Skip to main content

Zakłady bukmacherskie: skoki narciarskie – ulubiony sport Polaków

Za sprawą niebywałych sukcesów Adama Małysza, a później Kamila Stocha, zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie stały się dla Polaków zdecydowanie najważniejszą zimową dyscypliną sportową do obstawiania online.

 • Podczas cotygodniowych zawodów z cyklu Pucharu Świata miliony widzów przed telewizorami kibicują polskim skoczkom obstawiając zakłady sportowe
 • Sportowcy jako zespół prezentują dzisiaj nieporównywalnie wyższy poziom niż za czasów wspomnianego Małysza.

Lista najlepszych bukmacherów na skoki narciarskie w rankingu online

# Firma Bonus
1
STS
5/5

1.269 zł BONUS

w tym: 29 zł freebet bez depozytu
20 zł zakład bez ryzyka
20 zł na sporty wirtualne
kod: KODSTSVIP

Regulamin
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3; kurs min. 1,91
brak limitów czasowych
2
Betclic
4.5/5

550 zł BONUS

kod: BETCLICPLVIP
TYLKO U NAS!

Regulamin
Zakład Bez Ryzyka
obrót x6
kurs min. 2.0
w ciągu 30 dni
3
forBET
5/5

2.000 zł BONUS

2000 zł

Regulamin
Bonus 100% od 1 depozytu do 1000 zł
Bonus 75% od 2 depozytu do 500 zł
Bonus 50% od 3 depozytu do 500 zł
obrót x4
kurs min. 2.0
w ciągu 30 dni
4
LVBET
4.5/5

3.333 zł BONUS

+ 20 zł bez depozytu

Regulamin
Bonus od 1 depozytu do 2000 zł
obrót x4, kurs min. 2.0
Bonus od 2 depozytu do 1000 zł
obrót x3, kurs min. 2.0
zakład bez ryzyka 333 zł
5
PZBuk
4.5/5

200 zł BONUS

Cashback

Regulamin
Bonus bez depozytu
kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 60 dni
6
ETOTO
4.5/5

200 zł BONUS

200% od depozytu

Regulamin
Bonus 200% od 1 depozytu
obrót x4
kurs min. 2,20
w ciągu 30 dni
7
TOTALbet
4.5/5

5.040 zł BONUS

w tym: 40 zł freebet

Regulamin
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x4
kurs min. 1,25
w ciągu 90 dni
8
Totolotek
4/5

500 zł BONUS

100% od depozytu

Regulamin
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3
kurs min. 1,35
w ciągu 30 dni

Skoki narciarskie – zakłady bukmacherskie długoterminowe

Sezon skoków narciarskich 2018/19 był dla polskich zawodników wyjątkowy, ponieważ zdobyli oni Puchar Narodów – nagrodę dla najlepszej drużyny sezonu w zawodach Pucharu Świata.

Sukcesy nie pozostają bez wpływu na zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie, które z roku na rok budzą coraz większe zainteresowanie graczy.

Oferta najlepszych bukmacherów internetowych w rankingu na skoki narciarskie zawsze pojawia się na długo przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Wśród graczy, którzy upodobali sobie skoki narciarskie, zakłady bukmacherskie długoterminowe cieszą się dużym powodzeniem

Zakłady bukmacherskie długoterminowe to forma gry, która wymaga cierpliwości. Dlatego, że większość zakładów rozliczana jest dopiero po zakończeniu sezonu lub jego części.

 Oferta długoterminowa zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie

 1. Kto wygra? – możesz typować, który z zawodników wygra Puchar Świata, Turniej Czterech Skoczni, Raw Air i inne rozgrywki, które są zaplanowane w kalendarzu skoków narciarskich na dany sezon.
 2. Kto będzie lepszy? – wirtualne pojedynki poszczególnych zawodników to dla wielu graczy najbardziej ekscytujące zakłady bukmacherskie w skokach narciarskich. Broker zestawia ze sobą wybranych skoczków, a gracze obstawiają, który z nich zajmie wyższą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
 3. Kto najwięcej razy stanie na podium?– z jakiego kraju będzie zwycięzca PŚ? Czy zwycięzca PŚ zdobędzie 2000 pkt czy mniej? – to tylko niektóre z zakładów specjalnych, które dla swoich klientów przygotowują bukmacherzy.

Skoki narciarskie – zakłady przedkonkursowe

Przed każdym konkursem skoków narciarskich, czy to w ramach PŚ czy innych zawodów, bukmacherzy przygotowują nową ofertą zakładów. W zasadzie są one podobne do zakładów długoterminowych, jednak nie dotyczą całego sezonu, a jedynie pojedynczego konkursu.

Oczywiście istnieją również specyficzne zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie, które nie mają swojej wersji długoterminowej.

Co możesz obstawić przed konkursem?

Pamiętaj, że możesz stawiać kupony również przed konkursem. Typuj zwycięzcę konkursu lub pierwszej serii zawodów, albo:

 • Miejsca, które zajmą poszczególni zawodnicy– trudno wytypować zwycięzcę rozgrywek, zdecydowanie łatwiej odgadnąć, czy dany zawodnik uplasuje się na miejscach 1-3, 1-6, 1-10 lub 1-25. Takie zakłady również przyjmuje wielu brokerów
 • Pojedynki – podobnie jak w przypadku zakładów długoterminowych, możesz obstawić, kto z danej pary zajmie wyższą lokatę. Zakłady dotyczą całego konkursu lub jednej serii
 • Zakłady na kwalifikacje skoków narciarskich – czy dany zawodnik awansuje do konkursu lub które zajmie miejsce
 • Specjalne zakłady – do najpopularniejszych należą: czy zwycięzca pierwszej serii wygra konkurs? Jakiej narodowości zawodnik wygra konkurs? Czy zostanie pobity rekord skoczni?

Skoki narciarskie: zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata

W skokach narciarskich każdego roku organizowane są mistrzostwa świata. Co dwa lata odbywają się zawody na normalnej i dużej skoczni, natomiast w pozostałych sezonach zawodnicy rywalizują w lotach narciarskich.

Następne Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich odbędą się w najbliższym sezonie skoków narciarskich – 2019/20.

Czy warto obstawiać Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2020?

Dla graczy obstawiających skoki narciarskie, zakłady bukmacherskie na wyniki MŚ są szczególnie atrakcyjne, gdyż szanse na wygraną są wyjątkowo wysokie. W czasie trwania MŚ odbywa się wiele treningów, przez co gracze otrzymuję dużo wiarygodnych informacji odnośnie formy skoczków.

Warto analizować pozycje zawodników na treningach, a zwłaszcza w kwalifikacjach skoków narciarskich na mistrzostwach świata, ponieważ biorą w nich udział wszyscy skoczkowie, również faworyci konkursu, co nie ma miejsca w zawodach Pucharu Świata.

Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie live

Oferta zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie na żywo jest podobna do tej sprzed konkursu, jednak nieco uboższa. Poszczególne możliwości obstawiania znikają wraz ze skokami kolejnych zawodników.

Przykładowo, nie będzie możliwe obstawienie zwycięzcy pojedynku po skoku jednego z zawodników biorących w nim udział.

Jednak po zakończeniu pierwszej serii konkursu, bukmacherzy posiadający ofertę zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie live, sporządzają nowe pary. Ponadto, zmianie ulegają kursy na poszczególne miejsca zawodników.

Jak obstawiać skoki narciarskie, aby wygrywać?

zakłady bukmacherskie: skoki narciarskie

Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie cieszą się zróżnicowanymi opiniami wśród graczy. Niektórzy wstrzymują się przed regularnym obstawianiem, argumentując to zbyt dużą nieprzewidywalnością tego sportu.

Nie brakuje jednak regularnych graczy, którzy wygrywają obstawiając wyniki w tej dyscyplinie.

Typują oni w skokach narciarskich klasyfikację generalną PŚ, wyniki MŚ, zwycięzców poszczególnych konkursów oraz wygranych wirtualnych pojedynków pomiędzy zawodnikami. Jak grać, aby wygrywać zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie?

Uwzględniaj formę, nie pojedyncze wyniki

Początkujący gracze obstawiający zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie często popełniają błąd, polegający na tym, że kierują się wynikami pojedynczych serii czy treningów. Pamiętaj o tym, że:

 1. Zwycięstwo danego zawodnika w kwalifikacjach skoków narciarskich może być dziełem przypadku
 2. Pozycje w czołówce również we wszystkich treningach oznaczają wysoką formę
 3. Uwzględnij też wyniki ostatnich 2-3 konkursów, aby oszacować, kto w równych warunkach atmosferycznych ma największe szanse na wysokie miejsce w zawodach.

Zakłady na skoki narciarskie 2019, a warunki atmosferyczne

W teorii skoki narciarskie dzisiaj są już niezależne od warunków atmosferycznych. Istnieją przeliczniki punktowe, które rekompensują skoczkom trudne warunki, natomiast karzą tych, którzy startowali przy sprzyjającym wietrze.

Rzeczywiście system zdaje się wyrównywać szanse, jednak każdy kto choć odrobinę interesuje się skokami narciarskimi wie, że przelicznikowi bardzo daleko do ideału. Silny wiatr dzisiaj, rzadko całkowicie wypacza wyniki zawodów, jak to miało miejsce dawniej. Jednak nawet w skokach narciarskich 2019 wciąż ma duży wpływ na pozycje zawodników.

Jak uwzględniać warunki atmosferyczne w zakładach bukmacherskich na skoki narciarskie?

Decydując się na obstawienie zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie, przed zawodami powinieneś sprawdzić prognozy pogody.

Następnie zastanów się, którzy skoczkowie mają największe szanse na dobry wynik w danych warunkach.

Rzecz w tym, że niektórzy są niemal bezkonkurencyjni przy wietrze pod narty, ale nie radzą sobie zupełnie, gdy wieje w plecy.

Natomiast tylny wiatr, śnieżyca i ogólnie niesprzyjające warunki powinny sprzyjać najbardziej doświadczonym i najlepszym technicznie skoczkom.

Jakie czynniki atmosferyczne odgrywają rolę w zawodach w skokach narciarskich? Poznasz je, zapoznając się z przygotowaną przez nas tabelą.

Warunki atmosferyczne a stawianie na skoki

Czynnik atmosferyczny Wpływ na wynik skoczka
Opady śniegu Ograniczają widoczność oraz powodują dyskomfort w czasie lotu, co może negatywnie wpłynąć na wynik. Obsługa skoczni może nie nadążać z czyszczeniem torów najazdowych, przez co prędkości na progu są niższe, a co za tym idzie, skoki są krótsze. Ponadto, przy intensywnych opadach zeskok staje się bardzo miękki, co utrudnia lądowanie i sprzyja upadkom.
Opady deszczu Mokry najazd utrudnia nabranie właściwej prędkości na rozbiegu. Opady również wpływają negatywnie na powierzchnię zeskoku, tworząc kałuże znacząco zwiększające ryzyko upadku zawodnika przy lądowaniu, a nawet później, przy zmniejszaniu prędkości.
Temperatura Przy ujemnych temperaturach może dojść do wychłodzenia mięśni, a więc ograniczenia możliwości fizycznych skoczka. Z drugiej strony w mrozie dochodzi do zlodowacenia torów najazdowych, co pomaga w uzyskiwaniu wysokich prędkości.
Kierunek wiatru Wiatr wiejący pod narty umożliwia wykorzystanie podmuchu w celu osiągnięcia dalszej odległości, natomiast tylny wiatr spycha zawodnika do zeskoku. Pomimo, że za korzystny wiatr zawodnicy otrzymują punkty minusowe doliczane do ostatecznej noty, zwykle deklarują oni, iż zawsze wolą otrzymywać podmuchy pod wiatr niż w plecy. Korzyść z tego jest większa niż ponoszone straty punktowe.
Siła wiatru Silny wiatr w plecy może wymusić natychmiastowe lądowanie, natychmiast po wyjściu z progu. Przy silnym wietrze pod narty zawodnik może natomiast osiągać wyjątkowo dalekie odległości. Niemniej jednak zbyt duża siła wiatru, niezależnie od kierunku, jest niebezpieczna. Zawodnik może stracić równowagę w powietrzu i upaść z dużej wysokości. Mocny podmuch w plecy niejednokrotnie z dużą siłą spychał zawodnika do zeskoku, powodując wypadek. Natomiast zbyt duża siła wiatru pod narty skutkuje “przeskoczeniem skoczni” i koniecznością lądowania na spłaszczeniu. Jest to niezwykle trudne i niebezpieczne.

Konsekwencja w zakładach bukmacherskich na skoki narciarskie

Bardzo ważne jest, abyś nie rezygnował ze swojej strategii po jednej lub dwóch porażkach. Element losowy ma w skokach narciarskich duże znaczenie. Dlatego zawodnik będący nawet w najwyższej formie może zupełnie przez przypadek przegrywać pojedyncze konkursy.

Jeżeli Twoje analizy wskazują, że dany skoczek jest w doskonałej dyspozycji, nie zmieniaj zbyt pochopnie swoich zakładów na kolejne konkursy.

Wykorzystuj kursy

Bukmacherzy często konsekwentnie oferują niskie kursy na zwycięstwa najwyżej sklasyfikowanych skoczków w zawodach lub pojedynkach, mimo ich wyraźnie niskiej formy. Warto to wykorzystać.

Jeżeli zatem dostrzeżesz, że operator oferuje zakłady na pojedynek utytułowanego zawodnika w niskiej formie i skoczka ze środka stawki, którego dyspozycja zwyżkuje, często warto zaryzykować złożenie zakładu na tego drugiego. Potencjalna wygrana przewyższa bowiem ryzyko, które musisz podjąć.

Kto oferuje najlepsze zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie?

Niemal każdy bukmacher oferuje zakłady na skoki narciarskie, dzisiaj jest to bowiem najpopularniejsza dyscyplina zimowa w Polsce i jedna z najpopularniejszych w Europie. Jednak, tak jak w przypadku każdego sportu, oferty zakładów u poszczególnych bukmacherów różnią się między sobą i to czasami znacząco. Oferty są odmienne pod względem:

 • ilości możliwych do obstawiania pojedynków
 • liczby zawodników, których miejsca można obstawiać. Niektórzy brokerzy ograniczają się do czołówki PŚ, inni umożliwiają zawieranie zakładów również na miejsca słabszych skoczków
 • atrakcyjności zakładów specjalnych i kombinowanych
 • oferty live – u niektórych brokerów zakłady na skoki narciarskie na żywo w ogóle nie są oferowane. Inni natomiast udostępniają bogatą ofertę oraz aktualizują kursy w czasie rzeczywistym
 • wysokości kursów

Bukmacher dostosowany do potrzeb

Ostateczna ocena bukmachera pod względem zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie jest trudna. Część bukmacherów posiada w tym obszarze bogatą ofertę przedkonkursową, ale np. kursy są niskie lub nie ma możliwości obstawiania skoków narciarskich live. Zatem ocena w dużej mierze jest kwestią indywidualną i każdy sam powinien wybrać bukmachera, który najbardziej odpowiada jego potrzebom.

 1. Obstawiasz tylko live? Zagraj u buka, który ma najciekawszą ofertę zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie na żywo.
 2. Zależy Ci głównie na atrakcyjnych kursach? W takim razie bogactwo oferty nie będzie dla Ciebie kwestią kluczową. Poniżej dokonaliśmy krótkiego przeglądu, naszym zdaniem, najlepszych bukmacherów pod kątem oferty zakładów na skoki narciarskie.

Na którego buka warto postawić przy zakładach na skoki narciarskie?

Bukmacher, który w ostatnim czasie  bardzo intensywnie promuje swoją ofertę zakładów na skoki narciarskie. W ETOTO masz wiele możliwych opcji do obstawiania, co dotyczy zarówno oferty standardowej, jak i zakładów na skoki narciarskie live.

Sprawdź ETOTO na zakłady bukmacherskie: skoki narciarskie

ETOTO słynie z konkurencyjnych kursów i to nie tylko w kategorii skoków narciarskich. Jest to legalny bukmacher działający na licencji udzielonej przez Ministra Finansów RP.

Firma Bonus
ETOTO
4.5/5

200 zł BONUS

200% od depozytu

Regulamin
Bonus 200% od 1 depozytu
obrót x4
kurs min. 2,20
w ciągu 30 dni

Skoki narciarskie: Puchar Świata: zasady rozgrywania konkursów

Każdego roku skoczkowie narciarscy rywalizują przez całą zimę w zawodach z cyklu Pucharu Świata. Za zwycięstwa oraz poszczególne miejsca w danym konkursie zawodnicy otrzymują określoną ilość punktów. Punkty te sumowane są przez cały sezon i po każdym konkursie skoków narciarskich klasyfikacja generalna jest uaktualniania.

zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie

Zawodnik, który na koniec sezonu zdobędzie największą ilość punktów otrzymuje Kryształową Kulę.

O ile pozwalają na to warunki atmosferyczne, każdy konkurs rozgrywany w ramach Pucharu Świata składa się z 2 serii. W pierwszej serii startuje 50 zawodników, z których 30 najlepszych zostaje dopuszczonych do oddania drugiego skoku.

Suma punktów uzyskanych za oba skoki jest ostateczną notą zawodnika, decydującą o jego miejscu w klasyfikacji danego konkursu.

Skoki narciarskie: kwalifikacje do konkursu

Konkurs Pucharu Świat w skokach narciarskich poprzedzają kwalifikacje, w których zawodnicy oddają po jednym skoku. Na podstawie wyników kwalifikacji wyłanianych jest 50 zawodników, którzy startują w zawodach.

W skokach narciarskich kwalifikacje nie obowiązują 10 czołowych zawodników klasyfikacji generalnej, którzy nawet rezygnując ze skoku, mają zapewniony udział w konkursie.

Skoki narciarskie dzisiaj: daleka odległość to nie wszystko

Kiedy w XIX wieku pionierzy skoków narciarskich stawali na progu, zasady były jasne – kto skoczy dalej, ten wygrywa. Dosyć szybko zaczęli się pojawiać również sędziowie oceniający styl skoku, jednak ich znaczenie było początkowo marginale.

Skoki narciarskie dzisiaj wyglądają zupełnie inaczej. Często, aby wygrać, nie tylko nie wystarczy skoczyć dalej niż przeciwnicy, ale nawet wysokie oceny sędziowskie mogą nie zagwarantować wysokiej lokaty. Zatem od czego zależy ostateczna ilość punktów przyznawana zawodnikowi po oddaniu skoku?

Składowe wyniku skoczka narciarskiego

 • odległość – siadając na belce, zawodnik otrzymuje startowe 60 pkt. Po oddaniu skoku przyznaje mu się punkty na podstawie odległości, która jest porównywana z punktem konstrukcyjnym skoczni. Za każdy metr za punktem K dodaje się: 2 pkt. na skoczni normalnej, 1,8 pkt. na skoczni dużej, oraz 1,2 pkt. na skoczni mamuciej. Jeżeli zawodnik nie doskoczy do punktu K, za każdy 1 metr, którego mu zabrakło, przyznaje się punkty ujemne o takich samych wartościach, jak podane powyżej punkty dodatnie.
 • noty sędziowskie – skok jest oceniany przez 5 sędziów. Każdy z nich na podstawie oceny lotu i lądowania przyznaje ocenę od 0.0 do 20.0 (dopuszczalne są połówki – np. 19,5). Dwie noty – najwyższa i najniższa – nie są uwzględniane, dlatego za skok zawodnik może otrzymać od sędziów maksymalnie 60 pkt.
 • przelicznik za wiatr i wysokość belki – w celu zminimalizowania wpływu czynników atmosferycznych na wyniki zawodów, w 2009 roku wprowadzono punkty dodatnie i ujemne za odpowiednio: niekorzystne(wiatr w plecy lub z boku) i korzystne(wiatr pod narty) warunki, w jakich zawodnik oddał skok. Ponadto, organizatorzy mają możliwość podniesienia lub obniżenia belki startowej w czasie zawodów, co również wiąże się z odjęciem lub dodaniem określonej ilości punktów.

Skoki narciarskie kalendarz: sezon 2019/20

Świeżą tradycją Pucharu Świata w skokach narciarskich jest organizacja pierwszych zawodów cyklu w Wiśle. W sezonie 2019/20 tradycja zostaje podtrzymana. Skoczkowie 23 listopada biorą udział w otwierającym sezon konkursie drużynowym w Wiśle Malince, rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza. Następnego dnia odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny.

Zakończenie sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich w kalendarzu zaplanowano na 15 marca. Zwieńczeniem zimowej rywalizacji będzie konkurs lotów narciarskich w norweskim Vikersund.

Natomiast po zakończeniu rywalizacji w ramach cyklu PŚ, zawodnicy przystąpią do udziału w Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich. Odbędą się one w dniach 20-22 marca w Słowenii na przebudowanej w 2015 roku skoczni mamuciej Letalnica, w Planicy.

Najważniejsze informacje dotyczące kalendarza skoków narciarskich na sezon 2019/20:

 • Zaplanowano 36 konkursów
 • Zawody odbędą się na 21 skoczniach na 2 kontynentach (Europa i Azja)
 • na mapie Pucharu Świata pojawia się nowe miejsce – 21 i 22 lutego odbędą się konkursy na skoczni normalnej w Rasnov, w Rumunii
 • Zaplanowano 4 turnieje, w ramach których odbędą się konkursy, których wyniki będą zaliczane również do klasyfikacji PŚ: Turniej Czterech Skoczni, Titisee-Neustadt Five 2020, Willingen Five, Raw Air
 • W dniach 20-22 marca 2020 odbędą się Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich w Planicy
 • 4 konkursy Pucharu Świata odbędą się w Polsce – 2 w Wiśle i 2 w Zakopanem. Zarówno na skoczni im. Adama Małysza jak i na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi jednego dnia zawodnicy będą rywalizować indywidualnie, a jednego w drużynach.

FAQ: Skoki narciarskie

Większość bukmacherów oferuje zakłady na skoki narciarskie, jednak nie u każdego oferta jest tak samo bogata.

U bukmacherów dostępne są zakłady długoterminowe, na wyniki konkursu lub jego części, wirtualne pojedynki pomiędzy zawodnikami oraz zakłady specjalne.

Jak co roku odbędą się turnieje skoków narciarskich: Puchar Świata, Turniej Czterech Skoczni, Willingen Five oraz Raw Air. Ponadto, zaplanowano również turniej Titisee-Neustadt Five 2020 oraz Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich w Planicy.

Najważniejszym czynnikiem na notę skoczka narciarskiego jest odległość przeliczana na punkty. Części składowe noty skoczka narciarskiego stanowią również: oceny sędziowskie oraz przelicznik za wiatr i wysokość belki startowej.