Olimpiada zimowa – zakłady na zimowe igrzyska olimpijskie 2022

Autor Radosław Mars Zaktualizowano 17/01/2023

24. edycja Zimowych Igrzysk Olimpijskich odbyła się w Pekinie między 4 a 20 lutego 2022 roku.

Zakłady na zimowe igrzyska olimpijskie 2022 w Pekinie (Beijing 2022) były bardzo dochodowe. Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej dobrze przeanalizowałeś zakłady na Pekin 2022. Najlepsze typy bukmacherskie i wskazówki, jak grać najpopularniejsze dyscypliny sportowe zimowych IO znalazłeś w naszym artykule.

Publikowaliśmy typy ekspertów na hokej, skoki narciarskie, biathlon czy curling. Dzięki nim na najbliższej Olimpiadzie zimowej, skoki narciarskie i inne zimowe dyscypliny zapamietałeś na długo, nie tylko z uwagi na wyniki sportowe Polaków, ale przede wszystkim swój profit finansowy.

Podsumowanie – Olimpiada zimowa 2022

Bezsprzecznie Olimpiada zimowa 2022 była dla nas udana. Najwięcej zarobiliśmy na curlingu i hokeju na lodzie. Przede wszystkim bardzo dobrze zarobić dały typy długoterminowe na Szwedów (curling) i Finów (hokej na lodzie). Życzymy sobie i Wam, żeby każda kolejna Olimpiada i każde inne wydarzenie było tak rentowne.

Typy: hokej na lodzie IO 2022 – mężczyźni

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami Finowie uplasowali się na podium. Co więcej, zespół Suomi sięgnął po złoty medal IO po raz pierwszy w swojej historii. Drugie miejsce zajęli faworyzowani Rosjanie, a trzecie dość niespodziewanie Słowacy, którzy w meczu o brąz pokonali Szwedów. Duże rozczarowanie to na pewno występ USA i Kanady. Słabo zagrali także Czesi, którzy po raz pierwszy w historii nie awansowali do ćwierćfinału IO.

Typy na półfinały IO w hokeju na lodzie
 • Finlandia – Słowacja. Typ: Finlandia (1.52, STS) Idziemy w Finów, których od początku upatrywaliśmy w gronie ścisłych kandydatów do zwycięstwa w całych IO. Słowacy chyba zrobili już swoje. Wiadome, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale wydaje nam się, że zdecydowanie lepszym zespołem pod względem umiejętności sportowych jest właśnie Finlandia. Warto zauważyć, że obie drużyny spotkały się ze sobą w fazie grupowej. Finowie wygrali wówczas bardzo pewnie 6:2, chociaż w strzałach było 33:30 dla Słowaków.
Długoterminowe typy na hokej mężczyzn:
 • Finlandia – Szwajcaria (1.40, STS) Idziemy w Finów, którzy nie jest wykluczone, że powalczą o medal. Oczywiście wiele zależy od tego, jak ułoży się drabinka, ale mimo wszystko na pewno „Suomi” mają lepszy skład aniżeli Szwajcarzy. Drużyna Helwetów jest nieprzewidywalna i groźna dla każdego, ale zasłużenie to reprezentacja Finlandii jest stawiana wyżej. Kurs do dubelka jest niezły.
 • Szwecja – Szwajcaria (1.42, STS) Podobnie jak wyżej, lepszą reprezentacją jest drużyna „Trzech Koron”, która zasłużenie jest stawiana w roli faworytów do medalu. Nie można wykluczyć, że Szwedzi nie tylko zdobędą krążek, ale nawet powalczą o złoto. Szwajcarzy nie muszą mieć tak łatwo.
Typy na hokej: Finlandia w TOP 3 (przed fazą grupową)
 • Finlandia w TOP 3 (2.15, STS) Wbrew temu, co zapowiadano, gracze z NHL nie będą grać na IO w Pekinie. Stąd Kanadyjczycy i Amerykanie, którzy zawsze wymieniani są w gronie faworytów, mają znacznie mniejsze szanse na triumf. Według bukmacherów pewniakiem do gry o złoto i samego mistrzostwa IO jest Rosja. Wysoko stoją także akcje innych drużyn z Europy, w tym Szwecji i właśnie Finlandii. Oczywiście również reprezentacja „Suomi” jest mocno osłabiona brakiem graczy zza Oceanu. Mimo wszystko siłą Finów jest kolektyw i doskonała gra w defensywie. Widzimy szanse na medal dla Finów, a kurs jest niezły.

Typy: curling IO 2022 – mężczyźni i kobiety

Po raz pierwszy i być może ostatni swoje olimpijskie złoto zdobył Szwed Niclas Ekberg. Nieskromnie mówiąc, spodziewaliśmy się dobrego występu Szwedów i byliśmy pewni ich medalu. Stawialiśmy nawet na zwycięstwo zespołu Trzech Koron w finale i się udało. Na drugim miejscu Wielka Brytania, a właściwie curlerzy ze Szkocji, co nie jest żadnym zaskoczeniem. Brąz dla Kanady, a bez medalu tym razem pozostają Amerykanie, którzy byli złotymi medalistami poprzednich IO.

Wśród kobiet triumfowały Brytyjki (Szkotki), które w finale pokonały Japonki. Bez medalu pozostały Szwajcarki, które o ile w fazie grupowej doznały tylko jednej porażki, o tyle w meczu półfinałowym i o brąz spisały się słabo.

Dodajmy, że odbył się też turniej miksów. Dość niespodzianie triumfowała w nim para z Włoch przed reprezentacją Norwegii i Szwecji.

Typy na finał IO w curlingu mężczyzn
 • Wielka Brytania – Szwecja. Typ: Szwecja +2,5 (1.35, STS) Jak łatwo zauważyć, od początku turnieju stawiamy na Szwedów. Widzieliśmy ich w strefie medalowej, mamy nawet zakład długoterminowy na ich zwycięstwo w IO. Dlatego w finale trzymamy kciuki za Niclasa Ekberga, aby w końcu sięgnął on po złoty medal na Olimpiadzie. Mecz na pewno nie będzie łatwy, ponieważ Brytyjczycy, a dokładniej Szkoci byli przed turniejem stawiani w roli głównego faworyta do olimpijskiego złota. Jako że mamy już kilka zakładów, które trafiliśmy dzięki dobrej postawie drużyny Ekberga, w meczu finałowym dodajemy typ na to, że Szwedzi nie przegrają tego spotkania więcej niż dwoma punktami. Kurs niski, ale do małego AKO jak znalazł.
Typy na półfinały IO w curlingu kobiet
 • Japonia – Szwajcaria. Typ: Szwajcaria (1.38, STS) Idziemy w Szwajcarki, a więc najlepszy zespół na tych IO. W fazie grupowej zespół ze Szwajcarii przegrał tylko jeden pojedynek. Co nie jest bez znaczenia, Japonię Szwajcarki pokonały bardzo wysoko 8:4. Mecz ten miał miejsce wczoraj, a więc liczymy na to, że dziś wiele się nie zmieni i faworytki zameldują się w finale IO.
 • Szwecja – Wielka Brytania. Typ: Szwecja +1,5 (1.40, STS) Mecz, który powinien być wyrównany, ale wyżej cenimy sobie zespół Anny Hasselborg. Szwedki w fazie grupowej przegrały dwa mecze, wygrywając aż siedem pojedynków i plasując się zaraz za Szwajcarią. Wielka Brytania, a właściwie Szkocja grała znacznie mniej regularnie, wygrywając tylko pięć meczów i ponosząc cztery porażki. Co ciekawe, w fazie grupowej to Brytyjki wygrały bardzo wysoko, bo aż 8:2. Teraz liczymy na rewanż.
Typy na półfinały IO w curlingu mężczyzn
 • USA – Wielka Brytania. Typ: Wielka Brytania (2.99, STS) USA – Wielka Brytania. Typ: Wielka Brytania +2,5 (1.60, STS) Bezsprzecznie błąd bukmachera w kursach, które powinny być wystawione odwrotnie. Co ciekawe curlerzy z Wielkiej Brytanii w fazie grupowej przegrali tylko jeden mecz i było to spotkanie przeciwko USA. Mimo wszystko szkoda nie skorzystać z takiego kursu.
 • Szwecja – Kanada. Typ: Szwecja (1.60, STS) Idziemy w Szwedów, którzy są dla nas głównymi faworytami do złota. W fazie grupowej górą byli Szwedzi i mamy nadzieję, że nie inaczej będzie tym razem. Liczymy, że Nicklas Ekberg otrzyma jeszcze jedną szansę gry o złoty medal olimpijski i sięgnie po upragnione złoto. Żeby tak się stało, w półfinale jego zespół musi uporać się z Kanadą.
Długoterminowe typy na curling mężczyzn
 • Szwecja TOP 3 (1.55, forBET) Słynny Niclas Edin zapowiedział, że będzie grał w curling tak długo, aż zdobędzie złoto igrzysk olimpijskich. Jako że jest coraz starszy, nie będzie miał już wielu okazji, a więc turniej w Pekinie może być jego ostatnią szansą. Z pewnością Szwedzi są jednym z faworytów całego turnieju, aczkolwiek na pewno mocne będą też reprezentacje Kanady i Wielkiej Brytanii. O niespodziankę mogą pokusić się Szwajcarzy i Amerykanie. Stawiamy, że Edin i spółka zdobędą przynajmniej brąz, chociaż nie wykluczamy, że będzie to złoto.
 • Szwecja – Szwajcaria. Typ: Szwecja (1.50, STS) O Szwedach już pisaliśmy. Dla nas jest to absolutny TOP. Z pewnością Szwajcarzy również mogą zaskoczyć, aczkolwiek jest to reprezentacja nieco słabsza, która jak ociera się o medale, to jest za Szwecją. Liczymy, że w Pekinie będzie podobnie.
 • Szwecja – USA. Typ: Szwecja (1.70, STS) Amerykanie będą bronić tytułu wywalczonego w Korei Południowej, co było ogromną niespodzianką. W finale pokonali tam właśnie Szwedów, którym przewodził Niclas Edin. Bez wątpienia reprezentacja Stanów Zjednoczonych, której skipem jest John Shuster, będzie liczyła się w walce o medale, ale wydaje nam się, że drugi taki turniej Amerykanom już się nie uda. Samo wywalczenie krążka w Pekinie będzie już ogromnym sukcesem, co dla Szwedów jest niejako obowiązkiem.
 • Zwycięzca: Szwecja (4.00, Etoto) Weźmiemy taki kurs na zwycięstwo Szwedów. Liczymy na to, że awansują oni przynajmniej do fazy półfinałów, a już wówczas zakład ten będzie można rozliczyć z zyskiem. Inna kwestia, że szanse na triumf Szwedów są większe, niż wskazują na to kursy.
 • Wielka Brytania – Szwecja. Typ: Szwecja (2.15, STS) Wprawdzie na ostatnich Mistrzostwach Europy lepsza była Wielka Brytania, a w zasadzie Szkocja, to w ostatnich latach lepiej spisywały się drużyny Edina. Po takim kursie warto zagrać, że to Szwedzi zakończą turniej wyżej. Nie można wykluczyć, że obie drużyny spotkają się w finale, a jest bardzo prawdopodobne, że awansują do strefy metalowej.

Typy: biathlon IO 2022 – mężczyźni i kobiety

Królem biathlonu na IO został Norweg Johannes Thingnes Bø, który zdobył pięć medali, w tym cztery złote krążki. Dobrze spisał się też Francuz Quentin Fillon Maillet, który również dobył pięć krążków, w tym dwa złota. Wśród kobiet najlepsza była Marte Olsbu Røiseland (5 medali, w tym 3 złota).

Biathlon – typy na bieg indywidualny na 20 KM
 • S. Samuelsson – T. Boe. Typ: Boe (1.95, Etoto) Stawiamy na Norwega, który powinien walczyć o medal. Wydaje się, że biegi długie bardziej pasują starszemu z braci Boe, który na pewno jest bardziej stabilny podczas strzelania. Nie wiadomo, jakie warunki będą panować na strzelnicy i czy przez całe zwody będą one równe, aczkolwiek obaj zawodnicy będą startować w odstępie 15 minut. Chyba to Norweg powinien być niewielkim faworytem w tej parze. Zwłaszcza że w dwóch biegach długich w tym sezonie był on w czołówce.
 • Fillon Maillet Q. – Laegreid S.H. Typ: Laegreid (1.85 STS) Koleiny typ na Norwega, który jest słabszy w biegu, ale nieco stabilniejszy na strzelnicy. Wydaje się, że właśnie bieg długi na 20 km, jeżeli nie liczyć sztafety, jest największą szansą na medal dla Norwega. Francuz powinien być groźny, ale nie tak, jak w przypadku sprintu czy biegu na dochodzenie. Dwukrotnie w biegach długich w tym sezonie lepszy z tej pary był Norweg.

Typy: skoki narciarskie IO 2022 – mężczyźni

Właśnie w skokach mieliśmy jedynego medalistę IO 2022, którym jest Dawid Kubacki. Ogólnie na skoczniach w Chinach najlepiej spisał się Japończyk Ryōyū Kobayashi, który zdobył złoto i srebro w zawodach indywidualnych. Dwa medale z Chin przywiózł także Austriak Manuel Fettner.

Typy na konkurs drużynowy – HS140
 • Polska – Rosja. Typ: Polska (1.42, STS) Polacy wystąpią w składzie Stoch, Żyła, Wąsek i Kubacki, Rosjanie – Sadrejew, Klimov, Trofimov i Nazarow. Wydaje się, że Polacy będą mieć bardzo trudno, aby powalczyć o medal. Zdecydowanie wyżej stoją akcje Słoweńców, Austriaków czy Norwegów, ale też Niemców czy Japończyków. Stawiamy, że biało-czerwoni będą lepsi od Rosjan. Nie da się ukryć, że Polacy są dalecy od optymalnej formy, ale skaczą tutaj całkiem nieźle, jeżeli wziąć poprawkę na to, jak słaby był ten sezon. Rosjanie natomiast zbudowali bardzo dobrą formę, ale wdaje się, że nie przekroczą pewnego poziomu. Zdecydowanie najlepsi u Rosjan są Sadrejew oraz Klimov. W konkursie indywidualnym z niezłej strony pokazał się Trofimov, ale wcale nie musi tak być dzisiaj, bo nie jest to wybitny skoczek. Stawiamy, że to Polacy będą wyżej, a przy odrobinie szczęścia może nawet powalczą o medal.
 • Norwegia – Niemcy. Typ: Norwegia (1.42, STS) W konkursie indywidualnym najlepszy był Lindvik, z niezłej strony pokazał się także Granerud, natomiast kompletnie swoje skoki zawalili Tande i Johansson, którzy nawet nie awansowali do drugiej serii. Mimo wszystko w konkursie drużynowym stawiamy, że Norwegia będzie wyżej od skoczków z Niemiec. Niemcy w Chinach skaczą słabo, chociaż przeczyć może temu brązowy medal Gaigera. Oprócz niego skakać będą Schmid, Leyhe i Eisenbichler. Na pewno Niemcy mogą zaskoczyć, ale wydaje się, że są dalecy od optymalnej formy. Stawiamy na Norwegów, którzy w Chinach pokazują się z lepszej strony, chociaż przydarzają im się wpadki.

Najlepsi bukmacherzy z zakładami na Olimpiadę zimową

Jeżeli grasz zimowe IO, typy możesz obstawiać z wielu różnych dyscyplin. Każdy bukmacher przygotuje bardzo szeroką ofertę na Olimpiadę zimową 2022. Typy, jakie zagrasz, będą mogły być zakładami krótkoterminowymi, długoterminowymi i specjalnymi. Wachlarz rynków dostępnych na takich imprezach jest przeogromny.

Ad disclosure
Jak oceniamy?
#
STS
5/5

1660 zł Bonus

Premia do 1500 zł
+ 60 zł za zadania specjalne
+ 100 zł za zakład bez ryzyka
Kod: KODSTSVIP

100% do 300 zł od 1. dep.
50% do 500 zł od 2. dep.
50% do 700 zł od 3. dep.
obrót 2x
wpłaty depozytów do 30 dni
kurs min. 1.91
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
paysafecard.png
dotpay.png
App availability
#
4/5

50 zł Bonus

Zakład bez ryzyka 100% do 50 złotych

Brak wymaganego obrotu
Min. kurs dla AKO 1.6 na zdarzenie
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
payu.png
App availability
#
4/5

1000 zł Bonus

Cashback
+ 50 zł darmowy zakład
z kodem bonusowym: ZB100

Wpłata min. 50 zł
kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 30 dni
Metody płatności (4 in total):
visa.png
mastercard.png
dotpay.png
blik.png
App availability
#
4.5/5

100 zł Bonus

200% od 1. depozytu

obrót 1x depozytem
kurs min. 2.50
w ciągu 30 dni
Metody płatności (4 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
App availability
#
4/5

300 zł Bonus

200% do 300 złotych

obrót 1x
kurs min. 3.00
kupony AKO
w ciągu 14 dni
TYLKO U NAS: kod promocyjny ZB300
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
przelewy24.png
blik.png
paysafecard.png
App availability
#
3.5/5

3754 zł Bonus

cashback, premia 100% i freebet

Bonus 100% do 200 zł
Cashback do 3500 zł
Freebet do 34 zł
obrót x2 w 10 dni; kurs min. 1,91
Metody płatności (5 in total):
visa.png
tpay.png
skrill-direct.png
przelewy24.png
paypal.png
App availability
#
4/5

2000 zł Bonus

+ 33 dni gry bez podatku

Bonus od 1. depozytu do 500 zł
obrót x4, kurs min. 1.75
Bonus od 2. depozytu do 600 zł
obrót x3, kurs min. 1.75
Bonus od 3. depozytu do 900 zł
w ciągu 30 dni
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
paysafecard.png
App availability
#
4/5

1400 zł Bonus

Dla 3 wpłat

Kod bonusowy: BC1400
1x, zakład AKO, minimum 3 zdarzenia
min. kurs zdarzenia 1.30
Metody płatności (3 in total):
przelewy24.png
blik.png
skycash.png
App availability
#
5/5

3000 zł Bonus

+ 30 dni gry bez podatku

Bonus cashback 100% od 1 dep. do 1000 zł
Obrót 1x, kurs min. 1.30
Bonus od 2 dep. do 2000 zł
Obrót 2x, kurs min. 1.30
Kurs łączny kuponu 2.50
30 dni gry bez podatku
Metody płatności (4 in total):
skycash.png
dotpay.png
payu.png
paysafecard.png
App availability
#
4.5/5

200 zł Bonus

kod: BETCLICPLVIP
TYLKO U NAS!

Cashback
obrót 1x
kurs min. 2.14
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
skrill-direct.png
paysafecard.png
przelewy24.png
Licences:
Malta
App availability

Oczywiście grając IO Pekin 2022, typy powinieneś obstawiać wyłącznie u sprawdzonych, legalnych i bezpiecznych bukmacherów. Wybieraj operatorów z licencją Ministerstwa Finansów RP. To gwarancja, że Twoje dane osobowe i transakcje finansowe są odpowiednio zabezpieczone. Co więcej, jeżeli Twoje typy na IO okażą się trafione, taki bukmacher na pewno wypłaci Ci należne środki.

Zakłady u polskich buków na Pekin 2022

Grając tutaj zakłady na Olimpiadę zimową, będziesz mógł też korzystać z szeregu najróżniejszych bonusów i promocji. Tak więc igrzyska Beijing 2022 to najlepszy tej zimy okres dla graczy zakładów bukmacherskich. Od Ciebie zależy, czy to wykorzystasz i czy Twoje typy na Olimpiadę zimową 2022 będą wystarczająco dobre.

zimowa olimpiada 2022 zaklady

Pośród bukmacherów, którzy na pewno przygotują doskonałą ofertę na zimowe IO, są m.in. STS czy forBET. Z pewnością ogromny wybór dadzą też Betclic, LV BET, Etoto, BETFAN, PZBuk i Fuksiarz.

Olimpiada zimowa zakłady 2022 – jak obstawiać, by wygrać?

Nie mamy wątpliwości, że zakłady na zimową Olimpiadę 2022 mogą być rentowne. Dla sportowców to impreza najwyższej rangi, a więc faworyci powinni przygotować szczyt formy właśnie na Pekin. Oczywiście nie możesz sugerować się tylko i wyłącznie kursami.

Wręcz przeciwnie – bazuj na własnej analizie i intuicji, sprawdź więc formę zawodników i najświeższe informacje. Wysłuchaj też, co o danych zawodach mówią eksperci.

Pamiętaj, że na Olimpiadzie zimowej 2022 typy nie muszą być krótkoterminowe. Zainwestuj część swojego kapitału w zakłady długoterminowe na kilka dni lub nawet tygodni przed startem danych zawodów. Masz wówczas gwarancję, że gracze nie zbiją jeszcze kursów, a więc łatwiej znaleźć value.

Porada eksperta

Nie bój się grać wysokich kursów. Im są one wyższe, tym możesz je obstawiać za niższą stawkę. Najważniejsze jednak, aby były to zakłady przemyślane i przeanalizowane.

Nie próbuj ogrywać się też po porażce i graj wyłącznie te dyscypliny, które rozumiesz. Próbuj też swoich sił w zakładach live, ale tylko jeżeli masz możliwość oglądać dane wydarzenie (np. widzisz, że zawodnik słabnie w biegu).

Typowanie sportów indywidualnych i drużynowych Olimpiada zimowa 2022

Jeżeli podobnie jak my czekasz na Pekin 2022, typy sportowe będziesz mógł składać z wielu różnych dyscyplin. Do wyboru masz następujące dyscypliny sportu:

Już teraz wiemy, że będzie to wyjątkowa Olimpiada zimowa. Zakłady będziesz mógł bowiem stawiać aż na 7 nowych konkurencji. Przede wszystkim do konkurencji zimowych IO włączono zawody drużyn mieszanych w skokach narciarskich.

Mieszane zespoły złożone z kobiet i mężczyzn wystąpią też w short tracku, narciarstwie dowolnym (aerials) i snowboarcrossie. Ponadto w programie pojawiły się zawody jedynek wśród bobsleistek i konkurencja big air w narciarstwie dowolnym (kobiety i mężczyźni).

Miej to na uwadze i spróbuj to wykorzystać. To nowe dyscypliny, a więc wiedza bukmacherów może być w pewnym stopniu ograniczona. Tym bardziej typy na zimową olimpiadę 2022 z tych dyscyplin mogą być dochodowe.

Kursy na Pekin 2022 – typy z najniższą marżą w …?

Niezależnie od tego, jakie zakłady na olimpiadę zimową będziesz stawiać, wybieraj bukmacherów, którzy mają najwyższy kurs na interesujące Cię zdarzenie.

Porada eksperta

Stawiaj u operatorów z najniższą marżą, do tego korzystaj z oferowanych promocji i bonusów. Oczywiście nawet kierując się tą zasadą, na pewno przez cały czas trwania IO typy będziesz grać u kilku bukmacherów.

Jesteśmy przekonani, że wielu z nich przygotuje mega szeroką ofertę i stworzy niezwykle atrakcyjne, zachęcające do gry igrzysk promocje i bonusy (np. bonus od wpłaty, gra bez podatku, darmowy zakład itp.). Jeżeli jednocześnie ma to być bukmacher z niską marżą, ze swojej strony polecamy Ci kilku sprawdzonych operatorów, którzy przy każdej tego typu imprezie są najchętniej wybierani przez graczy.

Kto oprócz STS na olimpiadzie zimowej?

Oprócz największego w Polsce bukmachera: STS, na pewno Twoje oczekiwania spełnią też Betclic, forBET, LV BET czy Etoto. Jesteśmy spokojni też o resztę – BETFAN i PZBuk.

Swoją szansę wykorzystać powinien także Fuksiarz. Jak widzisz, wybór masz ogromny. Postawisz typy na Pekin 2022 u wielu operatorów.

Polacy na olimpiadzie 2022

Dotychczas na zimowych Olimpiadach Polacy wywalczyli tylko 22 medale. Optymizmem nastraja fakt, że z medalem wracaliśmy z każdych IO rozgrywanych w XXI wieku. Oby teraz było podobnie, choć szans na medal nie ma zbyt wiele. Polska reprezentacja liczyć będzie kilkudziesięciu sportowców. Największe szanse medalowe mają skoczkowie, dlatego warto śledzić typy na Puchar Świata.

W 2018 roku złoto na dużej skoczni zdobył Kamil Stoch, a brąz na tym samym obiekcie polska drużyna skoczków. Znacznie lepiej było w 2014 roku w Soczi.

Tam 2x złoto zdobył Stoch, złote krążki dołożyli też Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie) i Zbigniew Bródka (łyżwiarstwo szybkie). Dodatkowo panczeniści zdobyli medale w drużynie (kobiety srebro, mężczyźni brąz).

Szanse medalowe Polaków w Pekinie 2022

Wydaje się, że poza skoczkami realnej szansy na medale należy upatrywać tylko w short tracku. Tam rywalizować będzie m.in. Natalia Maliszewska. To wicemistrzyni świata na dystansie 500 m z 2018 roku. Co cieszy, zawodniczka z Białegostoku zajęła 3. miejsce na tym dystansie w tegorocznym Pucharze Świata. Nadzieję na medal daje także to, że wygrała zawody właśnie w Pekinie (październik 2021).

Na co stawiać zakłady na Olimpiadzie 2022?

Podobnie jak na letnich IO, również na Olimpiadzie zimowej zakłady mogą być mniej i bardziej popularne. Największe zainteresowanie wśród graczy budzą najpopularniejsze sporty szeroko transmitowane w światowych telewizjach.

Bezsprzecznie najpopularniejsze na zimowych IO są skoki narciarskie oraz hokej na lodzie z polską drużyną. Kibiców i graczy zakładów bukmacherskich bardzo interesują też biathlon oraz curling.

 1. Skoki narciarskie – najpopularniejsza zimowa dyscyplina sportowa, która pojawiła się już na pierwszych IO w 1924 roku. Skoki to sport zaliczany do narciarstwa klasycznego.
 2. Hokej – gra zespołowa rozgrywana na lodowisku. Jednocześnie na lodzie przebywać może 6 zawodników. Hokej jest dyscypliną olimpijską od 1920 roku (wprowadzony do programu letnich IO w Antwerpii).
 3. Biathlon – zimowy dwubój będący połączeniem biegów narciarskich oraz strzelectwa. Polega na pokonaniu określonego dystansu i 2- lub 4-krotnego strzelania do tarczy w zależności od długości biegu. Na IO biathlon zadebiutował w 1960 roku.
 4. Curling – precyzyjna gra zespołowa, w której uczestniczą drużyny złożone z 2 (mikst) lub 4 zawodników (kobiety i mężczyźni). W grze używa się kamieni wypuszczanych na lodowisku w kierunku celu (tzw. dom). Do grona dyscyplin olimpijskich powrócił podczas IO 1998 w japońskim Nagano.

1. Skoki narciarskie – Olimpiada zimowa zakłady

Możemy powiedzieć, że Polska skokami stoi. Już w 1972 roku mistrzem olimpijskim w Sapporo został Wojciech Fortuna. Prawdziwe sukcesy to jednak XXI wiek – najpierw za sprawą Adama Małysza, a potem Kamila Stocha. Dobrze w ostatnich latach wypadają też Dawid Kubacki i inni polscy skoczkowie. Jak będzie na IO w 2022 roku?

Jeżeli chodzi o Pekin 2022, Kamil Stoch to główny faworyt wśród polskich kibiców. Zwłaszcza że broni on złota z IO 2018. Oprócz niego miłą niespodziankę może sprawić wspomniany Kubacki. Polscy fani liczą też Żyłę, Wolnego czy Stękałę, stąd jest też szansa na medal drużynowy.

W Pekinie odbędzie się 5 konkursów skoków: 3x mężczyzn (normalna skocznia, duża skocznia, zawody drużynowe – duża skocznia), 1x kobiety (normalna skocznia) i 1x mieszany (normalna skocznia). Podczas konkursów indywidualnych najpierw odbędą się kwalifikacje. W pierwszej serii zawodów będzie uczestniczyć 50 skoczków, do drugiej serii awansuje najlepsza trzydziestka.

Skoki narciarskie na IO – typy, kursy, analizy

Jeżeli na olimpiadzie zimowej będziesz składać zakłady ze skoków narciarskich, możesz grać typy krótkoterminowe i długoterminowe. Oprócz tego u wybranych bukmacherów znajdziesz zakłady specjalne (np. liczba reprezentantów Polski w konkursie). Grać możesz również zakłady live.

Pamiętaj, że oprócz długości skoku liczy się też styl i lądowanie. Ważne są też warunki, w tym wiatr, za który zawodnikowi dodaje się lub odejmuje punkty. Im gorsze warunki, tym dodanych punktów jest więcej i odwrotnie.

Faworyci w skokach

Wśród faworytów do złota są m.in. Halvor Egner Granerud oraz Ryōyū Kobayashi. Szanse na medal ma też kilku innych zawodników (np. Kamil Stoch, Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Anže Lanišek, Stefan Kraft czy Timi Zajc), a nie można wykluczyć, że będzie jakaś niespodzianka.

Porada eksperta

Mimo wszystko możesz zwiększyć swoje szanse na skuteczne typy na IO ze skoków narciarskich. Obserwuj formę zawodników, weź też pod uwagę, jak spisywali się podczas treningów i kwalifikacji. Pamiętaj, że skoki narciarskie to sport indywidualny i nawet drużynie to zawodnicy wpływają na wynik całego zespołu, chociaż zawody drużynowe są łatwiejsze w typowaniu.

Szkoda, że przed rokiem nie odbyły się w Zhangjiakou dwa zaplanowane konkursy, które miały być próbą przedolimpijską. Przed typowaniem sprawdź rozmiar skoczni i prognozy pogody. Jeżeli warunki mogą być loteryjne, możesz grać za niższe stawki na niespodzianki. W ogóle nie sugeruj się kursami, ale przeprowadź chłodną i trzeźwą analizę, odkładając na bok emocje czy patriotyzm.

sts jump navi
Sprawdź najlepszego bukmachera do stawiania skoków narciarskich na Olimpiadzie zimowej 2022. Lider naszego rankingu – STS.
Wejdź

2. Hokej na lodzie – Pekin 2022

Jeżeli grasz hokej, zakłady bukmacherskie mają Ci wiele do zaoferowania. Dla wielu to najbardziej widowiskowa i dynamiczna zimowa dyscyplina sportu i z pewnością jest w tym sporo racji. Zwłaszcza jeżeli mowa o Olimpiadzie, kiedy gra toczy się o ogromny prestiż i zapisanie się w historii.

W Pekinie w 2022 roku wystąpi 12 reprezentacji mężczyzn (3 grupy po 4 zespoły) i 10 kobiet (2 grupy po 5 zespołów). Oczywiście zainteresowanie budzi głównie turniej mężczyzn. Zwłaszcza że na Olimpiadzie w 2022 roku zagrają gwiazdy NHL. Zawodowa liga ogłosiła bowiem przerwę na czas IO.

Faworyci w hokeju

Wśród faworytów jest kilka zespołów, a wśród nich Kanada, Stany Zjednoczone, Rosja, Finlandia i Szwecja. Zawsze groźni są Czesi, a na wiele w meczach z najlepszymi stać też Szwajcarów czy Słowaków.

Weź to pod uwagę, jeżeli będziesz stawiać typy bukmacherskie na hokej. Oczywiście twórz też własny ranking i analizy. Podobnie jak w przypadku skoków możesz grać tutaj zakłady krótkoterminowe (na mecz) i długoterminowe (np. zwycięstwo, TOP 3, H2H).

betclic-232x232
Hokej na olimpiadzie zimowej możesz obstawiać w Betclic – ten bukmachera posiada dobry cashback na start i pozytywne opinie.
Wejdź

3. Biathlon – 2022 Olimpiada zimowa

Jeżeli lubisz biathlon, typy bukmacherskie na IO 2022 będziesz mógł stawiać niemal każdego dnia. Na Olimpiadzie w Chinach zostanie rozdanych aż 11 kompletów medali: mężczyźni (4x indywidualne, 1x sztafeta), kobiety (4x indywidualne, 1x sztafeta), drużyna mieszana (sztafeta).

Niestety, trudno oczekiwać, aby na IO 2022 w czołówce namieszali zawodnicy i zawodniczki z Polski. Faworytów należy szukać m.in. wśród sportowców z Norwegii, Francji, Szwecji czy Niemiec.

Faworyci w biathlonie

Możemy być jednak świadkami niespodzianek. Zwłaszcza wśród kobiet namieszać mogą biathlonistki z Austrii, Białorusi i Czech. Co ważne, większość nie zna trasy w Chinach. Dlatego być może dobrym pomysłem jest inwestowanie środków w zawodników gospodarzy. Szczególnie że trenerami Chińczyków są Ole Einar Bjoerndalen (mężczyźni) i Daria Domraczewa (kobiety). Mają oni zagwarantować ich dobre wyniki na IO w Pekinie.

Same typy również tutaj mogą być krótkoterminowe i długoterminowe. Większość bukmacherów przygotowuje też ofertę na zakłady specjalne z biathlonu, a więc jest co obstawiać.

pzbuk-232x232
Obstawiaj biathlon w PZBuk z darmowym zakładem 20 zł na start.
Wejdź

4. Curling na olimpiadzie zimowej

Obstawiając curling, w Pekinie 2022 typy będziesz mógł dobierać z turnieju mężczyzn (10 drużyn), kobiet (10 drużyn) i par mieszanych (8 drużyn). Przed obstawianiem obowiązkowo musisz sprawdzić, kto jest tzw. skipem zespołu. Musisz pamiętać, że w poszczególnych krajach najpierw odbywają się eliminacje. Drużyna, która je wygra, ma prawo do rywalizacji na IO.

Same zakłady na curling możesz składać na dany mecz albo też cały turniej. Niezależnie od tego, na kogo postawisz, pamiętaj, że najpierw odbywają się mecze fazy grupowej. Przy tak wielu meczach w grupie łatwo o jakąś wpadkę. Najważniejsza jest faza play-off, która decyduje o medalach. Awans do niej uzyskują po 4 najlepsze drużyny po fazie grupowej rozgrywanej systemem każdy z każdym.

Faworyci w curlingu

Na pewno faworytów trzeba szukać wśród czołowych drużyn curlerów na świecie, gdzie jest to bardzo popularna dyscyplina. Są to m.in. Szwecja, Kanada, Szkocja (Wielka Brytania), Szwajcaria czy Norwegia. Zwłaszcza wśród kobiet na poprzednich IO doskonale spisały się zespoły z Azji (Japonia i Korea Południowa).

lvbet-logo-232
Zakłady na curling znajdziesz w LVBET – to lider naszego nowego rankingu kursów, czyli buk z najniższymi marżami.
Wejdź

Olimpiada zimowa – co to za wydarzenie?

Zimowe igrzyska olimpijskie to największa i najpopularniejsza impreza dla sportowców uprawiających sporty zimowe. Organizowana jest co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl). Udział w IO to dla sportowca wielkie wyróżnienie i niezapomniana historia.

Zwycięzcy i medaliści zapisują się w annałach historii. Dotychczas rozegrano 23 zimowe igrzyska Olimpijskie. Zimowa olimpiada w Pekinie będzie 24. taką imprezą.

W Chinach odbędzie się najwięcej konkurencji w historii (109), a liczba sportowców przekroczy 3000 (w Pjongczang w 2018 było 2930 sportowców przy 102 konkurencjach). Do Chin uda się kilkudziesięciu Polaków (w 2018 było 63 sportowców z Polski).

Gzie odbyła się pierwsza zimowa olimpiada?

Pierwsza Olimpiada zimowa odbyła się w Chamonix we Francji w 1924 roku (25 stycznia – 5 lutego). W 16 konkurencjach rywalizowało 16 reprezentacji, w tym 7-osobowa kadra Polski. Niestety, na pierwszych zimowych IO Polacy nie zdobyli medalu. Najwięcej medalowych krążków uzbierała Norwegia (17 medali).

Kalendarz Olimpiady w 2022 roku – najważniejsze wydarzenia

Zakłady na zimową Olimpiadę – grać czy nie grać?

Podsumowując, IO 2022 na pewno będą nie lada gratką dla kibiców z całego świata. Nie bez powodu Olimpiada przed telewizory przyciąga również tych kibiców, którzy na co dzień nie interesują się sportem. Pewnie podobnie jak my, również Ty liczysz na wysoki poziom rywalizacji, ale też zysk finansowy, jaki przyniesie Olimpiada zimowa. Zakłady i typy na IO 2022 na pewno mogą dać zarobić.

Najważniejsze, aby zachować chłodną głowę, ponieważ rynków do obstawiania będzie aż nadto. Tak więc sprawdzaj, analizuj, czytaj i rozsądnie zarządzaj kapitałem w zakładach na zimową Olimpiadę na typy krótkoterminowe, długoterminowe, zakłady specjalne i live. Mimo iż to zima, niech typy na Olimpiadę zimową 2022 będą na tyle udane, że będzie ona zielona, a nie biała.

FAQ: Olimpiada zimowa 2022

Jakie typy na Olimpiadę zimową 2022 można obstawiać u legalnych polskich bukmacherów?

Olimpiada zimowa 2022 to bardzo różne typy z kilkunastu dyscyplin, sprawdź na co najlepiej stawiać. Na Olimpiadzie możesz typować i zakładać się z bukmacherem w zakładach krótkoterminowych, długoterminowych i specjalnych.

Jakie konkurencje skoków narciarskich odbędą się na Olimpiadzie w Pekinie?

Łącznie w Pekinie na zimowej Olimpiadzie skoki narciarskie będą liczyć 5 konkurencji: 3x mężczyźni (normalna skocznia, duża skocznia, zawody drużynowe – duża skocznia), 1x kobiety (normalna skocznia) i 1x konkurs mieszany (normalna skocznia).

Z jakich dyscyplin typy na IO są najpopularniejsze?

Największy wolumen obrotów na IO mają typy na najpopularniejsze dyscypliny sportowe. Są to m.in. skoki narciarskie i zyskujący na popularności hokej na lodzie. Popularne wśród graczy są też biathlon czy curling. Jednak typy na IO z innych dyscyplin również są dochodowe.

Kiedy odbędzie się Olimpiada zimowa i ile zaplanowano na niej konkurencji?

Wiemy już, kiedy Olimpiada zimowa Beijing 2022 się rozpocznie (piątek, 4 lutego 2022 r.) i zakończy (niedziela, 20 lutego 2022 r.). Zaplanowano na niej 109 konkurencji w 15 dyscyplinach.

Kto ma najlepsze kursy na Pekin 2022?

Najwyższe kursy na Pekin 2022 na pewno będą mieć najlepsi polscy bukmacherzy. Zwróć uwagę zwłaszcza na tych operatorów: STS, Betclic, forBET, LV BET, Etoto, BETFAN, PZBuk i Fuksiarz.

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję

Wszyscy operatorzy są osobiście testowani i porównywani przez recenzentów, którzy dokładnie analizują różne aspekty, w tym bonusy powitalne i metody płatności. Aby ocenić każdy indywidualny obszar zainteresowania, używamy systemu ocen w zakresie od 0 do 5 gwiazdek.