Zakłady bukmacherskie: snooker warto obstawiać?

Autor Anna Gwiazda Zaktualizowano 25/01/2023

Snooker to dyscyplina, która największą popularnością cieszy się w Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii czy Irlandii Północnej. Jeżeli grasz typy bukmacherskie, snooker obstawisz również u operatorów zakładów w Polsce, mimo że to dyscyplina niszowa, szczególnie wśród graczy. Co jednak istotne z punktu widzenia zakładów bukmacherskich, snooker potrafi być dochodowy.

Zostań z nami, a pokażemy Ci, jak patrzeć na snooker przez pryzmat zakładów. To samouczek dla każdego gracza, który obstawia snooker. Zasady, podpowiedzi, typy bukmacherskie, bukmacherzy z najlepszą ofertą, transmisje wideo – w tym artykule znajdziesz to wszystko i wiele więcej!

Plusy zakładów na snooker
 • Dyscyplina dwudrogowa i niszowa
 • Dostępne u każdego bukmachera
 • Możliwość gry na zwycięzcę i rynki dodatkowe
 • Typy pre-match i live
 • Wgląd w wyniki na żywo
 • Sporo transmisji zawodów
Minusy zakładów na snooker
 • Skomplikowane zasady dla początkujących
 • Trudny dostęp do informacji o zawodnikach
 • Pozornie nudna dyscyplina

Najlepsze zakłady bukmacherskie na snooker

Ad disclosure
Jak oceniamy?
#
STS
5/5

1660 zł Bonus

Premia do 1500 zł
+ 60 zł za zadania specjalne
+ 100 zł za zakład bez ryzyka
Kod: KODSTSVIP

100% do 300 zł od 1. dep.
50% do 500 zł od 2. dep.
50% do 700 zł od 3. dep.
obrót 2x
wpłaty depozytów do 30 dni
kurs min. 1.91
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
paysafecard.png
dotpay.png
App availability
#
4/5

50 zł Bonus

Zakład bez ryzyka 100% do 50 złotych

Brak wymaganego obrotu
Min. kurs dla AKO 1.6 na zdarzenie
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
payu.png
App availability
#
4/5

1000 zł Bonus

Cashback
+ 50 zł darmowy zakład
z kodem bonusowym: ZB100

Wpłata min. 50 zł
kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 30 dni
Metody płatności (4 in total):
visa.png
mastercard.png
dotpay.png
blik.png
App availability
#
4.5/5

100 zł Bonus

200% od 1. depozytu

obrót 1x depozytem
kurs min. 2.50
w ciągu 30 dni
Metody płatności (4 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
App availability
#
4/5

300 zł Bonus

200% do 300 złotych

obrót 1x
kurs min. 3.00
kupony AKO
w ciągu 14 dni
TYLKO U NAS: kod promocyjny ZB300
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
przelewy24.png
blik.png
paysafecard.png
App availability
#
3.5/5

3754 zł Bonus

cashback, premia 100% i freebet

Bonus 100% do 200 zł
Cashback do 3500 zł
Freebet do 34 zł
obrót x2 w 10 dni; kurs min. 1,91
Metody płatności (5 in total):
visa.png
tpay.png
skrill-direct.png
przelewy24.png
paypal.png
App availability
#
4/5

2000 zł Bonus

+ 33 dni gry bez podatku

Bonus od 1. depozytu do 500 zł
obrót x4, kurs min. 1.75
Bonus od 2. depozytu do 600 zł
obrót x3, kurs min. 1.75
Bonus od 3. depozytu do 900 zł
w ciągu 30 dni
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
paysafecard.png
App availability
#
4/5

1400 zł Bonus

Dla 3 wpłat

Kod bonusowy: BC1400
1x, zakład AKO, minimum 3 zdarzenia
min. kurs zdarzenia 1.30
Metody płatności (3 in total):
przelewy24.png
blik.png
skycash.png
App availability
#
5/5

3000 zł Bonus

+ 30 dni gry bez podatku

Bonus cashback 100% od 1 dep. do 1000 zł
Obrót 1x, kurs min. 1.30
Bonus od 2 dep. do 2000 zł
Obrót 2x, kurs min. 1.30
Kurs łączny kuponu 2.50
30 dni gry bez podatku
Metody płatności (4 in total):
skycash.png
dotpay.png
payu.png
paysafecard.png
App availability
#
4.5/5

200 zł Bonus

kod: BETCLICPLVIP
TYLKO U NAS!

Cashback
obrót 1x
kurs min. 2.14
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
skrill-direct.png
paysafecard.png
przelewy24.png
Licences:
Malta
App availability

Jeżeli grasz zakłady bukmacherskie, snooker daje duże możliwości obstawiania. Możesz mieć pewność, że grając typy bukmacherskie, snooker obstawisz u każdego operatora bez wyjątku. Oczywiście, każdy bukmacher jest w tym obszarze nieco inny. Jednak niezależnie od tego, gdzie grasz snooker, możesz liczyć m.in. na:

Możesz też oglądać mecze snookera na żywo. Oczywiście, tylko wybrane. Jeżeli to snooker na żywo, transmisja prowadzona może być na przykład tylko dla jednego czy dwóch stołów na arenie. Różne są natomiast kursy na snooker. Bukmacherzy na ten sport, podobnie jak na każdą inną dyscyplinę, mają różną marżę. Próbuj grać tam, gdzie kursy na snooker są najwyższe.

Typuj snooker u czempionów!

Jeżeli grasz snooker, typy na dziś są tym, co obstawiasz najczęściej. To w pełni normalne i dotyczy nie tylko snookera. Większość graczy obstawia zakłady bukmacherskie z krótkim terminem. Wynika to z chęci szybkiej wygranej. Pamiętaj jednak, że gra z wyprzedzeniem kilku dni jest naprawdę dobrym pomysłem.

snooker baner Grając zakłady bukmacherskie, snooker również daje taką możliwość. Dotyczy to zwłaszcza eliminacji lub drabinki pierwszej rundy, która została rozlosowana kilka dni przed turniejem. Trudniej o to podczas trwania turnieju, kiedy podobnie jak w tenisie ziemnym, drabinka zmienia się niemal każdego dnia.

Jako że mamy duże doświadczenie w typach bukmacherskich na snooker, zalecamy utworzenie konta przynajmniej u kilku operatorów. Dzięki temu masz dostęp do szerszej oferty. Możesz też grać zakłady bukmacherskie na snooker po najlepszych kursach. W końcu skorzystasz też z dodatkowych promocji operatorów.

fuksiarz jumpnavi
 • Funkcja Fuks Kreator
 • Program lojalnościowy FUKS VIP
 • Nowy operator w branży
Fuksiarz
etoto logo 232x232
 • Szeroka oferta rynków
 • Dobre kursy
 • Średnie bonusy i promocje
Etoto
pzbuk-232x232
 • Łatwa w nawigacji strona www
 • Funkcja Sklep Gracza
 • Mało transmisji wideo
Pzbuk

Poza wspomnianymi powyżej polecani przez nas operatorzy zakładów bukmacherskich z ofertą na snooker to STS, forBET, LV BET, Superbet, Betcris, BETFAN czy Betclic. Możesz też sprawdzić nasz ranking bukmacherów, by dowiedzieć się szczegółów ich oferty.

Kursy i promocje bukmacherów na snooker

Podczas obstawiania typów bukmacherskich na snooker musisz zwracać uwagę na kursy. Pamiętaj, że każdy bukmacher ma różne marże, w związku z czym kursy na poszczególne mecze i zdarzenia są inne. Dla swojego dobra i wyższych wygranych graj tam, gdzie kursy bukmacherskie na snooker są najwyższe.

Na pewno wydaje Ci się, że gra po najwyższych kursach nie ma wielkiego znaczenia, ponieważ różnice są niewielkie. To prawda, jednak o ile w przypadku jednego zdarzenia może mieć to mały wpływ na wysokość wygranej, w przypadku kilkuset czy kilku tysięcy zakładów, już ma znaczenie. W ten sposób wygrywasz więcej lub minimalizujesz wysokość straty.

Wybrani bukmacherzy organizują też różne promocje. Rzadko są to specjalne bonusy i promocje na snooker. Jednak możesz korzystać na przykład z możliwości gry bez podatku czy zwiększyć wygraną przez bonus AKO dla kuponów akumulowanych. Zwracaj na to uwagę. Wówczas może się okazać, że warto zagrać tam, gdzie kurs nie jest najwyższy.

Porównanie kursów na snooker
Wydarzenie / RezultatSuperbet Bonus
Zakłady
etoto Bonus
Zakłady
STS Bonus
Zakłady
Kyren Wilson – Ryan Day | 11,421,441,42
Kyren Wilson – Ryan Day | 22,902,802,75

Jak obstawiać snooker: typy bukmacherskie bez tajemnic

Typy bukmacherskie, które postawisz, muszą być jednak dokładnie przeanalizowane. Poniżej przygotowaliśmy kilka porad, jak analizować i grać legalne zakłady bukmacherskie ze snookera. Stosuj się do nich, a zielone będzie nie tylko sukno na stole, ale też rozliczone kupony na Twoim koncie gracza.

Praktyczne wskazówki

 1. Znajomość zasad snookera – poświęć chwilę na poznanie zasad dyscypliny. Musisz wiedzieć, czym jest Free ball, Snooker, bila styczna, jak punktowane jest wbijanie bil o różnym kolorze czy co się dzieje na zakończenie partii w razie punktowego remisu.
 2. Znajomość zawodników – poznaj zawodnika, na którego chcesz postawić. Weź pod uwagę jego styl gry i formę w ostatnim czasie. Sprawdź, czy turniej nie odbywa się w innej strefie czasowej, a zawodnik jest po długiej podróży.
 3. Ranga turnieju – im ważniejszy turniej, tym większy prestiż i wyższe wygrane. W takich turniejach zawodnicy niemal na pewno dadzą z siebie wszystko. Jednocześnie rośnie presja, a niektórzy nie radzą sobie z nią najlepiej. Warto o tym wiedzieć.
 4. Długość smeczu – w snookerze gra się do wygrania określonej liczby frejmów. Najwięcej niespodzianek zdarza się w meczach formuły Best of 7, co oznacza, że do wygrania spotkania wystarczy wygrać 4 frejmy.
 5. Graj wysokie kursy – nie bój się wysokich kursów i graj takie zdarzenia, szczególnie w formacie Best of 7. Zwłaszcza że niespodzianki w snookerze są czymś normalnym. Oczywiście, musisz widzieć przesłanki na powodzenie typu.
 6. H2H – zawodnicy snookera mają różny styl gry. Weź to pod uwagę i sprawdź historię meczów bezpośrednich między zawodnikami (H2H).
 7. Graj rynki dodatkowe – nie musisz od razu obstawiać zwycięzcy spotkania. Spróbuj zagłębić się w inne typy. Jeżeli gra dwóch równorzędnych zawodników i wszystko wskazuje na to, że mecz będzie zacięty, możesz obstawić większą liczbę frejmów.
 8. Graj zakłady długoterminowe – przeanalizuj drabinkę turniejową i rozważ grę długoterminową, np. na zwycięzcę turnieju. Jeszcze przed jego zakończeniem taki zakład możesz rozliczyć przez cash-out lub go skontrować (np. przed finałem).
 9. Faza sezonu – pierwsze turnieje to znacznie większa niepewność. Zawodnicy różnie wchodzą w sezon, inaczej też przepracowują okres wakacyjny. Weź więc pod uwagę, że w tej części rozgrywek łatwiej o niespodzianki.

Snooker u bukmachera: rodzaje zakładów

Jeżeli bukmacher snooker ma w swojej ofercie, możesz wybierać pośród kilku lub nawet kilkunastu różnych zakładów. Najpopularniejsze dostępne w ofercie zakłady bukmacherskie na snooker to m.in.:

 • 1 lub 2 – kto wygra cały mecz lub poszczególnego frejma;
 • Handicap – jeden z zawodników ma przed startem określoną przewagę frejmów (np. + 1,5 frejma) lub punktów w jednej z partii (np. + 50,5 pkt);
 • Poniżej/powyżej – nieprzekroczenie/przekroczenie liczby frejmów w meczu (np. over 5,5 frejmów) lub punktów w poszczególnej partii (np. over 120,5 pkt);
 • Break 100+ – czy w danym frejmie padnie break w wysokości minimum 100 punktów;
 • Break 50+ zawodnika – czy w danym frejmie zawodnik wbije brejka w wysokości 50 punktów lub więcej;
 • Century break zawodnika – czy w danym meczu lub frejmie zawodnik zdobędzie break o wysokości przynajmniej 100 punktów (ewentualnie kilka takich brejków w całym meczu);
 • Liczba Centuries w meczu – ile brejków 100+ zawodnika lub obu zawodników padnie w danym meczu;
 • Liczba brejków +50 w meczu – ile brejków 50+ zawodnika lub obu zawodników padnie w danym meczu;
 • Wyścig do 3 wygranych frejmów – który zawodnik jako pierwszy wygra 3 frejmy;
 • Kto uzyska najwyższy break – który zawodnik uzyska wyższy brejk w meczu;
 • Maksymalny break – czy w meczu padnie maksymalny break o wartości 147 punktów;
 • Pierwsza bila – która kolorowa bila znajdzie się w kieszeni podczas meczu lub frejma jako pierwsza.

Snooker: wyniki na żywo także w Twoim telefonie

Jeżeli obstawiasz zakłady bukmacherskie, snooker możesz śledzić na żywo online. Poniżej godne uwagi strony www, dzięki którym pozostaniesz na bieżąco z rozgrywkami:

Szczególnie polecamy dwie ostatnie strony. Możesz na nich śledzić snooker na żywo nie tylko frejm po frejmie. Mecze danego turnieju śledzić możesz tam punkt po punkcie. Weź też pod uwagę strony bukmacherów, które mają w ofercie snooker na żywo (snooker live).

Może się nawet okazać, że bukmacher prowadzi transmisję wideo z danego spotkania, dzięki czemu założysz się przez telefon, w tym przez bukmacherską aplikację mobilną.

Historia i zasady gry

Snooker narodził się w 1875 roku na subkontynencie indyjskim. Nazwę tej dyscypliny sportu wymyślił angielski porucznik sir Neville Chamberlain (1869-1940). Na Wyspy Brytyjskie gra trafiła przez angielskiego oficera Johna Robertsa i właśnie tam cieszy się największą popularnością.

Jeżeli chcesz obstawiać snooker, zasady tej gry musisz mieć w małym palcu. Zwróć uwagę na sprzęt, jakiego używa się podczas gry w snookera, i podstawowe pojęcia:

 • Stół – o wymiarach 3569 mm x 1778 mm (tolerancja 13 mm), wysokości 851-876 mm i wadze ponad 1000 kg. Na stole znajduje się sześć kieszeni (4 w narożnikach i 2 na środku długiej bandy).
 • 22 bile – 15 bil czerwonych, 6 bil kolorowych (czarna, różowa, niebieska, brązowa, zielona i żółta),1 bila biała (bila rozgrywająca). Średnica bil to 52,5 mm.
 • Kije – jednoczęściowe lub łączone, wykonywane z jesionu lub klonu z Ameryki Północnej. Są robione ręcznie i dostosowane do wzrostu zawodnika, o długości minimum 914 mm.
 • Kreda – do smarowania końcówki kija (tip), dzięki czemu kij nie ześlizguje się w trakcie uderzenia w bilę.
 • Przyrządy pomocnicze – przedłużki, nasadki na kije, podpórki (krzyżak, pająk, słoń).
 • Trójkąt – do ustawienia bil czerwonych.
 • Marker – w rękach sędziego pomocny przy czyszczeniu bili.
 • Frame – każda partia snookerowa; na mecz składa się kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt frejmów (największa liczba frejmów w meczu to 35 – finał MŚ).
 • Game – cały mecz składający się z określonej liczby frejmów; mecz turniejowy nigdy nie może zakończyć się remisem.
 • Break – suma punktów uzyskanych przez gracza podczas pojedynczego podejścia do stołu.
 • Century break – osiągnięcie lub pobicie bariery 100 punktów podczas jednego podejścia do stołu.
 • Maximum break – maksymalny break w wysokości 147 punktów; możliwy do osiągnięcia, jeśli po każdej bili czerwonej (1 pkt) wbijana zostaje bila czarna (7 pkt), a kiedy na stole zostaną tylko bile kolorowe.

Partię w snookerze zazwyczaj wygrywa zawodnik, który ma więcej punktów. Punkty zdobywa się między innymi za wbijanie bili czerwonej (1 punkt), a po niej kolorowej (żółta – 2 punkty, zielona – 3, brązowa – 4, niebieska – 5, różowa – 6, czarna – 7).

Jeżeli na stole pozostaną tylko bile kolorowe, wbija się je w kolejności od najmniej do najbardziej wartościowej (od żółtej do czarnej). Punkty można też uzyskać po faulu przeciwnika.

Zwycięstwo w partii może mieć też miejsce, jeżeli:

Jak przebiega partia w snookerze?

Wszystkim początkującym grającym w zakłady bukmacherskie, snooker może być dość problematycznym sportem. Bonusy i promocje powitalne są atrakcyjną zachętą dla graczy. Często można zyskać dodatkowe środki na grę w postaci bonusy bez depozytu. Zawsze warto mieć je na uwadze. Jednak najważniejsze to zrozumieć sens i przebieg gry w partii.

Celem każdego gracza jest wbijanie bil w taki sposób, aby wpadały one do łuz. Zawsze kijem uderza się tylko bilę białą, tak aby odpowiednie nakierowana na inne bile (czerwone lub kolorowe) kierowała je do jednej z sześciu kieszeni. Nie może to być jednak kolejność dowolna. Po bili czerwonej wbita musi być bila kolorowa.

Taka sekwencja ma miejsce do momentu, aż na stole pozostaną same bile kolorowe. Wówczas wbijane są one kolejno wg wartości punktowej (od najmniejszej do największej): żółta, zielona, brązowa, niebieska, różowa, czarna.

Oglądaj zakłady bukmacherskie: snooker w TV i internecie

Jeżeli grasz u bukmachera snooker na żywo, transmisja w streamingu wideo jest całkiem możliwa. Poszczególni operatorzy oferują streaming (np. STS, Betclic). Jednak pamiętaj, że dotyczy to tylko wybranych turniejów i meczów. Oczywiście, nie każdy bukmacher snooker w formule wideo ma w swojej ofercie.

Wygodniej i szerzej snooker jest dostępny w TV, i to w otwartych stacjach. W Polsce są to przede wszystkim stacje Eurosport. Ze swojej strony polecamy subskrypcję Eurosport Player, gdzie masz dostęp do większej liczby stołów podczas danego turnieju. W ten sposób możesz oglądać mecze, które nie są dostępne w TV. Snooker obejrzysz też w TVP Sport.

