jak poniżej:

Duży wybór w zakładach bukmacherskich – tenis

Obstawianie tenisa daje graczowi naprawdę duże możliwości wyboru. Grający w zakłady bukmacherskie tenis mogą obstawiać nie tylko zwycięzcę danego meczu, ale też wiele innych zdarzeń. Każdy legalny bukmacher oferuje obstawiającym następujące zakłady w tenisie:

 1. 1/2 – zakład na zwycięzcę meczu, seta lub gema
 2. Handicap gemów/setów – zakład, w którym dla jednego z zawodników dodaje (odejmuje) się liczbę gemów (jeżeli zakład dotyczy seta) lub setów (jeżeli zakład dotyczy całego meczu)
 3. Liczba powyżej/poniżej dla punktów/gemów/setów – zakład odnoszący się do ogólnej liczby punktów w gemie, gemów w secie czy setów w meczu
 4. Dokładny wynik meczu – zakład na dokładny rezultat meczu; przy meczach do dwóch wygranych setach: 2:0, 0:2, 2:1 oraz 1:2, przy meczach do trzech wygranych setach: 3:0, 3:1, 3:2, 2:3, 1:3, 0:3
 5. Dokładny wynik seta – dokładny rezultat konkretnego seta: 6:0, 6:1, 6:2, 6:3, 6:4, 7:5, 7:6, 6:7, 5:7, 4:6, 3:6, 2:6, 1:6, 0:6
 6. Na zawodników – zakłady, które dotyczą liczby zdobytych punktów w gemie, gemów w secie czy setów w meczu przez danego zawodnika
 7. Dodatkowe – zakłady specjalne, a w tym szybkość serwisu, ilość asów, podwójnych błędów serwisowych, tie-break w meczu itp.
 8. Długoterminowe – zakłady na zwycięstwo, dojście do danej fazy turnieju przez danego zawodnika/zawodników

 

Jak obstawiać? Typy tenis

Typerzy obstawiający w zakłady bukmacherskie tenis, cenią sobie ten sport z uwagi, że jest to dyscyplina 2-drogowa, gdzie niezależnie od zdarzenia szansa na poprawny typ to 50%. To automatyczne zwiększenie szansy w stosunku na przykład obstawiania zwycięzcy w najpopularniejszej wśród typerów piłce nożnej, gdzie występuje również remis.

Wówczas jest to zdarzenie 3-drogowe, gdzie szanse gracza już na starcie spadają do 33%. Jak obstawiać tenis, aby czerpać z tego zyski? Śledź najlepsze typy na tenis i kieruj się poniższymi wskazówkami:

Przede wszystkim należy dokonać charakterystyki samych zawodników. Nie grają bowiem ani rankingi, ani też pieniądze, ale właśnie tenisiści. Dlatego obstawianie tenisa ziemnego nie może się udać bez dokładnej analizy. Obstawiający w zakłady bukmacherskie tenis muszą zwrócić uwagę na poniższe czynniki.

 • Warunki fizyczne: płeć dominującą rękę (zawodnicy praworęczni mają trudniej w grze z leworęcznymi) kraj pochodzenia (często determinuje on rodzaj preferowanej nawierzchni) wzrost i waga (wyżsi zawodnicy mają mocniejszy serwis, ale są mniej mobilni) kondycja
 • Psychika gracza (znoszenie presji, gra przeciwko faworytom, gra przeciwko słabszym („dogom”), powolne wejście w mecz („slow-starters”), zachowanie po przegraniu seta).
 • Styl gry (ofensywny, defensywny, serve&volley, mieszany; czy potrafi zmienić styl gry w zależności od przeciwnika).
 • Miejsce i waga turnieju (zawodnicy mogą preferować grę na jednej z nawierzchni; zawsze najbardziej cenią sobie turnieje najwyższej rangi).
 • Kontuzje.
 • Podatność na ustawianie meczów.

Dlaczego warto grać długoterminowe typy tenisowe?

Jeżeli obstawiasz mecze tenisa ziemnego, idę o zakład, że przede wszystkim stawiasz na poszczególnych zawodników lub zawodniczki w grze singlowej oraz deblowej, ewentualnie miksty (na turniejach wielkoszlemowych i Igrzyskach Olimpijskich). Jednak oprócz takich zakładów weź pod uwagę grę na długi termin.

Tenisowe typy długoterminowe mają bardzo wysokie kursy, przynajmniej w okolicach 2,00. Dzięki temu możesz zainwestować w zawodnika, zawodniczkę, deble lub miksty, grając dany typ za znacznie mniejszą stawkę. Jeżeli założymy, że na faworytów w pierwszych rundach są mizerne kursy (np. 1.02), zakład długoterminowy na awans takiego zawodnika do danej fazy turnieju finału ma sens.

Co więcej, jeżeli takie typy wraz z trwaniem turnieju idą po Twojej myśli, a tenisiści i tenisistki, na których postawiłeś, pewnie przemierzają kolejne rundy, możesz wypłacić taki zakład funkcją cash out lub go skontrować. Nie rezygnuj więc z długoterminowych typów na tenis tylko dlatego, że musisz zamrozić kapitał na kilka czy kilkanaście dni.

Kiedy grać typy bukmacherskie z tenisa na długi termin?

Grę na długi termin preferuje wielu specjalistów od tenisa. Przede wszystkim typy ekspertów od tenisa dotyczą zakładów długoterminowych w turniejach Wielkiego Szlema.

Jest to zrozumiałe, ponieważ u wielu bukmacherów możesz wówczas obstawić, że dany tenisista czy tenisistka nie tylko wygrają całą imprezę, co jest trudne, ale też będą najlepsi w swojej ćwiartce, awansują do półfinału, czy zagrają w finale.

Zwykle takiej opcji nie ma przy klasycznych turniejach tenisowych, gdzie długoterminowe typy z tenisa możesz zawierać na zwycięzcę turnieju ATP czy WTA.

Krecz w zakładach bukmacherskich – tenis

Z punktu widzenia graczy, którzy grają w zakłady bukmacherskie tenis, ważny jest też krecz. To sytuacja, kiedy w czasie meczu jeden z graczy zostaje zdyskwalifikowany lub nie kontynuuje gry wskutek kontuzji bądź obawy o jej pogłębienie.

Co najważniejsze, bukmacherzy nie są jednomyślni w rozliczaniu wyniku meczu zakończonego wskutek kreczu. Niezależnie od metody płatności kuponu pewne watpliwości w rozliczeniach pozostają niezmienne. Możliwości są następujące:

 • 1 piłka – jeżeli w meczu zostanie rozegrana przynajmniej jedna piłka, zakład rozliczany jest na niekorzyść zawodnika kreczującego, który przegrywa mecz.
 • 1 set – zakład jest rozliczany na niekorzyść zawodnika kreczującego, jeżeli ukończony zostanie przynajmniej jeden set. Jeżeli krecz ma miejsce w pierwszym secie, następuje zwrot stawki.
 • 2 sety – zakład jest rozliczany na niekorzyść zawodnika kreczującego, jeżeli zostaną ukończone dwa sety (bardzo rzadko stosowane przez bukmacherów). Krecz do czasu zakończenia drugiego seta oznacza zwrot postawionej stawki.
 • cały mecz – do rozliczenia zakładu mecz musi zostać ukończony. Każdy krecz w trakcie meczu to zwrot stawki.

Skąd czerpać wiedzę o tenisie?

Każdy, kto gra w zakłady bukmacherskie tenis, musi wiedzieć, jak analizować mecz i samych zawodników. Skąd czerpać wiedzę o tenisie? Na szczęście znajdziesz wiele pomocnych stron ze statystykami. Należą do nich:

 • atpworldtour – strona poświęcona rozgrywkom ATP (turniejom i zawodnikom)
 • wtatennis – strona poświęcona rozgrywkom WTA (turniejom i zawodniczkom)
 • itftennis – strona poświęcona rozgrywkom ITF (turniejom i zawodnikom/zawodniczkom)
 • tennisexplorer – strona poświęcona statystykom tenisowym (m.in. H2H – mecze bezpośrednie)
 • tennisprediction – strona poświęcona statystykom tenisowym
  profile społecznościowe zawodników i zawodniczek na portalach Facebook i Twitter

 

Tenis zakłady bukmacherskie LIVE

Obstawiający w zakłady bukmacherskie tenis mogą także typować LIVE, a więc tenis na żywo. Grając tenis, obstawianie LIVE może być niezwykle dochodowe, ale pod warunkiem, że obstawiający ogląda mecz i potrafi wyciągnąć wnioski.

Dziś nie ma z tym problemu, ponieważ wiele meczów jest transmitowanych przez firmy oferujące zakłady bukmacherskie. Poza tym obstawianie tenisa na żywo jest prostsze dlatego, że transmisje z meczów tenisowych prowadzą również stacje telewizyjne, a w tym:

 • Eurosport (m.in. Australian Open, French Open, US Open, Wimbledon i inne turnieje w sezonie)
 • TVP Sport (turnieje WTA)
 • Polsat Sport (Wimbledon, inne turnieje w sezonie)
 • Supertennis (stacja obcojęzyczna dostępna na wielu platformach telewizji cyfrowych)

Innym graczom pozostają wyniki na żywo m.in. Flashscore. Wyniki live niemal wszystkich meczów tenisowych (również tych najniższej rangi) sprawdzać punkt po punkcie można też na stronie LiveScoreHunter.

Historia tenisa ziemnego

Początków tenisa ziemnego szukać trzeba w starożytności. Współczesna wersja tego sportu narodziła się jednak w Wielkiej Brytanii pod koniec XIX wieku jako tenis na trawie (lawn tennis), szybko stając się sportem popularnym na całym świecie.

Reguły gry w tenisa zostały spisane w 1877 roku i choć wprowadzano do nich kilka zmian (tie-break – lata 70. XX wieku, Hawk-Eye – początek XXI wieku) to główne zasady pozostały niezmienione.

 

Tenis ziemny – zasady gry

Nie będziemy przytaczali dokładnych zasad gry w tenisa, nasz poradnik dedykowany jest typerom, nie osobom, które chcą zacząć przygodę z tym sportem. Oczywiście w internecie znajdziesz masę źródeł, które dokładnie opisują wszystkie zasady gry w tenisa.

Mecze tenisa ziemnego rozgrywane są na różnych pod względem nawierzchni kortach, na co obstawiający w zakłady bukmacherskie tenis muszą bezwzględnie zwracać baczną uwagę. 

Nawierzchnie kortów tenisowych

Dla graczy obstawiających zakłady bukmacherskie, tenis ziemny – jak sama nazwa wskazuje – może kojarzyć się z nawierzchnią ziemną. Nawierzchnie kortów tenisowych są jednak bardzo różne. Wyróżnia się:

 • nawierzchnię ziemną (ang. clay) – mączka może być czerwona (Europa, Ameryka Łacińska) lub zielona (Stany Zjednoczone). Charakterystyczny dla tej nawierzchni jest wyższy kozioł piłki i jej mniejsza prędkość, gdyż na tej nawierzchni wstępuje większe tarcie.
 • nawierzchnię twardą (ang. hard) – taka nawierzchnia może mieć podłoże akrylowe (Australian Open, US Open), asfaltowe lub betonowe. Korty twarde to szybciej poruszająca się piłka i jej średni kozioł.
 • nawierzchnię trawiastą (ang. grass) – trawa spotykana jest na Wimbledonie oraz kilku mniejszych turniejach. Na takiej nawierzchni piłki poruszają się szybko i odbijają niżej, gdyż tarcie jest niewielkie.
 • nawierzchnię dywanową (ang. carpet) – do tej grupy zalicza się wszystkie usuwalne pokrycia kortu, a w tym wykładziny i sztuczną darń. W zależności od nawierzchni piłka może się na nich odbijać niżej lub wyżej niż na kortach twardych.

Rozgrywanie meczu tenisa

Mecz tenisowy składa się z setów, które dzieli się na gemy, a te na punkty. Większość meczów tenisowych rozgrywana jest do dwóch wygranych setów („best of three”).

Obstawiający w zakłady bukmacherskie tenis muszą zwrócić uwagę, czy nie jest to zasada „best of five” (do trzech wygranych setów). W tej formule rozgrywane są tylko mecze męskie, ale w nielicznych turniejach (Puchar Davisa, finał IO, Australian Open – singiel, French Open – singiel, US Open – singiel, Wimbledon – singiel i debel).

Rozgrywanie meczu kończy ogłoszenie przez sędziego stołkowego formuły „Gem, set, mecz” (ang. Game, set, match), po czym nazwisk(a) zwycięzcy/zwycięzców i wyniku.

Set

Seta wygrywa zawodnik, który wygrał sześć gemów przy co najmniej dwóch gemach przewagi (6:4). Jeśli jeden zawodnik wygrał sześć gemów a drugi pięć, rozgrywa się dodatkowego gema. Jeśli wygra go zawodnik prowadzący, zwycięża w secie 7:5, jeśli lepszy jest zawodnik goniący, to odrabia on straty na 6:6 i rozgrywany jest tie-break. Wygrywa go zawodnik, który jako pierwszy zdobędzie siedem punktów, mając co najmniej dwa punkty przewagi (minimum 7:5; inne wyniki kończące tie-breaka to np. 8:6, 9:7, 10:8 itp.).

Poza tie-breakiem rozgrywany jest super tie-break stosowany głównie w trzecim (decydującym secie) debla. Rozgrywany jest on na takich samych zasadach co tie-break z tą różnicą, że rozgrywa się go do 10 punktów przy zachowaniu zasady przewagi co najmniej dwóch punktów.

Gem

Gem składa się z serii punktów przy serwisie jednego z zawodników. Wygrywa go ten, który wygra co najmniej cztery akcje przy dwóch punktach przewagi. Wynik dla tenisa jest charakterystyczny. Zaczyna się od 0:0, a kolejne punkty wygrywane przez zawodnika to:

 • 15 (franc. quinze)
 • 30 (franc. trente)
 • 40 (franc. quarante)

Jeżeli każdy z zawodników ma po trzy punkty, a wynik to 40:40 (równowaga, z ang. „deuce”) gra toczy się do uzyskania przewagi przez jednego z zawodników dwóch punktów. Stan A:40 określany jest jako przewaga (ang. advantage) jednego z tenisistów.

Ważne znaczenie mają break pointy, a więc piłki, przy których przeciwnik może wygrać gema przy serwisie podającego, co znacznie ułatwia wygranie seta. Zwłaszcza wśród mężczyzn, u których o wiele prościej wygrywać gemy przy własnym podaniu.

Zagrania tenisowe – nazwy

Całą paletę różnych zagrań tenisowych, nazw których grający w zakłady bukmacherskie tenis, często nie znają. Zagrania tenisowe, jakie można wyróżnić w tym sporcie to:

serwis – uderzenie rozpoczynające akcję, które polega na wyrzuceniu piłki w górę i jej uderzeniu. Serwis wykonany tak, że piłka trafi w karo serwisowe, a przeciwnik je nie dotknie, określany jest mianem asa.

forehand – uderzenie piłki wewnętrzną stroną rakiety (z prawej strony dla zawodnika praworęcznego, z lewej strony dla tenisisty leworęcznego). Wyróżnia się też odwrotny forehand (ang. reverse forehand), kiedy z lewej strony odbija tenisista praworęczny, a z prawej zawodnik leworęczny.

backhand – uderzenie piłki zewnętrzną stroną rakiety, z lewej strony dla zawodników praworęcznych i z prawej dla tenisistów leworęcznych. Backhand może być uderzeniem wykonanym jedną ręką (jednoręczny; nadaje piłce niską trajektorię) lub dwoma rękoma (dwuręczny; lepsza kontrola odbicia).

wolej (ang. volley) – uderzenie z powietrza przed odbiciem się piłki od podłoża.

półwolej (ang. half volley)  – uderzenie piłki po pierwszym jej odbiciu.

drajw wolej (ang. swinging volley) – ofensywne uderzenie piłki z powietrza, które ma odebrać przeciwnikowi czas na jej odegranie.

minięcie (ang. passing shot) – uderzenie piłki obok przeciwnika na tyle mocno, aby ten nie mógł jej przebić.

smecz (ang. overhead smash) – uderzenie piłki znad wysokości głowy po nieudanym lobie przeciwnika. Często jest to uderzenie kończące (ang. winners). Takie zagrania noszą nazwę kończących (ang. winners) i są ważnym elementem statystyki tenisowej.

dropszot (skrót, ang. drop-shot)  – delikatne podcięcie piłki, aby spadła ona tuż za siatką.

kros (ang. cross) – uderzenie piłki po przekątnej placu gry przez całą jego długość.

lift  – uderzenie z rotacją postępującą, kiedy po odbiciu od kortu piłka nabiera przyspieszenia.

topspin – uderzenie z rotacją awansującą.

slajs (ang. slice) – uderzenie z rotacją wsteczną lub wsteczno-boczną.

 

Turnieje tenisowe a obstawianie w zakładach bukmacherskich

Każdy, kto chce grać w zakłady bukmacherskie tenis, musi zwrócić uwagę na turnieje tenisowe i ich rangę.

1. Wielki Szlem

Dla tenisistów najważniejszymi zawodami rozgrywanymi rokrocznie są turnieje Wielkiego Szlema, a więc:

 • Australian Open (styczeń, Melbourne, nawierzchnia twarda)
 • French Open (maj-czerwiec, Paryż nawierzchnia ziemna)
 • Wimbledon (czerwiec-lipiec, Londyn, nawierzchnia trawiasta)
 • US Open (sierpień-wrzesień, Nowy Jork, nawierzchnia twarda)

Cztery wielkoszlemowe turnieje są najbardziej prestiżowymi rozgrywkami tenisowymi w sezonie. Poza prestiżem tenisiści walczą również o wysoką pulę nagród finansowych i wiele punktów do światowego rankingu ATP (ranking mężczyzn) i WTA (ranking kobiet).

Turnieje Wielkiego Szlema charakteryzuje też szeroka drabinka licząca 128 miejsc, z czego 32 przeznaczone są dla rozstawionych tenisistów. Każdy Wielki Szlem rozgrywany jest przez dwa tygodnie. Rywalizują w nich singliści, debliści i pary mieszane (miksty).

2. Masters 1000

ATP World Tour Masters 1000 to dziewięć turniejów męskich, które rangą ustępują tylko turniejom Wielkiego Szlema. Odbywają się corocznie, a wygranie każdego z nich to 1000 punktów w rankingu ATP.

Do turniejów Masters 1000 zaliczamy: Indian Wells Masters, Miami Open, Monte-Carlo Masters, Madrid Open, Italian Open, Canadian Open, Cincinnati Masters, Shanghai Masters, Paris Masters.

W listopadzie w Londynie rozgrywany jest kończący sezon Turniej Mistrzów. Udział bierze w nim ośmiu najlepszych zawodników i par danego sezonu. Zwycięzcy otrzymują maksymalnie 1500 punktów rankingowych.

3. Serie 250 i 500

ATP World Tour 500 oraz ATP World Tour 250 to odpowiedniki rozgrywanych w przeszłości turniejów określanych mianem odpowiednio International Series Gold i International Series. Łącznie w sezonie jest ich kilkadziesiąt. Poza nagrodami finansowymi gracze zdobywają w nich punkty rankingowe.

4. Challengery i Futuresy

ATP Challenger Tour to ponad 150 turniejów w sezonie, które są niższej rangi. Najniższą rangę mają turnieje Futures.

W obu przypadkach tenisiści walczą o nagrody finansowe (niezbyt wysokie) i nieliczne punkty do rankingu.

Turnieje damskie w tenisa

Ranga turniejów damskich:

 • Wielki Szlem
 • WTA Tour Championships
 • Premier
 • International
 • ITF

Kategoria Premier

Turnieje Premier Series to główne wydarzenia cyklu WTA Tour. Podobnie jak turnieje Masters u mężczyzn, tak zawody Premier w kobiecej hierarchii ustępują tylko turniejom Wielkiego Szlema.

Zwieńczeniem całego sezonu jest turniej dla ośmiu najlepszych zawodniczek i par w roku (WTA Tour Championships), który rozgrywany jest w Singapurze. W 2015 roku zwycięzcą tego turnieju została Agnieszka Radwańska.

Kategoria International

Turnieje WTA International Series to zawody niższej kategorii od cyklu WTA Premier Series. Takich turniejów w ciągu sezonu jest kilkadziesiąt.

ITF Women’s Circuit to turnieje kobiece najniższej rangi. W całym sezonie takich turniejów jest kilkaset.

Tenisowe rozgrywki międzypaństwowe

1. Igrzyska Olimpijskie

Tenisiści cenią sobie również rozgrywane co cztery lata turnieje olimpijskie. Tenis to jedna z dziewięciu dyscyplin, w ramach których sportowcy rywalizowali podczas pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w 1896 roku, kiedy rozgrywano turnieje gry pojedynczej i podwójnej mężczyzn.

Obecnie, od 2012 roku o medale walczą kobiety (singiel i debel), mężczyźni (singiel i debel) oraz pary mieszane. Poza medalami, od igrzysk w Atenach (2004) osiągnięcia w IO są nagradzane punktami rankingowymi.

2. Puchar Davisa

Męskie rozgrywki tenisowe międzypaństwowe. Państwa biorące udział w Pucharze Davisa podzielone są na 16-zespołową Grupę Światową, grupy amerykańskie, euro-afrykańskie oraz strefy Azji i Oceanii.

Każda runda składa się z pięciu meczów (rubberów) rozgrywanych do trzech setów. Dwa pierwsze to gry singlowe, następnie debel i kolejne dwa pojedynki singlowe, w których biorą udział zawodnicy z początkowych starć, zamieniając się przeciwnikami (single odwrócone).

3. Fed Cup

Odpowiednik Pucharu Davisa dla kobiet. W rozgrywkach bierze udział kilkadziesiąt państw podzielonych na Grupę Światową, strefę amerykańską, strefę euro-afrykańską oraz strefę azjatycką. Każdy mecz to pięć gier (4x singiel + 1x debel) toczonych do dwóch wygranych setów każdy.

4. Puchar Hopmana

Międzynarodowy drużynowy turniej tenisowy, który rokrocznie na przełomie grudnia i stycznia odbywa się w Perth w Australii. Nieoficjalnie są to mistrzostwa świata zespołów mieszanych. Reprezentacja każdego kraju składa się bowiem z jednej kobiety i jednego mężczyzny. W rywalizacji bierze udział osiem zespołów narodowych.

Są one podzielone na dwie grupy, w których rywalizacja toczy się systemem każdy z każdym. Każdy mecz składa się z trzech rozgrywek (meczu gry pojedynczej kobiet, meczu gry pojedynczej mężczyzn i meczu gry mieszanej). Zwycięzcy grup spotykają się w finale.

Najlepsi tenisiści w historii – pewne typy na tenis

Jeżeli szukasz pewniaków, typów na tenis, które możesz stawiać w większości turniejów, to na pewno warto śledzić poczynania poniższych tenisistów:

 • Roger Federer – Australian Open (zwycięstwo 2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018), French Open (2009), Wimbledon (2003–2007, 2009, 2012, 2017), US Open (2004–2008), IO (Pekin 2008 – złoto w grze podwójnej, Londyn 2012 – srebro w grze pojedynczej)
 • Rafael Nadal – Australian Open (2009), French Open (2005–2008, 2010–2014, 2017, 2018), Wimbledon (2008, 2010), US Open (2010, 2013, 2017), IO (Pekin 2008 – złoto singlu, Rio de Janeiro 2016 – złoto w deblu)
 • Novak Djokovic – Australian Open (2008, 2011–2013, 2015, 2016), French Open (2016), Wimbledon (2011, 2014, 2015, 2018), US Open (2011, 2015, 2018), IO (Pekin 2008 – brąz w singlu)
 • Serena Williams – Australian Open (2003, 2005, 2007, 2009, 2010, 2015, 2017), French Open (2002, 2013, 2015), Wimbledon (2002, 2003, 2009, 2010, 2012, 2015, 2016), US Open (1999, 2002, 2008, 2012–2014), IO (Sydney 2000 – złoto w deblu, Pekin 2008 – złoto w deblu, Londyn 2012 – złoto w deblu, Londyn 2012 – złoto w singlu)

 

Tenis – opinie graczy w zakładach bukmacherskich

Gracze, którzy obstawiają tenis, opinie dla zakładów bukmacherskich mają bardzo różne. Jedni cenią sobie tylko i wyłącznie grę na żywo, podczas kiedy reszta woli nie ryzykować utraty większej gotówki i obstawia spotkania jeszcze przed ich rozpoczęciem (tzw. pre-match).

Która metoda gry u bukmachera jest bardziej intratna? Gdzie jest bukmacherski złoty środek dla tych, którzy gają w zakłady bukmacherskie tenis? Którą z metod płatności wybrać, by najszybciej zrealizować kupon? Kartą płatniczą Visa / Mastercard czy Paysafecard?

Trudno powiedzieć. Z pewnością udaje się wygrywać i w jednym, i w drugim przypadku. Po pierwsze zawsze liczy się doświadczenie, przygotowanie i – jak zwykle przy odrobina szczęścia. Warto kierować się naszymi wskazówkami i śledzić typy na tenis.

 

Podsumowanie – czy warto obstawiać tenis?

Tenis z pewnością jest jednym z najlepszych sportów do obstawiania zakładów bukmacherskich. Daje wiele opcji, a dobra analiza pozwala często na zgarnięcie sporej wypłaty. Dodatkowo tenis jest popularny wśród polskich bukmacherów i z łatwością znajdziesz dobre kursy na wydarzenia tenisowe.

Pamiętaj jednak, że zawsze powinieneś stawiać na tę dyscyplinę, którą znasz najlepiej. Przed rozpoczęciem swojej przygody, zapoznaj się też z poradami ekspertów i naszym rankingiem bukmacherów w Polsce.

tenis interlinking images
Tenis to opłacalny sport do stawiania, wystarczy tylko wybrać odpowiedniego buka! Wróć do rankingu bukmacherów

FAQ: Zakłady Bukmacherskie Tenis

Zakłady bukmacherskie na tenis obstawisz u większości polskich, legalnych bukmacherów. Sprawdź nasz ranking by zdecydować, który jest najlepszy. 

Jak najbardziej. Ponieważ grający w zakłady bukmacherskie tenis już na starcie mają 50% szans na sukces, gdyż jest to dyscyplina 2-drogowa. To jedna z wielu naszych rad, jak obstawiać tenis.

Analizując mecz tenisa, trzeba wziąć pod uwagę rangę turnieju, profil zawodnika, nawierzchnię kortu, warunki fizyczne tenisisty, zdrowie zawodnika.

Największe pieniądze są w grach singlowych. W związku z tym zdarza się, że zawodnicy debla i miksta traktują jako dodatek. Mimo to są tenisiści, którzy specjalizują się tylko w grach deblowych np. para Bob Bryan/Mike Bryan.

Tak! Ubiegłoroczny sezon zaczął się od pełnego kontrowersji Australian Open. I w obecnym więc może być wiele zaskoczeń, które wygenerują dla Ciebie zyski na zakładach.

gdpr
Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję