Postaw zakłady: siatkówka mężczyzn ME 2021 i zaserwuj asa bukmacherom!

Autor Piotr Zwarty Zaktualizowano 17/01/2023

Typowanie i obstawianie ME w siatkówce 2021 odbywa się w dniach od 1. do 19. września 2021: zakłady na 76 meczów.

Zaczynamy typowanie i obstawianie zakładów na Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2021. Sprawdź najlepsze typy na ME 2021 siatkarzy. Jesteśmy przekonani, że z nami typowanie ME siatkarzy 2021 będzie o wiele prostsze.

Łącznie będzie to aż 76 meczów, z czego 60 to spotkania fazy grupowej, a kolejnych 16 już w pucharowej drabince ME w siatkówce. Jest to przewodnik po całych Mistrzostwach Europy w siatkówce. Dowiesz się, kiedy gra Polska na ME siatkarzy 2021, gdzie odbywa się turniej, kto bierze w nim udział, jakie są kursy i jak wygląda terminarz całych rozgrywek.

Dowiedz, gdzie można obejrzeć ME siatkarzy za darmo. Oczywiście, znajdziesz nasze propozycje na ciekawe zakłady. Siatkówka mężczyzn ME 2021 to dobry kurs.

Kursy na ME Europy siatkarzy 2021

Sprawdź najlepsze kursy na ME Europy siatkarzy 2021.

ME SIatkarzy 2021 – kursy na zwycięzcę
DrużynaSTS Bonus
Zakłady
Betclic Bonus
Zakłady
forBET Bonus
Zakłady
Polska1.501.501.50
Serbia6.006.006.00
Włochy7.507.507.00
Słowenia9.009.008.00

Nie ma nic dziwnego w tym, że głównym faworytem do zdobycia Mistrzostwa Europy w siatkówce jest Polska. Z jednej strony biało-czerwoni mają mocną i wyrównaną kadrę, podczas kiedy nie wszystkie reprezentacje przyjeżdżają w najmocniejszych składach. We Włoszech zabraknie Osmany Juantoreny i Ivana Zaytseva, w Rosji – Maksima Michajłowa i Wiktora Poletajewa, a we Francji – Stephena Boyera.

Ofertę na Mistrzostwa Europy 2021 mężczyzn znajdziesz u każdego legalnego bukmachera w Polsce. Kursy są porównywalne, graj jednak tam, gdzie współczynniki są najwyższe. Pamiętaj też, że typowanie ME siatkarzy po samych kursach może być zgubne.

eurovolley 2021

Zakłady na ME siatkarzy 2021: najlepsze typy

Miej na uwadze, że kilka zakładów pokrywa się z tym, co graliśmy wcześniej. Ciekawe według nas propozycje podajemy jednak po każdej fazie turnieju!

 • Słowenia – Włochy. Typ: Słowenia (2.00, STS) – – całkiem przyjemny kurs, choć wydaje nam się, iż Włosi słusznie są faworytami. Dalej jest faktem, że Włosi w tym turnieju nie zagrali jeszcze słabego meczu. Mamy nadzieję, że zdarzy się to w finale. Zwycięstwo w ME tak mocno osłabionej kadry Italii będzie ogromną niespodzianką. Byc może niesłusznie, ale podobnie jak w przypadku Serbów, postawimy na Słoweńców, którzy mają możliwość rewanżu za mecz w fazie grupowej.

W meczach półfinałowych Polacy zagrają ze Słowenią, natomiast Włosi zmierzą się z Serbami. Warto zauważyć, że półfinały, mecz o 3. miejsce i finał odbędą się w Katowicach.

Dobre typy na Euro 2020: 1/2 finału
 • stawiamy na Serbów, choć na pewno będzie to trudny mecz dla tego zespołu. Włosi nieoczekiwanie grają naprawdę dobrze i młody skład już teraz może ten turniej zaliczyć do udanych. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia, a więc Włosi liczą na finał. Mimo wszystko zaufamy naszej intuicji i zainwestujemy w Serbów. Zwłaszcza że kurs jest naprawdę atrakcyjny, bo nie ulega wątpliwości, że to nasz grupowy rywal ma lepszy, silniejszy skład personalny. Warto też dodać, że Włosi nie mieli jeszcze na tym turnieju słabszego meczu. Nie jest wykluczone, że zdarzy się on w półfinale.
 • Jako że nie dodamy już nic na finał, liczymy na to, że ME wygra Polska, przed Serbią i Słowenią. Mamy nadzieję, że ostatecznie Włosi znajdą się dopiero na 4. miejscu. Taka klasyfikacja końcowa byłaby też najlepsza pod kątem naszego wyniku finansowego.

Jak dla nas Polacy powinni pewnie zameldować się w finale, choć ostatnie ich mecze ze Słoweńcami często nie kończyły się po naszej myśli. Jako bardzo wyrównany mecz, bukmacherzy widzą Serbii z Włochami. Według nas wciąż lepszy zespół mają Serbowie, aczkolwiek to drużyna nie tylko bardziej doświadczona, ale i starsza wiekiem, co może mieć wpływ ich na dyspozycję.

Mimo wszystko mamy nadzieję, że to Serbowie wygrają mecz półfinałowy, a w finale zmierzą się z Polakami. Jako że wcześniej stawialiśmy na to, że Słoweńcy będą lepsi od Włochów w klasyfikacji końcowej, liczymy na to, że brąz zgarnie Słowenia, aczkolwiek wszystko zweryfikuje boisko.

Dobre typy na Euro 2020: 1/4 finału
 • I finalista. Typ: Polska (1.40, STS) – w 1/4 finału Polacy zagrają z Rosją, a następnie z lepszym z pary Czechy – Słowenia. Rosjanie są osłabieni brakiem pierwszego i drugiego atakującego. Wciąż to groźny zespół, ale jednak Polaków w pełnym składzie cenimy wyżej. Ewentualny cięższy mecz półfinałowy na pewno byłby ze Słoweńcami, aczkolwiek nie prezentują oni tutaj szczególnie wysokiej formy, dlatego to biało-czerwonych widzimy w finale.
 • II finalista. Typ: Serbia (1.80, STS) – Serbowie męczyli się z Turkami, aczkolwiek nadal jest to druga najlepsza reprezentacja, która została na ME zaraz po Polakach. Jeżeli uda im się pokonać Holendrów, w 1/2 finału czeka lepszy z pary Włochy – Niemcy. Niezależnie od przeciwnika Serbia będzie faworytem tego pojedynku.
 • Niemcy w TOP 3 (5.00, STS) – wysoki kurs, ale spróbujemy tego zakładu. Oczywiście ma on szanse powodzenia tylko wówczas, kiedy Niemcy w 1/4 finału pokonają Włochów. Wówczas zameldują się w półfinale i jeżeli nawet go przegrają, co w meczu przeciwko Serbom jest według nas bardzo prawdopodobne, w spotkaniu o brąz mogą zmierzyć się na przykład ze Słowenią. Z pewnością Słoweńcy byliby faworytem takiego meczu, ale gdyby właśnie tak ułożyła się drabinka, byłaby szansa na kontrę zakładu i pewny zysk niezależnie od rezultatu.
 • Polska wygra ME (2.00, forBET) – dołożymy jeszcze taki zakład. Jak zauważyliśmy wyżej, Polacy powinni wg nas awansować do finału i niezależnie od przeciwnika będą w nim faworytem. Jeżeli tak się stanie, również taki zakład będzie można skontrować lub zamknąć z zyskiem jeszcze przed jego rozpoczęciem.

W górnej drabince zagrają ze sobą Polska – Rosja oraz Słowenia – Czechy. Zdecydowanymi faworytami są Polacy i Słoweńcy, aczkolwiek warto zauważyć, że w fazie grupowej Czesi ograli Słoweńców w stosunku 3:1. Jako że w miejscu Czechów mieli grać Francuzi, taki obrót spraw powinien ucieszyć Polaków, którym ubył główny faworyt do złota. W tej sytuacji awans do finału dla Polaków jest obowiązkiem, choć Rosjanie na pewno będą groźni, a i ze Słoweńcami zawsze gra nam się trudno, o ile te drużyny w ogóle spotkają się w 1/2 finału.

W dolnej połówce tabeli mamy mecze Serbia – Holandia i Włochy – Niemcy. Wydaje się, że Serbowie powinni zameldować się w półfinale, a później w finale, choć niespodziewanie mieli oni problemy w meczu 1/8 finału, gdzie dopiero po pięciu setach ograli Turków. W drugiej parze trudno o wskazanie zdecydowanego faworyta. Według bukmacherów są nimi Włosi, aczkolwiek nie odbieramy szans Niemcom.

Dobre typy na Euro 2020: 1/8 finału
 • Polska TOP3 (1.50, STS) – Polacy raczej nie będą mieć problemów z pokonaniem Finów w 1/8 finału. Później trafią na kogoś z dwójki Ukraina/Rosja. Ukraińców pokonaliśmy pewnie w grupie, Rosja natomiast jest tu w mocno osłabionym składzie, a więc awans do 1/2 finału powinien stać się faktem. Tam Biało-Czerowni mogą zagrać najprawdopodobniej ze Słowenią lub Francją. Jeżeli nawet noga im się powinien, nadal będzie szansa na medal brązowy. Zdecydowanie widzimy Polaków w TOP3 turnieju.
 • Serbia TOP3 (1.45, STS) – wydaje się, że zwłaszcza Serbowie mają autostradę do finału. W 1/8 finału zagrają z Turcją, a następnie z lepszym w pojedynku Holandia – Portugalia, a więc najpewniej Holendrami. W 1/2 najprawdopodobniej znajdzie się ktoś z dwójki Włochy/Niemcy i w każdym z tych meczów Serbowie będą faworytami. Oczywiście można nie grać zakładu długoterminowego, ale w każdym kolejnym spotkaniu stawiać na Serbów, co może dać jeszcze lepszy wynik. Przypomnijmy, że Serbię w TOP3 widzieliśmy także przed turniejem. Ciekawym typem jest zagranie na Serbów jako zwycięzców ME po kursie 6.00 (forBET), a później ewentualnie skontrowanie zakładu w finale lub zamknięcie go przed finałowym pojedynkiem, oczywiście jeżeli Serbia się w nim znajdzie.

Było trudno wybrać rozsądne propozycje na mecze 1/8 finału, ponieważ kursy na zwycięzców są bardzo niskie, ale daliśmy radę. Jedynym meczem, który według bukmacherów może być wyrównany, jest spotkanie Niemców z Bułgarami, gdzie kursy rozkładają się w proporcji 1.47 – 2.70. Wydaje się, że do jakiegoś kuponu AKO można dorzucić typ na zwycięstwo Serbii z Turcją (1.25, PZBuk).

Dobre typy na Euro 2020: faza grupowa i długoterminowe
 • Słowenia – Włochy. Kto wyżej na koniec turnieju – Słowenia (1.50, STS) – Włosi bez podstawowego przyjmującego i atakującego, a więc dwóch głównych armat. Wydaje się, że to za mało, żeby powalczyć o coś więcej niż 1/4 finału. Jeżeli Słowenia wygra grupę, bez trudu powinna przejść zespół w 1/8 finału, następnie trafiając najprawdopodobniej kogoś z trójki Bułgaria, Czechy, Niemcy. Jeżeli tak się stanie, będzie zdecydowanym faworytem meczu ćwierćfinałowego.
 • Serbia miejsce 1-3 (2.00, STS) – Serbowie nie grali na IO w Tokio, dlatego to właśnie ME są dla nich najważniejszą imprezą w tym sezonie. Stąd na turnieju wystąpią oni w najmocniejszym składzie. Wydaje się, że w grupie powinni zająć 1. lub 2. miejsce, zaraz za plecami bądź przed Polską. Zespół z pierwszego miejsca będzie mieć autostradę do półfinału, ten z 2. najprawdopodobniej w 1/4 trafi na Rosję, ale przy tym składzie personalnym wyżej stawiamy Serbów.
 • Serbia – Rosja. Kto wyżej na koniec turnieju – Serbia (1.85, STS) – typ, który wynika z poprzedniego zakładu. Argumenty są te same. Wydaje nam się, że obie drużyny mogą na siebie wpaść w 1/4 finału i wobec braku podstawowego i rezerwowego atakującego w zespole Rosji, faworytem będzie Serbia.
 • Francja – Rosja. Kto wyżej na koniec turnieju – Francja (1.57, STS) – Francja ma łatwą grupę z Niemcami, Estonią, Słowacją, Chorwacją oraz Łotwą. Co ważne, to pierwszy turniej Francji pod wodzą legendarnego Brazylijczyka Bernardo Rezende. Z naszych analiz wynika, że po przejściu 1/8 finału Francuzi w ćwierćfinale trafią na Włochów i zameldują się w półfinale. Rosja w 1/4 najprawdopodobniej będzie musiała zetknąć się z Serbią lub Polską i o awans dalej może być trudno.
 • Polska – Rosja. Kto wyżej na koniec turnieju – Polska (1.25, STS) – niski kurs, ale patriotycznie zagramy coś w kierunku Polaków. Wydaje nam się, że medal dla podopiecznych Vitala Heynena to obowiązek, zwłaszcza po nieudanych IO. Rosja jest ukontentowana, ponieważ w Japonii zdobyła srebro, stąd na ME przyjeżdża słabszym składem. Polacy powinni być zdecydowanie lepsi.
 • Słowenia wygra grupę B (1.80, Etoto) – obok Słoweńców w grupie B grają jeszcze Włosi, Bułgarzy, Czesi, Białorusini i Czarnogórcy. Wobec braków kadrowych w zespole Italii Słoweńcy są głównym faworytem do wygrania grupy. Teoretycznie zagrozić mogliby im jeszcze Bułgarzy, ale ci najprawdopodobniej wystąpią bez atakującego Cwetana Sokolowa. Stąd Słowenia, dla której ME są najważniejszą imprezą sezonu, powinna być groźna i zakończyć zmagania na pierwszym miejscu w grupie.

Obok Polaków tak jak zakładaliśmy silni są Francuzi oraz Serbowie. Na pewno groźna jest Słowenia. Mimo kilku braków mocni są Rosjanie.

Wydaje nam się, że dobrymi typami jest szukanie zakładów długoterminowych:

Kto wygra? Typowanie meczów siatkarzy ME

Powyższe typy wynikają z naszych przewidywań, że grupę B wygrają Słoweńcy przed Włochami. W grupie A wygrać powinien ktoś z dwójki Polska/Serbia, grupę C – Rosja, a D – Francja.

Typowanie ME siatkarzy będzie wyzwaniem. Duże znaczenie będą mieć Igrzyska Olimpijskie w Japonii. Jest wielce prawdopodobne, że na ME siatkarzy 2021 składy będą inne niż na Olimpiadzie. Pamiętaj też, że ten sezon reprezentacyjny jest bardzo długi.

Przed IO odbyły się bowiem rozgrywki Ligi Narodów. Dlatego przy ME siatkarzy 2021 typowanie wyników proste nie będzie. Mimo wszystko wytypowaliśmy kilku faworytów do końcowego triumfu:

Typy na ME 2021: kto wygra?

 1. Polska – Polacy zdobyli srebro Ligi Narodów, są też faworytami IO w Tokio. Jeśli zastanawiasz się, kto wygra ME w siatkówce mężczyzn, musisz brać pod uwagę Polaków. Zwłaszcza że biało-czerwoni wszystkie mecze turnieju rozegrają przed własną publicznością.
 2. Francja – Francuzi są wśród faworytów każdego turnieju, aczkolwiek podczas ostatnich pięciu ME siatkarzy Francja medal zdobyła tylko w 2015 roku, wygrawszy całą imprezę.
 3. Włochy – Włosi mają mocny skład, ale jak Francuzi ich rezerwowi są dużo słabsi od najlepszych siatkarzy tego kraju. Dlatego wiele zależy, w jakim składzie wystąpią Włosi na ME w siatkówce 2021.
 4. Rosja – Sborna zawsze imponuje warunkami fizycznymi i siłą, stąd jest to zespół groźny dla każdego bez względu na personalia. Słabiej wygląda to pod kątem technicznym.

Jak skutecznie typować wyniki na ME siatkarzy?

Skuteczne typowanie ME siatkarzy 2021 jest jak najbardziej możliwe. Oczywiście, pod warunkiem, że dobrze się do tego przygotujesz, a nie będą to zakłady na siatkówkę mężczyzn ME 2021 na tzw. chybił-trafił.

Jeśli chcesz skutecznie obstawiać Mistrzostwa Europy 2021 mężczyzn, zwróć uwagę na kilka czynników, w tym składy, kontuzje, miejsce rozgrywania spotkania czy mecze bezpośrednie. Pamiętaj, aby przy obstawianiu EURO 2021 siatkarzy nie kierować się kursami.

Zakłady bukmacherskie ME Europy siatkarzy na MVP turnieju

Obstawianie EURO 2021 to nie tylko typy na konkretny mecz czy zwycięzcę. Zakładów jest znacznie więcej, a dotyczą one na przykład setów czy punktów. Możesz też obstawić dokładny wynik. Możliwe, że przynajmniej część bukmacherów zaoferuje rynki na MVP całego turnieju.

W przypadku takiego typowania ME Europy siatkarzy zakłady bukmacherskie polegają na wytypowaniu najlepszego zawodnika całej imprezy. Poza MVP będą też przyznawane inne nagrody indywidualne:

Siatkówka mężczyzn na ME 2021 to więc także nagrody indywidualne. Nie jest jednak pewne, że bukmacherzy wprowadzą takie rynki do oferty. Szybciej będą to zakłady na siatkówkę mężczyzn ME 2021 na MVP turnieju.

Czarny koń EURO 2021 w siatkówce

Każdy turniej ma swojego czarnego konia. Wydaje się, że nie inaczej będzie tym razem. Nasze typy na ME siatkarzy na tej płaszczyźnie sprowadzają się przede wszystkim do dwóch drużyn, którymi są Słowenia oraz Serbia.

Oczywiście, wcześniej wspomnieliśmy o głównych faworytach CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2021 (Polska, Włochy, Francja i Rosja). Swoje przekonania opieramy nie tylko na silnych kadrach Serbów i Słoweńców.

Pamiętaj, że te reprezentacje nie zagrają w Tokio, co oznacza niższy poziom zmęczenia. Może to mieć wpływ na ME 2021 siatkarzy.

Zakłady na siatkówkę mężczyzn ME 2021: nasze najlepsze typy przed rozgrywkami

W tym miejscu znajdziesz najlepsze zakłady bukmacherskie na ME Europy siatkarzy. Na razie czekamy, aż bukmacherzy dodadzą je do swojej oferty. Jesteśmy przekonani, że będzie to ciekawy turniej. Czekamy na kursy na ME siatkarzy i zaczynamy typowanie.

Typowanie wyników ME mężczyzn w siatkówkę: typy długoterminowe i krótkoterminowe

Jeśli zakłady na ME Europy siatkarzy bukmacherzy dodadzą już do swojej oferty, znajdziesz w nich mnóstwo różnych rynków. Kursy na ME siatkarzy mogą dotyczyć zakładów krótko- oraz długoterminowych.

 • Zakłady krótkoterminowe – zakłady bukmacherskie ME Europy siatkarzy na poszczególne spotkania. Wytypujesz m.in. zwycięzcę meczu, dokładny wynik czy handicap. W zależności od oferty bukmachera typowanie może dotyczyć liczby punktów, asów serwisowych czy bloków w meczu.
 • Zakłady długoterminowe – przy typach długoterminowych możesz obstawić m.in. zwycięzcę ME w siatkówce mężczyzn. Poza tym, to zakłady m.in. na triumf w grupie, medal (TOP 3) i lepszy występ w całym turnieju (H2H) itp.

Obstawianie EURO 2021 w siatkówce daje więc naprawdę duże możliwości. Typowanie ME siatkarzy 2021 może oznaczać, że swój kapitał ulokujesz na kilkadziesiąt minut, kilka godzin, dni, ale też parę tygodni. Na rozliczenie poczekasz do finału.

Co najważniejsze, na ME Europy siatkarzy zakłady mogą zwiększyć Twój bankroll.

Zakłady na siatkówkę mężczyzn ME 2021. Jak obstawiać, aby wygrać?

Na ME Europy siatkarzy zakłady są bardzo różne. Wszystkie swoje typy na ME siatkarzy 2021 musisz bardzo dokładnie analizować, zwracając uwagę na kilka różnych czynników.

Tylko wtedy Twoje zakłady na siatkówkę mężczyzn na ME 2021 mają szanse powodzenia. Pod uwagę weź m.in. następujące kwestie:

Jeśli nie wiesz, jak obstawiać mecze siatkarskie EURO 2021, możesz liczyć na nasze typy. To dobre rozwiązanie również wtedy, gdy nie masz jak analizować meczów ME w siatkówce. Oczywiście, cenimy sobie typowanie EURO 2021 za darmo. Wszystkie propozycje są bezpłatne.

Faza pucharowa ME w siatkówce mężczyzn. Drabinka ME siatkarzy

Jeżeli spojrzymy na drabinkę pucharową, wydaje się, że już w 1/4 finału Polacy zmierzą się z Rosjanami. Ciekawymi ćwierćfinałami mogą być też mecze Francja – Słowenia oraz Włochy – Niemcy. Oczywiście wszystkie te zespoły muszą najpierw wygrać swoje pojedynki w 1/8 finału.

Spójrzmy na ME w siatkówce mężczyzn, terminarz fazy pucharowej zakłada mecze w Polsce i Czechach, tj.:

W całych siatkarskich ME mężczyzn terminarz fazy pucharowej przewiduje 16 meczów (8x 1/8 finału, 4x 1/4 finału, 2x 1/2 finału, mecz o 3. miejsce, finał). Do 1/8 finału awansują po 4 najlepsze zespoły z każdej z grup A-D. Na pierwszej fazie udział w ME w siatkówce mężczyzn 2021 zakończy więc tylko 8 drużyn.

Podsumowanie meczów 1/2 finału ME 2021

Niestety, potwierdziło się, że Polacy nie potrafią grać ze Słoweńcami. Mimo iż udało się wygrać wyraźnie pierwszą partię, trzy kolejne padły łupem Słoweńców i to oni zagrają w finale. Drugimi finalistami są Włosi. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to dość zaskakujący skład finału. Wydaje się, że dla drużyn, które zagrają o trzecie miejsce, jest to mocno rozczarowujące.

Podsumowanie 1/4 Finału ME 2021 w siatkówce

W meczach ćwierćfinałowych obyło się bez niespodzianek. Swoje mecze pewnie wygrały reprezentacje Serbii, Polski, Włoch i Słowenii. Wystarczy dodać, że wszystkie mecze zakończyły się w trzech setach.

Największą niespodzianką jest więc rozmiar zwycięstw, zwłaszcza w spotkaniu Niemców z Włochami. Niestety, Niemcy nie zagrozili Włochom, a większość meczu grali w rezerwowym składzie, co może wskazywać na to, że drużyna naszych zachodnich sąsiadów nie wytrzymała tego turnieju pod kątem kondycyjnym.

Podsumowanie 1/8 Finału ME 2021 w siatkówce

We wszystkich meczach 1/8 finału Mistrzostw Europy w siatkówce mieliśmy tylko jedną, ale olbrzymią niespodziankę. Francuzi, którzy są świeżo upieczonymi mistrzami olimpijskimi, ulegli w stosunku 0:3 Czechom i pożegnali się z turniejem. Oprócz Czechów do ćwierćfinału awansowały zespoły, które były faworytami swoich pojedynków: Polska, Rosja, Słowenia, Holandia, Serbia, Włochy i Niemcy.

Podsumowanie fazy grupowej ME 2021 w siatkówce

W fazie grupowej Mistrzostw Europy 2021 w siatkówce sypnęło kilkoma niespodziankami. W grupie A najlepsze okazały się reprezentacje Polski i Serbii, co nie jest niczym dziwnym. Dalej awansowały także Ukraina i Portugalia, a co można uznać za niespodziankę – z turnieju już po fazie grupowej odpadła Belgia.

W grupie B wbrew naszym oczekiwaniom najlepsi byli Włosi, którzy wyprzedzili Słoweńców. Dalej grają także Bułgarzy i Czesi, a z turniejem pożegnali się Białorusini i Czarnogórcy.

Sporą niespodzianką w grupie C jest dopiero 2. miejsce Rosjan, którzy dali się wyprzedzić Holendrom, a niewiele brakowało – również Turkom. Oprócz tych trzech drużyn do fazy pucharowej awansowała jeszcze Finlandia, a odpadły Hiszpania oraz Macedonia Północna.

Grupa D to planowane zwycięstwo Francji, która wyprzedziła Niemców, ale tym chyba zależało na drugim miejscu. Co ciekawe, w meczu z Francuzami, który decydował o pierwszej lokacie, nasi zachodni sąsiedzi wystawili rezerwy. Patrząc na drabinkę, nie ma się czemu dziwić, bo obecnie mają realne szanse nawet na półfinał. Z grupy D awansowały jeszcze Chorwacja oraz Łotwa, a odpadły Słowacja i Estonia, która oprócz Belgów jest największym rozczarowaniem turnieju.

ME siatkówka mężczyzn 2021. Grupy A-D

W CEV ME w siatkówce mężczyzn 2021 łącznie grają 24 reprezentacje podzielone na 4 grupy (A-D) po 6 zespołów w każdej. Drużyny biorące udział w ME w siatkówce mężczyzn 2021 na grupy podzielono 27 maja 2021 roku w Helsinkach.

Zespoły kwalifikowały się w następujący sposób:

Kryteria awansu na ME 2021 w siatkówce

 1. Gospodarze: Polska, Czechy, Finlandia, Estonia.
 2. Drużyny z miejsc 1-9 w ME 2019 (poza Polską): Serbia, Słowenia, Francja, Włochy, Ukraina, Niemcy Belgia.
 3. Zwycięzcy turniejów kwalifikacyjnych A-G: Holandia, Bułgaria, Turcja, Łotwa, Słowacja, Czarnogóra, Portugalia.
 4. Pięć najlepszych drużyn z 2. miejsc w turniejach kwalifikacyjnych: Chorwacja, Macedonia Północna, Hiszpania, Grecja, Białoruś.

W ME w siatkówce mężczyzn terminarz fazy grupowej przewiduje grę w dniach 2-9 września 2021 r. Do pucharowej drabinki ME w siatkówce awansuje 16 zespołów, po 4 najlepsze z grup A-D. O wielu ciekawych informacjach dotyczących ME przeczytasz także na stronie www PZPS.

Grupy A, B, C i D ME 2021 w siatkówce
GRUPA AGRUPA BGRUPA CGRUPA D
polska-flagaPolskaczechy-flagaCzechyfinlandia-flagaFinlandiaestonia-flagaEstonia
serbia-flagaSerbiawłochy-flagaWłochyrosja-flagaRosjałotwa-flagaŁotwa
ukraina-flagaUkrainasłowenia-flagaSłoweniahiszpania-flagaHiszpaniafrancja-flagaFrancja
belgia-flagaBelgiabułgaria-flagaBułgariaholandia-flagaHolandianiemcyNiemcy
portugalia-flagaPortugaliabiałoruś-flagaBiałoruśturcja-flagaTurcjachorwacja-flagaChorwacja
grecja-flagaGrecjaczarnogóra-flagaCzarnogóramacedonia-flagaMacedonia Pn.słowacja-flagaSłowacja

ME w siatkówce mężczyzn 2021. Grupa A

Polska grupa na ME siatkarzy 2021. Oprócz Polski grają tutaj Serbia, Ukraina, Belgia, Portugalia i Grecja. Swoje mecze rozgrywa ona w Krakowie. Oczywiście, głównym faworytem grupy A jest Polska. Drugie miejsce powinna zająć Serbia, a o dwa kolejne dające awans do 1/8 finału powalczą cztery pozostałe drużyny.

ME w siatkówce mężczyzn 2021. Grupa B

Grupa B swoje rozegra w czeskiej Ostrawie, co będzie przywilejem dla Czechów. Poza nimi grają tutaj Słoweńcy oraz Włosi i to te dwie drużyny powinny powalczyć o 1. miejsce.

Stawkę uzupełniają słabsza niż kilka lat temu Bułgaria oraz Białoruś i Czarnogóra. Wydaje się, że po pięciu meczach dwie ostatnie drużyny zakończą swój udział na ME 2021 w siatkówce.

ME w siatkówce mężczyzn 2021. Grupa C

Grupa C będzie grać w fińskim Tampere. Tutaj głównym faworytem do zwycięstwa jest Rosja. Drugie miejsce powinno przypaść komuś z trójki Holandia, Finlandia, Turcja. W grupie są jeszcze Hiszpania oraz Macedonia Północna.

ME w siatkówce mężczyzn 2021. Grupa D

Ta grupa będzie grać w Tallinie w Estonii. Poza gospodarzami są tu przede wszystkim Francuzi i Niemcy, choć ci drudzy to już znacznie słabszy zespół niż ten, który zdobywał brąz MŚ 2014.

Wszystkie trzy drużyny nie powinny mieć problemu z awansem do fazy pucharowej. O ostatnie miejsce dające przepustkę do 1/8 finału powalczą Chorwacja, Łotwa oraz Słowacja.

Co decyduje o kolejności w grupie na ME 2021 w siatkówce

W zależności od uzyskanego wyniku, w fazie grupowej drużyna za dany mecz rozegrany na ME 2021 siatkarzy może uzyskać od 0 do 3 punktów:

O kolejności w grupie decydują kolejno:

Jak widzisz, kluczowa jest liczba zwycięstw. Oznacza to, że zespół, który wygra na przykład dwa mecze po 3:2 (zdobędzie 2 punkty), znajdzie się wyżej w tabeli niż drużyna wygrywająca jeden mecz 3:1 lub 3:0 (zdobędzie 3 punkty). W związku z tym typowanie ME siatkarzy 2021 jest jeszcze trudniejsze.

Eliminacje na siatkówkę mężczyzn ME 2021: koszyki losowania ME siatkarzy

Losowanie fazy grupowej Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2021 odbyło się 27 maja 2021 roku w Helsinkach w Finlandii. Było ono dość zawiłe. Każde z państw gospodarzy, zgodnie z przywilejem wynikającym z zarządu CEV, mógł dobrać sobie jeden z dostępnych zespołów, tj.:

Następnie rozpoczęło się losowanie pozostałych 16 drużyn, które wcześniej podzielono na cztery koszyki zgodnie z rankingiem CEV, tj.:

Koszyki ME 2021 w siatkówce mężczyzn
volleyball logo
Koszyk 1
Serbia, Niemcy, Hiszpania, Portugalia
Koszyk 2
Francja, Bułgaria, Słowacja, Czarnogóra
Koszyk 3
Słowenia, Turcja, Grecja, Macedonia Północna
Koszyk 4
Holandia, Ukraina, Białoruś, Chorwacja

Polska grupa na EURO 2021 ME w siatkówce mężczyzn

Polska grupa na ME siatkarzy 2021 ma dwie naprawdę dobre drużyny, które wymienia się wśród faworytów. Poza Polakami są to Serbowie, aczkolwiek zdecydowanie wyżej cenimy podopiecznych Vitala Heynena. Nie bez znaczenia jest, że na ME w siatkówce mężczyzn 2021 polska grupa wszystkie mecze rozegra w Krakowie.

Więcej będziemy mogli powiedzieć, kiedy trenerzy podadzą do publicznej wiadomości kadry powołanych zawodników. Jednak bez względu na wszystko najpewniejsze zakłady na siatkówkę mężczyzn na ME 2021 dla grupy A to zwycięstwo Polski, która powinna wygrać wszystkie pięć meczów.

Zdecydowanym faworytem do drugiego miejsca jest Serbia. Reszta zespołów ma znacznie słabsze drużyny i brak im sukcesów na tego typu turniejach.

Eliminacje ME mężczyzn siatkarzy 2021 polskiej grupy

Jak wspomnieliśmy wyżej, Polska miała pewny udział w turnieju jako gospodarz. Jednak Polacy zajęli też 3. miejsce na ME w 2019 roku, a więc i tak mieliby automatyczny awans na ME w 2021 r. W ten sposób awans uzyskały Serbia (złoto na ME 2019) oraz Ukraina (7. miejsce na ME 2019) i Belgia (9. miejsce na ME 2019).

Stawkę uzupełniają Portugalia i Grecja, które na ME siatkarzy dostały się z kwalifikacji:

 • Portugalia (1. Portugalia, 2. Białoruś, 3. Węgry, 4. Norwegia);
 • Grecja (1. Czarnogóra, 2. Grecja, 3. Azerbejdżan, 4. Gruzja).

Gdzie grać siatkarskie mistrzostwa Europy? Sprawdź ofertę bukmacherów

Jeśli chcesz grać zakłady na siatkówkę mężczyzn na ME 2021, ofertę znajdziesz u każdego bukmachera bez wyjątku. Co więcej, może dostępne będzie nawet typowanie EURO 2021 za darmo, na przykład przez oferowane freebety.

Nie mamy wątpliwości, że bukmacherzy przygotują ciekawe promocje na finały siatkarskich ME mężczyzn. Stąd rozważ założenie konta przynajmniej u kilku różnych operatorów. Dzięki temu będziesz mógł grać wszystkie nasze typy na ME siatkarzy 2021.

Jest bowiem pewne, że będziemy je podawać za kilkoma bukmacherami (m.in. STS, Betclic, PZBuk, LV BET, forBET, Etoto, BETFAN).

Pamiętaj, że…

typowanie wyników ME Europy siatkarzy 2021 może zwiększyć Twój bankroll. Oczywiście, o ile będą to przemyślane typy. Dlatego tak ważna jest uprzednia analiza gry podczas ME 2021 w siatkówce.

Kalendarz Mistrzostw Europy siatkarzy 2021: co, gdzie, kiedy?

Jak już pewnie zauważyłeś, losowanie i dobór koszyków Mistrzostw Europy 2021 mężczyzn były dość zawiłe. Podobnie jest z organizacją turnieju. Odbędzie się on w 4 państwach (Polska, Czechy, Finlandia, Estonia).

1
wejdź na stronę
Data turnieju

Mistrzostwa Europy w siatkówce męskiej 2021 odbędą się w dniach od 1. do 19. września.

2
2.kiedy rozgrywki 11.06-11.07-2021
Strefa medalowa

Podczas ME 2021 siatkarze zagrają jak zwykle o trzecie miejsce. Mecz odbędzie się 19. września w Katowicach.

3
siatkówka areny gier
Państwa-gospodarze

ME 2021 w siatkówce odbędą się w czterech krajach: Polsce, Czechach, Finlandii i Estonii.

4
4.mecz finalowy ME 2020
Gdzie i kiedy odbędzie się finał?

Finał ME najlepsi siatkarze zagrają 19. września w katowickim Spodku.

Tak wygląda rozpiska gier poszczególnych grup:

Faza grupowa siatkówka EURO 2021:

Terminarz: faza grupowa ME 2021 siatkarzy
MECZDATASTADION
Grupa A2-8.09.2021Tauron Arena, Kraków
Grupa B3-9.09.2021Ostrawa, Ostravar Aréna
Grupa C1-8.09.2021Tampere, Tampere Ice Stadium
Grupa D1-9.09.2021Tallinn, Saku Suurhall

Faza Pucharowa siatkówka EURO 2021

1/8 finału EURO 2021:

Terminarz: 1/8 finału ME 2021 siatkarzy
MECZDATASTADION
1/8 finału11-13.09.2021Gdańsk – Ergo Arena, Ostrawa – Ostravar Aréna

1/4 finału EURO 2021:

Terminarz: 1/4 finału ME 2021 siatkarzy
MECZDATASTADION
1/4 finału14-15.09.2021Gdańsk – Ergo Arena, Ostrawa – Ostravar Aréna

1/2 finału EURO 2021:

Terminarz: finał ME 2021 siatkarzy
MECZDATASTADION
finał19.09.2021Katowice, Spodek

Finał EURO 2021:

Terminarz: finał ME 2021 siatkarzy
MECZDATASTADION
finał19.09.2021Katowice, Spodek

Mecz finałowy ME siatkarzy 2021: gdzie i kiedy?

Półfinały oraz mecze o medale zostaną rozegrane w Spodku w Katowicach. Jest to szczęśliwa dla Polaków hala, gdzie biało-czerwoni zdobywali m.in. złoty medal MŚ 2014. Nie wiemy, kto wygra ME w siatkówce mężczyzn, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą to Polacy.

Półfinały zaplanowano na sobotę 18 września. Mecz o 3. miejsce rozpocznie się w niedzielę, 19 września o 17:30. Z kolei wielki finał ME w siatkówce mężczyzn 2021 zostanie rozegramy po nim. Jego start zaplanowano na 19:30.

Kiedy gra Polska?

Polacy wszystkie mecze turnieju rozegrają przed własną publicznością. W fazie grupowej terminarz Polski na ME w siatkówce wygląda następująco:

Mecze Polski na ME 2021 siatkarzy
MECZDATADRUŻYNYGODZINASTADION
12.09.2021Polska – Portugalia20:30Tauron Arena, Kraków
24.09.2021Serbia – Polska20:30Tauron Arena, Kraków
35.09.2021Grecja – Polska20:30Tauron Arena, Kraków
46.09.2021Polska – Belgia20:30Tauron Arena, Kraków
58.09.2021Polska – Ukraina20:30Tauron Arena, Kraków

Jeśli na ME 2021 w siatkówce Polacy wywiążą się z roli faworyta, dalej będą to:

Gdzie odbędą się mecze siatkarzy ME w 2021?

Fakt, że duża część imprezy, w tym finał ME w siatkówce mężczyzn 2021, odbędzie się w Polsce, nie jest zaskoczeniem. Od lat polscy kibice są uznawani za najlepszych fanów na świecie. Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, a kibice zostaną wpuszczeni na trybuny, będą gwarancją znakomitego widowiska. W sumie turniej powierzono 6 miastom w 4 krajach:

Stadiony na Euro 2021 siatkarzy
MiastoStadionPojemnośćMecz
Kraków (Polska)Tauron Arena15 000Grupa A
Ostrawa (Czechy)Ostravar Aréna10 000Grupa B, 4 mecze 1/8 finału, 2 ćwierćfinały
Tampere (Finlandia)Tampere Ice Stadium7 300 Grupa C
Tallinn (Estonia)Saku Suurhall7 200Grupa D
Gdańsk/Sopot (Polska)Ergo Arena11 5004 mecze 1/8 finału, 2 ćwierćfinały
Katowice (Polska)Spodek11 400półfinały, mecz o 3. miejsce, finał

Dlaczego warto obstawiać siatkarskie mistrzostwa Europy?

Oczywiście, obstawianie siatkarskich ME ma wiele zalet. Przede wszystkim spójrz na to pod kątem finansowym. Z pewnością na ME Europy siatkarzy bukmacherzy przygotują bardzo szerokie oferty. Stąd jest to szansa na dodatkowy zarobek, w czym pomoże Ci ten przewodnik i nasze typy na ME siatkarzy 2021.

Jeśli obstawiasz na ME Europy siatkarzy zakłady bukmacherskie, na pewno będziesz w inny sposób kibicował kolejnym drużynom, w tym Polakom. Dlatego bez wątpienia siatkówka mężczyzn na ME 2021 może Ci przynieść wiele powodów do radości, a sam turniej będzie ciekawszy.

Rodzaje zakładów na Mistrzostwach Europy w siatkówce

Jeśli chcesz obstawiać zakłady w siatkówce mężczyzn ME 2021, masz bardzo wiele rynków do wyboru. Zwłaszcza że na ME Europy siatkarzy bukmacherzy przygotują szeroką ofertę. Pośród dostępnych rynków krótkoterminowych na mecze są m.in.:

 • Zakłady na zwycięstwo – najpopularniejszy rynek, w którym typujesz zwycięzcę danego meczu.
 • Zwycięzca seta – zakład na wyłonienie zwycięzcy konkretnego, najczęściej pierwszego seta w meczu.
 • Under/Over – musisz wytypować mniejszą lub większą liczbę punktów od podanej przez bukmachera granicy (np. liczba punktów w meczu, liczba punktów w meczu danej drużyny, liczba punktów w secie, liczba punktów zespołu w secie, liczba setów).
 • Dokładny wynik – zakład, w którym typujesz dokładny wynik w meczu (3:0, 3:1, 3:2, 2:3, 1:3, 0:3).
 • Handicapy – zakład, w którym do końcowego rozstrzygnięcia dodaje/odejmuje się drużynie określoną wartość (np. -1,5/+1,5 seta, -2,5/+2,5 seta, -10,5/+10,5 pkt itp.).
 • Zakłady na zawodników – zakład, gdzie przewidujesz, czy zawodnik zdobędzie określoną w zdarzeniu liczbę punktów, asów serwisowych czy bloków.

Zakłady długoterminowe na Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn

Oczywiście, ME Europy siatkarzy 2021 to także typy długoterminowe. W tym miejscu w ofercie bukmacherów mogą pojawić się następujące rynki:

Mistrzostwa Europy siatkarzy w zakładach live

Na ME Europy siatkarzy zakłady w ofercie bukmacherów będą też dostępne w formacie live. Oczywiście, możesz to w pewien sposób wykorzystać, aczkolwiek pamiętaj, aby podczas gry na żywo nie dać ponieść się emocjom. To natomiast dla wielu typerów jest bardzo trudne.

Zakłady live na siatkówkę mężczyzn ME 2021 również muszą być przemyślane. Przede wszystkim staraj się stawiać te mecze, które możesz oglądać. W ten sposób łatwiej porównasz składy drużyn, sprawdzisz, czy dany zawodnik nie ma kontuzji, a drużyna – schyłku formy.

Gdzie oglądać transmisję ME w siatkówce mężczyzn?

Jeśli chcesz oglądać siatkarskie Mistrzostwa Europy 2021 w siatkówce, na pewno sobie poradzisz. Większość meczów obejrzysz w telewizji, ponieważ będą one transmitowane przez Polsat Sport, Polsat Sport Extra czy Polsat Sport News.

Wielce prawdopodobne, że przynajmniej mecze Polaków i cała faza finałowa będą emitowane przez TVP. Nie ma wątpliwości, że na pewno znajdziesz transmisje meczów w telewizji lub Internecie.

Streamy online u bukmacherów internetowych

Niewątpliwie swoje do zaoferowania będą mieć także bukmacherzy. Znajdziesz u nich nie tylko zakłady na siatkówkę mężczyzn ME 2021, ale także streamy online z poszczególnych meczów. Wybierając relację, możesz wspomóc się naszym rankingiem bukmacherów.

Pamiętaj tylko, że streamy wideo mogą być ogólnodostępne pod pewnymi warunkami. Obowiązkiem jest założenie konta u bukmachera z ofertą streamów ME 2021 w siatkówce. Poza tym, operator może wymagać środków na koncie lub aktywnego zakładu.

Mistrzostwa Europy mężczyzn w piłce siatkowej – co to za turniej?

Same Mistrzostwa Europy to turniej o prym na Starym Kontynencie. Jest to ważny turniej dla reprezentacji z Europy, ponad którym są tylko Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata i Liga Narodów. Stąd jest wiele plusów obstawiania ME 2021 w siatkówce.

Plusy
 • Duża ranga imprezy,
 • Szeroka oferta,
 • Typy krótko- i długoterminowe,
 • Duża popularność u bukmacherów,
 • Łatwy dostęp do kluczowych informacji.
Minusy
 • Wiele słabych drużyn,
 • Dużo niskich kursów przez dysproporcje w umiejętnościach,
 • Trudno znaleźć value.

Historia Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn

Po raz pierwszy ME w siatkówce rozegrano w 1948 roku. Od 1975 r. turniej jest rozgrywany co 2 lata. Dotychczas odbyło się 31 edycji tej imprezy, a ME 2021 to 32 turniej. Polska triumfowała w nim dotychczas raz, a było to w 2009 roku podczas ME w Turcji.

W finale Polacy pokonali wówczas Francuzów. Jako że wiadomo, gdzie i kiedy odbędzie się finał ME siatkarzy 2021, jest szansa, że Polacy dopiszą sobie do dorobku drugi złoty medal.

System rozgrywek – kto gra na Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej?

Wiesz już, kiedy ME siatkówce mężczyzn w 2021 się rozpoczną i zakończą. Znasz też format turnieju i zespoły, które w nim uczestniczą. Podobnie jak podczas turniejów piłkarskich czy koszykarskich, również w siatkówce drużyn na Mistrzostwach Europy jest coraz więcej.

Ma to na celu popularyzowanie tej dyscypliny sportu. Trudno natomiast uciec od tematu pieniędzy. Zwiększenie liczby uczestników odbywa się kosztem poziomu sportowego. Jako że na ME gra już niemal pół Europy, między najlepszymi i najsłabszymi drużynami są duże dysproporcje.

Sam system rozgrywek powoduje, że wiele meczów jest jednostronnych. Wydaje się, że prawdziwe granie zacznie się od ćwierćfinałów, choć ciekawe mogą być pojedyncze mecze fazy grupowej i 1/8 finału.

Potencjalna złota 7 najlepszych siatkarzy ME 2021

Trudno wytypować, kto będzie najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Być może ME 2021 siatkarzy ukażą nową gwiazdę tej dyscypliny sportu. Już teraz możemy jednak wskazać zawodników, którzy mają umiejętności, aby znaleźć się w najlepszej 7 całej imprezy, np.:

Oczywiście, to tylko przypuszczenia. Wiele zależy też od tego, czy ci zawodnicy zagrają na ME 2021. Mogą być bowiem zmęczeni Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Historia Mistrzostw Europy w Piłce siatkowej. Dotychczasowi zwycięzcy

Jak zauważyliśmy, na 31 turniejów ME w siatkówce Polska wygrała tylko raz. Polacy brali udział w 26 Mistrzostwach Europy, zdobywając 5x srebro i 3x brąz. Najwięcej triumfów ma nieistniejący już Związek Radziecki (12). Poza tym, wygrywali Włosi (6), Czechosłowacja (3), Rosja i Serbia (2) oraz Rumunia, Holandia, Jugosławia, Hiszpania, Polska i Francja (1).

Oczywiście, stawiając zakłady na siatkówkę mężczyzn ME 2021, najlepsze typy na zwycięstwo końcowe nie mogą uwzględniać odległej historii. Skup się raczej na ostatnich występach reprezentacji w ME, MŚ, IO czy Lidze Narodów. Według nas puchar wzniesie kapitan Polski, Francji, Serbii, Włoch, Rosji lub Słowenii, z naciskiem na biało-czerwonych.

best volley sportbook sites
Sprawdź, jak najskuteczniej obstawiać mecze ME 2021 mężczyzn w piłce siatkowej.
Do góry

FAQ: Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021?

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021 znajdziesz u każdego bukmachera. Sprawdź w naszym rankingu najlepszych bukmacherów na ME 2021 w siatkówce.

Jak nie typować ME w siatkówce?

ME w siatkówce typuj rozsądnie, po dokładnej analizie. Sprawdź nasze wskazówki i nigdy nie kieruj się kursami narzuconymi przez bukmacherów.

Nasze typy na siatkówkę na ME mężczyzn w 2021 roku. Jakie typy krótko- i długoterminowe?

Wśród naszych typów na siatkówkę na ME 2021 mężczyzn na pewno będzie wygrana Polaków. Poza tym, celujemy w poszczególne mecze Słoweńców, którzy mogą być niedoceniani przez bukmacherów, a są silną siatkarską nacją.

Na co zwrócić uwagę przy obstawianiu ME siatkarzy 2021?

Jeśli obstawiasz ME siatkarzy 2021, zwróć uwagę na kadrę zespołów i fazę rozgrywek. Przy wyrównanych zespołach o wyniku mogą decydować miejsce rozegrania spotkania i kibice, którzy będą wspierać swoją drużynę.

Jak wytypować zwycięzcę Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn?

Wskazanie zwycięzcy Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn jest loterią. Przeanalizuj możliwą drabinkę swoich faworytów i zainwestuj w jedną drużynę lub kilka ekip z największą szansą na końcowy triumf. Oczywiście, zakłady na ME w siatkówce obstawiaj rozważnie, angażując tylko niewielką część kapitału.

Kto wygra Mistrzostwa Europy w siatkówce?

Według nas głównym faworytem Mistrzostw Europy w siatkówce jest Polska. Nie zabieramy też szans Francuzom, Rosjanom, Włochom i Serbom. Daleko zajść powinni także Słoweńcy.

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję