Zakłady na Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2022

Autor Radosław Mars Zaktualizowano 17/01/2023

Turniej odbywa się w dniach od 13 do 30 stycznia 2022 r. na Węgrzech i Słowacji.

Przyznasz pewnie, że niełatwo jest znaleźć dobry poradnik stawiania zakładów na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022… ale czy na pewno?

Specjalnie dla wszystkich fanów szczypiorniaka wypuszczamy artykuł pełen podpowiedzi i naszych typów, a także polecanych stron bukmacherskich, na których warto postawić swój zakład! Zapoznaj się z naszym poradnikiem stawiania zakładów na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022 i jak najlepiej przygotuj do obstawiania tego turnieju. 

Kursy na zwycięstwo w Mistrzostwach Europy 2022

Sprawdź kursy na zwycięstwo w ME w piłce ręcznej mężczyzn 2022 u trzech popularnych bukmacherów. Poniżej przygotowaliśmy tabelę porównawczą:

Kursy na zwycięzcę ME piłka ręczna 2022
ReprezentacjaSTS Bonus
Zwycięstwo
Etoto Bonus
Zwycięstwo
LV BET Bonus
Zwycięstwo
Dania1.401.451.47
Francja5.004.254.30
Hiszpania9.009.009.00
Szwecja12.5013.0012.90

Typy na Mistrzostwa Europy ME 2022

Typy na fazę finałową Mistrzostw Europy
 • Król strzelców. Typ: Magnusson O.I. (1.80, STS) Stawiamy, że królem strzelców tegorocznych ME zostanie Islandczyk. Obecnie ma on aż 9 bramek przewagi nad Szwedem Wanne i 10 nad Duńczykiem Hansenem. Oczywiście obydwa wymienieni gracze zagrają o jeden mecz więcej, ponieważ poza półfinałem będą mieć mecz o medal. Islandczykowi został tylko pojedynek o piąte miejsce przeciwko Norwegii. Liczymy na to, że w tym spotkaniu, które tak naprawdę jest meczem o nic, drużyny nie będą grać mocno w defensywie, ale raczej będzie to ofensywne spotkanie. Wcale nie musi tak być w meczach, które zdecydują o medalach, a więc liczymy, że utrzyma on przewagę i zostanie królem strzelców ME.
 • Zwycięzca ME. Typ: Dania (1.47, Betclic) Stawiamy, że ostatecznie w ME zwycięża Duńczycy, którzy przez ten turniej idą jak burza. Wprawdzie w ostatnim meczu z Francją doznali porażki, ale była to przegrana na własne życzenie, ponieważ właściwie mieli pod kontrolą całe spotkanie, prowadząc różnicą kilku trafień. Co więcej, zagrali bez swoich dwóch największych gwiazd, a więc Hansena i Gidsela, którzy odpoczywali przed fazą finałową. Trudno będzie zatrzymać Duńczyków.
 • Hiszpania – Dania. Typ: Hispzania +7,5 branki (1.40, Etoto) Bezsprzecznie zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Dania i wiele wskazuje na to, że to właśnie Duńczycy zagrają o złoto. Jednak wcale nie musi to być tak jednostronny mecz, jak wskazują na to kursy. Hiszpania to doświadczona drużyna, która wygrała dwa ostatnie turnieje o ME. Siedem bramek to jednak spory zapas.
 • Jorge Maqueda (Hiszpania vs. Dania). Typ: powyżej 1,5 goli (1.72, BETFAN) U innych bukmacherów linia to aż 3,5 bramki, a więc różnica jest ogromna. Doświadczony Hiszpan oddaje sporo rzutów z meczu i choć nie jest szczególnie skuteczny, to na pewno będzie mieć kilka okazji, żeby rzucić dwie bramki. Taką linię po prostu trzeba zagrać.
 • Hugo Descat (Francja vs. Szwecja). Typ: powyżej 3,5 goli (1.75, Betclic) Francuski skrzydłowy wykonuje rzuty karne, a jako że powinien to być dość twardy mecz, może mieć kilka okazji, aby pokonać bramkarza rzutem z siódmego metra. Oprócz tego drużyna powinna wypracować mu jakieś okazje ze skrzydła, mogą pojawić się też szanse w kontrach. Cztery gole na pewno są w jego zasięgu.
Typy na 25-26.01 z Mistrzostw Europy
 • Niemcy – Rosja. Typ: Niemcy +0,5 bramki (1.40, STS) Mecz o 4. miejsce w grupie, które nic nie daje, co nie oznacza, że obie drużyny podejdą do tego spotkania lekceważąco. Bezsprzecznie przed turniejem zdecydowanym faworytem byliby nasi zachodni sąsiedzi. Dziś kursy są bardziej wyrównane. Z jednej strony mamy kłopoty kadrowe Niemców, z drugiej – całkiem dobrze grającą Rosję, która potrafiła wygrać z Norwegią i minimalnie przegrać z Hiszpanią. Mimo wszystko idziemy w stronę Niemców, typując, że nie przegrają oni tego pojedynku.
 • Dania – Francja. Typ: Dania Remis = zwrot (1.54, Etoto) Mimo iż Duńczycy mają już pewny awans do półfinału, raczej nie powinni się zbytnio oszczędzać. Jeżeli wygrają lub zremisują, najprawdopodobniej wyrzucą Francję z turnieju. Stanie się tak, jeżeli Islandia pokona Czarnogórę. Francuzi to zawsze groźny rywal, o czym Duńczycy przekonali się w finale IO w Tokio. Dlatego Duńczycy mogą chcieć wykorzystać szansę i wykluczyć głównych rywali ze strefy medalowej.
Typy na 24.01 z Mistrzostw Europy
 • M. Hansen (Dania vs. Holandia). Typ: over 6,5 bramek (1.75, BETFAN) Nieco obawiamy się, że Hansen może być w tym spotkaniu trochę oszczędzany, ponieważ dla Duńczyków najważniejszy jest środowy pojedynek z Francją. Z Holandią zapewne wygrają i na pewno zrobiliby to bez lidera kadry. Jednak liczymy, że Hansem wykorzysta przynajmniej z 2-3 rzuty karne i dołoży kilka bramek z gry z ponad 30, jakie powinna zdobyć Dania.
 • Dania – Holandia. Typ: Liczba bramek w meczu powyżej 56,5 (1.55, Etoto) Jak zauważyliśmy, jest możliwe, że mecz będzie rozstrzygnięty dość szybko. Wówczas Duńczycy na pewno nie będą grać na 100% w defensywie, dzięki czemu Holendrzy powinni swoje dołożyć. Rezultat w okolicach 60 goli lub więcej nas nie zdziwi.
Typy na weekend 22-23.01 z Mistrzostw Europy
 • B. Vujović (Czarnogóra vs. Holandia). Typ: over 5,5 bramek (1.83, forBET) Wydaje się, że będziemy mieć do czynienia z dość szybkim meczem, a więc najlepszy w ofensywie z Czarnogórców powinien oddać przynajmniej koło 10 rzutów. Na razie na tym turnieju prawy rozgrywający Łomży Vive Kielce spisuje się znakomicie, a więc liczymy na to, że nie inaczej będzie w spotkaniu z Holandią, która nie ma najlepszej defensywy i na pewno straci koło lub powyżej 30 bramek. Tym samym jest szansa na przynajmniej 6 trafień Branko.
 • Fracja – Islandia. Typ: Islandia handicap +7.5 bramek (1.52, Etoto) Wydaje się pewne, że z 1 grupy zasadniczej do półfinałów awansują Francuzi oraz Duńczycy. O 3. miejsce powinni powalczyć Islandczycy i Czarnogórcy ze wskazaniem na tych pierwszych. W meczu z Francją wprawdzie nie daje się większych szans Islandczykom, ale wcale nie muszą przegrać tego meczu bardzo wysoko. Mimo iż są oni osłabieni, z niezłej strony pokazali się już w meczu z Danią, który przegrali 4 trafieniami. Za typem przemawiają też ostatnie pojedynki. Na 10 takich meczów, handicap 7.5 bramek został pokryty tylko raz, podczas MŚ w 2019 roku, ale Islandia była wówczas słabsza, niż ma to miejsce obecnie.
 • Dania – Chorwacja. Typ: Chorwacja +9.5 bramek (1.46, Etoto) Nie jest to typ przemawiający za Chorwatami, a raczej przeciwko reprezentacji Danii, która na pewno ten mecz wygra dość spokojnie, ale mamy nadzieję, że nie będzie grać na 100% przez całe spotkanie. Nie jest wykluczone, że Duńczycy będą kontrolować wynik meczu i zakręcą się nawet koło 10 bramek przewagi, ale handicap 9,5 goli nie zostanie pokryty. Mimo iż Chorwaci grają naprawdę słabo, są w stanie uchronić się przed blamażem.
 • Niemcy – Szwecja. Typ: Niemcy +6.5 bramek (1.45, Etoto) Zasłużenie faworytem tego pojedynku są Szwedzi, którzy o awans do półfinału powinni powalczyć w ostatnim meczu tej fazy z Norwegią. Wydaje nam się, że obecnie lepszym zespołem są Szwedzi, ale handicap 6 bramek jest naprawdę spory. Niemcom udało się go wybronić w przegranych spotkaniach z Hiszpanią (-6) i Norwegią (-5). Ze Szwecją może być podobnie.
 • Niemcy – Szwecja. Typ: Poniżej 56.5 bramek (1.54, Etoto) Stawiamy też, że będzie to mecz dość defensywny. Niemcy przy swoich kłopotach muszą grać ostro w obronie, potrafią to także Szwedzi. Dodajmy też, że na ostatnich 11 meczów bezpośrednich, obie drużyny tylko raz przekroczyły tę linię.
 • Hiszpania – Norwegia. Typ: Hiszpania +2,5 bramki (1.53, Etoto) Hiszpanie mogą być już niemal pewni awansu do półfinału, co nie oznacza, że odpuszczą mecz Norwegom. Wydaje się to mało prawdopodobne, szczególnie że w tym turnieju to Hiszpania prezentuje się nieco lepiej. Za typem przemawiają też statystyki meczów bezpośrednich. Hiszpanie od 2000 roku wygrali z Norwegami wszystkich 11 meczów. Tutaj asekuracyjnie podpieramy się 2-bramkowym handicapem.
Typy na 2. kolejkę 2 fazy Mistrzostw Europy
 • Igor Soroka (Rosja) Poniżej/Powyzej 2.5. Typ: over 2,5 bramki (1.90, Betclic) Rosjanin rozgrywa bardzo słaby turniej, ponieważ linii tej nie przekroczył jeszcze w żadnym meczu. Liczymy, że uda mu się to teraz. Przede wszystkim kwarantannę przechodzi Kosorotov, który w pierwszej kolejności podchodzi do rzutów karnych. Pod jego nieobecność pierwszym wykonawcą jest właśnie Soroka. Wczoraj ze Szwecją zdobył on dwa gole z 7 metra. Mamy nadzieję, że w spotkaniu z Hiszpanami ponownie wykorzysta przynajmniej z dwa karne, a jednocześnie wykończy jakąś kontrę lub rzuci coś ze skrzydła. Oczywiście możliwe są też trzy lub więcej bramek z karnych, o ile wcześniej nie pomyli się on przy wykonywaniu tego elementu gry.
 • Angel Fernandez Perez (Hiszpania) Poniżej/Powyżej 2.5. Typ: over 2,5 bramki (1.75, LV BET) Wczoraj Hiszpan zagrał naprawdę słabo, aczkolwiek w ogóle nie grano jego skrzydłem i w całym meczu z Niemcami oddał on tylko jeden rzut na bramkę, w dodatku niecelny. Mamy nadzieję, że w meczu z Rosjanami będzie lepiej. Na parkiecie powinien on spędzić przynajmniej 30 minut. To sporo czasu, aby oddać z 3-5 rzutów ze skrzydła czy w kontrach. Jeżeli tak się stanie, jest szansa na trzy bramki doświadczonego Hiszpana.
 • Szymon Sićko (Polska) Poniżej/Powyżej 4.5. Typ: over 4,5 bramki (1.80, LV BET) Sićko to pierwsza opcja w ataku Polaków, który w niemal każdym meczu oddaje najwięcej rzutów. Z pewnością Szwedzi będą na niego przygotowani, ale rzuca on na tule dużo, że w każdym spotkaniu zdobywa przynajmniej 4-5 bramek, nawet wówczas, kiedy skuteczność nie jest powalająca. Liczymy na to, że w meczu ze Szwedami będzie podobnie i odda on kilka precyzyjnych rzutów z dystansu, zdobywając 5 bramek lub więcej.
 • Felix Claar (Szwecja) Poniżej/Powyżej 2.5. Typ: over 2,5 bramki (1.50, LV BET) Szwedzki rozgrywający nie jest szczególnie skuteczny, ale zdobywa po kilka bramek w każdym meczu. U innych bukmacherów linia ta jest ustawiona na poziomie bramki wyżej. Jako że Claar oddaje zwykle około 5 rzutów na mecz, linię tą pokryje przy 60 proc skuteczności. Polacy w obronie grają coraz gorzej, a więc jest to całkiem możliwe.
 • Philipp Weber (Niemcy) Poniżej/Powyżej 2.5. Typ: over 2,5 bramki (1.65, STS) Bez wątpienia Niemcy są zdziesiątkowani, o czym najlepiej świadczy to, że na turniej dojechało już blisko 10 zawodników, którzy pierwotnie nie byli zgłoszeni na ME. Przy tych problemach właśnie Weber wydaje się być pierwszą strzelbą w ataku. W ostatnich dwóch meczach, kiedy problemy Niemców dały znać o sobie, oddał on najwięcej rzutów na bramkę rywali. Wprawdzie z jego skutecznością jest średnio, ale przy 6-7 rzutach jest on w stanie pokryć linię i zdobyć trzy bramki.
Typy na 1. kolejkę 2 fazy Mistrzostw Europy
 • A. Fernandez (Hiszpania) poniżej/powyżej 3.5 goli. Typ: over 3,5 bramek (1.80, BETFAN) lub over 2,5 bramek (1.55, LV BET) Hiszpanie są zdecydowanym faworytem meczu z Niemcami, którzy mają przetrzebioną kadrę przez pozytywne testy na Covid-19. Nasz typ kierujemy w stronę doświadczonego skrzydłowego reprezentacji Hiszpanii, który odpoczywał w meczu o nic z Bośnią i Hercegowiną. Wcześniej zdobył 4 bramki z Czechami i aż 8 w spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie przeciwko Szwecji. Za typem przemawia też historia bezpośrednich pojedynków, ponieważ w 3 z 4 ostatnich meczów Hiszpanów z Niemcami skrzydłowy pokrywał tę linię. Mamy nadzieję, że Hiszpanie nie odjadą zbyt szybko naszym zachodnim sąsiadom, a Fernandez zagra dłużej i odda kilka rzutów, zdobywając z nich 4 bramki.
 • Kirkelokke N. V. (Dania) poniżej/powyżej 3.5 goli. Typ: under 3,5 bramek (1.94, STS) Wydaje nam się, że jest szansa, że Duńczyk nie pokryje tej linii. Przede wszystkim gra on na pozycji, na której występuje Mathias Gidsel i wydaje się, że w meczu z Islandią to on będzie częściej przebywał na parkiecie. Wprawdzie Kirkelokke zdobył aż 9 goli w meczu z Macedonią Północną, ale wówczas Gidsel odpoczywał i w ogóle nie było go w składzie. W pierwszym meczu Duńczyków Kirkelokke w ogóle nie znalazł się on w protokole, z kolei w pojedynku ze Słowenią zdobył tylko gola. Oby teraz było podobnie.
Typy na ME (przed startem turnieju, długoterminowe)
 • Węgry wygrają grupę B (1.54, forBET) Dużym atutem Węgrów będą kibice. ME są rozgrywane na Węgrzech i Słowacji. O ile Słowacy pozwolili na wejście tylko 25 proc. kibiców, hale na Węgrzech mogą być wypełnione po brzegi i na meczach Madziarów na pewno tak będzie. Według ekspertów reprezentacja naszych bratanków może być czarnym koniem turnieju. W swojej grupie Węgrzy mają Islandię, mocno osłabioną Portugalię oraz Holandię. Wydaje się, że jest spora szansa na trzy zwycięstwa. Jako że nie wiadomo, jaki zespół przejdzie obok Węgrów do kolejnej rundy (to raczej pewne), Madziarzy muszą grać o pełną pulę w każdym spotkaniu. Punkty za rywala, z którym awansuje się dalej, będą zabierane do rudny zasadniczej. Sam skład Węgrów również nie ma wielu osłabień. W kadrze są m.in. Dominik Mathe czy Bence Banhidi, a obok nich Zoltan Szita, Patrik Ligetvari, Miklos Rosta, Richard Bodo, Mate Lekai czy Roland Mikler. W zasadzie brakuje tylko kontuzjowanego Petera Hornyaka. Bezsprzecznie to najlepsza kadra Węgrów od wielu lat.
 • Niemcy wygrają grupę D (1.40, STS) Typ na Niemców nie jest podyktowany ich siłą, ale słabością grupy D. Wydaje się, że Niemcy nie zawojują tych ME. Mimo wszystko powinni wygrać grupę D, w której są też Białorusini, Polacy i Austriacy. Nasi zachodni sąsiedzi mają swoje problemy, ale niemiecka reprezentacja wciąż jest wyżej niż każdy z tych zespołów narodowych. Forma też wydaje się niezła, o czym świadczy wygrany sparing z Francją.
 • Szwecja wygra grupę E (1.90, STS) W grupie E na pewno do następnej rundy awansują Hiszpanie i Szwedzi. To, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie i wygra mecz bezpośredni, może zadecydować o awansie do półfinału. Ewentualne dwa punkty za zwycięstwo mogą być w tej kwestii kluczowe. Hiszpanie tym razem będą sobie musieli radzić bez Alexa Dujshebaeva. Kilka nieobecności jest też po stronie reprezentacji Trzech Koron, ale kadra i tak jest silna. Największym brakiem jest kontuzja bramkarza Mikaela Appelgrena, ale Szwedzi na tej pozycji mają jeszcze Andreasa Palickę. W kadrze znaleźli się też Jim Gottfridsson, Albin Lagergren, Max Darj, Jonathan Carlsbogard, Lukas Sandell, Hampusa Wanne czy Felix Claar. Do kadry wrócił też znakomity skrzydłowi i egzekutor rzutów karnych – Niclas Ekberg.
 • Polacy odpadną w fazie zasadniczej (1.70, forBET) Ten kurs bardzo nam się podoba. Nie będziemy kierować się patriotyzmem i postawimy, że Polacy udział w ME zakończą już na fazie grupowej. Okazuje się, że z powodu pozytywnego wyniku na COVID, nie zagrają w niej Adam Morawski, Piotr Chrapkowski, Kacper Adamski, Jan Czuwara oraz Damian Przytuła. Największa starta to brak pierwszego bramkarza Morawskiego oraz Chrapkowskiego, który pod nieobecność Tomasza Gębali jest filarem obrony Bialo-Czerownych. Oczywiście Polacy mogą awansować dalej, ale jednak będzie to niezwykle trudne. Po niezłych MŚ wszystko wskazuje na to, że będzie to turniej rozczarowania.
 • Węgry – Chorwacja (kto wyżej w klasyfikacji turnieju – Węgry) (1.40, STS) O Węgrach już pisaliśmy. Stawiamy, że wygrają oni swoją grupę i do dalszej fazy zabiorą dwa punkty za zwycięstwo z grupowym rywalem. Tak dobrze może nie być w przypadku Chorwatów. Wprawdzie Hrvatska raczej awansuje dalej, ale w drugiej fazie najpewniej rozpocznie z zerowym bilansem. W grupie przyjdzie jej się bowiem zmierzyć z Francją i to Trójkolorowi są faworytem tego starcia. Warto dodać, że Chorwacji mocno odmłodzili kadrę. Trener Hrvoje Horvat zrezygnował m.in. z Manuela Strleka, Zlatko Horvata i Żeljko Musy. Dodatkowo w pierwszym meczu z Francją nie zagrają Luka Cindrić i Domagoj Duvnjak. Oba te zespoły najprawdopodobniej spotkają się w fazie zasadniczej. O ile widzimy szansę dla Węgrów na walkę o półfinał, o tyle Chorwaci w 6-zespołowej grupie (po 2 zespoły z grup A, B, i C) powinni skończyć na miejscach 5-6.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn 2022: eliminacje Polaków

Wiemy już, że Polacy zagrają w mistrzostwach Europy w piłce ręcznej mężczyzn 2022. W eliminacjach do ME 2022 w piłce ręcznej Biało-Czerwoni rywalizowali w grupie 5., w której byli także Słoweńcy, Holendrzy i Turcy.

pilka reczna męzczyzn 2022

Ostatecznie podopieczni Patryk Rombla wygrali tylko trzy mecze (2x Turcja, 1x Słowenia), zajmując 3. miejsce w grupie. Bezpośredni awans uzyskały reprezentacje Słowenii i Holandii. Polacy zakwalifikowali się dlatego, że byli w najlepszej czwórce pośród drużyn z 3. miejsc

Plusy stawiania na ME w piłce ręcznej
 • szeroka oferta bukmacherów,
 • duża ranga turnieju,
 • łatwy dostęp do informacji o turnieju, drużynach i zawodnikach,
 • różny format zakładów (krótkoterminowe, długoterminowe i specjalne),
 • zamrożenie kapitału maksymalnie na 3 tygodnie (przy zakładach długoterminowych).
Minusy stawiania na ME w piłce ręcznej
 • turniej ponad 2-tygodniowy (możliwe np. kontuzje zawodników),
 • trzeba mieć konto u kilku bukmacherów (dla gry najlepszych typów i wysokich kursów).

Jak obstawiać mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn 2022?

Jeżeli grasz typy na ME w piłce ręcznej, rób to dobrze. Zakłady na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn 2022 mogą być dochodowe, ale pod pewnymi warunkami.

Porada eskperta

Musisz nie tylko znać zasady handballu i orientować się w sile drużyn, ale też trzymać zasad i rozsądnie zarządzać bankrollem.

Zwróć uwagę na kilka czynników: Sprawdź w naszym poradniku jak skutecznie obstawiać mecze, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o teorii. Uwagę należy zwrócić na kilka czynników:

 1. Informacje – dostęp do informacji o drużynach i zawodach na ME 2022 jest stosunkowo łatwy. Sprawdzaj przede wszystkim stronę samych mistrzostw (ehfeuro.eurohandball.com/men/2022/). W pozyskiwaniu informacji pomocne są także konta na portalach społecznościowych federacji i zawodników. Pomogą również fora bukmacherskie. Piłka ręczna to sport całkiem popularny, zwłaszcza w przypadku imprez wysokiej rangi.
 2. Sytuacja drużyny – zwłaszcza w fazie grupowej może przytrafić się spotkanie o mniejszym ciężarze gatunkowym. Jako że to długi i wymagający turniej, trenerzy mogą dać wówczas odpocząć swoim najlepszym zawodnikom. To samo tyczy się spotkań z mniej wymagającymi rywalami, kiedy na przykład wynik jest już rozstrzygnięty. Zmiany w piłce ręcznej są tzw. hokejowe i nie ma ich limitu. Weź to pod uwagę przy typach na ME 2022.
 3. Gra na chłodno – jeżeli to szczypiorniak, zakłady bukmacherskie z handballu stawiaj tak, jak z każdej innej dyscypliny. Dlatego również typy na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn 2022 muszą być dobrze przeanalizowane i przekalkulowane. Graj na chłodno, bez kierowania się emocjami i patriotyzmem.
 4. Gra zaraz po otwarciu rynków – zasadniczo są dwie szkoły obstawiania – zaraz po otwarciu i tuż przed zamknięciem rynku. Najlepiej grać zaraz po pojawieniu się kursów. Oddsmakerzy też się mylą, dlatego również na piłkę ręczną bukmacherzy mogą błędnie wystawić kursy. Oczywiście taka okazja nie utrzymuje się długo i jest szybko korygowana przez rynek. Warto grać więc wcześniej, aczkolwiek musisz przy tym zachować zdrowy rozsądek i obstawiać tylko przeanalizowane typy.

ME w piłce ręcznej mężczyzn 2022 – szanse Polski

Sport jest nieprzewidywalny i tak samo jest w przypadku piłki ręcznej. Jednak zakłady to przede wszystkim pragmatyzm. Na pewno reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn nie należy do faworytów turnieju. Co więcej, Polacy mogą mieć duży problem, aby awansować do fazy zasadniczej.

Opinia eksperta

Mało prawdopodobne wydaje się zdobycie punktów z Niemcami. Trudno będzie też z Białorusią i Austrią. Awans do fazy zasadniczej będzie więc sukcesem.

Warto dodać, że w 2020 roku Polacy nie tylko nie wyszli z grupy, ale też przegrali wszystkie trzy mecze odpowiednio ze Słowenią, Szwajcarią i Szwecją. Ostatecznie Polska zajęła 21. miejsce w 24-zespołowej stawce. Oby teraz było inaczej. Grupa na ME 2022 jest bardziej wyrównana niż ta na turnieju w 2020 roku.

Gdzie obstawiać zakłady: ME w piłce ręcznej 2022

Zakłady na Mistrzostwa Europy mężczyzn w piłce ręcznej 2022 oferuje każdy legalny bukmacher online. Najlepsze firmy prześcigają się w ofercie, a Ty możesz stawiać bardzo różne typy na ME. Piłka ręczna może być grana w zakładach krótkoterminowych, długoterminowych i specjalnych.

Ważne, abyś miał konto przynajmniej u kilku bukmacherów. Dzięki temu możesz grać u najlepszych operatorów na sport, jakim jest piłka ręczna. Bukmacherzy mają bowiem różną ofertę, lepsze i gorsze kursy, a także mniej lub bardziej atrakcyjne promocje – również na ME 2022.

Zakłady na mistrzostwa Europy mężczyzn w piłce ręcznej oferuje wszyscy polscy legalni bukmacherzy online. Najlepsze firmy prześcigają się w zakładach.

1. Piłka ręczna: Mistrzostwa Europy 2022 mężczyzn w STS

Ad disclosure
#
STS
5/5

1660 zł Bonus

Premia do 1500 zł
+ 60 zł za zadania specjalne
+ 100 zł za zakład bez ryzyka
Kod: KODSTSVIP

100% do 300 zł od 1. dep.
50% do 500 zł od 2. dep.
50% do 700 zł od 3. dep.
obrót 2x
wpłaty depozytów do 30 dni
kurs min. 1.91
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
paysafecard.png
dotpay.png
App availability

STS to bukmacher z największym udziałem na polskim rynku. Zawsze przygotowuje on bardzo szeroką ofertę na piłkę ręczną, dlatego musisz mieć tu konto, jeżeli obstawiasz handball. W STS meczowe zakłady bukmacherskie na szczypiorniaka są szeroko rozbudowane i mają wiele dodatkowych rynków.

Możesz też typować wśród zakładów długoterminowych i specjalnych, np. zwycięzca ME 2022, zdobywca medalu, najlepszy strzelec turnieju, najbardziej wartościowy zawodnik ME 2022 (MVP), zwycięzca grupy, drużyna uzyskująca awans z grupy, lepsza drużyna w całym turnieju (H2H).

2. ME: piłka ręczna mężczyzn w LVBET

Ad disclosure
#
4/5

2000 zł Bonus

+ 33 dni gry bez podatku

Bonus od 1. depozytu do 500 zł
obrót x4, kurs min. 1.75
Bonus od 2. depozytu do 600 zł
obrót x3, kurs min. 1.75
Bonus od 3. depozytu do 900 zł
w ciągu 30 dni
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
paysafecard.png
App availability

Na pewno usatysfakcjonuje Cię również LV BET. Oferta jest tu zwykle nieco uboższa niż w STS, ale nadal bardzo atrakcyjna i warta bliższego zainteresowania.

Obstawisz tutaj zakłady na krótki i długi termin, jak również rynki specjalne (np. drużyna Fair Play). LV BET przyzwyczaił też do ciekawej oferty na zdobywców bramek.

3. Piłka ręczna: Mistrzostwa Europy 2022 mężczyzn w forBET

Ad disclosure
#
5/5

3000 zł Bonus

+ 30 dni gry bez podatku

Bonus cashback 100% od 1 dep. do 1000 zł
Obrót 1x, kurs min. 1.30
Bonus od 2 dep. do 2000 zł
Obrót 2x, kurs min. 1.30
Kurs łączny kuponu 2.50
30 dni gry bez podatku
Metody płatności (4 in total):
skycash.png
dotpay.png
payu.png
paysafecard.png
App availability

Jeżeli wybierasz bukmacherów na typy z piłki ręcznej, musisz wziąć pod uwagę operatora forBET. To jeden z najwyżej cenionych legalnych bukmacherów w Polsce. Coraz szersze grono klientów wybiera forBET z uwagi na szeroką ofertę, niezłe kursy i atrakcyjne promocje.

Z pewnością te wszystkie przywileje czekają na Ciebie podczas ME 2022 w piłce ręcznej. Zakłady meczowe będą bardzo dobrze rozbudowane, również o wiele linii handicapów, liczby bramek czy strzelców. Oprócz tego zawsze pojawia się tutaj dobra oferta na zakłady długoterminowe (m.in. zwycięzca, TOP 3).

4. ME 2022: piłka ręczna mężczyzn w Betclic

Ad disclosure
#
4.5/5

200 zł Bonus

kod: BETCLICPLVIP
TYLKO U NAS!

Cashback
obrót 1x
kurs min. 2.14
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
skrill-direct.png
paysafecard.png
przelewy24.png
Licences:
Malta
App availability

Swoją ofertę na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022 przygotuje także Betclic. Możesz korzystać z wielu linii na liczbę bramek czy handicapy (standardowe, zaniżone, zawyżone).

W ofercie są też zakłady na zdobywców bramek. Z pewnością Betclic zaoferuje bardzo różne zakłady na ME 2022 w piłce ręcznej.

5. ME: piłka ręczna mężczyzn w ETOTO

Ad disclosure
#
4.5/5

100 zł Bonus

200% od 1. depozytu

obrót 1x depozytem
kurs min. 2.50
w ciągu 30 dni
Metody płatności (4 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
App availability

Jeżeli chcesz regularnie obstawiać ME 2022, piłka ręczna mężczyzn w Etoto to bardzo dobry wybór, zwłaszcza w przypadku zakładów na strzelców bramek.

W dniu meczowym znajdziesz tutaj dobre linie i kursy. Oczywiście w Etoto możesz też grać klasyczne zakłady na zwycięstwo, handicapy, liczbę bramek, czy wytypować zwycięzcę całego turnieju.

2022 piłka ręczna: bukmacherzy i ich promocje na ME

Jeżeli jedną z Twoich ulubionych dyscyplin jest szczypiorniak, zakłady bukmacherskie na ME 2022 stawiaj u operatorów, którzy oferują dobre kursy, mają szeroką ofertę i… promocje. Tych możesz być pewny. Większość cenionych bukmacherów przygotuje specjalne bonusy i promocje.

Zwłaszcza że to sezon zimowy, kiedy wiele lig piłkarskich ma przerwę w rozgrywkach, a wolumeny obrotów są niższe. Same promocje na mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn 2022 mogą być bardzo różne, np.:

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn 2022 – co o nich wiemy?

W 2022 roku ME w piłce ręcznej odbędą się od 13 do 30 stycznia i będzie to już piętnasty tego typu turniej. Tym razem zostanie on rozegrany w dwóch krajach – na Węgrzech i Słowacji. W turnieju wezmą udział 24 reprezentacje podzielone na 6 grup po 4 zespoły w każdej. Łącznie w całych ME 2022 zaplanowano 65 meczów.

Turniej będzie gościł w pięciu halach:

Mistrzostwa Europy 2022 w piłce ręcznej – podział na grupy i terminarz

W pierwszej fazie Mistrzostw Europy 2022 24 drużyny zagrają w sześciu 4-zespołowych grupach. Ten etap potrwa od 13 do 18 stycznia.

Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych 2022 – podział na grupy:

Mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej:

Awans do fazy zasadniczej uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup, tworząc dwie grupy po 6 zespołów (mecze od 20 do 25 stycznia), z zachowaniem punktów z fazy pierwszej (np. drużyny z grupy A grają już tylko z zespołami z grup B i C itp.).

Dwa czołowe miejsca premiowane są awansem do półfinałów, zespoły z trzecich miejsc zmierzą się w meczu o piąte miejsce. Spotkania ostatniego weekendu (mecz o 5. miejsce, 2 półfinały, mecz o brąz i złoto) odbędą się w Budapeszcie. Warto podkreślić, że cztery najlepsze reprezentacje ME 2022 awansują na MŚ 2023, które wspólnie zorganizują Polska i Szwecja.

Zawodnicy i drużyny – kto jest liderem rankingu?

Mistrzostwa Europy 2022 to impreza, w której wystąpią najlepsi zawodnicy i reprezentacje w Europie, a więc i na świecie. O ile w pierwszej fazie jest wiele drużyn, które nie powalają poziomem, o tyle w fazie zasadniczej, a tym bardziej walce o medale emocji nie zabraknie. Jako że piłka ręczna to gra kontaktowa pewnie nie obejdzie się bez czerwonych kartek i kontuzji.

Wśród faworytów należy upatrywać najlepszych drużyn na świecie. Ranking reprezentacji w piłce ręcznej wygląda tak, że na pierwszych miejscach są drużyny z Europy: Dania, Francja, Hiszpania, Szwecja, Niemcy i Norwegia.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn w tym rankingu jest szesnasta. Tytułu sprzed dwóch lat broni Hiszpania. Srebro zdobyli wówczas Chorwaci, a brąz Norwedzy.

Rodzaje zakładów na piłkę ręczną mężczyzn 2022

Jeżeli grasz u bukmachera typy sportowe z piłki ręcznej, ME mogą być bardzo dochodowe. Przez ponad dwa tygodnie niemal każdego dnia możesz obstawać różne zakłady na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn 2022. Oprócz typów na zwycięzcę meczu masz do wyboru wiele dodatkowych rynków, np.:

 • zakłady na zwycięzcę meczu lub połowy (1X2)
 • zakłady z podpórką (1X, X2, 12)
 • zakład bez remisu (DNB)
 • handicapy
 • łączna liczba bramek w meczu lub liczba bramek w meczu danej drużyny
 • dodatkowe (margines wygranej, w której połowie więcej bramek
 • bramek, liczba bramek zawodnika
 • zakłady długoterminowe (zwycięzca ME 2022, TOP 3 ME 2022, zwycięzca grupy, awans z grupy)
 • król strzelców, MVP turnieju, H2H – kto lepszy w klasyfikacji końcowej)
 • zakłady łączone na zwycięzcę meczu + poniżej/powyżej liczby goli

Kto wygra mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn 2022?

Największe szanse na zwycięstwo bukmacherzy dają reprezentacji Danii, a zaraz za nią Francji oraz Hiszpanii. Wysoko stoją także szanse Norwegii. Kursy na wygranie ME w piłce ręcznej na pozostałe reprezentacje są już dużo wyższe.

Takie kursy nie mogą dziwić, jeżeli spojrzymy na historię ME. W ostatnich 8 turniejach aż 7 razy złoto zdobywał ktoś z trójki Dania (x2), Francja (x3) lub Hiszpania (x2). Tylko w 2016 r. na ME w Polsce wygrali Niemcy, pokonując w finale Hiszpanów. Co ciekawe, jedyne dwa triumfy Hiszpanii na ME w piłce ręcznej to turnieje w 2018 i 2020 r.

Faworyci ME 2022
ReprezentacjaKurs na zwycięstwo w ME 2022 (forBET)
Dania3.85
Francja4.30
Hiszpania4.60
Norwegia5.60

Indywidualne zakłady: piłka ręczna ME 2022

Jeżeli wiesz, na czym polega szczypiorniak, zakłady bukmacherskie możesz grać też na poszczególnych zawodników (np. liczbę bramek w meczu). Piłka ręczna to sport drużynowy, ale o wynikach meczów często przesądzają indywidualności. Do najlepszych zawodników świata należą m.in.:

Możesz zagrać na to, że któryś z nich zdobędzie nagrodę MVP dla najbardziej wartościowego zawodnika (MVP).

Zakłady na szczypiorniaka: najlepszy strzelec

Zakłady indywidualne na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn tyczą się też strzelców. Jeżeli grasz zakład, kto zdobędzie najwięcej bramek w całych ME 2022, weź pod uwagę poziom drużyny. Niech będzie to zespół, który ma szanse awansu do fazy pucharowej.

Oprócz tego inwestuj środki w szczypiornistów, którzy jako pierwsi wykonują rzuty karne (np. zwykle Hansen w Danii, Sagosen w Norwegii).

etoto logo 232x232
Jeżeli chcesz obstawiać z dużym zyskiem, sprawdź ETOTO, które od dawna jest w topie naszego rankingu najlepszych kursów u polskich bukmacherów.
Wejdź

Najważniejsze wydarzenia: kiedy stawiać kupony na ME 2022?

W pierwszej fazie są drużyny, które na pewno nie zagrałyby na ME 2022, gdyby turniej liczył sobie 16 zespołów, jak było do 2018 roku. Wśród nich są m.in. Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Litwa, Ukraina, ale też Polska. Stąd w fazie grupowej można spodziewać się wielu wysokich wyników i jednostronnych meczów. Z drugiej strony na pewno będą też bardzo zacięte pojedynki.

Zawsze emocjonująca jest druga faza, bo z każdej z grup do 1/2 finału awans uzyskają tylko po dwie z sześciu reprezentacji. Półfinały, mecz o 5. miejsce, spotkanie o brąz i finał odbędą się w dniach od 28 do 30 stycznia w Budapeszcie. To już faza pełna emocji, gdzie gra toczy się o medale.

Jeżeli chcesz obstawiać takie typy, piłka ręczna na ME może być grana zaraz po otwarciu rynków. Wówczas kursy są najwyższe i możesz wyłapać value. Zwłoka kilku godzin może skutkować spadkiem kursu o kilkadziesiąt procent.

Zakłady live na ręczną – czy stawianie na żywo się opłaca?

Zakłady na Mistrzostwa Europy mężczyzn w piłce ręcznej to nie tylko gra pre-match. Poza zakładami przedmeczowymi w ofercie bukmacherów znajdziesz także ofertę live. Takie zakłady również mogą być dochodowe.

Oczywiście, zakłady na żywo mogą być intratne. Jednak pod pewnymi warunkami. Pamiętaj tylko, że grać live powinieneś jedynie wówczas, kiedy masz możliwość oglądania spotkania w TV, na komputerze czy przez smartfona. Streamy będą dostępne w ofercie wybranych bukmacherów, mecze obejrzysz także w telewizji i w serwisach internetowych, np. kanale YT International Handball Federation.

Zakłady na Mistrzostwa Europy mężczyzn w piłce ręcznej 2022 w formie live to również ciekawa opcja przy kontrowaniu.

Porada eksperta

Kontra na żywo opłaca się, jeżeli został Ci na kuponie jeden mecz a zespół, na który pierwotnie postawiłeś pieniądze, jest na prowadzeniu. W takiej sytuacji możesz niską stawką skontrować zakład na wynik przeciwny i cieszyć się zyskiem niezależnie od końcowego rezultatu.

Zakłady na ME mężczyzn w piłce ręcznej 2022 – podsumowanie

Piłka ręczna mężczyzn to sport bardzo widowiskowy, dlatego na pewno przyciągnie przed telewizory, monitory i smartfony miliony kibiców na całym świecie, również tych, którzy na co dzień nie interesują się handballem. Należy mieć nadzieję, aby były one nie tylko atrakcyjne widowiskowo, ale również intratne finansowo.

Żeby tak było, zakłady na Mistrzostwa Europy mężczyzn w piłce ręcznej 2022 muszą być przemyślane. Jako gracz bądź pragmatykiem. Graj tylko przeanalizowane zdarzenia, bez sympatii do graczy czy reprezentacji. Najważniejsza jest chłodna analiza. Nie bój się też grać wysokich kursów.

W ogóle nie kieruj się współczynnikami, zwłaszcza jeżeli grasz zaraz po otwarciu rynku. Zwiększysz w ten sposób swoje szanse na skuteczne zakłady na ME 2022 w piłce ręcznej, które przyniosą Ci zadowalające zyski i powiększą Twój bankroll.

jump navi me
Sprawdź ranking najlepszych bukmacherów na ME w piłce ręcznej mężczyzn 2022
Przejdź do listy

FAQ: Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022

Gdzie warto stawiać na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022?

Na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022 zakłady przyjmują tak naprawdę wszyscy bukmacherzy. Z wyróżniających się pod względem oferty i kursów wybraliśmy 5 najlepszych.

Jakie typy na Mistrzostwa Europy w piłkę ręczną grać u bukmachera?

Jako gracz masz ogromne możliwości. Twoje typy na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mogą być zakładami krótkoterminowymi, długoterminowymi i specjalnymi. Możesz grać zakłady prematch (przedmeczowe), ale również live (na żywo).

Jak stawiać zakłady na ME w piłce ręcznej 2022?

Jeżeli obstawiasz zakłady, na ME piłka ręczna musi być dobrze przeanalizowana. Każdy typ wymaga analizy. Zachowaj chłodną głowę i nie daj ponieść się emocjom. Nie kieruj się też sympatią i patriotyzmem.

Gdzie stawiać piłkę ręczną na ME 2022, żeby skorzystać z bonusów i promocji?

Jeżeli nie wiesz, gdzie stawiać piłkę ręczną, wybierz kilku najlepszych bukmacherów z licencją w Polsce. Dzięki temu będziesz mógł grać legalnie po najwyższych kursach i dodatkowo skorzystać z licznych promocji. Zalecamy operatorów z naszego rankingu na stronie.

Kiedy odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn 2022?

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn 2022 zaczynają się 13 stycznia i potrwają do 30 stycznia. W turnieju zagrają 24 reprezentacje, w tym Polska.

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję

Wszyscy operatorzy są osobiście testowani i porównywani przez recenzentów, którzy dokładnie analizują różne aspekty, w tym bonusy powitalne i metody płatności. Aby ocenić każdy indywidualny obszar zainteresowania, używamy systemu ocen w zakresie od 0 do 5 gwiazdek.