Piłka ręczna w zakładach bukmacherskich – zyski w zasięgu ręki?

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej to światowej klasy zawodnicy, którzy na arenie międzynarodowej są groźnymi rywalami. Typowaliśmy zakłady bukmacherskie na piłkę ręczną po najlepszych kursach w Mistrzostwach Europy.

Można śmiało powiedzieć, że wynikami ta dyscyplina przewyższa inne, w których przedmiotem gry jest piłka. Sprawdź, jak obstawiać popularne zakłady bukmacherskie piłki ręcznej.

Ranking najlepszych bukmacherów na piłkę ręczną

Buki Bonus
STS

1.660 zł BONUS

Premia do 1500 zł
+ 60 zł za zadania specjalne
+ 100 zł za zakład bez ryzyka
Kod: KODSTSVIP

STS
Visa
MasterCard
Skrill
PayU
BLIK
Warunki
100% do 300 zł od 1. dep.
50% do 500 zł od 2. dep.
50% do 700 zł od 3. dep.
obrót 2x
wpłaty depozytów do 30 dni
kurs min. 1.91
Fuksiarz

500 zł BONUS

Cashback 50% do 500 złotych

Fuksiarz
PayU
BLIK
Dotpay
Tpay
Przelewy24
Warunki
Brak wymaganego obrotu
Min. kurs dla AKO 1.6 na zdarzenie
PZBuk

1.000 zł BONUS

Cashback
+ 50 zł darmowy zakład
z kodem bonusowym: ZB100

PZBuk
Tpay
Przelewy24
Dotpay
BLIK
Warunki
Wpłata min. 50 zł
kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 30 dni
ETOTO

100 zł BONUS

200% od 1. depozytu

ETOTO
Visa
MasterCard
Przelewy24
BLIK
Paysafecard
Warunki
obrót 1x depozytem
kurs min. 2.50
w ciągu 30 dni
BETFAN

300 zł BONUS

200% do 300 złotych

BETFAN
MasterCard
Przelew bankowy
Przelewy24
BLIK
Paysafecard
Warunki
obrót 1x
kurs min. 3.00
kupony AKO
w ciągu 14 dni
TYLKO U NAS: kod promocyjny ZB300
Superbet

3.754 zł BONUS

cashback, premia 100% i freebet

Superbet
MasterCard
Visa
Tpay
Neteller
PayPal
Warunki
Bonus 100% do 200 zł
Cashback do 3500 zł
Freebet do 34 zł
obrót x2 w 10 dni; kurs min. 1,80
LVBET

2.020 zł BONUS

+ 20 zł bez depozytu i 33 dni gry bez podatku

LVBET
Visa
MasterCard
Paysafecard
BLIK
Przelewy24
Warunki
Bonus od 1. depozytu do 1500 zł
obrót x4, kurs min. 1.75
Bonus od 2. depozytu do 1500 zł
obrót x3, kurs min. 1.75
zakład bez ryzyka 333 zł
Betcris

1.400 zł BONUS

Dla 3 wpłat

Betcris
Przelewy24
SkyCash
Przelew bankowy
BLIK
Warunki
Kod bonusowy: BC1400
1x, zakład AKO, minimum 3 zdarzenia
min. kurs zdarzenia 1.30
forBET

3.000 zł BONUS

+ 30 dni gry bez podatku

forBET
Dotpay
PayU
BLIK
SkyCash
Paysafecard
Warunki
Bonus cashback 100% od 1 dep. do 1000 zł
Obrót 1x, kurs min. 1.30
Bonus od 2 dep. do 2000 zł
Obrót 2x, kurs min. 1.30
Kurs łączny kuponu 2.50
30 dni gry bez podatku
Betclic

200 zł BONUS

kod: BETCLICPLVIP
TYLKO U NAS!

Betclic
Visa
MasterCard
Skrill
Paysafecard
BLIK
Warunki
Cashback
obrót 1x
kurs min. 2.14

Czy obstawiając mecze piłki ręcznej lub grę można wygrać duże pieniądze? Trzeba spełnić kilka warunków. Znajdziesz tu również informacje o najlepszych bukmacherach online, bonusach, kursach typach oraz wiele ciekawostek: Kiedy rozegrany był pierwszy mecz? Dlaczego graczy nazywa się szczypiornistami.

Sportowe fakty w kontekście zakładów bukmacherskich – wszystko na ten temat ręcznej. Zapraszamy do lektury!

Wybierz najlepszego bukmachera w piłkę ręczną

Jak już wspomnieliśmy, wielu Polaków rejestrując się u jednego bukmachera, pozostaje z nim na dłużej.  Z wygody najlepiej ograniczyć się do jednego, ewentualnie dwóch – trzech.

zakłady na piłkę ręczną

Przy poszukiwaniu udanej współpracy, warto zwrócić szczególną uwagę na ofertę zakładów oraz bezpieczne dostępne metody wpłaty u buka. Trzeba pamiętać, że zakłady bukmacherskie na piłkę ręczną to wręcz podstawowa oferta, bo sport jest niezwykle znany i lubiany, to… nie zawsze połączysz go na kuponie z innymi sportami – mniej popularnymi. Wielu typerów nie ogranicza się bowiem do jednego sportu, a dobierają spotkania z różnych dyscyplin na jednym kuponie, aby zwiększyć kwotę wygranej. Dlatego…

Przeanalizowanie dostępnych typów to wręcz priorytet.
Kolejną sprawą są już te techniczne – czy dostępna jest aplikacja na telefon.
W jaki sposób można wpłacić pieniądze? Czy są dostępne proste i sprawdzone metody płatności?  
Jak długo należy oczekiwać na wypłatę i czy jest ona obwarowana jakimiś dodatkami (typu od ilu złotych jest możliwa). 

Drobiazgi, ale one najbardziej denerwują przy regularnym korzystaniu z konta gracza. Jeżeli chcesz sobie ułatwić pracę, stwórz listę elementów, na które zwracasz szczególną uwagę, a następnie przeanalizuj każdego dostępnego bukmachera. Im więcej plusów – tym lepiej. Pamiętaj też, że wielu z nich oferuje.

 

Wskazówki obstawiania zakładów na piłkę ręczną

Trzeba przyznać, że piłka ręczna na żywo to ogromne emocje. Miliony Polaków siadają przed telewizorami, aby oglądać takie spotkania jak Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn czy kobiet czy ligę mistrzów.

Spotkania szczypiornistów często kończą się pozytywnie dla naszych reprezentantów, dlatego tak chętnie oddajemy się przyjemności obserwowania ich walki na boisku oraz obstawienia zakładów bukmacherskich. W tym artykule zapoznasz się z ofertą bukmacherską, strategiami i wskazówkami jak grać zakłady na ręczną, przed Tobą:

Jesteś gotowy? Usiądź wygodnie, bo przed Tobą jeden z najdłuższych naszych poradników związanych z zakładami bukmacherskimi i piłką ręczną. Drugiego takiego nie znajdziesz w sieci. Zaczynamy!

 

Jak obstawiać piłkę ręczną?

By minimalizować straty, można zastosować się do kilku wskazówek lub bacznie obserwować swoje statystyki i stworzyć osobisty poradnik, który będziesz stosować przy typowaniu.

 • 1. Forma danej kadry
  Forma danej kadry

  Każda dyscyplina, tak i piłka ręczna ma drużyny, które są mocnym zagrożeniem i niemal zawsze wygrywają mecze. Mają oni też swoje gwiazdy – król strzelców, bramkarz, który nie przepuszcza żadnej piłki. Jeżeli wahasz się przy obstawaniu, może lepiej postawić na pewniaki? Wiążę się z tym niestety pewien problem – typy są nisko wyceniane.

 • 2. Skład na boisku
  Skład na boisku

  Dużą rolę odgrywa skład – nie tyle gwiazdy, co partnerzy. Nie wolno zapominać, że piłka ręczna jest grą zespołową i nawet najlepszy zawodnik samodzielnie nie doprowadzi drużyny do zwycięstwa. Obserwuj zatem, kogo trener wystawia i jak ogólnie wygląda drużyna – czy są zgrani czy może są indywidualiści, którzy mogą coś zepsuć dla poprawy osobistych statystyk..

 • 3. Motywacja
  Motywacja

  Jak wiadomo, motywacja jest świetnym argumentem do zwiększonej pracy. Drużyna stara się utrzymać tytuł? Walczy o przetrwanie? A może o ustanowienie rekordu? W piłce ręcznej też odgrywa to dużą rolę, dlatego nie bój się obstawiać w nawiązaniu do motywacji drużyny.

 • 4. Plotki
  Plotki

  Mówi się o przejściu zawodnika do innej drużyny? A może problemy z kadrą trenującą? Problemy w życiu osobistym? Skoczków narciarskich nie ominęły takie komplikacje, które negatywnie wpłynęły na wyniki drużynowe, w piłce ręcznej jest dokładnie tak samo. Szczypiorniści to jedna wielka rodzina, razem się cieszą, razem cierpią i buntują. Słuchaj sportowe fakty i analizuj informacje w nawiązaniu do formy zawodników na boisku.

 • 5. Powiew świeżości w drużynie
  Powiew świeżości w drużynie

  Dobrze rokują także zmiany w drużynach. Coś nowego i świeżego daje dużą motywację i energię przy pierwszych spotkaniach, użyj tej wiedzy przy kolejnych typach.

Nie ma złotej metody, która pozwoliłaby na właściwe typowanie. Wtedy zakłady bukmacherskie online nie miałyby racji bytu. Raz się wygrywa, innym razem przegrywa. W typowaniu przewidzieć wynik wielu zdarzeń można jeśli odpowiednio przeanalizuje się dane.

 

Jak obstawiać piłkę ręczną live?

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej 2023 będą dużą okazja na zawieranie wielu zakładów.

Warto pamiętać, że wszyscy bukmacherzy w Polsce oferują zakłady mobilne, dzięki którym obstawianie jest jeszcze łatwiejsze. Wiele nie będzie się różnić od oferty piłki nożnej, bo i tutaj znajdziemy wiele możliwości na typy bukmacherskie.

Kupony na piłkę ręczną live

Sprawdź, jakie kupony możesz stawiać na ręczną live:

Zwycięzca w meczu

Zwycięzca w meczu

Podstawowy zakład, który jest dostępny w każdym sporcie. Wśród oferty serwisów, każdy będzie taki właśnie proponować na start. Czy to MŚ, liga mistrzów piłki ręcznej czy dotyczy to spotkania np. Zagłębie Lublin vs Wisła Płock.

Remis

Remis

Choć mało popularny wynik to wysoko notowany. Jeżeli masz nosa do takiego zakończenia spotkania i obstawisz nawet minimalną wartość zakładu, spokojnie zaprosisz partnerkę/partnera na kolację za zwrot z kuponu,

Handicap

Handicap

Który może dotyczyć całego wyniku bądź poszczególnych w rozróżnieniu na połowy meczu. Wielu nowych graczy korzysta z tej dźwigni przy obstawianiu,

Dominacja punktowa w I lub II połowie

Dominacja punktowa w I lub II połowie

Zwycięstwo to jedno, ale dominacja punktowa w określonych połowach to drugie. I tutaj można zawierać zakłady, a nawet tworzyć większe zdarzenia na jednym kuponie. Jeżeli tylko dobrze znasz się na piłce ręcznej, masz ogromną wiedzę o formie drużyn – jest to dobry krok do wygrania większych pieniędzy,

Wynik

Wynik

Parzysty / nieparzysty – a tutaj takie ciekawostki, dla osób, które szukają dodatkowych zdarzeń na większy kupon. Wartość typu będzie taka sama, bo szansa jest 50/50. Taki zakład możliwy jest np. w Milenium,

W której połowie padnie więcej bramek

W której połowie padnie więcej bramek

Kolejne statystyki się kłaniają i nos do szacowania wyników. Jak widać, oferta typów jest naprawdę wielka!

Liczba bramek dla gospodarza spotkania oraz gości

Liczba bramek dla gospodarza spotkania oraz gości

Są to już dwa osobne zakłady, ale można także typować ile padnie bramek ze strony jednej z drużyn. Jeżeli nie jesteśmy pewni końcowego wyniku, a statystyki pokazują, że najczęściej ta jedna, wybrana drużyna strzela X bramek – może to być trop do zarobienia pieniędzy.

Kto strzeli pierwszego gola w meczu?

Kto strzeli pierwszego gola w meczu?

Jeżeli wiesz, kto lubi dobrze zaczynać mecz i jego gra jest ofensywna, może taki typ przyniesie Ci szczęście? Szukaj go chociażby w STS.

Wyścig do X goli w meczu

Wyścig do X goli w meczu

3? 5? Sprawdź jakie możliwości daje Ci obstawienie danej drużyny.

Powyższe zakłady są najpopularniejszymi na piłkę ręczną↑

 

Typy bukmacherskie na piłkę ręczną

Zazwyczaj można spotkac również podwyższone kursy w piłkę ręczną na typy takie, jak:

 • Liczba goli zawodnika – dosyć ryzykowne, bo piłka ręczna to przede wszystkim gra zespołowa. Jednak zawsze jest jakiś lider i król strzelców, a Ty możesz typować ile bramek zdobędzie przy okazji wybranego meczu,
 • Zwycięzca w grupie (A/B/C/D) – w przypadku MŚ w piłce ręcznej, tworzone są grupy, które rywalizują między sobą. W każdej o wyjście walczy aż 6 państw, a Ty możesz wytypować zwycięzców – tego typu zakłady bukmacherskie online są dostępne np. w LVbet,
 • Najlepsza reprezentacja kontynentu – w przypadku Europy sprawa będzie prosta, bo wystarczy wytypować Polskę, a jakie kraje obstawisz dla Azji czy Afryki?
 • Drużyna fair play – jest to duże wyróżnienie dla samej drużyny, jak i możliwość wysokiego typowania dla Ciebie,
 • MVP zawodów – takie typy są też dostępne przy zawieraniu zakładów w lidze NBA czy MŚ w piłce nożnej. W piłce ręcznej również możesz wytypować dowolnego zawodnika, który pod koniec Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn 2019 zakończy grę z takim wyróżnieniem,
 • All star team bramkarz – bramkarz w piłce ręcznej jest drugim po kapitanie i królu strzelców, najważniejszym graczem. Dlatego dla nich przygotowane są inne tytuły, a Ty możesz obstawić, który spośród wszystkich grających go otrzyma,
 • król strzelców – najgorętszy tytuł przy MŚ piłki ręcznej,
 • zwycięzca Mistrzostw Świata w piłce ręcznej – wysokość kursów wciąż się zmienia. Aktualizacja następuje po każdym meczu (niezależnie od drużyny), ale również w momencie pojawiania się plotek, informacjach o spadku formy czy kontuzjach. Jeżeli chcesz obstawić wybraną reprezentację, obserwuj zmieniające się cyfry i typuj wtedy, gdy będą u szczytu swoich możliwości.

Typy bukmacherskie i obstawianie

Naturalnie znajdziemy jeszcze wiele więcej typów bukmacherskich do poszczególnych spotkań. Tutaj opisaliśmy te najpopularniejsze oraz najbardziej opłacalne.

Należy też pamiętać, że każdy serwis z typami będzie mieć inną ofertę niż konkurencja. Dlatego kolejny raz przypominamy o dokładnym sprawdzaniu oferty bukmachera, zanim założy się konto i wykorzysta bonusy powitalne. Pamiętajcie też, że zakłady bukmacherskie piłka ręczna to doskonała rozrywka, a nie źródło dochodów.

 

Bonusy na zakłady i oferty specjalne – czy są opłacalne w obstawianiu piłki ręcznej?

Bonusy bukmacherskie, zwroty i oferty specjalne zawsze są gorącym tematem i ściągają wzrok na serwis. Wielu bukmacherów wciąż stosuje tego typu tricki, żeby z jednej strony przyciągnąć nowych użytkowników, ale i zachęcić tych, którzy od dawna nie obstawiali żadnych meczy – w tym i piłki ręcznej. Jednak każdy gratis, każdy bonus i każda oferta specjalna ma swój regulamin, a dopiero spełnienie wszystkich wymagań pozwoli na odblokowanie tych pieniędzy. Jak to działa?

Oferta bukmachera

Obstawienie piłki ręcznej

Bonus bez depozytu

Jak sama nazwa wskazuje, działa on bez depozytu – nie ma kwot minimalnych, jakie należy wpłacić. Zaraz przy rejestracji, możesz przeznaczyć te pieniądze na pierwszy kupon np. Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet 2019. Nie są to jednak wysokie stawki – np. 10 zł w Fortunie czy 30 zł w LVBET.

Darmowy zakład

Czy to oznacza, że można zawierać zakłady na koszt określonego bukmachera? Nie do końca. Niektórzy z nich, np. Milenium oferuje zwrot do określonej kwoty dla nowych użytkowników, jeżeli kupon nie wszedł (był przegrany). By skorzystać z tej możliwości, trzeba zarejestrować się na ich stronie i zaznaczyć chęć skorzystania z tej oferty.

Wysokie bonusy

Jest to popularny chwyt marketingowy. Niektóre zakłady bukmacherskie online proponują bonusy o wartości nawet 1500 złotych! Aby je zdobyć, należy odpowiednią sumę wpłacić na wirtualne konto. Jednak jest haczyk – najczęściej informacja znajduje się tylko w regulaminie. Należy postawić kilka zdarzeń o określonej wysokości kursu. Wysokość kursów to: 1.5 i wyżej. Dostępne są również zakłady kombinacyjne na jednym kuponie z kilkoma typami. Warto wcześniej wczytać się w warunki takiej promocji.

Oferty specjalne

W ciągu roku zakłady bukmacherskie proponują dodatkowe oferty – podwajanie kuponów, dodatkowe zasilania konta za korzystanie z aplikacji mobilnej, czy z okazji MŚ w piłce ręcznej – tylko na zakłady z Polakami w roli głównej. Najczęściej takie informacje przychodzą wraz z newsletterami lub SMSami od serwisów, dlatego warto zaznaczyć opcję wysyłki wiadomości na nasze adresy.

Specjalne zakłady na piłkę ręczną

Trzeba przyznać, że najciekawsze zakłady będą zawsze dostępne np. przy okazji Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet lub mężczyzn.

Poza typowymi możliwościami, które są opisane powyżej, dochodzi do listy jeszcze wiele innych, które mają na wysokie kursy. Nierzadko kursy bukmacherskie są objęte specjalną promocją np. gdy stawiamy kupony za pośrednictwem aplikacji bukmacherskich. Warto więc na bieżąco śledzić oferty bukmacherów, czytając nasze recenzje.

 

Polscy Szczypiorniści z ciekawą historią – piłka ręczna oczami Polaków

Czas na sportowe fakty o bukmacherskich zakładach sportowych i kilka ciekawostek o grze.

Skoro już tak dużo powiedzieliśmy o piłce ręcznej i obstawianiu typów bukmacherskich, czas na kilka ciekawostek. Już wcześniej zadaliśmy pytania, a tutaj znajdziesz na nie odpowiedzi.

Kiedy rozegrany był pierwszy mecz piłki ręcznej? Piłka ręczna pojawiła się w Polsce zupełnie przypadkiem. Nie przyjechali do nas profesjonalni gracze, aby rozegrać pierwsze spotkanie. To internowani legioniści Piłsudskiego w roku 1917 z nudów postanowili wciąć piłkę w ręce i coś z nią zrobić. Prawdopodobnie nie szanowali oni wszystkich zasad gry, ale był to ciekawy początek.

Skąd wzięła się nazwa Szczypiorniści na polskich zawodników piłki ręcznej? Jest to związane z miejscem internowania legionistów Piłsudskiego. Miało to miejsce w miejscowości Szczypiorna (obecnie to jedna z dzielnic Kalisza).

Kto w polskiej reprezentacji strzelił najwięcej goli na Mistrzostwach Świata piłki ręcznej? Rekord ustanowił Tomasz Tłuczyński – z wynikiem 135 bramek strzelonych w MŚ.

 

Odpowiedzialne typowanie piłki ręcznej

Hazard to łakomy kąsek. Szczególnie gdy na początku masz złotą passę i każdy kupon kończy się zielonym ptaszkiem, a na koncie rosną tylko pieniądze. Apetyt zaczyna rosnąć w miarę jedzenia, a wystarczy jeden zły ruch, zbyt zuchwałe podejście do zakładów bukmacherskich online i możesz stracić wszystko to, na co ciężko pracowałeś. Dlatego skorzystaj z zabezpieczeń serwisów oraz porad praktyków.

Zabezpieczenia ze strony serwisów bukmacherskich

Serwisy bukmacherskie wbrew pozorom nie czekają, aż poślizgnie Ci się noga i stracisz oszczędności. Działają oni zgodnie z prawem hazardowym i nakładają szereg zabezpieczeń dla swoich użytkowników. W jednych można ustawić czas gry w przedziale na dzień / tydzień / miesiąc. Po jego przekroczeniu, zostaną zablokowane funkcje i zawieranie nowych zakładów nie będzie możliwe. Nie pozwalają oni także tworzyć kupony za stawki, które nie są dostępne w portfelu – nie udzielają kredytów, ani zapisów na zeszyt. Konto nigdy nie będzie przybierać stanu ujemnego.

Wielu bukmacherów wzięło sobie mocno do serca problemy hazardowe Polaków. U niektórych można spotkać ankietę, która ma pozwolić na oszacowanie, czy już pojawił się problem, czy wciąż bezpiecznie i rozważnie gramy. Warto co jakiś czas skorzystać z takiej ankiety i mieć wszystko pod kontrolą.

Bezpieczna gra. Co powinieneś wiedzieć?

Poza pomocą ze strony serwisów, ważne jest też samodzielne i odpowiedzialne korzystanie z zakładów bukmacherskich online. Dlatego też przedstawiamy garść porad, o których nie wolno zapominać, żeby nie stracić swoich pieniędzy.

 1. Nie dodawaj za dużo zdarzeń na jeden kupon – często kusi, żeby dodać jeszcze jedno zdarzenie, które jest niemal pewniakiem z nie za wysokim kursem (1,3 – 1,7) a tak mocno podnosi wygraną. Obstawiaj mniej, bo w takich sytuacjach najczęściej ten gwarantowany wynik kończy się nie tak, jak tego oczekujesz.
 2. Nie odrabiaj przegranej za wszelką cenę – seria straconych kuponów i przegranych pieniędzy? Nie szukaj na siłę spotkania, które pozwoli Ci się odbić z dołku. W takich sytuacjach nie kierujesz się rozwagą i możesz wykonać szereg błędów.
 3. Nie stawaj na ulubionych graczy – ich przegrana boli. A stracone pieniądze – mocniej. Najlepiej nie obstawiaj w ogóle spotkań ze swoimi liderami, których darzysz wyjątkową sympatią.
 4. Czytaj statystyki i mocno analizuj szanse na wygrane – po to serwisy bukmacherskie udostępniają szereg statystyk, abyś Ty z nich korzystał. Naucz się je odczytywać i interpretować, cała wiedza jest zawarta w tych cyfrach!
 5. Nie przekraczaj swojego budżetu, szczególnie przy pewniakach – brzmi logicznie, prawda? Zawsze trzymaj się swoich założeń, nawet jak typerzy mówią między sobą o meczach, które na 100% zakończą się wygraną określonej drużyny. Najczęściej los odwraca sytuację.

FAQ: Zakłady Bukmacherskie Piłka Ręczna

Trudno wybrać jednego, każdy ma swoje plusy i minusy. Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów i wybierz najlepszego.

Jeśli jesteś początkującym typerem, zawieraj pierwsze zakłady na kartce papieru i sprawdź jakie są typy bukmacherskie, ucząc się zależności – gdy zaczniesz rozumieć te reguły, wtedy wejdź do gry.

Są gracze, którzy widzą w tym sens i potrafią zarobić duże pieniądze. Jednak rośnie tutaj ryzyko, że nawet ta pewna wygranej drużyna, tego dnia będzie mieć gorszą formę i wtedy cały kupon będzie przegrany.

Zakład, który mówi o wygranej jednej drużyny w meczu (lub połowie) z zabezpieczeniem w formie remisu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź nasze wskazówki dotyczące obstawiania piłki ręcznej.

Jeżeli nie masz pewności o wyniku końcowym (1X2) wtedy możesz obstawiać wyniki statystyczne, w której nie jest potrzebna rozległa wiedza o piłce ręcznej, a raczej działa szczęście.

gdpr
Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję