Obstawienie zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie

Od sukcesów Adama Małysza, a później Kamila Stocha, zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie są dla Polaków ważne.

Skoki to najważniejsza zimowa dyscyplina sportowa do obstawiania online. Co tydzień miliony widzów kibicuje zawodnikom w walce o Puchar Świata. Dlatego, że polska drużyna prezentuje dziś dużo wyższy poziom niż za czasów Małysza. Sprawdź jak obstawiać online.

Kursy na Puchar Świata 2021/2022

Kursy na Puchar Świata 2021/2022
Zawodnik
forBET Bonus
Zwycięstwo
STS Bonus
Miejsce 1-3
Ryōyū Kobayashi1.151.15
Karl Geiger4.754.50

Typuj skoki narciarskie 2021/2022

Co warto wiedzieć przed obstawianiem skoków narciarskich 2020/21
Ocena sezonu 2020/2021Średnio udany
Klasyfikacja drużyny w Pucharze Narodów 2020/212. miejsce
Zwycięstwo drużynowe 2020/21brak
Zwycięstwo solowe 2020/2021Kamil Stoch – mistrzem Turnieju Czterech Skoczni
Inny sukces 2020/2021Dawid Kubacki – 3. miejsce na Turnieju Czterech Skoczni
Podsumowanie skoków solowych 2020/20213x Kamil Stoch, 1x Dawid Kubacki

Jak typowaliśmy sezon narciarski 2021/2022? Najlepiej zacząć od sprawdzenia poprzedniego sezonu skoków narciarskich 2020/2021, który był dla polskich zawodników średnio udany. Wprawdzie jako drużyna Polska zajęła 2. miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów, dając się wyprzedzić tylko Norwegom, ale sukcesów nie było zbyt wiele. Polska reprezentacja nie wygrała żadnego z pięciu rozgrywanych konkursów drużynowych.

zakłady na skoki narciarskiePlus należy się dla Kamila Stocha. Nie tylko ukończył on klasyfikację generalną na 3. miejscu, ale przede wszystkim wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. Z kolei 3. miejsce w tym samym TCS zajął Dawid Kubacki. Niestety, nie było okazji, aby często cieszyć się ze zwycięstw Polaków. Łącznie w sezonie nasi skoczkowie wygrali jedynie cztery zawody (3x Kamil Stoch, 1x Dawid Kubacki).

Zakłady na Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich

Podobnie jak letnie, również zimowe Igrzyska Olimpijskie odbywają się co 4 lata. Przypadają one na sezon sportów zimowych 2021/2022, w tym skoków narciarskich. Oprócz tego skoczkowie rywalizowali w Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich.

Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Pekinie. Trwały od 4 do 20 lutego 2022 roku (skoki narciarskie od 5 do 14 lutego). Olimpijskie zawody skoków narciarskich odbyły się na kompleksie narciarskim Snow Ruyi National Ski Jumping Centre w Zhangjiakou. Rozegrane zostały zawody w pięciu konkurencjach: mężczyźni (normalna skocznia, duża skocznia, zawody drużynowe), kobiety (normalna skocznia), drużyny mieszane (normalna skocznia, po raz pierwszy na IO). Na dużej skoczni złota z Pjongczangu bronił się Kamil Stoch.

Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2022 odbyły się w dniach 11-13 marca 2022 roku na mamuciej skoczni Vikersundbakken (HS-240) w norweskim Vikersund. Była to 27. edycja mistrzostw świata w lotach narciarskich.

Typy na zakłady ze skoków narciarskich IO i MŚ

 1. Warto analizować pozycje zawodników na treningach, a zwłaszcza w kwalifikacjach zawodów w skokach narciarskich na na igrzyskach olimpijskich oraz mistrzostwach świata.
 2. W czasie trwania imprez IO czy MŚ odbywają się liczne treningi, przez co gracze otrzymują dużo wiarygodnych informacji odnośnie formy skoczków.
 3. Szanse na wygrane są w tych zawodach są wyższe również dlatego, że są to najważniejsze turnieje dla skoczków w sezonie. Olimpiada to najważniejsza impreza dla zawodników, następne w kolejności są Mistrzostwa Świata. Dlatego większość skoczków buduje szczyt formy właśnie na imprezy rangi mistrzowskiej.

Kto wygra sezon Pucharu Świata?

Nie ulega wątpliwości, że jest kilku zawodników, którzy powinni włączyć się w tym sezonie do walki o Kryształową Kulę. Wśród nich na pewno są Polacy, zwłaszcza Kamil Stoch. Groźny powinien być też Dawid Kubacki, aczkolwiek trzeba pamiętać, że imprezą docelową sezonu 2021/2022 są Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Wśród faworytów najczęściej wymienia się następujących zawodników:

 1. Halvor Egner Granerud – obrońca Kryształowej Kuli, który zdominował poprzedni sezon. Norweg startował w nim w 25 konkursach indywidualnych, z których wygrał aż 11. Z pewnością będzie groźny też w sezonie 2021/2022.
 2. Ryoyu Kobayashi – zeszły sezon był dla Japończyka średnio udany, chociaż 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie przynosi mu wstydu. Mimo wszystko w tym sezonie na pewno ma on ochotę na więcej, może nawet zdobycie drugiej Kryształowej Kuli w swojej karierze.
 3. Markus Eisenbichler – drugi zawodnik poprzedniego sezonu, który jeszcze nigdy nie wygrał Kryształowej Kuli. Do zwycięstwa w całym sezonie Niemcowi cały czas czegoś brakuje, ale na pewno nie stoi on na straconej pozycji.

Kto jeszcze? Lista zawodników, którzy mogą namieszać w sezonie 2021/2022 skoków narciarskich jest bardzo długa. Do powyższej trójki dopisać trzeba takich zawodników jak m.in.: Karl Geiger (Niemcy), Anže Lanišek (Słowenia), Stefan Kraft (Austria), Timi Zajc (Słowenia) czy Kamil Stoch. Należy też pamiętać, że każdy sezon przynosi jakieś niespodzianki, a więc na pewno podobnie będzie i tym razem.

Rodzaje zakładów na skoki narciarskie

Sukcesy polskich skoczków wywierają ogromny wpływ na zakłady bukmacherskie długoterminowe na skoki narciarskie u wiarygodnych bukmacherów, które z roku na rok budzą coraz większe zainteresowanie graczy.:

 1. Oferta na skoki narciarskie zawsze pojawia się na długo przed rozpoczęciem sezonu zimowego.
 2. Znawcy skoków narciarskich preferują zakłady długoterminowe na tę dyscyplinę.
 3. Zakłady bukmacherskie długoterminowe to forma gry, która wymaga cierpliwości. Dlatego, że większość zakładów rozliczana jest dopiero po zakończeniu sezonu lub jego części.

 Typy na zakłady długoterminowe skoków narciarskich

 1. Kto wygra? – możesz typować u bukmachera Turniej Czterech Skoczni, Puchar Świata, Raw Air i inne rozgrywki, które są zaplanowane w kalendarzu skoków narciarskich na dany sezon.
 2. Kto będzie lepszy? – wirtualne pojedynki poszczególnych zawodników to dla wielu graczy najbardziej ekscytujące zakłady bukmacherskie w skokach narciarskich. Broker zestawia ze sobą wybranych skoczków, a gracze obstawiają, który z nich zajmie wyższą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
 3. Kto najwięcej razy stanie na podium?– z jakiego kraju będzie zwycięzca PŚ? Czy zwycięzca PŚ zdobędzie 2000 pkt czy mniej? – to tylko niektóre z zakładów specjalnych, które dla swoich klientów przygotowują bukmacherzy.

Zakłady przedkonkursowe

Przed każdym konkursem skoków narciarskich, czy to w ramach PŚ czy innych zawodów, bukmacherzy przygotowują nową ofertą zakładów:

 1. W zasadzie są one podobne do zakładów długoterminowych, jednak nie dotyczą całego sezonu, a jedynie pojedynczego konkursu.
 2. Możesz stawiać kupony również przed konkursem. Typuj zwycięzcę konkursu lub pierwszej serii zawodów
 3.  Oczywiście istnieją również specyficzne zakłady przedkonkursowe na skoki narciarskie, które nie mają swojej wersji długoterminowej.

Typy na zakłady przed konkursem

Pamiętaj, że możesz stawiać kupony również przed konkursem. Typuj zwycięzcę konkursu lub pierwszej serii zawodów, albo:

 1. Miejsca, które zajmą poszczególni zawodnicy – trudno wytypować zwycięzcę rozgrywek, zdecydowanie łatwiej odgadnąć, czy dany zawodnik uplasuje się na miejscach 1-3, 1-6, 1-10 lub 1-25. Takie zakłady również przyjmuje wielu brokerów.
 2. Pojedynki – podobnie jak w przypadku zakładów długoterminowych, możesz obstawić, kto z danej pary zajmie wyższą lokatę. Zakłady dotyczą całego konkursu lub jednej serii
 3. Zakłady na kwalifikacje skoków narciarskich – czy dany zawodnik awansuje do konkursu lub które zajmie miejsce
 4. Specjalne zakłady – do najpopularniejszych należą: czy zwycięzca pierwszej serii wygra konkurs? Jakiej narodowości zawodnik wygra konkurs? Czy zostanie pobity rekord skoczni?

Zakłady na skoki narciarskie live

Oferta zakładów bukmacherskich na żywo na skoki narciarskie jest podobna do tej sprzed konkursu, jednak nieco uboższa.:

 1. Poszczególne możliwości obstawiania znikają wraz ze skokami kolejnych zawodników. Przykładowo, nie będzie możliwe obstawienie zwycięzcy pojedynku po skoku jednego z zawodników biorących w nim udział.
 2. Po zakończeniu pierwszej serii konkursu, bukmacherzy posiadający ofertę zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie live, sporządzają nowe pary.
 3.  Zmianie ulegają kursy na poszczególne miejsca zawodników.

Jak obstawiać skoki narciarskie, aby wygrywać?

Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie cieszą się zróżnicowanymi opiniami wśród graczy. Niektórzy wstrzymują się przed regularnym obstawianiem, argumentując to zbyt dużą nieprzewidywalnością tego sportu. Wielu jest jednak regularnych graczy, którzy wygrywają obstawiając wyniki w tej dyscyplinie.

Typują oni w skokach narciarskich klasyfikację generalną PŚ, wyniki MŚ, zwycięzców poszczególnych konkursów oraz wygranych wirtualnych pojedynków pomiędzy zawodnikami. Jak grać, aby wygrywać zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie?

Uwzględniaj formę, nie pojedyncze wyniki

Początkujący gracze obstawiający zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie często popełniają błąd, polegający na tym, że kierują się wynikami pojedynczych serii czy treningów. Pamiętaj o tym, że:

Zwycięstwo danego zawodnika w kwalifikacjach skoków narciarskich może być dziełem przypadku.
Pozycje w czołówce również we wszystkich treningach oznaczają wysoką formę.
Uwzględnij też wyniki ostatnich 2-3 konkursów, aby oszacować, kto w równych warunkach atmosferycznych ma największe szanse na wysokie miejsce w zawodach.

Wpływ pogody na skoki

W teorii skoki narciarskie dzisiaj są już niezależne od warunków atmosferycznych. Istnieją przeliczniki punktowe, które rekompensują skoczkom trudne warunki, natomiast karzą tych, którzy startowali przy sprzyjającym wietrze.

Rzeczywiście system zdaje się wyrównywać szanse, jednak każdy kto choć odrobinę interesuje się skokami narciarskimi wie, że przelicznikowi bardzo daleko do ideału. Silny wiatr rzadko całkowicie wypacza wyniki zawodów, jak to miało miejsce dawniej. Wciąż jednak ma duży wpływ na pozycje zawodników.

Uwzględnij warunki atmosferyczne w zakładach bukmacherskich na skoki narciarskie

Decydując się na obstawienie zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie, przed zawodami powinieneś sprawdzić prognozy pogody. Następnie zastanów się, którzy skoczkowie mają największe szanse na dobry wynik w danych warunkach.

Rzecz w tym, że niektórzy są prawie bezkonkurencyjni przy wietrze pod narty, ale nie radzą sobie zupełnie, gdy wieje w plecy. Natomiast tylny wiatr, śnieżyca i ogólnie niesprzyjające warunki powinny sprzyjać najbardziej doświadczonym i najlepszym technicznie skoczkom. Jakie czynniki atmosferyczne odgrywają rolę w zawodach w skokach narciarskich? Poznasz je, zapoznając się z przygotowaną przez nas tabelą.

Wpływ pogody na wynik skoczka

 • Opady śniegu

  Ograniczają widoczność oraz powodują dyskomfort w czasie lotu, co może negatywnie wpłynąć na wynik. Obsługa skoczni może nie nadążać z czyszczeniem torów najazdowych, przez co prędkości na progu są niższe, a skoki są krótsze. Przy intensywnych opadach zeskok staje się miękki – utrudnia lądowanie i sprzyja upadkom.

 • Opady deszczu

  Mokry najazd utrudnia nabranie właściwej prędkości na rozbiegu. Opady również wpływają negatywnie na powierzchnię zeskoku, tworząc kałuże znacząco zwiększające ryzyko upadku zawodnika przy lądowaniu, a nawet później, przy zmniejszaniu prędkości.

 • Temperatura

  Przy ujemnych temperaturach może dojść do wychłodzenia mięśni, a więc ograniczenia możliwości fizycznych skoczka. Z drugiej strony w mrozie dochodzi do zlodowacenia torów najazdowych, co pomaga w uzyskiwaniu wysokich prędkości.

 • Kierunek wiatru

  Wiatr wiejący pod narty umożliwia wykorzystanie podmuchu w celu osiągnięcia dalszej odległości, natomiast tylny wiatr spycha zawodnika do zeskoku. Za korzystny wiatr zawodnicy otrzymują punkty minusowe, zwykle deklarują, iż wolą otrzymywać podmuchy pod wiatr niż w plecy. Większa korzyść niż ponoszone straty punktowe.

 • Siła wiatru

  Silny wiatr w plecy może wymusić natychmiastowe lądowanie Przy silnym wietrze pod narty zawodnik może natomiast osiągać wyjątkowo dalekie odległości. Zbyt duża siła wiatru, niezależnie od kierunku, jest niebezpieczna. Zawodnik może stracić równowagę w powietrzu i upaść z dużej wysokości. Mocny podmuch w plecy niejednokrotnie z dużą siłą spychał zawodnika do zeskoku, powodując wypadek. Natomiast zbyt duża siła wiatru pod narty skutkuje przeskoczeniem skoczni i koniecznością lądowania na spłaszczeniu. Jest to niezwykle trudne i niebezpieczne.

Konsekwencja w zakładach bukmacherskich na skoki narciarskie

Bardzo ważne jest, abyś nie rezygnował ze swojej strategii po jednej lub dwóch porażkach. Element losowy ma w skokach narciarskich duże znaczenie. Dlatego zawodnik będący nawet w najwyższej formie może zupełnie przez przypadek przegrywać pojedyncze konkursy.

Jeżeli Twoje analizy wskazują, że dany skoczek jest w doskonałej dyspozycji, unikaj zbyt pochopnych zmian swoich zakładów na kolejne konkursy.

Wykorzystuj kursy

Bukmacherzy często konsekwentnie oferują niskie kursy na zwycięstwa najwyżej sklasyfikowanych skoczków w zawodach lub pojedynkach, mimo ich wyraźnie niskiej formy. Warto to wykorzystać.

Jeżeli zatem dostrzeżesz, że operator oferuje zakłady na pojedynek utytułowanego zawodnika w niskiej formie i skoczka ze środka stawki, którego dyspozycja zwyżkuje, często warto zaryzykować złożenie zakładu na tego drugiego. Potencjalna wygrana przewyższa bowiem ryzyko, które musisz podjąć.

Oferty najlepszych zakładów bukmacherskie na skoki narciarskie

Niemal każdy bukmacher oferuje zakłady na skoki narciarskie, dzisiaj jest to bowiem najpopularniejsza dyscyplina zimowa w Polsce i jedna z najpopularniejszych w Europie. Jednak, tak jak w przypadku każdego sportu, oferty zakładów u poszczególnych bukmacherów różnią się między sobą i to czasami znacząco. Oferty są odmienne pod względem:

 • ilości możliwych do obstawiania pojedynków,
 • liczby zawodników, których miejsca można obstawiać. Niektórzy brokerzy ograniczają się do czołówki PŚ, inni umożliwiają zawieranie zakładów również na miejsca słabszych skoczków
 • atrakcyjności zakładów specjalnych i kombinowanych,
 • oferty live – u niektórych brokerów zakłady na skoki narciarskie na żywo w ogóle nie są oferowane. Inni natomiast udostępniają bogatą ofertę oraz aktualizują kursy w czasie rzeczywistym
 • wysokości kursów.

Bukmacher dostosowany do potrzeb

Ostateczna ocena najlepszych legalnych bukmacherów ze skokami narciarskimi jest trudna. Część bukmacherów posiada w tym obszarze bogatą ofertę przedkonkursową, ale np. kursy są niskie lub nie ma możliwości obstawiania skoków narciarskich live. Zatem ocena w dużej mierze jest kwestią indywidualną i każdy sam powinien wybrać bukmachera, który najbardziej odpowiada jego potrzebom.

 1. Obstawiasz tylko live? Zagraj u buka, który ma najciekawszą ofertę zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie na żywo.
 2. Zależy Ci głównie na atrakcyjnych kursach? W takim razie bogactwo oferty nie będzie dla Ciebie kwestią kluczową. Poniżej dokonaliśmy krótkiego przeglądu, naszym zdaniem, najlepszych bukmacherów pod kątem oferty zakładów na skoki narciarskie.

Na którego buka warto postawić przy zakładach na skoki narciarskie?

Bukmacher, który jest liderem na rynku legalnych operatorów pod kątem oferty na skoki narciarskie, jest STS. U tego brokera masz wiele możliwych opcji do obstawiania, co dotyczy zarówno oferty standardowej, jak i zakładów na skoki narciarskie live.

Sprawdź ofertę STS na skoki narciarskie

STS słynie z konkurencyjnych kursów, i to nie tylko w kategorii skoków narciarskich. Jest to legalny bukmacher od wielu lat działający na licencji udzielonej przez Ministra Finansów RP. Oferta na skoki jest bardzo szeroka, możesz typować zwycięzcę turnieju, wiele pojedynków wśród skoczków, TOP 3 zawodów, kwalifikacje do konkursów itp. Zadowala także bonus bukmachera STS.

Firma Bonus
STS

1.640 zł BONUS

Bonus 100% od 1. depozytu

STS
Visa
MasterCard
Skrill
PayU
BLIK
Warunki
obrót x3 w wygranych zakładach
kurs min. 1.91

Puchar Świata: zasady rozgrywania konkursów skoków narciarskich

Każdego roku skoczkowie narciarscy rywalizują przez całą zimę w zawodach z cyklu Pucharu Świata. Za zwycięstwa oraz poszczególne miejsca w danym konkursie zawodnicy otrzymują określoną ilość punktów. Punkty te sumowane są przez cały sezon i po każdym konkursie skoków narciarskich klasyfikacja generalna jest uaktualniania.

Zawodnik, który na koniec sezonu zdobędzie największą ilość punktów otrzymuje Kryształową Kulę. O ile pozwalają na to warunki atmosferyczne, każdy konkurs rozgrywany w ramach Pucharu Świata składa się z 2 serii. W pierwszej serii startuje 50 zawodników, z których 30 najlepszych zostaje dopuszczonych do oddania drugiego skoku.

Suma punktów uzyskanych za oba skoki jest ostateczną notą zawodnika, decydującą o jego miejscu w klasyfikacji danego konkursu.

Skoki narciarskie: kwalifikacje do konkursu

Konkurs Pucharu Świat w skokach narciarskich poprzedzają kwalifikacje, w których zawodnicy oddają po jednym skoku. Na podstawie wyników kwalifikacji wyłanianych jest 50 zawodników, którzy startują w zawodach.

Od sezonu 2017/2018 w kwalifikacjach udział muszą brać wszyscy zawodnicy. Do konkursu na zwykłych i dużych skoczniach kwalifikuje się 50 skoczków, w przypadku konkursów na skoczniach mamucich – 40 skoczków.

Skoki narciarskie dzisiaj: odległość to nie wszystko

Kiedy w XIX wieku pionierzy skoków narciarskich stawali na progu, zasady były jasne – kto skoczy dalej, ten wygrywa. Dosyć szybko zaczęli się pojawiać również sędziowie oceniający styl skoku, jednak ich znaczenie było początkowo marginalne.

Skoki narciarskie dzisiaj wyglądają zupełnie inaczej. Często, aby wygrać, nie tylko nie wystarczy skoczyć dalej niż przeciwnicy, ale nawet wysokie oceny sędziowskie mogą nie zagwarantować wysokiej lokaty. Zatem od czego zależy ostateczna ilość punktów przyznawana zawodnikowi po oddaniu skoku? Wszystkie te zmienne mogą mieć wpływ podczas obstawiania zakładów sportowych u bukmachera na skoki.

Składowe wyniku skoczka narciarskiego

 • odległość – siadając na belce, zawodnik otrzymuje startowe 60 pkt. Po oddaniu skoku przyznaje mu się punkty na podstawie odległości, która jest porównywana z punktem konstrukcyjnym skoczni. Za każdy metr za punktem K dodaje się: 2 pkt. na skoczni normalnej, 1,8 pkt. na skoczni dużej, oraz 1,2 pkt. na skoczni mamuciej. Jeżeli zawodnik nie doskoczy do punktu K, za każdy 1 metr, którego mu zabrakło, przyznaje się punkty ujemne o takich samych wartościach, jak podane powyżej punkty dodatnie.
 • noty sędziowskie – skok jest oceniany przez 5 sędziów. Każdy z nich na podstawie oceny lotu i lądowania przyznaje ocenę od 0.0 do 20.0 (dopuszczalne są połówki – np. 19,5). Dwie noty – najwyższa i najniższa – nie są uwzględniane, dlatego za skok zawodnik może otrzymać od sędziów maksymalnie 60 pkt.
 • przelicznik za wiatr i wysokość belki – w celu zminimalizowania wpływu czynników atmosferycznych na wyniki zawodów, w 2009 roku wprowadzono punkty dodatnie i ujemne za odpowiednio: niekorzystne(wiatr w plecy lub z boku) i korzystne(wiatr pod narty) warunki, w jakich zawodnik oddał skok. Ponadto, organizatorzy mają możliwość podniesienia lub obniżenia belki startowej w czasie zawodów, co również wiąże się z odjęciem lub dodaniem określonej ilości punktów.

Skoki narciarskie kalendarz: sezon 2021/22

Sezon 2021/2022 rozpoczął się w Rosji w Niżnym Tagile. Pierwsze zawody odbyły się w weekend 20-21 listopada. Dopiero trzecie zawody to te w polskiej Wiśle. Nie ma w tym nic złego, ale właśnie Wisła w ostatnich latach gościła skoczków w debiutanckich zawodach danego sezonu. Nie zmienia się natomiast to, że jeden z dwóch konkursów w Wiśle to nocne zawody drużynowe.

Oprócz Wisły karuzela skoczków narciarskich w sezonie 2021/2022 musi oczywiście zawitać także do Zakopanego. Stolica polskich gór kibicami z całego świata zapełni się w połowie stycznia. W Zakopanem zaplanowano dwa konkursy – 15 (drużynowy, nocny) i 16 stycznia (indywidualny). Sezon 2021/2022 skoków narciarskich zakończy się w weekend od 25 do 27 marca w słoweńskiej Planicy. Tu nic się nie zmienia i będzie to rywalizacja na skoczni mamuciej Letalnica.

Kalendarza skoków narciarskich na sezon 2020/21 w skrócie

 • Zaplanowanych 35 konkursów (28 indywidualnych, 5 drużynowych, 2 mieszane),
 • Zaplanowano 3 turnieje, których wyniki konkursów będą zaliczać się również do klasyfikacji PŚ (Turniej Czterech Skoczni, Raw Air 2022, Planica 7),
 • W dniach 4-20 lutego 2022 roku (konkursy skoków 5-14 lutego) odbędą się IO w Pekinie,
 • W dniach 11–13 marca 2022 roku odbędą się Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich w Vikersund,
 • 4 konkursy Pucharu Świata odbędą się w Polsce (2x Wiśle – drużynowy i indywidualny, 2x Zakopanem – drużynowy i indywidualny).

FAQ: Skoki narciarskie

Większość bukmacherów oferuje zakłady na skoki narciarskie, jednak nie u każdego oferta jest tak samo bogata, sprawdź najlepszych.

U bukmacherów dostępne są zakłady długoterminowe, na wyniki konkursu lub jego części, wirtualne pojedynki pomiędzy zawodnikami oraz zakłady specjalne, sprawdź najlepsze kursy na Puchar Świata.

Najwięcej zawodów będzie wliczało się do Pucharu Świata. W ramach PŚ odbędzie się też kilka osobnych turniejów, pośród których najbardziej prestiżowy jest Turniej Czterech Skoczni. Oprócz tego są to Raw Air 2022 i Planica 7. Jednak docelową i najważniejszą imprezą sezonu będą Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. W marcu 2022 roku w Norwegii odbędą się jeszcze Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich.

Najważniejszym czynnikiem na notę skoczka narciarskiego jest odległość przeliczana na punkty. Części składowe noty skoczka narciarskiego stanowią również: oceny sędziowskie oraz przelicznik za wiatr i wysokość belki startowej.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~vVTVTVTVv~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~