MŚ siatkówka 2022 – zakłady bukmacherskie na siatkarski Mundial!

Autor Radosław Mars Zaktualizowano 17/01/2023

Obstawianie Mistrzostw Świata w siatkówce 2022 odbyło się w dniach od 26. sierpnia do 11. września 2022 r.

Na 2022 rok zaplanowano nie tylko Mundial w piłce nożnej. Odbędą się też inne MŚ – siatkówka 2022. Zakłady bukmacherskie na mistrzostwa świata w siatkówce są prawie tak samo popularne, jak obstawianie piłkarskiego Mundialu.

Jeżeli tutaj jesteś, na pewno też będziesz obstawiać zbliżający się siatkarski czempionat. Liczymy na to, że typy bukmacherskie na mistrzostwa świata w siatkówce będą trafione dla nas wszystkich. Analizujemy siatkarskie MŚ i oceniamy, jakie szanse na końcowy triumf mają Biało-Czerwoni. Czy Polska MŚ w siatkówce 2022 zakończy na najwyższym stopniu podium i wygra ten turniej po raz trzeci z rzędu!?

Kursy na zwycięzcę MŚ w siatkówce 2022 (przed 1/4 finału)

Uwaga! Zawsze sprawdzaj aktualne kursy na stronach bukmacherów:

DrużynaSTS Bonus
Zakłady
Betclic Bonus
Zakłady
LV BET Bonus
Zakłady
Polska3.003.503.50
Francja3.504.004.00
Brazylia6.005.005.00
USA9.506.506.50
Włochy10.008.008.00
Słowienia12.5011.0011.00
Argentyna60.0025.0029.00
Ukraina200.0050.0051.00

2022 MŚ: siatkówka – kursy u bukmacherów

Podobnie jak w każdych innych rozgrywkach, również na MŚ w siatkówce kursy u bukmacherów będą różne. Pamiętaj, żeby grać tam, gdzie są one najwyższe. Na MŚ w siatkówce bukmacherzy będą mieć swoją indywidualną ofertę. Od konkurencji będzie się ona różnić rynkami dodatkowymi, zakładami specjalnymi, ale też marżą na poszczególne spotkania i rynki. Jako że warto grać najwyższe kursy na MŚ w siatkówce, sprawdzaj współczynniki i wybieraj bukmacherów z najniższą marżą (o najwyższych kursach).

zakłady siatkówka mś 2022

Pamiętaj, aby porównywać kursy na wszystkie grane zakłady bukmacherskie na MŚ 2022 w siatkówce. Bukmacher z ofertą na siatkarskie MŚ może mieć bowiem najlepsze kursy na zwycięzcę meczu, ale gorsze na rynki dodatkowe i odwrotnie.

Zwróć też uwagę na promocje na MŚ w siatkówce u bukmacherów. Wyższe kursy na MŚ w siatkówce możesz osiągnąć dzięki promocjom, np.:

Typy na MŚ 2022 w siatkówce

Podsumowanie typów na MŚ w siatkówce 2022

Mistrzostwa świata w siatkówce 2022 za nami. Cieszy, że po raz kolejny Polacy stanęli na podium. Szkoda, że nie udało się zdobyć złota MŚ po raz trzeci z rzędu, ale srebro również jest doskonałym wynikiem. W wielkim finale Polacy ulegli Italii 1:3. Trzecie miejsce i brązowe medale przypadły Brazylii, która w finale pocieszenia 3:1 pokonała Słowenię.

Medale MŚ 2022 w siatkówce:

Nagrody indywidualne:

Jak wypadły nasze typy?

Z bukmacherskiego punktu widzenia mistrzostwa świata mogły być dla nas lepsze, ale uważamy, że nie było najgorzej i udało nam się podać kilka ciekawych typów. W całym turnieju podaliśmy 25 typów, z czego trafiliśmy 17 zakładów, a 8 propozycji było chybionych.

Dało nam to skuteczność na poziomie 68%. Za najlepszy typ uważamy zakład na zwycięstwo Argentyny w meczu 1/8 finału przeciwko Serbii, który zakończył się wynikiem 3:0 dla zespołu z Ameryki Południowej, a kurs na jego zwycięstwo wynosił aż 3.75! Udało nam się trafić również wszystkie mecze 1/4 finału i obydwa półfinały!

Typy na 1/4 finału MŚ w siatkówce

Włochy – Francja. Typ: over 3,5 seta (1.45, STS)

Włosi w 1/8 finału nie mieli problemu z wyeliminowaniem Kuby i wygrali to spotkanie bardzo pewnie 3:1. Znacznie bardziej namęczyli się Francuzi, którzy jedną nogą byli już poza turniejem, ponieważ w piątym secie meczu z Japonią obronili piłkę meczową. Ostatecznie Francja wygrała 3:2 i jest w najlepszej ósemce.

Jednak ten mecz, podobnie jak grupowe spotkanie ze Słowenią wyraźnie pokazuje, że Francuzi są do ugryzienia. Włosi na pewno tanio skóry nie sprzedadzą i stać ich na minimum seta. Liczymy na to, że ten pojedynek nie zakończy się w trzech partiach, ale potrwa minimum cztery sety, a być może nawet zamknie się na maksymalnym dystansie pięciu partii.

Słowenia – Ukraina. Typ: Słowenia (1.25, Etoto)

Kurs jest bardzo niski, ale nie widzimy innego wyniku, niż zwycięstwo współgospodarzy, którzy ten mecz zagrają jeszcze przed własną publicznością. Ukraińcy bardzo pewnie w 1/8 finału uporali się z Holandią, ale jednak Słowenia to inny poziom.

Przypomnijmy, że Ukraina gra tutaj tylko dlatego, że z MŚ została wykluczona Rosja. Fakt, że drużyna ta jest w najlepszej ósemce, należy rozpatrywać w kategorii dużego sukcesu. Wydaje nam się jednak, że na tym etapie Ukraińcy pożegnają się z turniejem, ponieważ to Słoweńcy są lepsi w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła, mają też po prostu lepszych zawodników.

Argentyna – Brazylia. Typ: over 3,5 seta (1.60, STS)

Tak jak oczekiwaliśmy, mimo wysokiego kursu Argentyńczycy wygrali swój mecz 1/8 finału przeciwko Serbii i awansowali do najlepszej czwórki. Mimo iż dość szczęśliwie awansowali ze swojej grupy do fazy play-off, dziś grają w najlepszej ósemce jako jedyny jej przedstawiciel.

Trzeba pamiętać, że to brązowi medaliści IO z Tokio. Wówczas w spotkaniu o 3. miejsce Argentyna uporała się właśnie z Brazylią. Teraz o powtórkę wyniku może być ciężko, ale nie wykluczamy takiego rezultatu. Postawimy jednak, że w tym ćwierćfinale drużyn z Ameryki Południowej Argentyńczycy nie przegrają do zera i ugrają minimum seta, ponieważ Brazylijczycy nie powinni przegrać 0:3.

Polska – USA. Typ: Polska (1.47, Etoto)

Polacy z Amerykanami grali już w grupie i wówczas to współgospodarze całych MŚ wygrali ten mecz 3:1. Liczymy na to, że teraz będzie podobnie i tym samym polscy siatkarze awansują do strefy medalowej. Amerykanie grają solidnie, ale wydaje nam się, że jest to poziom nieco niższy, niż prezentowany przez Polaków.

Wprawdzie w niedawnym półfinale Ligi Narodów to Amerykanie wygrali bardzo pewnie 3:0, tutaj to Polska gra lepiej. Jeżeli dodać do tego polskich kibiców, słusznie to biało-czerwoni są faworytem tego spotkania i to ich widzimy w półfinale. Mamy tylko nadzieję, że polskich siatkarzy nie zje trema, ale o to chyba możemy być spokojni.

Typy na 1/8 finału mistrzostw świata w siatkówce

Słowenia – Niemcy. Typ: Słowenia (1.21, forBET)

Idziemy w Słoweńców, którzy z Niemcami rywalizowali już w fazie grupowej i nie oddali im nawet seta. Słowenia gra u siebie i ma ogromne szanse, aby na półfinał przyjechać do Polski. Przy zwycięstwie z Niemcami, w 1/4 finału czeka ktoś z dwójki Holandia/Ukraina i na pewno również wówczas Słowenia będzie faworytem. Pokonanie Niemców po raz drugi jest obowiązkiem.

Włochy – Kuba. Typ: będą rozegrane minimum 4 sety (1.72, Etoto)

Dlaczego nie, można spróbować. Wprawdzie Kubańczycy na tym turnieju na razie rozegrali tylko dwa dobre sety przeciwko Brazylii, ale na pewno to drużyna, która ma spory potencjał. Z pewnością wiele zależy od tego, jak siedzi Kubańczykom zagrywka.

Włosi na razie nie mieli żadnych problemów, a przez fazę grupową przebrnęli bez straty seta. Liczymy, że pierwszą partię stracą w spotkaniu przeciwko Kubie, a nie powinni też przegrać tego meczu do zera. Stąd idziemy w zakład w minimum cztery sety.

USA – Turcja. Typ: USA -2,5 punktu w 1. secie (1.53, Betclic)

Turcja z dobrej strony pokazała się w fazie grupowej, chociaż przed turniejem wypadło jej kilku ważnych graczy. Mimo wszystko uważamy, że siatkarze znad Bosforu nie awansują do 1/4 finału. Amerykanie to zespół zdecydowanie lepszy. Jednak kursy na zwycięstwo Jankesów są bardzo niskie. Dlatego idziemy w zakład, że Amerykanie wygrają pierwszą partię wynikiem 25:22 lub wyżej.

Polska – Tunezja

Trzeba przyznać otwarcie, że strata seta w tym meczu nie powinna się przytrafić. Zwłaszcza że w Tunezji nie zagra znany z polskich parkietów atakujący Ben Tara. Liczymy na to, że Polacy szybko rozprawią się ze swoimi przeciwnikami i będą odpoczywać najprawdopodobniej przed meczem z Amerykanami, którzy wcześniej powinni rozprawić się z Turcją.

Niestety, kurs na zwycięstwo Polaków bez straty seta jest skrajnie niski i nie zalecamy grać takiego zakładu po takich współczynnikach.

Holandia – Ukraina. Typ: minimum 4 sety w meczu (1.50, STS)

Ukraina pokazuje się z całkiem niezłej strony, chociaż słusznie faworytem jest Holandia. Mecz może być jednak zacięty, a Ukraińców na pewno stać na wygranie przynajmniej jednej partii. Holandia powinna seta ugrać, szczególnie że wygrała bardzo wyrównaną grupę, gdzie rywalizowały jeszcze reprezentacje Argentyny i Iranu.

Francja – Japonia. Typ: Francja -1,5 seta (1.35, STS)

Kurs na zwycięstwo Francji jest bardzo niski, dlatego zagramy, że zespół ten wygra mecz w 3 lub maksymalnie 4 partiach. Francuzi to obecnie jeden z najpoważniejszych kandydatów do złota, który w najgorszym scenariuszu w 1/4 finału trafi na Włochów, a w półfinale na Słoweńców. Francja ma więc ogromne szanse, żeby zameldować się w finale. Pokonanie Japonii nie powinno przysporzyć większych problemów.

Serbia – Argentyna. Typ: Argentyna (3.75, forBET)

Argentyńczycy grają momentami bardzo słabo. Niewiele brakowało, a w ogóle by nie zagrali w tej fazie turnieju. Jednak jak już się tutaj znaleźli, nie mogą narzekać na swojego przeciwnika. Na pewno Serbia jest w zasięgu brązowych medalistów IO z Tokio. Jeżeli Argentyńczycy przez cały mecz zagrają na swoim poziomie, na pewno są w stanie ograć Serbów, a przynajmniej nawiązać z nimi równorzędną walkę.

Brazylia – Iran. Typ: minimum 4 sety w meczu (1.78, Etoto)

Oczywiście Brazylia jest zasłużonym faworytem tego pojedynku, ale Iran nie stoi na straconej pozycji, a już na pewno nie musi przegrać tego pojedynku bez straty seta. Wydaje nam się, że Persów stać na nawiązanie walki z Brazylią w którejś z partii, a nie jest wykluczone, że nawet na dłuższym dystansie, chociaż o to może być trudno. Brazylia jak na razie również gra falami, o czym świadczy szczęśliwa wygrana z Kubą, gdzie Brazylijczycy zdobywali, ale i tracili punkty całymi seriami.

Typy na 3. kolejkę fazy grupowej mistrzostw świata 2022 w siatkówce

Polska – USA. Typ: over 3,5 seta (1.43, PZBuk)

Jak można było się spodziewać, właśnie między tymi zespołami rozegra się walka o 1. miejsce w grupie. Teoretycznie Polakom opłaca się ten mecz przegrać, aby mieć łatwiejszy ewentualny ćwierćfinał, ale nie wydaje nam się, aby była tutaj jakaś kalkulacja. Polacy na pewno zagrają na maksimum swoich możliwości i będą chcieli zrewanżować się Amerykanom za porażkę 0:3 w półfinale Ligi Narodów.

Faworytem jest Polska, ponieważ w dwóch dotychczasowych meczach to Polacy pokazali się z lepszej strony, ale i Amerykanie nie musieli wznosić się na wyżyny swoich umiejętności, żeby pokonać bez straty seta Meksyk i Bułgarię. Liczymy, że to spotkanie potrwa przynajmniej 4 partie.

Japonia – Kuba. Typ: Kuba (1.83, Etoto)

Idziemy w Kubańczyków, którzy naprawdę złożyli bardzo ciekawy zespół na te MŚ. Jest kilku zawodników, którzy reprezentują najwyższy poziom (m.in. Jesus Herrera, Miguel Angel Lopez, Marlon Yant, Roberlandy Simon). Kubańczycy z bardzo dobrej strony pokazali się w meczu z Brazylią. Później bez problemu pokonali Katar.

Mecz z Japonią jest spotkaniem o 2. miejsce w grupie. Trzeba przyznać, że Japończycy zwyczajnie nie potrafią grać z atletycznymi Kubańczykami, z którymi przegrali ostatnich 11 pojedynków. Liczymy, że tym razem będzie podobnie, chociaż wcale nie musi to być jednostronne widowisko i minimum 4 sety są jak najbardziej realne.

Iran – Holandia. Typ: over 3,5 seta (1.42, STS)

Jak przypuszczaliśmy, Argentyna, Iran i Holandia reprezentują bardzo zbliżony poziom. Typowaliśmy, że walka będzie zacięta i świadczą o tym wyniki. Mecze Argentyny z Iranem i Holandią zakończyły się w 5 setach. Nie wykluczamy, że podobnie będzie w spotkaniu Holandii z Persami.

Zabezpieczamy się jednak na wypadek, że spotkanie zostanie zakończone w 4 partiach. Poziom tych zespołów jest na tyle wyrównany, że każda z drużyn powinna zapisać na swoim koncie przynajmniej po secie.

Typy na MŚ w siatkówce – 2. kolejka fazy grupowej

Argentyna – Holandia. Typ: over 3,5 seta (1.45, STS)

Jak już zauważyliśmy wcześniej, jest to bardzo wyrównana grupa, gdzie oprócz Argentyny i Holandii są jeszcze Persowie oraz Egipcjanie i to trzy pierwsze drużyny powinny bić się o pierwsze miejsce. W pierwszej serii gier Holandia wygrała bez straty seta z Egiptem, natomiast Albicelestes przegrali 2:3 z Iranem. Liczymy, że ten mecz będzie równie zacięty.

Nie wykluczamy, że również zakończy się w pięciu setach, a przynajmniej w czterech partach. Na cztery ostatnie mecze między tymi zespołami rozgrywane od 2018 roku, w aż trzech było pięć setów, a tylko jeden zakończył się w trzech setach.

Typy na 1. kolejkę fazy grupowej MŚ 2022 w siatkówce

Brazylia – Kuba. Typ: Brazylia (1.32, Fuksiarz)

Kubańczycy to przede wszystkim drużyna bardzo atletyczna, która nie jest najlepiej wyszkolona pod kątem technicznych elementów siatkówki. Brazylijczycy również potrafią grać bardzo dynamicznie i widowiskowo. Bez wątpienia jest to półka wyżej od swoich przeciwników. Wydaje nam się, że to Canarinhos powinni wyjść z tego pojedynku zwycięsko, tracąc w nim najwyżej seta.

Ostatecznie decydujemy się jednak na typ, że Brazylia wygra ten mecz niezależnie w jakim stosunku. Zakład zostanie rozliczony na naszą korzyść również wówczas, kiedy spotkanie zakończy się zwycięstwem faworytów po 5-setowej batalii.

Chiny – Turcja. Typ: Chiny wygrają seta (1.48, Etoto)

Podoba nam się ten kurs, bo wydaje się, że Turcja jest mocno przeszacowana. Możemy zgodzić się z tym, że to reprezentacja, która może uchodzić za faworyta tego pojedynku. Jednak robienie z tej reprezentacji aż takiego pewniaka to przesada. Chińczycy to zespół, który od wielu lat rywalizuje z najlepszymi i na pewno reprezentacja Państwa Środka może ugrać w tym pojedynku nawet coś więcej niż seta.

Argentyna – Iran. Typ: over 3,5 seta (1.42, Superbet)

Trudno sobie wyobrazić, że ten mecz może zakończyć się w trzech partiach. Wydaje się, że będzie wręcz przeciwnie i czeka nas bardzo zacięta rywalizacja. Obie drużyny mają zbliżony potencjał, a na przestrzeni całego meczu potrafią mieć również przestoje. Za typem przemawia także H2H, ponieważ na 10 ostatnich pojedynków, w aż 9 meczach rozgrywany był 4. set. Liczymy, że także i tym razem żadna z drużyn nie zamknie spotkania wynikiem 3:0.

Typy długoterminowe na MŚ 2022 w siatkówce

Polska – Włochy (kto wyżej). Typ: Polska (1.50, STS)

Polacy to jeden z głównych faworytów do tytułu, z pewnością również dlatego, że nasza reprezentacja wszystkie swoje mecze siatkarskiego Mundialu rozegra przed własną publicznością. Jeżeli Polacy wygraliby MŚ, zdobyliby złoto po raz trzeci z rzędu. Będzie to bardzo trudne, ale jest możliwe.

W naszym typie stawiamy Polaków wyżej niż Włochów, z którymi Biało-Czerwoni nie tak dawno rywalizowali w meczu o 3. miejsce w Lidze Narodów i pewnie pokonali ich na Półwyspie Apenińskim 3:0. Wprawdzie taki typ to spora niewidoma w związku z ułożeniem się drabinki, ale to Polaków widzimy wyżej w okolicach miejsca medalowego.

Brazylia – Serbia (kto wyżej). Typ: Brazylia (1.45, STS)

Serbowie ten sezon mają dość słaby, o czym świadczy dopiero 11. miejsce w Lidze Narodów. Brazylia również gra dość przeciętnie, ale jednak to wyższy poziom niż obecnie reprezentowany przez Serbów. Na pewno drużyny na MŚ zbudowały optymalną formę, dlatego to “Canarinhos” widzimy w tym turnieju wyżej. Można być pewnym, że Brazylijczycy będą walczyć o podium, co dla Serbów może być wynikiem nie do osiągnięcia.

Słowenia – Niemcy (kto wyżej w grupie D). Typ: Słowenia (1.40, STS)

Słoweńcy mogą napsuć krwi najlepszym reprezentacjom. To drużyna, która potrafi zaskoczyć, a przypomnijmy, że Słowenia jest współgospodarzem całej imprezy, dlatego może liczyć na wparcie swoich kibiców. Reprezentacja Słowenii w Lidze Narodów pokazała się ze średniej strony i na pewno stać ją na więcej. Z drugiej strony Niemcy wypadli w niej jeszcze słabiej. Kluczowy dla tego typu będzie bezpośredni pojedynek obydwu drużyn, a w nim widzimy zwycięstwo Słoweńców.

Turcja – Chiny (kto wyżej w grupie E). Typ: Chiny (3.75, STS)

Chińczycy od wielu lat rywalizują z najlepszymi reprezentacjami siatkarskimi na świecie. Wprawdzie bez większych sukcesów, ale jednak siatkarze tej kadry zbierają coraz większe doświadczenie. Wydaje nam się, że ten kurs jest nieadekwatny do poziomu, jaki prezentują obydwie reprezentacje.

Grupę powinni pewnie wygrać Włosi, ale o drugie miejsce dające bezpośredni awans może powalczyć każdy z trójki Turcja, Kanada, Chiny. Wprawdzie siatkarze z Państwa Środka są uważani za najsłabszą drużynę grupy, ale nie będziemy zdziwieni, jeżeli nie zajmą ostatniego miejsca w tym zestawieniu. Po takim kursie ryzyko jest opłacalne.

Holandia – Iran (kto wyżej w grupie F). Typ: Iran (2.35, STS)

Bez wątpienia jest to najbardziej wyrównana grupa, gdzie oprócz Holendrów i Persów są jeszcze Argentyna i Egipt. O ile reprezentacja z Afryki powinna zająć ostatnie miejsce w grupie, o tyle pomiędzy trzema pozostałymi reprezentacjami rywalizacja będzie raczej zacięta.

My stawiamy, że Persowie zakończą rywalizację w grupie przed Holendrami. Obie reprezentacje z dobrej strony pokazały się w Lidze Narodów, ale wyżej cenimy sobie reprezentację Iranu, która ma większą siłę ognia.

Mistrzostwa świata: siatkówka – typy naszej redakcji

Powyżej podaliśmy najlepsze według nas typy na mistrzostwa świata. Siatkówka nie daje wprawdzie tak wielu możliwości obstawiania, jak jest to w przypadku piłki nożnej, ale dajemy z siebie wszystko. Na pewno zakłady bukmacherskie na MŚ 2022 w siatkówce będą przemyślane i wszechstronne. Dlatego obstawiamy:

Pamiętaj, żeby nie sugerować się wyłącznie naszymi typami bukmacherskimi na MŚ. Siatkówka, szczególnie siatkarski Mundial, to bardzo popularna impreza i łatwo o informacje na temat składów, kontuzji czy formy. Dlatego samodzielnie analizuj stawiane zakłady na MŚ w siatkówce. Oczywiście podając wszystkie typy na mistrzostwa świata w siatkówce również tłumaczymy się z naszych wyborów.

Zakłady na MŚ – siatkówka według ekspertów: jak grać, żeby wygrać?

Jeżeli uważasz się za eksperta od siatkówki i grasz skuteczne zakłady bukmacherskie, MŚ 2022 w siatkówce mogą znacząco zwiększyć Twój bankroll.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z typami na siatkówkę, pamiętaj, żeby dobrze przeanalizować każdy obstawiany mecz. Poniżej znajdziesz kilka naszych wskazówek.

Jak typować mistrzostwa świata w siatkówce, żeby wygrać – porady

  1. Pamiętaj o wysokim prestiżu imprezy – mimo że to w klubach zawodnicy zarabiają pieniądze na co dzień, grę w reprezentacji swojego kraju traktują bardzo prestiżowo. Szczególnie na MŚ. To druga impreza rangą w hierarchii siatkarzy zaraz po Igrzyskach Olimpijskich. Dlatego na pewno składy drużyn będą silne, a zawodnicy dobrze przygotowani i zmotywowani.
  2. Poznaj składy zespołów – MŚ w siatkówce to turniej, który trwa ponad dwa tygodnie. W tym czasie nie w każdym meczu zespół może wyjść na parkiet najsilniejszym składem. Uważaj szczególnie w meczach fazy grupowej, w których zdecydowany faworyt gra z outsiderem (np. Polska – Meksyk).
  3. Zmęczenie i kontuzje – może się zdarzyć, że w trakcie długiego turnieju poszczególni gracze doznają urazów. Ma to znaczenie zwłaszcza wówczas, kiedy to najlepsi siatkarze danej reprezentacji, którzy nie mają godnych zastępców i ciągną grę swojej drużyny narodowej.
  4. Oglądaj mecze – jeżeli chcesz obstawiać skuteczne typy na MŚ 2022 w siatkówce, staraj się oglądać mecze. Nie skupiaj się tylko na spotkaniach Polaków, ale przyglądaj się też innym drużynom. Korzystaj z transmisji w TV, u bukmacherów czy streamingów internetowych.
  5. Korzystaj z bonusów – na MŚ 2022 w siatkówce bukmacherzy na pewno przygotują specjalne bonusy i promocje (np. bonus od depozytu, freebet, cashback, gra bez podatku). Staraj się korzystać z tych ofert.
  6. Graj różne rynki – zakłady bukmacherskie na MŚ 2022 w siatkówce nie muszą sprowadzać się do typów na zwycięzcę meczu. Otwórz się na rynki dodatkowe (np. handicap punktowy, ilość punktów w meczu, dokładny wynik, handicap setowy). Obstawiaj też zakłady specjalne (np. liczba asów, bloków lub punktów zawodnika) i długoterminowe (np. zwycięzca MŚ, zwycięzca grupy mistrzostw świata w siatkówce, kto wyżej w turnieju H2H).
  7. Kontroluj budżet – zawsze miej świadomość, że możesz przegrać. Dlatego rozsądnie zarządzaj kapitałem i nigdy nie stawiaj wszystkiego na jeden kupon.
  8. Graj LIVE – graj zakłady na mistrzostwa świata w siatkówce na żywo, szczególnie jeżeli obserwujesz poczynania zawodników na parkiecie.
  9. Nie graj po kursach – analizuj, jak są wystawione i jak zmieniają się kursy na MŚ w siatkówce, ale nie sugeruj się wyłącznie współczynnikami bukmacherów.

Zakłady na MŚ – siatkówka u najlepszych bukmacherów

Jeżeli chcesz grać typy na MŚ 2022, siatkówka kursy ma bardzo różne. Jesteśmy przekonani, że MŚ 2022 w siatkówce będą bardzo szeroko dostępne u operatorów zakładów bukmacherskich. Jako że są to mistrzostwa świata, siatkówka typy bukmacherskie daje możliwość grać na wielu różnych rynkach. Możesz obstawiać zwycięzcę, ale także rynki dodatkowe, zakłady specjalne i długoterminowe.

Oczywiście zakłady z MŚ w siatkówce 2022 musisz obstawiać u najlepszych legalnych bukmacherów na rynku. Ze swojej strony polecamy kilku operatorów. Jeżeli ma to być dobry, renomowany i bezpieczny bukmacher na siatkówkę, MŚ 2022 obstawiaj w następujących firmach: STS, PZBuk, LV BET, Etoto, BETFAN, forBET, Fuksiasz, Betcris, Betclic czy Superbet.

Ad disclosure
Jak oceniamy?
#
STS
5/5

1660 zł Bonus

Premia do 1500 zł
+ 60 zł za zadania specjalne
+ 100 zł za zakład bez ryzyka
Kod: KODSTSVIP

100% do 300 zł od 1. dep.
50% do 500 zł od 2. dep.
50% do 700 zł od 3. dep.
obrót 2x
wpłaty depozytów do 30 dni
kurs min. 1.91
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
paysafecard.png
dotpay.png
App availability
#
4/5

50 zł Bonus

Zakład bez ryzyka 100% do 50 złotych

Brak wymaganego obrotu
Min. kurs dla AKO 1.6 na zdarzenie
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
payu.png
App availability
#
4/5

1000 zł Bonus

Cashback
+ 50 zł darmowy zakład
z kodem bonusowym: ZB100

Wpłata min. 50 zł
kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 30 dni
Metody płatności (4 in total):
visa.png
mastercard.png
dotpay.png
blik.png
App availability
#
4.5/5

100 zł Bonus

200% od 1. depozytu

obrót 1x depozytem
kurs min. 2.50
w ciągu 30 dni
Metody płatności (4 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
App availability
#
4/5

300 zł Bonus

200% do 300 złotych

obrót 1x
kurs min. 3.00
kupony AKO
w ciągu 14 dni
TYLKO U NAS: kod promocyjny ZB300
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
przelewy24.png
blik.png
paysafecard.png
App availability
#
3.5/5

3754 zł Bonus

cashback, premia 100% i freebet

Bonus 100% do 200 zł
Cashback do 3500 zł
Freebet do 34 zł
obrót x2 w 10 dni; kurs min. 1,91
Metody płatności (5 in total):
visa.png
tpay.png
skrill-direct.png
przelewy24.png
paypal.png
App availability
#
4/5

2000 zł Bonus

+ 33 dni gry bez podatku

Bonus od 1. depozytu do 500 zł
obrót x4, kurs min. 1.75
Bonus od 2. depozytu do 600 zł
obrót x3, kurs min. 1.75
Bonus od 3. depozytu do 900 zł
w ciągu 30 dni
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
paysafecard.png
App availability
#
4/5

1400 zł Bonus

Dla 3 wpłat

Kod bonusowy: BC1400
1x, zakład AKO, minimum 3 zdarzenia
min. kurs zdarzenia 1.30
Metody płatności (3 in total):
przelewy24.png
blik.png
skycash.png
App availability
#
5/5

3000 zł Bonus

+ 30 dni gry bez podatku

Bonus cashback 100% od 1 dep. do 1000 zł
Obrót 1x, kurs min. 1.30
Bonus od 2 dep. do 2000 zł
Obrót 2x, kurs min. 1.30
Kurs łączny kuponu 2.50
30 dni gry bez podatku
Metody płatności (4 in total):
skycash.png
dotpay.png
payu.png
paysafecard.png
App availability
#
4.5/5

200 zł Bonus

kod: BETCLICPLVIP
TYLKO U NAS!

Cashback
obrót 1x
kurs min. 2.14
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
skrill-direct.png
paysafecard.png
przelewy24.png
Licences:
Malta
App availability

Kto wygra MŚ 2022 w siatkówce – faworyci

Trudno wyrokować, kto wygra MŚ 2022 w siatkówce. Na pewno jednym z głównych faworytów będzie Polska. Na MŚ w siatkówce Polacy radzą sobie ostatnio znakomicie, ponieważ wygrali dwie poprzednie edycje siatkarskiego Mundialu. Jednak grono faworytów jest bardzo szerokie.

Oprócz Polski, w której przypadku kurs na zwycięstwo w MŚ będzie jednym z niższych, groźne na pewno będą też inne czołowe reprezentacje świata. Mowa tutaj o drużynach narodowych Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Francji czy Włoch. Wydaje się mało prawdopodobne, że po tytuł może sięgnąć ktoś spoza tej piątki. Groźna może być też Serbia. Za niewygodnych rywali trzeba też uznać Niemców, Słoweńców, Persów czy Argentyńczyków.

Co wywalczy Polska na MŚ: siatkówka 2022 – szanse biało-czerwonych

Jak zauważyliśmy już wyżej, Polska jest jednym z faworytów mistrzostw świata 2022 w siatkówce. Na pewno za Polakami przemawia także to, że swoje mecze będą oni rozgrywać przed własną publicznością:

W fazie grupowej Polacy będą rywalizować z Bułgarią, Meksykiem i Stanami Zjednoczonymi. Rozegrają w niej więc trzy mecze, tj.:

Jednak poziom w międzynarodowej siatkówce jest coraz bardziej wyrównany, a więc o trzeci triumf w MŚ z rzędu będzie trudno. Co gorsza, wiele wskazuje na to, że w siatkarskim Mundialu 2022 nie zagra Wilfredo Leon.

Mistrzostwa świata w siatkówce 2022 – co to za wydarzenie?

Po raz pierwszy MŚ w siatkówce rozegrano w 1949 roku. Następne odbyły się trzy lata później, a kolejne w odstępie 4-letnim, jak Mundial piłkarski.

2-4 column ms 2022 siatkówka
Prestiż imprezy
Wysoki
Faworyci
Polska, Brazylia, Stany Zjednoczone, Francja, Włochy
Organizowany od
1949
Najwięcej triumfów
Związek Radziecki (6 razy)
Liczba edycji
20
Miejsce
Polska i Słowenia

Przez pewien czas nie wiedziano, gdzie odbędą się MŚ 2022 w siatkówce. Początkowo imprezę miała zorganizować Rosja, ale turniej został jej odebrany. 14 kwietnia 2022 roku ogłoszono, że siatkarskie MŚ 2022 odbędą się w Polsce i Słowenii (Katowice, Gliwice, Lublana). Turniej w 2022 roku będzie już 20. edycją MŚ w siatkówce. Co ważne, najważniejsze mecze całego siatkarskiego Mundialu, w tym finał, odbędą się w katowickim Spodku.

Co cieszy, Polacy na MŚ w siatkówce spisują się naprawdę dobrze i są jedną z najbardziej utytułowanych drużyn świata. Dotychczas Biało-Czerwoni zdobyli 4 medalowe krążki, w tym 3 złota i 1 srebro. Najbardziej utytułowaną drużyną jest Rosja (licząc z ZSRR), której zabraknie na parkietach w Polsce i Słowenii.

Klasyfikacja medalowa MŚ w siatkówce

Rosja (6x złoto, 3x srebro, 3x brąz), Brazylia (3x złoto, 3x srebro), Polska i Włochy (3x złoto, 1x srebro), Czechosłowacja (2x złoto, 4x srebro), Stany Zjednoczone (1 złoto, 2x brąz), Niemcy (1x złoto, 1x brąz), Kuba i Rumunia (2x srebro, 2x brąz), Bułgaria (1x srebro, 4x brąz), Serbia (1x srebro, 1x brąz), Holandia (1x srebro), Japonia (2x brąz), Argentyna i Francja (1x brąz).

Liczymy, że z doskonałej strony pokaże się Polska na MŚ 2022. Siatkówka to jedna z tych dyscyplin, gdzie jesteśmy światową potęgą. Doskonale świadczą o tym dwa ostatnie turnieje o MŚ, w których triumfowała właśnie Polska!

Mistrzostwa świata w siatkówce – grupy Mundialu 2022

Eliminacje MŚ 2022 w siatkówce trwały od 12 września 2019 r. do 20 września 2021 r. Awans uzyskały 22 drużyny narodowe. Polacy mieli bowiem zapewniony udział w turnieju jako mistrzowie świata. Oprócz tego pewny występ jako gospodarz mieli też Rosjanie. Ostatecznie po odebraniu im turnieju finałowego MŚ 2022 w siatkówce, miejsce Rosji zajęła Ukraina.

Łącznie w turnieju zobaczymy 24 drużyny podzielone na 6 grup. Losowanie grup MŚ w siatkówce 2022 roku odbyło się 30 września 2021 r. w Moskwie. Przeprowadzono je tzw. system serpentyny na podstawie przydzielenia zespołów do 4 koszyków po 6 zespołów w każdym, zgodnie z rankingiem FIVB z 20 września 2021 r. Już po losowaniu w miejsce wykluczonej Rosji wstawiono Ukrainę (najwyżej sklasyfikowana drużyna w rankingu FIVB, która nie zakwalifikowała się na MŚ).

Grupy MŚ 2022 w siatkówce

W fazie grupowej rywalizacja toczy się systemem każdy z każdym. Łącznie zostanie rozegranych 36 meczów, po 6 spotkań w każdej grupie. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup i 4 z 6 najlepszych reprezentacji z 3. miejsc.

Faza pucharowa MŚ 2022 w siatkówce

W fazie pucharowej odbędzie się 16 spotkań. Na etapie 1/8 finału i 1/4 finału zespół przegrywający mecz żegna się z turniejem MŚ 2022. Przegrani w półfinałach zmierzą się w spotkaniu o brąz, a zwycięzcy powalczą o złoto.

Kalendarz MŚ 2022 w siatkówce – najważniejsze mecze

Jeżeli szukasz kompletnego harmonogramu wszystkich meczów, znajdziesz go na stronie PZPS.

Streaming MŚ w siatkówce 2022. Oglądaj mecze siatkarskiego Mundialu!

Jeżeli nawet siatkówka nie jest Twoim ulubionym sportem, warto poświęcić kilka wieczorów na oglądanie siatkarskiego Mundialu. Oczywiście warto skupić się na meczach Polaków, ale nie tylko. Zwłaszcza że możliwości w tym obszarze są naprawdę duże. Mistrzostwa świata w siatkówce 2022 możesz oglądać na wiele różnych sposobów. Transmisje oferują m.in. bukmacherzy. Wysokiej jakości streaming MŚ w siatkówce znajdziesz w STS. Pamiętaj, że musisz się zarejestrować i mieć jakieś środki do gry.

Mecze obejrzysz także w telewizji; Polsat (na antenach sportowych Polsatu Sport i w serwisie Polsat Box Go) – wszystkie mecze MŚ 2022; TVP (TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna oraz Smart TV) – mecze Polaków.

Czy warto grać zakłady bukmacherskie na MŚ 2022 w siatkówce?

Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości, to odpowiadamy: TAK, warto obstawiać typy na mistrzostwa świata w siatkówce. Pamiętaj, że jest to sport 2-drogowy, a więc już na starcie masz większe szanse na wygraną. Oprócz tego siatkarski Mundial to impreza o ogromnym prestiżu, gdzie każdy zawodnik da z siebie maksimum możliwości.

Analizuj więc kursy i obstawiaj zakłady bukmacherskie na MŚ 2022 w siatkówce. Oczywiście możesz też sugerować się naszymi typami. Liczymy na to, że pośród składanych zakładów na MŚ w siatkówce uda się trafić kilka dobrych kursów! Oby ten turniej był udany dla polskich siatkarzy, ale i graczy obstawiających typy bukmacherskie na mistrzostwa świata w siatkówce.

mś 2022 siatkówka jump
Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2022 to idealna okazja na postawienie typów u bukmachera. Sprawdź ranking najlepszych buków w Polsce.
Ranking bukmacherów

Zakłady na MŚ Siatkówka 2022

Gdzie grać zakłady na MŚ w siatkówce 2022?

Jeżeli chcesz grać zakłady na MŚ, siatkówka daje ogromne możliwości. Możesz obstawiać u każdego bukmachera na rynku. Przejrzyj ofertę operatorów i wybierz najlepszych bukmacherów. Polecamy m.in. firmy STS, PZBuk, LV BET, Etoto, BETFAN, forBET, Fuksiasz, Betcris, Betclic czy Superbet.

Jakie typy na mistrzostwa świata w siatkówce grać, żeby zwiększyć swoje szanse?

Nie zamykaj się tylko na zakłady na zwycięzcę meczu. Jako że jest to siatkówka, typy na mistrzostwach świata możesz grać z oferty rynków dodatkowych (np. liczba punktów w meczu, zakłady na sety, handicap punktowy i setowy).

Kto ma najlepsze kursy na MŚ w siatkówce 2022?

Załóż konto przynajmniej u kilku bukmacherów. Dzięki temu możesz grać najwyższe kursy na MŚ w siatkówce 2022, gdzie marża jest najniższa. Porównuj kursy i wybieraj operatorów z najwyższymi kursami.

Czy na MŚ w siatkówce bukmacherzy zaoferują specjalne promocje?

Z pewnością możesz liczyć na dodatkowe oferty promocyjne, jakie zaoferują bukmacherzy na MŚ. Siatkówka to sport mniej popularny od piłki nożnej, ale siatkarski Mundial to impreza ciesząca się dużą popularnością i rangą. Pośród ofert specjalnych pojawią się m.in. bonus od depozytu, freebety czy cashbacki.

Jak grać typy na siatkówkę?

Jeżeli chcesz obstawiać typy na siatkówkę, podobnie jak w przypadku innych dyscyplin, zacznij od dokładnej analizy. Nie sugeruj się kursami wystawionymi przez bukmacherów, ale znajdź jak najwięcej argumentów świadczących za typem i przeciwko zakładowi.

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję

Wszyscy operatorzy są osobiście testowani i porównywani przez recenzentów, którzy dokładnie analizują różne aspekty, w tym bonusy powitalne i metody płatności. Aby ocenić każdy indywidualny obszar zainteresowania, używamy systemu ocen w zakresie od 0 do 5 gwiazdek.