MŚ w lekkoatletyce Oregon22: zakłady bukmacherskie po dobrym kursie?

Autor Piotr Zwarty Zaktualizowano 08/08/2022

Obstawianie zdarzeń z mistrzostw Oregon22 odbyło się w dniach 15 – 24 lipca.

Choć zakłady sportowe kojarzą się głównie z piłką nożną, koszykówką czy tenisem, aktualne oferty bukmacherów obejmują znacznie więcej dyscyplin. Jedną z nich jest lekkoatletyka, która od lat ma stałe miejsce w ofertach bukmacherów. Nic dziwnego, to przecież “królowa sportu”.

Warto o tym przypominać, gdyż niedługo rozpocznie się jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu zawodów. Na MŚ w lekkoatletyce Oregon22 zakłady bukmacherskie będą wówczas towarzyszyć wszystkim jej pasjonatom. Co zatem warto wiedzieć o nadchodzących Mistrzostwach Świata 2022 w lekkoatletyce?

MŚ w lekkoatletyce Oregon22: i po zawodach

Amerykańskie MŚ w lekkoatletyce Oregon 2022 już się zakończyły. Dla polskich kibiców była to impreza gwarantująca mieszane uczucia. Z jednej strony fani sportu mogli cieszyć się z kolejnych lekkoatletycznych medali w historii Polski, z drugiej trzeba przyznać, że Oregon przyniósł także liczne rozczarowania.

Wystarczy choćby wspomnieć o przykrych niespodziankach w postaci występu Piotra Liska oraz „Aniołków Matusińskiego”, czyli damskiej sztafety 4 × 400 metrów. Aby jednak nie rozwodzić się nad przebiegiem całych mistrzostw, skupimy się na rezultatach w odniesieniu do opublikowanych przez nas typów.

Na początku musimy wspomnieć o tym, że nasze przewidywania nieraz okazały się trafne. Przykładem może być choćby konkurs rzutu młotem mężczyzn, podczas którego zgodnie z naszymi przewidywaniami o złoto rywalizowali dwaj Polacy. Ostatecznie sięgnął po nie Paweł Fajdek, a Wojciech Nowicki zdobył srebrny medal.

Poprawnie wytypowaliśmy również: zwycięzcę biegu na dystansie 100 metrów (Fred Kerley), triumfatorkę w rzucie młotem kobiet (Brooke Andersen), zwycięską sztafetę 4 × 400 metrów (Stany Zjednoczone) oraz triumfatorkę skoku w dal (Malaika Mihambo).

Jak typowaliśmy lekkoatletyczne MŚ 2022 w Oregonie?

Przy podawaniu naszych propozycji typów braliśmy pod uwagę kilka ważnych aspektów. Główne argumenty były jednak różne i zależały od typu.

 1. W niektórych przypadkach typowaliśmy faworytów, których forma jasno sugerowała finalny rezultat. Tak było choćby w przypadku Brooke Andersen oraz Freda Kerleya.
 2. Innym razem szukaliśmy tzw. value, czyli szczególnie wysokiego kursu. Naszym najlepszym strzałem okazał się tutaj typ na Malaikę Mihambo po kursie 2,20. Trzeba przyznać, że był to zbyt wysoki kurs, gdyż reprezentantka Niemiec dość pewnie zdobyła złoty medal. Uczciwie zaznaczamy jednak, że nasze value nie zawsze były trafione. Przykładowo, Daniel Ståhl zajął dopiero 4. miejsce w konkursie rzutu dyskiem.
 3. Ważnym elementem analiz były również wcześniejsze wyniki zawodników. Niestety, te nie zawsze okazywały się obiektywnym wyznacznikiem. Tutaj ponownie musimy sięgnąć do przykładu Piotra Liska, który do tej pory zawsze osiągał wyniki powyżej 5,75 m. Niestety, tym razem naszemu reprezentantowi nie udało się uzyskać nawet wyniku 5,65 m.

Jakie wnioski można więc wyciągnąć z naszych typów na Oregon 2022? Przede wszystkim po raz kolejny potwierdza się podstawowa zależność w świecie zakładów sportowych: im niższy kurs, tym większe szanse na wygraną. Praktycznie wszystkie nasze typy na faworytów okazały się trafione. Z drugiej strony potwierdziliśmy, że bardzo opłacalne, choć ryzykowne, jest szukanie tzw. value.

Co ważne, przykłady Daniel Ståhla oraz Piotra Liska pokazują, jak ważna jest aktualna forma danego zawodnika. Jeżeli więc nie ma co do niej pewności, rezygnacja z zakładu może być najlepszym rozwiązaniem.

Kursy na MŚ w lekkoatletyce

Jeżeli chodzi o Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce, typy graczy mogą dotyczyć wielu różnych dyscyplin. Dlatego przy obstawianiu zdarzeń warto zwracać uwagę na wysokość kursów bukmacherskich. To od nich bowiem będzie zależeć wysokość wygranych. Jaka więc firma ma najlepsze kursy bukmacherskie na MŚ w lekkoatletyce 2022?

Zakłady na MŚ w lekkoatletyce 2022 wreszcie pojawiły się w ofertach topowych bukmacherów online. Dlatego warto sprawdzić, jak wygląda aktualna oferta kursowa. Idealnym przykładem mogą być wyniki konkursu rzutu młotem u mężczyzn. To ważna dyscyplina dla kibiców, gdyż faworytami są dwaj Polacy. Z tego względu taka rywalizacja przyciągnie uwagę fanów tego sportu.

Rzut młotem mężczyzn
ZawodnikSTS Bonus
Zakłady
LVBET Bonus
Zakłady
Betclic Bonus
Zakłady
Wojciech Nowicki1,45
1,3
1,3
Paweł Fajdek3.0
3.53.5
Elvind Henriksen10.08.08.0

Jak widać, wszyscy bukmacherzy online jednoznacznie typują, że faworytem do złota jest Wojciech Nowicki. Jeżeli jednak faworytowi przytrafi się potknięcie, powinien z niego skorzystać Paweł Fajdek. To właśnie pomiędzy dwoma Polakami powinna się rozstrzygnąć kwestia zwycięstwa. Najgroźniejszym rywalem wydaje się Elvind Henriksen, choć wysokość kursów sugeruje coś odwrotnego.

Jeżeli więc ktoś chciałby obstawić wygraną Wojciecha Nowickiego, powinien wybrać ofertę STS. Z kolei osoby typujące triumf Pawła Fajdka mogą zainteresować się ofertą Betclic lub LV BET. Typerzy muszą bowiem pamiętać o tym, aby zawsze wybierać najwyższy dostępny kurs na dane zdarzenie.

Mistrzostwa Świata 2022 w lekkoatletyce: typy

Lekkoatletyka to bez wątpienia unikalny sport, gdyż obejmuje kilka różnych dyscyplin. Dlatego typowanie przebiegu zawodów zapewnia wyjątkowe emocje. Jak pod tym względem wypadają nadchodzące Mistrzostwa Świata 2022 w lekkoatletyce? Poniżej krótka charakterystyka podstawowych dyscyplin lekkoatletycznych pod kątem obstawiania.

Biegi

Obecny kanon MŚ w lekkoatletyce obejmuje kilkanaście różnych biegów. Zawody są rozgrywane zarówno na krótkich dystansach (np. 100, 200, 400, 800 m), jak i długich (5, 10 km oraz maraton). Nie można też zapominać o biegach z przeszkodami. Takie zróżnicowanie sprawia, iż faworytów do wygrania poszczególnych konkurencji jest wielu. Oto kilka najważniejszych nazwisk:

 • Biegi krótkodystansowe – Andre De Grasse;
 • Biegi długodystansowe – Joshua Cheptegei, Selemon Barega;
 • Sztafety – reprezentacje Stanów Zjednoczonych oraz Polski.