Tutaj obejrzysz mecze snookera:

Snooker: kalendarz 2022/2023

Sezon snookerowy trwa blisko rok. Wszystko zaczyna się latem, a kończy późną wiosną Mistrzostwami Świata w snookerze. Kalendarz sezonu 2022/2023 w snookerze wygląda następująco:

Sporo informacji o poszczególnych zawodach i innych aspektach snookera w ogóle znajdziesz na jego oficjalnej stronie.

Czy warto obstawiać snooker? Zakłady bukmacherskie a zysk

Bez wątpienia każdy, kto stawia zakłady bukmacherskie, snooker powinien wziąć pod uwagę. Pamiętaj, że jest to dyscyplina dwudrogowa, gdzie już na starcie masz większe szanse na trafienie, aniżeli jest to w przypadku zakładów trzydrogowych. A fakt, że to sport niepopularny, możesz wykorzystać na swoją korzyść.

 • W ten sposób łatwiej zostać ekspertem od snookera. To kolejny argument za tym, by grać zakłady na snooker. Bukmacher ma go w swojej ofercie, więc przyjrzyj się bliżej tej dyscyplinie. Typy bukmacherskie na snooker mogą być nie mniej rentowne niż piłka nożna, koszykówka czy siatkówka.

Snooker: typy bukmacherskie mogą być opłacalne

Typy bukmacherskie na snooker mogą być bardzo dochodowe. Jeżeli się przyłożysz, będą to naprawdę rentowne zakłady. Snooker jest jednak dyscypliną, którą musisz poznać bliżej. Dlatego zacznij oglądać mecze snookerowe, poznaj też zasady tego sportu, a następnie wybierz najlepszego bukmachera z ofertą na snooker.

Zalecamy przynajmniej kilku operatorów. W ten sposób będziesz grać tam, gdzie znajdziesz interesujący Cię zakład i zagrasz go po najlepszym kursie. Pamiętaj też, aby trzymać się zasad obstawiania snookera. Im bardziej zagłębisz się w ten sport, tym zakłady bukmacherskie na snooker przyniosą Ci częstsze i wyższe wygrane.

snooker jumpnavi
Snooker to niszowy sport, nie brakuje go jednak u najlepszych legalnych bukmacherów. Przeczytaj więcej o ofercie każdego z nich.
Wróć do rankingu bukmacherów

FAQ: Zakłady Bukmacherskie Snooker

Który bukmacher daje najlepsze zakłady na snookera?

Oferta na snooker u bukmacherów z naszego rankingu jest porównywalna. Sprawdź ją, by wybrać opcję najlepszą dla siebie.

Czy snooker daje zarobić obstawiającym zakłady bukmacherskie?

Snooker może być tak samo dochodowy jak wszystkie inne dyscypliny, które można obstawiać u bukmachera. Trzeba jednak kierować się pewnymi wytycznymi, które ułatwiają zakłady.

Gdzie obserwować snookera live?

Jeżeli chcesz śledzić snookera live, najlepiej zrobić to z poziomu stron dedykowanych tej dyscyplinie oraz bukmacherów, w aplikacjach i telewizji.

Czy na Snooker World można sprawdzić szczegółowe wyniki meczu?

Tak, jeżeli korzystasz ze strony z wynikami Snooker World (livescores.worldsnookerdata.com), możesz śledzić wyniki na żywo punkt po punkcie. Oprócz tego po kliknięciu w zakończony mecz sprawdzisz brejki 50+.

Snooker vs bilard – co opłaca się grać bardziej?

W pojedynku snooker vs bilard zdecydowanie lepiej wypada snooker. Jest on znacznie szerzej dostępny u bukmacherów. Łatwiej też o śledzenie wyników na żywo i same transmisje. Snooker jest też o wiele ciekawszą dyscypliną sportu od bilarda.

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję

Wszyscy operatorzy są osobiście testowani i porównywani przez recenzentów, którzy dokładnie analizują różne aspekty, w tym bonusy powitalne i metody płatności. Aby ocenić każdy indywidualny obszar zainteresowania, używamy systemu ocen w zakresie od 0 do 5 gwiazdek.