Najlepsze Zakłady Bukmacherskie na Turniej Czterech Skoczni

Jeżeli śledzisz skoki narciarskie, na pewno interesowały Cię typy na Turniej Czterech Skoczni. Postawiłeś w tym roku na Kamila Stocha, a może masz innego faworyta? Niezależnie od tego, czy obstawiłeś zakłady na skoki narciarskie w 70. TCS na pewno przydał Ci się nasz poradnik.

Pisaliśmy o wszystkim, co jest najważniejsze w Turnieju Czterech Skoczni: o bukmacherach, kursach, podpowiedziach, typach – i wiele więcej. Podpowiadaliśmy, gdzie grać Turniej Czterech Skoczni 2021/2022 i na co zwrócić uwagę, aby Twoje typy dawały większe szanse na wygraną.

Podsumowanie Turnieju TCS

70. Turniej Czterech Skoczni przeszedł do historii. Po raz drugi w karierze Złotego Orła zgarnął Japończyk Ryoyu Kobayashi (1162,3 pkt), za którym uplasowali się dwaj Norwedzy: Marius Lindvik (1138,1) oraz Halvor Egner Granerud (1128,2). Niewiele brakowało, aby Japończyk triumfował nie tylko w całym turnieju, ale też po raz drugi wygrał wszystkie cztery konkursy. Niestety, po wygraniu w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen i Bischofshofen (zamiast konkursu w Innsbrucku; złe warunki pogodowe), 6 stycznia nie udało mu się wygrać w ostatnich zawodach w Bischofshofen, gdzie był dopiero piąty.

Spory zawód swoim kibicom sprawili Niemcy. Karl Geiger był czwarty (1123,6), z kolei Markus Eisenbichler uplasował się tuż za nim (1117,6). Obok Niemców z fatalnej strony pokazali się również Polacy. Najlepszy z biało-czerwonych był Piotr Żyła, ale zajął on dopiero 15. miejsce. Dalej byli Dawid Kubacki (22), Jakub Wolny (35), Paweł Wąsek (48), Andrzej Stękała (51) i Kamil Stoch (53), który powrócił do domu przed zakończeniem turnieju.

Zakłady na TCS 2021/2022: najlepsze typy

70. TCS był również pełen niespodzianek pod kątem bukmacherskim. Z 14 podanych przez nas typów, poprawnie wytypowaliśmy połowę z nich i na pewno nie jest to wynik, który nas satysfakcjonuje. Oby w przyszłym roku było lepiej i to pod każdym względem – wyników Polaków, skuteczniejszych typów i lepszej otoczki zawodów z kibicami pod skocznią.

Typy na konkurs w Bischofshofen
Najlepszy w Polaków: Piotr Żyła (1.45, forBET) Wydaje się, że Żyła jest obecnie najrówniej skaczącym polskim skoczkiem. Wczoraj z niezłej strony pokazał się też Dawid Kubacki, ale jednak to Żyła jest zdecydowanie regularniejszy i stawiamy, że to on zajmie najwyższe miejsce w konkursie zamykającym 70. TCS.
Najlepszy Austriak: Jan Hoerl (1.80, forBET) Hoerl skacze u siebie i wczoraj był najwyższej sklasyfikowany pośród Austriaków, zajmując 5. miejsce. Z dobrej strony pokazali się też Fettner, Haybeck i Aigner, zawiódł ponownie Kraft, który wydaje się być daleki od formy, jaką prezentował na początku sezonu. Hoerl jest obecnie zdecydowanie najlepiej i najrówniej skaczącym Austriakiem i ma szansę, aby ponownie być najlepszym ze swoich krajanów.
Najlepszy Słoweniec: Lovro Kos (1.55, forBET) We wczorajszym konkursie Kos był dopiero w trzeciej dziesiątce. Jednak to wynik jego upadku w pierwszej serii zawodów. Co jest kluczowe, w obu seriach oddał skoki zdecydowanie powyżej 135 metra. Wydaje się, że zagrozić może mu ktoś z pary Lanisek – Zajc, ale to świeżo upieczony wicemistrz Słowenii jest obecnie najlepszy pośród swoich rodaków. Wprawdzie stracił on już szansę na TOP 3 całego TCS, ale ambicji młodemu Słoweńcowi na pewno nie zabraknie. Zwłaszcza że forma jest wyborna.
Kos – Fettner (H2H). Typ: Kos (1.60, forBET) Powyżej napisaliśmy już o obydwu skoczkach. Zdecydowanie lepsze wrażenie robi na nas młody Słoweniec. Doświadczony Austriak wczoraj błysnął i nie jest wykluczone, że z dobrej strony pokaże się również dzisiaj. Jednak w lepszej formie jest Kos i jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to właśnie on powinien być lepszy w tej parze.
Typy po – po 2. konkursie w Garmisch-Partenkirchen
Zwycięzca: Ryōyū Kobayashi (1.30, Etoto) Japończyk od początku sezonu jest w znakomitej formie i nie jest wykluczone, że po raz drugi w swojej karierze sięgnie po Złotego Orła. Podobnie jak w sezonie 2018/2019 ma on szansę wygrać wszystkie cztery konkursy, ponieważ na razie triumfował w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen. Jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Lindvikiem wynosi obecnie ponad 13 punktów. Wydaje się, że jeżeli nie zdarzy się nic nadzwyczajnego, chociaż tegoroczny TCS jest bardzo zaskakujący, Japończyk wygra 70. TCS.
Kraft – Zajc (kto lepszy w klasyfikacji ogólnej) Typ: Kraft (1.65, forBET) Austriak nie zaliczy tegorocznego TCS do udanych. Kraft nie przeszedł kwalifikacji w Ga-Pa, a więc może zapomnieć o dobrym wyniku. Dla Austriaka pozostały dwa turnieje na skoczniach, które zna bardzo dobrze – w Innsbrucku i Bischofshofen. W ostatnich trzech turniejach na tych skoczniach spisywał się on znakomicie i w 5 na 6 takich konkursów kończył je w pierwszej czwórce (ponadto raz 8. miejsce). W tym roku forma nie jest dobra, ale i Słoweniec nie imponuje na skoczni i obecnie ma nad Kraftem tylko 4 punkty przewagi.
Granerud – Johansson (kto lepszy w klasyfikacji ogólnej). Typ: Granerud (1.50, forBET) Wydaje się, że typ, iż to Granerud będzie najlepszy z Norwegów, trafi do kosza. Obecnie sporą przewagę ma nad nim Lindvik, chociaż nie tracimy nadziei, że zwycięzca zeszłorocznej edycji Pucharu Świata odrobi to w drugiej części TCS. Dodajemy też zakład, że w ogólnej klasyfikacji Turnieju znajdzie się on przed reprezentacyjnym kolegą – Robertem Johanssonem. Obecnie ma on nad nim niespełna cztery punkty przewagi, a jest ostatnio odrobinę solidniejszy i równiejszy od Johanssona.
Typy po 1. konkursie w Oberstdorfie
Najlepszy Norweg. Typ: Granerud (1.60, STS) Wydaje się, że Norweg wrócił na właściwe tory i jest jednym z dużych kandydatów do walki o podium, a nawet i zwycięstwo w całym TCS. W Oberstdorfie oprócz niego bardzo dobrze zaprezentowali się jeszcze Lindvik i Johansson, ale nie jesteśmy pewni, czy stać ich na dotrzymanie kroku dla Graneruda. Zwłaszcza temu drugiemu może nieco zabraknąć na przestrzeni całego turnieju, gdzie trzeba oddać aż 8 dobrych skoków. Stawiamy, że najlepszym z Norwegów będzie zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata sprzed roku.
Najlepszy Szwajcar. Typ: Peier (1.34, STS) O dziwo Peier w pierwszym konkursie 70. TCS był najgorszym ze Szwajcarów. Jednak jego strata do Ammana i Deschwandena jest na tyle minimalna, że w trzech kolejnych konkursach powinien ją odrobić, bo jest zdecydowanie najrówniej skaczącym skoczkiem z tej trójki. Jeżeli nie zdarzy się nic nadspodziewanego, na koniec turnieju TCS Peier powinien być lepszy od swoich reprezentacyjnych kolegów.
Typy przed rozpoczęciem turnieju
Geiger – Granerud (kto wyżej w klasyfikacji generalnej). Typ: Geiger (1.40, STS) Geiger to drugi po Japończyku Kobayashim faworyt do zwycięstwa w całym TCS. W dwóch ostatnich TCS był on w klasyfikacji generalnej na 3. i 2. miejscu, spore szanse na podium ma też w tym roku. Zwłaszcza że Geiger jest równym skoczkiem, który poza jednym konkursem Pucharu Świata nie wypada z pierwszej piątki zawodów. Granerud jest w lepszej formie niż na początku sezonu, ale na Niemca może to być za mało.
Najlepszy Austriak w 70. TCS. Typ: Kraft (1.70, forBET) Wydaje się, że jest to pojedynek między dwoma zawodnikami. W podobnej formie jest obecnie dwóch Austriaków – Stefan Kraft i Jan Hoerl. Znacznie wyżej stawiamy tego pierwszego, który dwa ostatnie Turnieje Czterech Skoczni kończył w TOP 10. W pojedynczych turniejach Hoerl i inni Austriacy mogą być lepsi od Krafta, ale w TCS trzeba oddać dobrych 8 skoków. Dlatego nasz typ idzie w kierunku doświadczonego skoczka.
Peier – Stoch (kto wyżej w klasyfikacji generalnej). Typ: Stoch (1.95, forBET) Szwajcar w tym sezonie skacze naprawdę nieźle, o czym świadczy 8. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Stoch ma na razie mocno średni sezon, ale jednak w tej parze stawiamy na doświadczonego Polaka, zwycięzcę TCS sprzed roku i świeżo upieczonego mistrza Polski. Wydaje nam się, że Szwajcar to zawodnik maksymalnie na koniec TOP 10. Polaka widzimy wyżej, nawet w TOP 6 całego turnieju.
Niemcy – Norwegia (wyżej sklasyfikowany zawodnik). Typ: Niemcy (1.65, forBET) Nie ukrywamy, że w tym typie liczymy przede wszystkim na Karla Geigera. Niemiec jest chyba jedynym reprezentantem swojego kraju, którego stać na podium. Po drugiej stronie w niezłej formie są Lindvik i Granerud, ale w rywalizacji z obydwoma Norwegami faworytem jest lider Pucharu Świata.
Lindvik – Peier (kto wyżej w klasyfikacji generalnej). Typ: Lindvik (1.52, STS) Wyżej pisaliśmy już o obydwu zawodnikach. Przed turniejem Norwega stawia się w TOP 3, a więc według bukmacherów będzie on walczył o podium. Szwajcar w tym sezonie skacze równo, a w ostatnich dwóch konkursach u siebie w Engelbergu skończył nawet na 4. miejscu. Bukmacherzy widzą go w TOP 6, chociaż nie jesteśmy pewni tak dobrego występu Peiera. Jeżeli nie wydarzy się nic szczególnego, w klasyfikacji końcowej powinien być za Norwegiem.

Kursy na TCS 2021/2022

Kursy na zwycięstwo TCS 2021/2022
ZawodnikSTS Bonus
Zwycięstwo
forBET Bonus
Zwycięstwo
Etoto Bonus
Zwycięstwo
Ryōyū Kobayashi1.051.051.05
Karl Geiger40.0040.0040.00
Halvor Egner Granerud25.0020.0025.00
Marius Lindvik10.0010.0010.00
Robert Johansson175.00100.00175.00
Markus Eisenbichler75.0050.0075.00
Lovro Kos250.00150.00250.00

Gdzie można obstawiać Turniej Czterech Skoczni w 2021?

Każdy polski bukmacher posiada w ofercie zakłady bukmacherskie na Turniej Czterech Skoczni. Jednak nie zawsze oferta jest równie atrakcyjna. Najlepiej obstawiać Turniej Czterech Skoczni 2021 u bukmachera, który ma szeroką ofertę i jest bezpieczny. Oto kilka wskazówek dotyczących bukmacherów na TCS:

  • Najobszerniejszą ofertę ma STS. Godne wyróżnienia propozycje dla typerów przygotował forBET.
  • Jeżeli planujesz grać na zwycięstwa faworytów, każdy z wymienionych bukmacherów będzie odpowiednim wyborem. Postaw swój typ u operatora STS, forBET, Betclic, LV BET, Etoto, TOTALbet, BETFAN, Totolotek, PZBuk czy Fuksiarz, w zależności od tego, gdzie kurs jest najwyższy.
  • Jeżeli grasz na niespodzianki, interesują Cię pojedynki head-to-head (H2H) lub zakłady specjalne, zrób dokładniejszą selekcję. Poniżej pięciu bukmacherów, którzy na pewno Cię usatysfakcjonują.

turniej czterech skoczni

Zakłady na TCS u polskich bukmacherów

Jak co roku całkiem niezłą ofertę znajdziesz również u polskich bukmacherów na Turniej Czterech Skoczni.

Turniej 4 Skoczni możesz obstawiać w: STS, forBET, Betclic, LV BET, Etoto, TOTALbet, BETFAN, PZBuk, Totolotek czy Fuksiarz. Najbardziej rozbudowaną ofertę zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie ma STS.

Zakłady STS na TCS

STS to polski bukmacher, który ma największy udział w rynku. Zawsze ma bardzo szeroką ofertę na zakłady bukmacherskie.

Firma Bonus
STS

1.660 zł BONUS

Premia do 1500 zł
+ 60 zł za zadania specjalne
+ 100 zł za zakład bez ryzyka
Kod: KODSTSVIP

STS
Visa
MasterCard
Skrill
PayU
BLIK
Warunki
100% do 300 zł od 1. dep.
50% do 500 zł od 2. dep.
50% do 700 zł od 3. dep.
obrót 3x
wpłaty depozytów do 30 dni
kurs min. 1.91

W STS skoki narciarskie, w tym zakłady na TCS na pewno spełnią Twoje oczekiwania i wymagania. Oprócz kolejnych zawodów w Oberstdorfie, Garmisch−Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen zagrasz zakłady z następujących rynków:

  • klasyfikacja generalna – zwycięzca, TOP 3 i H2H,
  • zwycięzca – narodowość zwycięzcy, liczba wygranych konkursów, suma miejsc zajmowanych w konkursach, przewaga punktowa, w którym konkursie najwyższy wynik punktowy, w którym konkursie największa przewaga punktowa nad drugim skoczkiem,
  • inne – ilu zawodników wygra konkurs TCS, ilu zawodników stanie na podium w konkursach TCS.

Zakłady forBET na TCS

Podobnie jak we wcześniejszych latach, również na 70. TCS bukmacher forBET przygotował bardzo szeroką ofertę dla graczy. Pomijając, że możesz obstawiać każdy z czterech konkursów i kwalifikacje do zawodów, znajdziesz również wiele zakładów dodatkowych, np.:

Firma Bonus
forBET

3.000 zł BONUS

+ 30 dni gry bez podatku

forBET
Dotpay
PayU
Tpay
BLIK
Warunki
Bonus cashback 100% od 1 dep. do 1000 zł
Obrót 1x, kurs min. 1.30
Bonus od 2 dep. do 2000 zł
Obrót 2x, kurs min. 1.30
Kurs łączny kuponu 2.50
30 dni gry bez podatku
  • zwycięzca TCS,
  • skoczek w TOP 3 (TAK/NIE),
  • narodowość zwycięzcy,
  • czy 1 skoczek wygra wszystkie 4 konkursy,
  • czy zwycięzca z Oberstdorfu wygra klasyfikację generalną,
  • najlepszy skoczek z danego kraju (m.in. Polska, Norwegia, Austria, Japonia, Słowenia, tzw. kraje
  • egzotyczne),
  • H2H skoczków na klasyfikację generalną.

Zakłady LV BET na TCS

Oferta LV BET na TCS jest węższa w porównaniu do forBET i STS, ale zawiera w sobie podstawowe rynki na turnieje, kwalifikacje i zakłady specjalne. LV BET pozwala zakładać się m.in. na następujące rynki:

Firma Bonus
LVBET

3.333 zł BONUS

+ 20 zł bez depozytu

LVBET
Visa
MasterCard
Paysafecard
BLIK
Przelewy24
Dotpay
Warunki
Bonus od 1. depozytu do 1500 zł
obrót x4, kurs min. 1.75
Bonus od 2. depozytu do 1500 zł
obrót x3, kurs min. 1.75
zakład bez ryzyka 333 zł
  • zwycięzca TCS,
  • skoczek w TOP 3 TCS,
  • H2H zawodników na klasyfikację generalną.

Zakłady Betclic na TCS

Betclic to bukmacher o średniej ofercie na skoki narciarskie. Ofertą na TCS ustępuje najlepszym operatorom na rynku, aczkolwiek znajdziesz tam szeroką ofertę na kwalifikacje i konkursy (Oberstdorf, Garmisch−Partenkirchen, Innsbruck, Bischofshofen), a także podstawową na zakłady długoterminowe i specjalne, tj.:

Firma Bonus
Betclic

200 zł BONUS

kod: BETCLICPLVIP
TYLKO U NAS!

Betclic
Visa
MasterCard
Skrill
Paysafecard
BLIK
Warunki
Cashback
obrót 1x
kurs min. 2.14
  • zwycięzca 70. turnieju TCS,
  • zawodnik w TOP 3 TCS,
  • H2H zawodników na 70. Turniej Czterech Skoczni.

Zakłady ETOTO na TCS

Do pewnego momentu oferta Etoto na skoki narciarskie mocno ustępowała najlepszym bukmacherom w kategorii typów na tę dyscyplinę. Jednak obecnie portfolio rynków na TCS w Etoto jest imponujące.

Firma Bonus
ETOTO

200 zł BONUS

200% do 200 PLN

ETOTO
Visa
MasterCard
Przelewy24
BLIK
Paysafecard
Warunki
200% do 200 PLN
kurs min. 2,50
obrót 1x
w ciągu 30 dni

Podstawą są zakłady na konkursy i kwalifikacje. Jednak bukmacher oferuje też wiele zakładów dodatkowych, np.:

  • kraj zwycięzcy,
  • margines zwycięstwa,
  • wszystkie 4 konkursy wygra ten sam skoczek,
  • zwycięzca – suma wygranych konkursów.

Zakłady Totalbet na TCS

U bukmachera TOTALbet standardem są zakłady na kwalifikacje i konkursy główne, podobnie jak na zwycięzcę całego TCS i pary H2H na klasyfikację generalną.

Firma Bonus
TOTALbet

5.040 zł BONUS

Lepszy w STS

TOTALbet
Visa
MasterCard
Przelewy24
PayU
BLIK
Warunki
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3; kurs min. 1,91
brak limitów czasowych

Oprócz tego zagrasz też najlepszego skoczka z danego kraju (m.in. Polska, Niemcy, Austria, Norwegia, Słowenia) czy narodowość zwycięzcy.

Zakłady PZBuk na TCS

PZBuk wciąż czeka z ofertą na TCS. Zgadujemy więc, że będzie ona uboga. Możliwe jednak, że znajdziesz tutaj ciekawe kursowo zakłady na kwalifikacje i konkursy główne. Szczególnie polecamy przyglądać się parom H2H.

Firma Bonus
PZBuk

1.000 zł BONUS

Cashback
+ 50 zł darmowy zakład
z kodem bonusowym: ZB100

PZBuk
Tpay
Przelewy24
Dotpay
BLIK
Warunki
Wpłata min. 50 zł
kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 30 dni

Zakłady Totolotek na TCS

Pod kątem oferty na tegoroczny TCS Totolotek zdał egzamin. Oferta to sporo par H2H na kwalifikacje i konkurs główny.

Firma Bonus
Totolotek

500 zł BONUS

100% od depozytu

Totolotek
Visa
MasterCard
Dotpay
BLIK
Tpay
Warunki
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3
kurs min. 1,35
w ciągu 30 dni

Oprócz tego zagrasz pojedynki skoczków na cały turniej oraz inne zakłady na 70. TCS:

  • zwycięzca,
  • skoczek w TOP 6,
  • czy jeden skoczek wygra wszystkie cztery konkursy,
  • przewaga zwycięzcy w klasyfikacji generalnej,
  • narodowość zwycięzcy,
  • najlepszy Austriak, Polak, Słoweniec, Norweg, Japończyk, Niemiec.

Zakłady BETFAN na TCS

W BETFAN wybór zakładów na TCS jest tutaj naprawdę duży.

Firma Bonus
BETFAN

600 zł BONUS

Cashback do 600 złotych + freebet 60 złotych za 1. dep.
Bonus 100% do 1000 złotych za 2 dep.

BETFAN
MasterCard
Przelew bankowy
Przelewy24
BLIK
Paysafecard
Warunki
obrót 1x
kurs min. 3,8
w ciągu 7 dni
TYLKO U NAS: kod promocyjny: ZB600

BETFAN ma bardzo szeroką ofertę zakładów specjalnych, np.:

  • TOP 3, TOP 30, TOP 15, TOP 6 w kwalifikacjach i konkursach,
  • skoczek odda najdłuższy skok w kwalifikacjach czy konkursie,
  • zawodnik wygra przynajmniej 1 konkurs,
  • najlepszy skoczek z danego kraju,
  • zwycięzca wygra wszystkie 4 konkursy.

Oczywiście możesz grać też zakłady na zwycięstwo danego skoczka w konkursie czy kwalifikacjach. To również bogata oferta zakładów H2H na kwalifikacje, konkursy i cały TCS.

Zakłady Fuksiarz na TCS

U bukmachera Fuksiarz zagrasz zakłady na kwalifikacje, konkursy główne i cały turniej. Masz wiele par H2H, możesz też zagrać na zwycięstwo skoczka lub jego miejsce w TOP 3.

Firma Bonus
Fuksiarz

500 zł BONUS

Cashback 50% do 500 złotych

Fuksiarz
PayU
BLIK
Dotpay
Tpay
Przelewy24
Warunki
Brak wymaganego obrotu
Min. kurs dla AKO 1.6 na zdarzenie

Kiedy odbędzie się 70. Turniej Czterech Skoczni w 2021?

Już tradycyjnie Turniej Czterech Skoczni odbędzie się na przełomie roku. W 70. TCS skoczkowie będą rywalizować od 29 grudnia 2021 do 6 stycznia 2022 roku.

Turniej organizowany na niemieckich i austriackich skoczniach cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kibiców. Nie dziwi zatem, że zawodnicy traktują go niezwykle prestiżowo. Dlatego Turniej Czterech Skoczni to również świetna okazja, aby zarobić na zakładach bukmacherskich.

Terminarz

Żeby wnosić trafne zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie na TCS, musisz na bieżąco obserwować przebieg zawodów. Pomoże Ci w tym terminarz na nadchodzący – 70. Turniej 4 Skoczni:

Oberstdorf

28.12.2021 – kwalifikacje (transmisja na żywo Eurosport 1, TVN),
29.12.2021 – konkurs indywidualny (transmisja na żywo Eurosport 1, TVN).

Garmisch-Partenkirchen

31.12.2021 – kwalifikacje (transmisja na żywo Eurosport 1, TVN),
1.01.2022 – konkurs indywidualny (transmisja na żywo Eurosport 1, TVN).

Innsbruck

3.01.2022 – kwalifikacje (transmisja na żywo Eurosport 1, TVN),
4.01.2022 – konkurs indywidualny (transmisja na żywo Eurosport 1, TVN).

Bischofshofen

5.01.2022 – kwalifikacje (transmisja na żywo Eurosport 1, TVN),
6.01.2022 – konkurs indywidualny (transmisja na żywo Eurosport 1, TVN).

Jak obstawiać Turniej Czterech Skoczni?

Zawierając zakłady bukmacherskie na Turniej Czterech Skoczni klasyfikacja końcowa nie uwzględnia lokat zajmowanych przez skoczków w pojedynczych konkursach. To ważne, jeżeli zawierasz zakłady bukmacherskie na TCS już w czasie jego trwania.

Czołowe lokaty nie są premiowane, tak jak ma to miejsce w Pucharze Świata. Zwycięzcą turnieju może zostać zawodnik, który nie odniesie ani jednego zwycięstwa w konkursie. Liczą się wszystkie PUNKTY zdobyte w 8 seriach zawodów (1. i 2. w Oberstdorfie, 1. i 2. w Garmisch−Partenkirchen, 1. i 2. w Innsbrucku, 1. i 2. w Bischofshofen).

Pamiętaj, że taki system premiuje skoczków skaczących równo przez cały turniej.

Zasady rozgrywania TCS

Zaplanowany na przełomie 2021/2022 roku 70. Turniej Czterech Skoczni odbędzie się według tradycyjnych zasad. Oto najważniejsze z nich:

  • O miejscu w klasyfikacji generalnej decyduje suma not otrzymanych przez zawodnika w 8 skokach oddanych w 4 konkursach. Miejsca zajmowane w poszczególnych konkursach nie mają znaczenia dla tabeli końcowej.
  • Zawodnicydobierani w pary na podstawie wyników kwalifikacji: ich zwycięzca rywalizuje w w parze z zawodnikiem, który zajął ostatnie (50.) miejsce, drugi z przedostatnim (49.) itd.
  • W pierwszej serii konkursowej bierze udział 50 zawodników w 25 parach
  • Do drugiej serii awansuje 25 zwycięzców par oraz 5 przegranych z najwyższymi notami.

Zakłady na wyniki turnieju

W Turnieju Czterech Skoczni klasyfikację końcową możesz obstawiać przed rozpoczęciem oraz przez cały czas trwania imprezy. W dowolnym momencie wnieś zakład na:

  • zwycięstwo skoczka w klasyfikacji generalnej,
  • miejsce zawodnika w TOP 3, TOP 6, TOP 10 itd.,
  • miejsce poniżej/powyżej wskazanej lokaty (zakłady typu: zawodnik zajmie miejsce niższe/wyższe niż 10.),
  • pojedynek H2H (który z dwóch wskazanych skoczków zajmie wyższą lokatę w klasyfikacji generalnej).

Zakłady na pojedyncze konkursy

Jeżeli nie lubisz zbyt długo czekać na wyniki sportowych zakładów bukmacherskich, nie musisz obstawiać klasyfikacji końcowej. Graj zakłady bukmacherskie na Turnieju Czterech Skoczni obstawiając pojedyncze konkursy (Oberstdorf, Garmisch−Partenkirchen, Innsbruck, Bischofshofen).

Wyniki możesz obstawiać przed I (pre-match) lub II serią konkursu (live). Możesz także próbować przewidzieć wyniki kwalifikacji. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze zakłady na skoki narciarskie na konkursy Turnieju Czterech Skoczni.

Turniej Czterech Skoczni – tabela wyników konkursów

Kto wygra konkurs? Wytypuj zwycięzcę całych zawodów lub pojedynczej serii.
Które miejsce zajmie dany zawodnik? Zdecyduj, którzy zawodnicy znajdą się na podium, czy też w czołowej 10 konkursu lub danej serii (możliwe też zakłady na czołową szóstkę, piętnastkę, dwudziestkę itp.).
Kto wygra pojedynek KO? Pierwsza seria każdego konkursu rozgrywana jest w formie pojedynków. Na podstawie lokaty z kwalifikacji każdy zawodnik jest przyporządkowywany do jednej z 25 par. Możesz wnosić zakłady, który skoczek będzie lepszy w danej parze.
Pojedynki wirtualne Przed każdym konkursem bukmacherzy tworzą pary zawodników. Skoczkowie toczą rywalizację w wirtualnych parach. Wytypuj, który ze skoczków z wirtualnej pary będzie wyżej w klasyfikacji końcowej konkursu.
Specjalne zakłady bukmacherskie na Turniej Czterech Skoczni Najlepsi bukmacherzy oferują specjalne zakłady bukmacherskie na Turniej Czterech Skoczni. Dotyczą one całego TCS i pojedynczych konkursów. Omówieniem zakładów specjalnych zajmiemy się w następnym paragrafie.

Zakłady specjalne

Wspominaliśmy, że bukmacherzy mają dla Ciebie oferty specjalne na zakłady bukmacherskie na Turniej Czterech Skoczni. Znajdziesz w nich różnorodne propozycje i rynki. Każdy bukmacher na Turniej Czterech Skoczni przygotowuje własną ofertę. U wielu operatorów będziesz mógł obstawiać m.in.:

  • Czy któryś zawodnik wygra więcej niż 1 konkurs turniejowy?
  • Ile punktów zdobędzie zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni 2020?
  • Czy któryś z zawodników wygra wszystkie 4 konkursy?
  • Jaką przewagę punktową uzyska zwycięzca TCS?

Tipy i triki skutecznych zakładów na Turnieju Czterech Skoczni

Nie istnieją niezawodne instrukcje, które mówią o tym, jak obstawiać, żeby zawsze wygrywać. Jednak kierując się naszymi wskazówkami, zwiększasz swoje szanse na skuteczne obstawienie zakładów na Turnieju Czterech Skoczni 2021. Poniżej wymieniamy najważniejsze aspekty, które powinieneś wziąć pod uwagę, jeżeli obstawiasz skoki narciarskie na Turnieju 4 Skoczni. Wyjaśniamy od razu, dlaczego kwestie te są tak ważne.

Forma zawodnika

Kluczowy czynnik, który powinieneś brać pod uwagę. Przeanalizuj dyspozycję skoczków w ostatnich kilku konkursach. Obstaw na tego, który skakał względnie równo i przyzwoicie niezależnie od skoczni i warunków atmosferycznych.

Dyspozycja na danej skoczni

Skoczkowie często mówią, że czują lub nie czują skoczni. Jej konstrukcja ma duży wpływ na uzyskiwane odległości.

Dlatego powinieneś obserwować wyniki treningów organizowanych przed konkursem. Zawodnik odnoszący sukcesy może ponieść porażkę na danej skoczni, jeżeli nie będzie mu odpowiadała jej konstrukcja.

Reakcja zawodnika na presję

Turniej Czterech Skoczni to bardzo prestiżowa impreza. Dlatego zawodnicy odczuwają silną presję w związku ze startem w tych zawodach. Przeanalizuj, którzy skoczkowie radzą sobie z nią najlepiej.

Aktualna sytuacja w tabeli

Sprawdź, jakie są różnice punktowe pomiędzy zawodnikami. Zastanów się, czy poszczególni skoczkowie mają jeszcze o co walczyć po 2 lub 3 konkursach. Pomoże Ci to określić, jaką mają oni motywację do zwycięstwa.

Warunki atmosferyczne

Przeanalizuj, jakie warunki będą panować w dniu rozgrywania zawodów. Jeżeli mają one być stabilne, zmniejsza to prawdopodobieństwo wielu niespodzianek. W odwrotnej sytuacji, kiedy warunki są loteryjne (np. zmienny wiatr), w swoich zakładach na skoki narciarskie na TCS możesz szukać niespodzianek. Wówczas są one znacznie bardziej prawdopodobne.

Narodowość zawodników

Konkursy w ramach Turnieju Czterech Skoczni organizowane są w Austrii i Niemczech. Nie możesz nie doceniać siły wsparcia kibiców dla zawodników z tych krajów (UWAGA: w 70. TCS niemiecka część turnieju NAJPRAWDOPODOBNIEJ odbędzie się bez udziału kibiców). Doskonale znają oni również te skocznie, bo często odbywają na nich treningi.

Występy w poprzednich edycjach

Skoki na Turnieju Czterech Skoczni są bardzo wymagające i wyczerpujące – fizycznie oraz mentalnie. Przez 10 dni zawodnicy niemal każdego dnia oddają skoki (8 z 10 dni) lub są w drodze z jednej skoczni na drugą.

Warto sprawdzić, którzy skoczkowie najlepiej radzą sobie w takich sytuacjach. Pomoże Ci w tym analiza ich wyników w poprzednich edycjach turnieju

Fakty o Turnieju Czterech Skoczni

69. Turniej Czterech Skoczni w pigułce
fakty turniej czterech skoczni zakłady
Prestiż imprezyWysoki
Organizowany od1953
Liczba edycji70. edycja 2021/2022
MiejsceNiemcy, Austria
Cecha turniejuDość duża nieprzewidywalność zwycięzców
Polscy zwycięzcy TCS Adam Małysz (2000/2001), Kamil Stoch (2016/2017, 2017/2018, 2020/2021), Dawid Kubacki (2019/2020)

Turniej Czterech Skoczni to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych imprez w skokach narciarskich. Pierwszy turniej z serii odbył się już w 1953 roku.

Organizatorzy Turnieju Czterech Skoczni niezmiennie stawiają na podtrzymywanie tradycji. Od początku impreza odbywa się w tych samych miastach, a turniej noworoczny zawsze ma miejsce w Garmisch-Partenkirchen. TCS określany jest mianem narciarskiego Wielkiego Szlema. Dla skoczków ważniejsze są tylko igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata. Od sezonu 2012/2013 (61. TCS) nagrodą za zwycięstwo w turnieju jest statuetka złotego orła i nagroda pieniężna.

Turniej Czterech Skoczni – tabela wszech czasów

Przez kilkadziesiąt lat Turniej Czterech Skoczni wygrywali zarówno zawodnicy utytułowani, jak i zupełnie nieznani. Niektórzy na stałe zapisali się w historii zawodów. Poniżej znajdziesz zestawienie najbardziej utytułowanych uczestników.

Janne Ahonen Lider pod względem wygranych Turniejów. Ahonen aż 5-krotnie zdobywał najwyższą pozycję w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Nikt tak często jak fiński skoczek nie stawał na podium TCS(10 razy) oraz na podium konkursów organizowanych w ramach turnieju(29 razy)
Jens Weißflog Drugi za Ahonenem w tabeli zwycięzców Turnieju Czterech Skoczni. Weißflog wygrywał 4-krotnie oraz 9-krotnie stawał na podium. Niemiecki skoczek aż 10-krotnie wygrywał konkursy Turnieju Czterech Skoczni, co czyni go liderem w tej klasyfikacji, ex-aequo z Bjornem Wirkolą.
Bjorn Wirkola 3-krotny zwycięzca klasyfikacji generalnej, 6 razy stawał na podium. Wraz z Jensem Weißflogiem jest rekordzistą pod względem liczby zwycięstw w pojedynczych konkursach Turnieju Czterech Skoczni.
Sven Hannawald Pierwszy zawodnik w historii, który wygrywając Turniej Czterech Skoczni, zwyciężył we wszystkich 4 konkursach. W kolejnych edycjach w ten sam sposób w historii zapisali się: Kamil Stoch oraz Ryoyu Kobayashi.
Kamil Stoch Dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej turnieju. Jako jeden z trzech skoczków w historii wygrał wszystkie konkursy w danej edycji Turnieju.
Dawid Kubacki Ostatni zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni. W sezonie 2019/2020 wygrał turniej w Bischofshofen, a drugiego zawodnika TCS wyprzedził o ponad 16 punktów
Ryoyu Kobayashi Zwycięzca 67. TCS. W zdominowanym przez siebie sezonie 2018/2019 wygrał wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni.

Polacy w Turnieju Czterech Skoczni

Polacy regularnie biorą udział w Turnieju Czterech Skoczni. Dotychczas 3 polskich skoczków zwyciężyło w klasyfikacji generalnej. Byli to: Adam Małysz, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. 

Na podium po 4 konkursach stało 4 naszych rodaków. Oprócz już wspomnianych znalazł się tam również Piotr Żyła. Skoczek ten w 65. Turnieju Czterech Skoczni zajął 2. miejsce (za Kamilem Stochem). Trzecie miejsca w klasyfikacji generalnej zajmowali też Adam Małysz (2002/2003) i Dawid Kubacki (2020/2021). Oby w 70. TCS Polacy również stanęli na podium. Najważniejszą imprezą sezonu są jednak igrzyska olimpijskie. Sprawdź najlepsze zakłady na Olimpiadę zimową 2022.

Adam Małysz, Kamil Stoch i Dawid Kubacki

Kamil Stoch to niewątpliwie najbardziej utytułowany Polski skoczek narciarski, który TCS wygrał 2-krotnie (2016/2017 i 2017/2018). Poza tym zapisał się on w historii jako jeden z 3 zwycięzców wszystkich konkursów w ramach jednej edycji Turnieju. Ponadto, jako jeden z 2 (obok Svena Hannawalda) wygrał 5 konkursów Turnieju Czterech Skoczni pod rząd.

Adam Małysz i Dawid Kubacki jak dotąd wygrywali jednokrotnie, odpowiednio w sezonach 2000/2001 i 2019/2020

70. Turniej Czterech Skoczni wyniki – gdzie je śledzić?

Podobnie jak w poprzednich edycjach przebieg 70. Turnieju Czterech Skoczni możesz śledzić w wielu miejscach. Jeżeli jesteś fanem skoków narciarskich, zapewne wybierzesz transmisję wideo.

Natomiast jeśli w nadchodzącym Turnieju Czterech Skoczni wyniki są jedynym, co Cię interesuje, możesz je sprawdzać na wiele innych sposobów. Masz do dyspozycji:

  • strony z wynikami sportowymi na żywo
  • strony poświęcone skokom narciarskim
  • oficjalna relacja FIS
  • strony bukmacherów oferujących zawieranie zakładów na Turniej Czterech Skoczni live

Transmisja wideo TCS

Jeżeli zawarłeś wiele zakładów bukmacherskich na Turniej Czterech Skoczni, prawdopodobnie będziesz chciał na własne oczy zobaczyć przebieg zawodów. Znalezienie relacji wideo nie będzie problemem, ponieważ skoki narciarskie cieszą się w Polsce ogromną popularnością.

W przypadku Turnieju Czterech Skoczni transmisja z każdego konkursu będzie dostępna na kanale głównym TVP (TVP1 lub TVP2) oraz na TVP Sport. Ponadto, niezależną transmisję z Turnieju Czterech Skoczni przeprowadzi również Eurosport.

Przewidywania na Turniej Czterech Skoczni 2021/2022

Jakie będą wyniki Turnieju Czterech Skoczni 2021/2022? Czy Polacy odegrają w nich znaczące role? Skoki narciarskie stały się bardzo wyrównanym sportem. Przed każdym konkursem kandydatów do podium jest co najmniej kilkunastu.

Zatem przewidzenie wyników nie jest dzisiaj proste. Niemniej dogłębna analiza zwiększa prawdopodobieństwo trafnego wytypowania zakładów bukmacherskich na Turniej Czterech Skoczni. Już niebawem przekonamy się, które zakłady okażą się trafione.

Jeżeli chcesz wytypować zwycięzcę Turnieju Czterech Skoczni, bukmacherzy przed startem TCS mają kilku faworytów. Największe szanse według oddsmakerów ma Japończyk Ryōyū Kobayashi. Obok niego wysoko stoją akcje Norwega Halvora Egnera Graneruda i Niemca Karla Geigera. Szans nie można pozbawiać także innych skoczków (m.in. Marius Lindvik, Stefan Kraft, Markus Eisenbichler, Robert Johansson czy Kamil Stoch).

FAQ: Turniej Czterech Skoczni

Do dyspozycji masz: standardowe zakłady na skoki narciarskie, zwycięzców par, w których zawodnicy rywalizują w pierwszych seriach konkursów, szereg zakładów specjalnych. Wszystkie znajdziesz tutaj.

Jeżeli nie wiesz, jak obstawiać TCS, dokładnie zapoznaj się z naszym przewodnikiem. Zawsze analizuj każdy zakład na skoki narciarskie. Stawiaj u bukmachera, gdzie kurs jest najwyższy.

Głównym faworytem TCS 2021 według bukmacherów jest Japończyk Ryōyū Kobayashi. Mamy nadzieję, że z dobrej strony pokażą się również Polacy.

Zakłady bez ryzyka na TCS możesz obstawiać, jeżeli skorzystasz z ogólnych lub specjalnych bonusów i promocji. U polskich bukmacherów atrakcyjne zakłady bez ryzyka mają m.in. PZBuk, Betclic i LV BET, sprawdź nasz przewodnik po bukmacherach.

Turniej Czterech Skoczni odbędzie się od 29 grudnia 2021 do 6 stycznia 2022 roku. Jednak już 28.12.2021 przeprowadzone zostaną kwalifikacje do pierwszego konkursu w Oberstdorfie.

Turniej Czterech Skoczni 2021/2022 będzie już 70. edycją TCS, sprawdź fakty o zawodach.

W ramach turnieju odbywają się 4 konkursy (8 serii) – po jednym na każdej z 4 skoczni.

Od 1. edycji Turnieju Czterech Skoczni konkursy odbywają się w tych samych miastach: Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck i Bischofshofen.