Zakłady bukmacherskie na snookera. Jak grać, by wygrać?

Snooker, bez wątpienia nie należy do najpopularniejszych sportów świata, ale może być sportem dochodowym. Wiele osób nie rozumie zasad gry i popełnia błąd utożsamiając go z bilardem. Różnic jest jednak co niemiara.

Nie da się ukryć, że bez bliższego przyjrzenia się regułom snookera, wygranie na zakładach w snookera będzie trudne.

Wszyscy ci, którzy uważają, że snooker jest nudny i za nic nie chcą zmienić swojego zdania, powinni obejrzeć kilka maksymalnych break’ów (do wglądu na YouTube) Ronniego O’Sullivana.

Najlepsze zakłady bukmacherskie na snookera

Buki Bonus
STS

1.640 zł BONUS

Bonus 100% od 1. depozytu

STS
Visa
MasterCard
Skrill
PayU
BLIK
Warunki
obrót x3 w wygranych zakładach
kurs min. 1.91
BETFAN

600 zł BONUS

Cashback do 600 złotych + freebet 60 złotych za 1. dep.
Bonus 100% do 1000 złotych za 2 dep.

BETFAN
MasterCard
Przelew bankowy
Przelewy24
BLIK
Paysafecard
Warunki
obrót 1x
kurs min. 3,8
w ciągu 7 dni
TYLKO U NAS: kod promocyjny: ZB600
Betclic

200 zł BONUS

kod: BETCLICPLVIP
TYLKO U NAS!

Betclic
Visa
MasterCard
Skrill
Paysafecard
BLIK
Warunki
Cashback
obrót 1x
kurs min. 2.14
PZBuk

1.000 zł BONUS

Cashback
+ 50 zł darmowy zakład
z kodem bonusowym: ZB100

PZBuk
Tpay
Przelewy24
Dotpay
BLIK
Warunki
Wpłata min. 50 zł
kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 30 dni
LVBET

3.333 zł BONUS

+ 20 zł bez depozytu

LVBET
Visa
MasterCard
Paysafecard
BLIK
Przelewy24
Dotpay
Warunki
Bonus od 1. depozytu do 1500 zł
obrót x4, kurs min. 1.75
Bonus od 2. depozytu do 1500 zł
obrót x3, kurs min. 1.75
zakład bez ryzyka 333 zł
Betcris

500 zł BONUS

+ Freebet do 50 zł

Betcris
Przelewy24
SkyCash
Przelew bankowy
BLIK
Warunki
Kod bonusowy: KF200
Kupon AKO z min. 3 zdarzeniami
Kurs minimalny zdarzenia 1.30
7 dni na wykorzystanie
Superbet

1.500 zł BONUS

100% do 200 zł + Cashback do 1300 zł

Superbet
MasterCard
Visa
Tpay
Neteller
PayPal
Warunki
Bonus 100% do 200 zł
Cashback do 1300 zł
obrót x2 w 10 dni; kurs min. 1,80
Fuksiarz

500 zł BONUS

Cashback 50% do 500 złotych

Fuksiarz
PayU
BLIK
Dotpay
Tpay
Przelewy24
Warunki
Brak wymaganego obrotu
Min. kurs dla AKO 1.6 na zdarzenie
forBET

3.000 zł BONUS

+ 30 dni gry bez podatku

forBET
Dotpay
PayU
Tpay
BLIK
Warunki
Bonus cashback 100% od 1 dep. do 1000 zł
Obrót 1x, kurs min. 2.2
Bonus od 2 dep. do 2000 zł
Obrót 2x, kurs min. 2.50
30 dni gry bez podatku
ETOTO

200 zł BONUS

200% do 200 PLN

ETOTO
Visa
MasterCard
Przelewy24
BLIK
Paysafecard
Warunki
200% do 200 PLN
kurs min. 2,20
obrót 1x
w ciągu 30 dni
Totolotek

500 zł BONUS

100% od depozytu

Totolotek
Visa
MasterCard
Dotpay
BLIK
Tpay
Warunki
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3
kurs min. 1,35
w ciągu 30 dni

Snooker to również sport dochodowy z punktu widzenia gracza w zakładach wzajemnych. Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, snooker może być równie intratny co piłka nożna, koszykówka, siatkówka i inne dobrze wszystkim znane dyscypliny sportowe. Warto sprawdzić ranking bukmacherów, kto oferuje najlepsze kursy dla tej dyscypliny sportu.

snooker zakłady

Obstawiającym zakłady bukmacherskie snooker daje możliwość gry kilku różnych rodzajów betów. Nie tylko są to zdarzenia na zwycięzcę poszczególnego meczu. Zakłady bukmacherskie snooker są szersze i zawierają w sobie takie typy:

 • 1 lub 2 – zakład na rozstrzygnięcie całego meczu lub poszczególnego frame’a
 • Poniżej/powyżej – zakład na nieprzekroczenie/przekroczenie liczby frame’ów w meczu lub punktów w poszczególnej partii
 • Handicap – zakład, w którym jeden z zawodników ma określoną przewagę frame’ów (np. + 1,5 frame’a) lub punktów w jednym z nich (np. + 50,5 pkt)
 • Maksymalny break – zakład, czy w meczu padnie maksymalny break o wartości 147 punktów
 • Break 100+ – zakład, czy w danym framie padnie break o wartości 100 punktów lub wyższy
 • Break 50+ zawodnika – zakład, czy w danym framie zawodnik wbije breaka w wysokości 50 punktów lub więcej
 • Century brak zawodnika – zakład, czy w danym meczu (framie) zawodnik zdobędzie break 100-punktowy lub wyższy (ewentualnie kilka takich breaków w całym meczu)
 • Pierwsza bila – zakład, która pierwsza kolorowa bila znajdzie się w kieszeni podczas meczu lub frame’a

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie snooker?

Gracze, którzy poważnie traktują zakłady bukmacherskie, snooker muszą traktować jako sport w pełni profesjonalny, a każdy bet poprzedzić analizą.

Nie zawsze się one sprawdzą, ale pozwalają zmniejszyć ryzyko przegranej. Proste metody płatności u bukmacherów – Tpay dla przykładu, usprawniają transakcje. Jednak nim postawi się pierwszy kupon, należy wziąc pod uwagę:

 • prestiż turnieju,
 • zmęczenie fizyczne zawodnika,
 • zmęczenie psychiczne zawodnika,
 • kontuzje,
 • zmianę czasu,
 • fazę sezonu.
Jednym z czynników składających się na dobre obstawianie snookera jest wybór bukmachera. Polecam Ci lidera naszego rankingu legalnych buków w Polsce. Przeczytaj więcej o STS

Zakłady bukmacherskie Snooker – wyniki na żywo

Grający w zakłady bukmacherskie snooker (inne sporty również) mają to do siebie, że lubią oglądać (przynajmniej większość) stawiane przez siebie mecze lub śledzić je na jakimś livescorze. Jak wspominaliśmy, zdecydowanie numerem jeden dla oglądających snookera jest Eurosport. Snooker jest tam pokazywany na bieżąco, ale też nie da się obejrzeć wszystkich meczów, a nie każdy ma też taką możliwość ze względu na obowiązki (praca, szkoła itp.). Dlatego dobry snooker live stream oferuje Eurosport Player do odtwarzania również na urządzeniach mobilnych. Streaming live jest też w ofercie bukmacherów, jak również zakłady na telefon.

Nie wszystkie stoły są jednak telewizyjne (na tych pokazywane są najciekawsze pojedynki), co nie oznacza, że nie można śledzić dokładnie innych pojedynków. Pozwala na to dobry livescore. Najpopularniejszym serwisem z wynikami jest Flashscore (https://www.flashscore.pl). Snooker również się tam znajduje, ale wynik aktualizowany jest jedynie co frame’a. O wiele lepszy, odświeżany co 30-60 sekund, snooker na żywo oferuje serwis Snooker World (http://www.worldsnooker.com/), gdzie mecze danego turnieju śledzić można punkt po punkcie.

Historia snookera

Snooker powstał w 1875 roku na subkontynencie indyjskim. Nazwę tej dyscypliny sportu wymyślił angielski porucznik sir Neville Chamberlain (1869-1940). Na Wyspy Brytyjskie gra trafiła przez angielskiego oficera Johna Robertsa.

Snooker w TV i Internecie

Jak obstawiać, aby regularnie wygrywać na snookerze? Stawianie kuponów jest możliwe przez stronę internetową lub aplikacje bukmacherskie. Sezon snookerowy 2018/2019 w pełni, a do kończącego sezonowe rozgrywki turnieju o mistrzostwo świata pozostało kilka miesięcy. W tym roku mistrzostwa świata Snooker World Championship 2010 odbędą się w dniach 20.04.2019 – 06.05.2019. Wcześniej rozegrane zostaną kwalifikacje. Do najważniejszego turnieju dla każdego snookerzysty jeszcze wrócimy.

Chcąc wygrywać na snookerze, wcześniej trzeba poznać jego zasady. Wiele nauczyć się można podczas oglądania meczów snookera, co zwłaszcza dziś nie jest problemem. W dobie XXI wieku, kiedy wszyscy mają dostęp do telewizji cyfrowych, niemal każdy ma możliwość oglądania stacji Eurosport i Eurosport 2. To właśnie one od wielu lat przodują w promocji snookera w Polsce. Poza mistrzostwami świata, na kanałach stacji oglądać można wiele innych ważnych turniejów snookerowych. Wśród nich są między innymi:

 • World Open,
 • Shanghai Masters,
 • China Championship,
 • English Open,
 • International Championship,
 • Northern Ireland Open,
 • UK Championship,
 • Scottish Open,
 • Masters,
 • German Masters,
 • World Grand Prix,
 • Welsh Open,
 • Indian Open,
 • China Open.

Snooker non-stop

Nie są to wszystkie turnieje pokazywane przez Eurosport, ale wyraźnie widać, że snookera oglądać tam można niemal przez cały rok. Co ważniejsze, transmisje trwają po kilka lub kilkanaście godzin dziennie. Znajdziesz tam przede wszystkim transmisję wszystkich meczy najważniejszych Mistrzostw Świata.

Wszyscy, którym to nie wystarcza, dodatkowo mogą zamówić dostęp do Eurosport Player, a więc streamu online, gdzie można oglądać nie tylko jeszcze więcej snookera, ale również wiele innych dyscyplin sportowych. Roczny dostęp do konta, opłacając je za rok z góry, kosztuje zaledwie 69 PLN, a wideo odtwarzać można na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Dla uzupełnienia należy dodać, że 1-2 turnieje w roku pokazywać stara się TVP Sport. W tym przypadku to jednak o wiele młodsze i dopiero co raczkujące rodzeństwo Eurosportu, jeśli chodzi o snooker.

Najlepsi komentatorzy snookera w Polsce

Nie tylko dyskretne i bezpieczne metody płatności, jak oferta bukmachera Paysafecard są ważne. Istotna jest również wiedza o dyscyplinie, którą można pozyskać z zaufanego źródła. O ile dawniej komentatorzy sportowi przy obsłudze meczu pracowali w pojedynkę, o tyle obecnie panuje moda na komentatora i eksperta lub dwóch ekspertów. Wszak komentatorskie dwójki są dziś na porządku dziennym. Stąd też wielu miłośników piłki nożnej wybiera Polsat Sport, gdzie mecze komentują Matusz Borek i Tomasz Hajto. Pomimo wylewającego się zewsząd hejtu, nie ulega wątpliwości, że do doskonały duet, który potrafi przenieść emocje z boiska na ekran, jak za swych najlepszych czasów potrafił robić to Dariusz Szpakowski czy nieodżałowany Jan Ciszewski.

Eurosport również ma takie kultowe, choć może nieco mniej znane duety, głównie przez mniejszą popularność komentowanych przez nich dyscyplin. Pierwszym jest para Krzysztof Wyrzykowski i Tomasz Jaroński, która zimą, jak nikt inny komentuje zawody biathlonowe, latem z kolei na 4-5 godzin potrafi przyciągnąć przed telewizory kibiców kolarstwa.

Rafał Jewutch i Przemek Kruk

Drugim duetem jest para komentatorów snookerowych – Rafał Jewtuch i Przemek Kruk. Obaj w sposób ciekawy i inteligentny komentują mecze snookerowe, nie zamykając się przy tym na komentarze internautów, których co cieszy, na snookerowym forum udziela się coraz więcej.

Nie są to oczywiście ludzie z przypadku. Kruk to polski snookerzysta i komentator sportowy, syn polskiego sędziego snookerowego, Krzysztofa. Jako zawodnik był finalistą mistrzostw Polski w 1996 roku, a rok wcześniej reprezentował nasz kraj na pierwszych międzynarodowych zawodach z udziałem Polski, I Drużynowym Pucharze Europy, w którym Polacy zajęli 11. miejsce. To również założyciel pierwszego zawodowego klubu snookera, warszawskiego Krooger Team, który powstał w 2014 roku.

Bardziej utytułowany jest Jewtuch. Jewta to z kolei 4-krotny mistrz Polski, który po raz ostatni w zawodach tych triumfował w 2008 roku. Mimo iż przez obu przemawia skromność, bez wątpienia w dużej mierze przyczynili się oni do popularyzacji snookera w Polsce. Szczególnie ważny jest profesjonalny komentator, gdy obstawiamy zakłady na żywo. Oczywiście, nie obyłoby się bez Eurosportu. Dziś, snooker to druga, po piłce nożnej najchętniej oglądana dyscyplina sportu w tej stacji. O snookerowych snach tej dwójki słyszał każdy, kto obejrzał kilka skomentowanych przez nich turniejów. Faktem jest, że słysząc termin snooker, wielu myśli Jewtuch – Kruk.

Zakłady bukmacherskie snooker – zasady gry

Obstawiając zakłady bukmacherskie, snooker nie powinien być pomijany. Gra w snooker może być intratna, jeśli dokładnie pozna się zasady gry.

Typerzy, którzy zagłębili ten sport, nie ukrywają, że można na nim wiele zarobić.

Przede wszystkim dlatego, że wiedza bukmacherów na temat snookera i samych zawodników jest mniejsza, aniżeli w przypadku najpopularniejszych sportów na świecie. Kluczowe jest więc oglądanie meczów, poznać trzeba też zasady gry w snookera.

Sprzęt do gry w snookera

Zestaw do snookera

Stół

Mecze snookera rozgrywane są na stole wykonanym z mahoniu (rama) i płyt łupkowych pokrytych zielonym suknem (blat). Stół ma wymiary 3569 mm x 1778 mm, z tolerancją obu wymiarów +/- 13 mm. Jego wysokość to od 851 mm do 876 mm, a waga przeszło 1000 kg. Na stole znajduje się sześć kieszeni (4 w narożnikach i 2 na środku długiej bandy).

Pole gry dodatkowo ma specjalne oznaczenia, a w tym:

 • Linię bazy – równolegle od dolnej bandy, w odległości 737 mm, przez całą szerokość stołu
 • Półokrąg wyznaczający pole D – o promieniu 292 mm od strony krótkiej bandy i o środku pokrywającym się ze środkiem linii bazy; środek półokręgu i miejsca jego przecięcia z linią bazy są punktami umieszczenia bil: żółtej (w prawym rogu pola D), brązowej (w środkowym punkcie pola D) i zielonej (w lewym rogu pola D)
 • Punkty:
  • centralny (na niebieską bilę) – dokładnie w środku pola gry
  • piramidy (na różową bilę) – na długiej osi stołu, w połowie odległości między punktem centralnym a górną bandą
  • główny (na czarną bilę) – na długiej osi stołu, w odległości 324 mm od bandy górnej

Bile

Komplet do snookera zawiera w sobie 22 bile, a w tym:

 • 15 bil czerwonych,
 • 6 bil kolorowych (czarna, różowa, niebieska, brązowa, zielona i żółta),
 • 1 bilę białą (bila rozgrywająca).

Ich średnica to 52,5 mm, z tolerancją +/- 0,05 mm. Waga bil musi być jednakowa, z tolerancją 3 g na komplet.

Kije

Kije do snookera wykonywane są z jesionu lub klonu z Ameryki Północnej. Ich rączki są z hebanu lub palisandru, a wstawki z palisandru, tulipanowca, oliwki lub drzewa Acacia xiphophylla. Każdy kij jest robiony ręcznie i dostosowany do wzrostu zawodnika, jednak nie może być krótszy niż 914 mm. Kije są też jednoczęściowe lub łączone. Firmy specjalizujące się w tworzeniu kijów snookerowych, to m.in.: Peradon, Cue Craft, Trevor White, Master Cue, Craftsman, John Parris, Glover Cues, Stamford Cuemakers, GBL, North West Cues, Mike Wooldridge.

Przy kijach snookerowych jednocześnie trzeba wspomnieć o kredach. Służą one do smarowania końcówki kija (tip). Dzięki temu kij nie ześlizguje się w trakcie uderzenia w bilę.

Przyrządy pomocnicze

Sprzęt do gry w snooker uzupełniają przyrządy pomocnicze, a więc:

 • Podpórki (krzyżak, pająk, słoń),
 • Przedłużki,
 • Nasadki na kije.

W określonych sytuacjach, kiedy ustawienie bili jest trudne, ułatwiają one zawodnikowi wykonanie uderzenia. Zawodnicy korzystają z przyrządów będących na wyposażeniu stołu lub przyniesionych (przez sędziego bądź zawodnika).

Innym przyrządem jest trójkąt, który pozwala ustawić bile czerwone. Na wyposażeniu sędziego jest też marker, z którego skorzystać może on przy czyszczeniu bili. Po to, by następnie ustawić ją na stole w tym samym miejscu.

Słowniczek snookera – najważniejsze definicje

Szybkie i bezpieczne metody płatności u bukmachera to tylko jeden z kluczy do sukcesu obstawiania. Warto rzucić okiem na słownik trudnych pojęć w snookerze. Biorąc pod uwagę zakłady bukmacherskie, snooker ma kilka definicji własnych. Z punktu widzenia gracza zakładów wzajemnych ważne są:

frame – każda partia snookerowa; na mecz składa się kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt frame’ów (największa liczba frame’ów w meczu to 35 – finał MŚ)

game – cały mecz składający się z określonej liczby frame’ów; mecz turniejowy nigdy nie może zakończyć się remisem

break – suma punktów uzyskanych przez gracza podczas pojedynczego podejścia do stołu

century break – osiągnięcie lub pobicie bariery 100 punktów podczas jednego podejścia do stołu

maximum break – maksymalny break w wysokości 147 punktów; możliwy do osiągnięcia, jeśli po każdej bili czerwonej (1 pkt), wbijana zostaje bila czarna (7 pkt), a kiedy na stole zostaną tylko bile kolorowe, kolejno: bila żółta (2 pkt), zielona (3 pkt), brązowa (4 pkt), niebieska (5 pkt), różowa (6 pkt) i czarna (7 pkt).

Inne pojęcia snookerowe to:

striker – zawodnik znajdujący się przy stole

stroke – wykonane uderzenie: bezpośrednie (bez kontaktu z bandą) lub pośrednie (po kontakcie z bandą)

pot – zgodne z przepisami wbicie bili do kieszeni

kick – nieczyste zbicie białej z bilą zagrywaną, co z reguły spowodowane jest zabrudzeniem jednej z bil lub nierównością na suknie

Jak przebiega partia w snookerze?

Wszystkim początkującym grającym w zakłady bukmacherskie, snooker może być dość problematycznym sportem. Bonusy i promocje powitalne są atrakcyjną zachętą dla graczy. Często można zyskać dodatkowe środki na grę w postaci bonusy bez depozytu. Zawsze warto mieć je na uwadze. Jednak najważniejsze to zrozumieć sens i przebieg gry w partii.

Celem każdego gracza jest wbijanie bil w taki sposób, aby wpadały one do łuz. Zawsze kijem uderza się tylko bilę białą. Uderzać należy ją tak, aby odpowiednie nakierowana na inne bile (czerwone lub kolorowe) kierowała je do jednej z sześciu kieszeni. Nie może to być jednak kolejność dowolna. Po wbiciu bili czerwonej, następna wbita musi być bila kolorowa. Taka sekwencja ma miejsce do momentu, aż na stole pozostaną same bile kolorowe. Wówczas wbijane są one kolejno wg wartości punktowej (od najmniejszej do największej): żółta, zielona, brązowa, niebieska, różowa, czarna.

Frame snooker

Przed rozpoczęciem każdego frame’a bile ustawiane są następująco:

 • bile czerwone – ułożone są w formie trójkąta równobocznego; bila w wierzchołku trójkąta znajdować się musi tuż nad punktem piramidy (miejsce ustawienia bili różowej)
 • bila:
  • żółta – w prawym rogu pola D,
  • zielona – w lewym rogu pola D,
  • brązowa – w środkowym punkcie pola D,
  • niebieska – w punkcie centralnym,
  • różowa – w punkcie piramidy,
  • czarna – w punkcie głównym,
  • biała rozgrywająca – w dowolnym miejscu na polu D.

Pierwsze uderzenie powinno trafić w jedną z bil czerwonych z trójkąta. Jeżeli żadna z nich nie wpadnie do kieszeni, do stołu podchodzi drugi zawodnik i tak dalej. Po wbiciu bili czerwonej zostają one w kieszeniach, z kolei bile kolorowe wracają na swoje miejsce na stole (do momentu aż na stole nie będzie już żadnej bili czerwonej). Frame kończy się, jeżeli:

 • Zawodnik będący przy stole podda partię,
 • Rozgrywający oznajmia koniec frame’a, kiedy ma przewagę 8 punktów lub więcej, a na stole pozostała tylko bila czarna,
 • Miejsce ma wbicie lub faul, kiedy na stole pozostaje tylko czarna bila,
 • Zwycięstwo zawodnika ogłosi sędzia.

Z reguły partię wygrywa gracz, który ma najwięcej punktów.

snooker bile

Faul, czyli szczególna sytuacja w snookerze

Jedną ze szczególnych sytuacji jest faul. Zachodzi on m.in., kiedy:

 • Zawodnik nie trafił żadnej bili
 • Rozgrywający nie trafi w bilę rozgrywaną jako pierwszą
 • Biała bila wpadnie do kieszeni
 • Gracz wbije bilę innego koloru niż rozgrywana
 • Zawodnik dotknie bili innej niż biała
 • Gracz dotknie białą bilę czymkolwiek innym niż końcówką kija

Po popełnieniu faulu przeciwnik otrzymuje 4 punkty lub wartość bili rozgrywanej, w zależności, która liczba jest większa. Maksymalna liczba punktów „podarowanych” przeciwnikowi przez faul to 7 „oczek”. Po faulu do stołu podchodzi drugi gracz. Może on jednak zdecydować, czy wykonać uderzenie, czy oddać je popełniającemu faul przeciwnikowi.

Jedni zawodnicy podchodzą do stołu nawet wtedy, kiedy do zwycięstwa potrzebują trzech czy czterech fauli przeciwnika. Inni natomiast rezygnują już przy potrzebie dwóch fauli. Wiele zależy od rangi turnieju i meczu, ale też samego zawodnika.

Miss, czyli szczególna sytuacja w snookerze

Miss to chybienie, jeżeli biała bila nie trafi w bilę rozgrywaną. Sędzia musi przy tym uznać, że rozgrywający nie wykorzystał swoich umiejętności, aby trafić w bilę.

Po ogłoszeniu przez sędziego missa przeciwnik może nakazać odtworzenie sytuacji na stole i ponowne uderzenie dla gracza, który popełnił chybienie.

Po trzech chybieniach z rzędu (three miss rule), faulujący przegrywa partię. Reguła chybienia jest jednak kontrowersyjna, gdyż zawsze to indywidualna ocena sędziego.

Zakłady bukmacherskie snooker – na co zwrócić uwagę

Ball in hand – Biała bila w ręce to dowolne ustawienie przez zawodnika bili w kolorze białym w polu D. Rozgrywający ma na to szansę, jeżeli jego przeciwnik skierował białą bilę do kieszeni lub wysłał ją poza stół.

Free ball – Wolną bilę sędzia przyznaje zawodnikowi po faulu jego przeciwnika, który to skończył się ustawieniem na stole sytuacji snookerowej. Rozgrywający może wówczas uderzyć dowolną bilę, która jeżeli trafi do kieszeni, zawsze liczona jest jako bila za 1 punkt. Po trafieniu, o ile jest to bila kolorowa, wraca ona na stół.

Snooker – Snooker miejsce ma wtedy, kiedy zawodnik nie może bezpośrednio uderzyć bili, gdyż na drodze uderzenia po linii prostej znajdują się bile, których dotknięcie skończy się faulem. W ten sposób zawodnicy zdobywają punkty za faule przeciwnika.

Spot occupied – Punkt zajęty to sytuacja, kiedy bila kolorowa nie może znaleźć się na swoim punkcie, gdyż jest on zajęty przez inną bilę. Umieszcza się ją wówczas w pierwszym wolnym punkcie bili o wyższej wartości, a jeżeli wszystkie punkty są zajęte najbliżej jej pierwotnego miejsca w kierunku górnej bandy.

Touching ball – Bilę styczną ogłasza sędzia, kiedy biała bila styka się bezpośrednio z bilą czerwoną lub nominowaną kolorową. Jeżeli jest to bila zagrywana, bila biała nie musi już dotknąć żadnej innej bili. W przypadku kiedy jest to bila, która nie może być zagrywana, rozgrywający musi wykonać uderzenie tak, aby jej nie poruszyć.

Pat  – Sugestia sędziego, aby rozegrać partię od nowa, kiedy postęp w grze nie jest widoczny.

Remis punktowy – Rzadka sytuacja, kiedy po wbiciu ostatniej bili czarnej jest remis. Wówczas gracze rozgrywają dogrywkę na bili czarnej, która zostaje ustawiona w swoim nominalnym punkcie.

Ranga turniejów snookerowych

Co trzeba wiedzieć, grając w zakłady bukmacherskie? Snooker to dyscyplina, w której w ciągu roku jest wiele turniejów. Jedne są nierankingowe, inne rankingowe, a najważniejsze są mistrzostwa świata (w tym roku Snooker World Championship 2020).

Od rangi turnieju i samego meczu (np. 1/32 mniej ważna niż półfinał czy finał) zależy podejście zawodnika. Snookerzyści to profesjonaliści, którzy zwracają też uwagę na nagrody pieniężne. Poza tym, wszyscy grający w legalne zakłady bukmacherskie snooker, muszą zwrócić uwagę na miejsce rozgrywania turnieju.

Niekiedy przerwa pomiędzy kolejnymi turniejami to zaledwie kilka dni, a zawody przenoszą się np. z Anglii do Chin. Ważna jest wówczas zmiana strefy czasowej i to czy dany zawodnik miał czas na aklimatyzację. Wiele meczów w ciągu tygodnia czy dwóch to również dodatkowe zmęczenie. Nie tylko fizyczne, ale też psychiczne. To wszystko obstawiający w zakłady bukmacherskie snooker, muszą brać pod uwagę przy stawianiu beta.

Sezon snookerowy 2020/2021

Sprawdź najważniejsze wydarzenia w tym roku:

* Riga Masters (50 000 funtów dla zwycięzcy)
* World Open (150 000 funtów)
* Paul Hunter Classic (20 000 funtów)
* China Championship (150 000 funtów)
* European Masters (75 000 funtów)
* English Open (70 000 funtów)
* International Championship (175 000 funtów)
* Northern Ireland Open (70 000 funtów)
* UK Championship (170 000 funtów)
* Scottish Open (70 000 funtów)
* German Masters (80 000 funtów)
* World Grand Prix (100 000 funtów)
* Welsh Open (70 000 funtów)
* Shoot-Out (32 000 funtów)
* Indian Open (50 000 funtów)
* Players Championship (125 000 funtów)
* Gibraltar Open (25 000 funtów)
* Tour Championship (150 000 funtów)
* China Open (225 000 funtów)
* Mistrzostwa Świata (500 000 funtów)

Mistrzostwa Świata w snookerze

MŚ to najważniejszy turniej snookerowy, który jest zwieńczeniem każdego sezonu, a jego finał odbywa się na początku maja. Pierwszy finał odbył się w 1927 roku, a jego zwycięzcą został Joe Davis. Co warte podkreślenia, wygrał on pierwszych 15 edycji MŚ w snookerze. Od 1977 roku zawody rozgrywane są w Crucible Theatre w Sheffield, gdzie odbywać się będą co najmniej do 2027 roku.

Powinieneś wiedzieć, że najlepsi bukmacherzy w Polsce oferują wiele zakładów na Mistrzostwa Świata w snookerze. Sprawdź nasz ranking i zdecyduj się, który bukmacher ma najciekawszą ofertę.

Od kiedy zawody Snooker World Championship odbywają się w Crucible, najbardziej utytułowanymi graczami są:

Najlepsi gracze
Snooker World Champion
Liczba tytułów MŚ
Stephen Hendrysiedem tytułów MŚ (koniec kariery)
Steve Davissześć tytułów MŚ (koniec kariery)
Ronnie O’Sullivanpięć tytułów MŚ (aktywny)
John Higginscztery tytuły MŚ (aktywny)
Mark Williams trzy tytuły MŚ (aktywny)
Mark Selbytrzy tytuły MŚ (aktywny)

Tytułu wywalczonego w Snooker World Championship 2018 będzie bronił Walijczyk Mark Williams, który w finale 18-16 ograł Szkota Johna Higginsa.

Zakłady bukmacherskie snooker – opinie

Wiedzę na temat zawodów i zakładów sportowych czerpać można z wielu różnych źródeł. Dla polskich graczy obstawiających zakłady bukmacherskie, snooker najlepiej wyjaśnią komentatorzy Eurosportu. Poza oficjalnym Fanpagem, warto zaglądać na stronę Rafał Jewtuch & Przemek Kruk.

Inne z punktu widzenia obstawiającego snooker gracza ciekawe strony to:

 • Snookerworld,
 • Worldsnooker.

Chcąc dowiedzieć się więcej o samych zawodnikach, przeglądać trzeba ich profile w mediach społecznościowych (zwłaszcza Twitter), np.:

 • Ronnie O’Sullivan (@ronnieo147),
 • Mark Selby (@markjesterselby),
 • Mark Williams (@markwil147),
 • Judd trump (@judd147t),
 • Neil Robertson (@nr147).

FAQ: Zakłady Bukmacherskie Snooker

Wśród polskich, legalnych bukmacherów online, snooker jest popularną dyscypliną, dlatego ciężko wybrać bukmachera z najlepszymi zakładami. Sprawdź nasz ranking i wybierz bukmachera, który najbardziej Ci odpowiada.

Snooker może być tak samo dochodowy, jak wszystkie inne dyscypliny, które można obstawiać u bukmachera. Jak w każdej innej dyscyplinie kierować się trzeba jednak rozsądkiem i chłodną głową.

Najważniejszymi czynnikami są aktualna forma i prestiż turnieju. Na grę wpływ mogą mieć też: zmęczenie fizyczne i psychiczne zawodnika, kontuzje, zmiana czasu, faza sezonu. Zapoznaj się z najważniejszymi zasadami gry.

Najważniejsze są odbywające się corocznie mistrzostwa świata. Kolejne w skali rangi są turnieje rankingowe i nierankingowe.

Warto szukać dodatkowych informacji w sieci, a zacząć od naszych porad jak obstawiać snooker.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~vVTVTVTVv~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~