Bieg na 100 m mężczyzn. Typ: Fred Kerley (1.85, Betclic/LV BET)
 • Zacznijmy od konkurencji, która na wszystkich imprezach lekkoatletycznych wzbudza ogromne emocje, czyli biegu na 100 m. W tym przypadku stawiamy na głównego faworyta, czyli Freda Kerleya. Amerykanin na tym dystansie zdobył srebrny medal podczas IO 2020 w Tokio. Sprinter mógł jednak czuć spory niedosyt, gdyż przegrał złoto o zaledwie 0,04 sekundy. Z tego względu MŚ 2022 w Oregonie będą dla niego idealną okazją do poprawy osiągniętego wyniku. Za Fredem Kerleyem przemawia też atut własnej publiczności. Dlatego typujemy, że to Amerykanin stanie na najwyższy stopniu podium.
Bieg na 5 km mężczyzn. Typ: Joshua Cheptegei (4.25, Betclic)
 • Kolejny typ jest już bardziej ryzykowny, ponieważ nie obstawiamy wygranej głównego faworyta. Jednak tak wysoki kurs sprawia, że ten zakład może być naprawdę ciekawą propozycją. Joshua Cheptegei to niezwykle utalentowany biegacz, który w latach 2018-2019 zdominował praktycznie wszystkie imprezy lekkoatletyczne. Pochodzący z Ugandy zawodnik wygrał w tym okresie aż 6 złotych medali. Oczywiście, najcenniejszy był krążek zdobyty na MŚ 2019 w Doha, gdzie Joshua wygrał bieg na 10 km. Zresztą to właśnie ten dystans wydaje się jego koronnym. Nie można jednak lekceważyć Ugandyjczyka na krótszym dystansie 5 km. W końcu Joshua Cheptegei wygrał ten bieg podczas IO 2020. Tym samym kurs 4.25 na obrońcę tytułu wydaje się nie lada okazją.
Sztafeta mieszana 4×400 m. Typ: Stany Zjednoczone (1.45, STS)
 • Ostatni typ biegowy wydaje się najbezpieczniejszą propozycją, gdyż naszym zdaniem jest bardzo prawdopodobny. Biegacze ze Stanów Zjednoczonych od lat cieszą się renomą niezwykle silnej reprezentacji. Co prawda, wszyscy kibice na pewno pamiętają IO 2020 i cudowny bieg polskiej sztafety. Znakomity finisz Kajetana Duszyńskiego sprawił, że ostatecznie to Polacy sięgnęli po złoty medal. To zresztą Amerykanie musieli przełknąć gorycz porażki, gdyż na ostatniej zmianie przegrali nie tylko walkę o złoto, ale i srebro. Dlatego na własnym obiekcie mieszana sztafeta USA zrobi wszystko, by sięgnąć po złoto. Determinacja typowa dla gospodarzy i wielka chęć zrekompensowania sobie poprzedniego niepowodzenia mogą poprowadzić kadrę do triumfu.

Rzuty

Kolejną bardzo popularną grupą dyscyplin są rzuty: oszczepem, młotem i dyskiem. Czasami zalicza się do nich także pchnięcie kulą, choć z oczywistych względów nie jest to poprawne. Faworyci w poszczególnych sekcjach to:

 • Rzut młotem kobiet – Anita Włodarczyk;
 • Rzut młotem mężczyzn – Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek;
 • Rzut dyskiem mężczyzn – Daniel Ståhl;
 • Rzut oszczepem kobiet – Maria Andrzejczyk, Liu Shiying.

Rzut młotem kobiet. Typ: Brooke Andersen (1.18, STS)
 • Kolejną propozycję kierujemy do fanów niskich kursów oraz kuponów akumulowanych (AKO). Niestety, na kilka tygodni przed MŚ w Oregonie do mediów trafiła smutna informacja o urazie Anity Włodarczyk. Z czasem okazało się, że ta kontuzja wyeliminuje Polkę z MŚ 2022. Co więcej, z walki o złoto wypadła druga faworytka, czyli DeAnna Price. Amerykanka poinformowała, że przez chorobę spowodowaną koronawirusem opadła z sił i nie jest w stanie przygotować się do zawodów. Ten nieprawdopodobny zbieg wydarzeń stanowi wielką szansę dla Brooke Andersen. Amerykanka pod nieobecność Włodarczyk i swojej bardziej utytułowanej rodaczki staje się jedyną kandydatką do złota. Oczywiście, w sporcie nic nie jest pewne, ale każdy inny rezultat będzie tutaj sensacją.
Rzut dyskiem mężczyzn. Daniel Ståhl (2.75, LV BET)
 • Jeżeli chodzi o rzut dyskiem, proponujemy typ, którego podstawy są zbliżone do propozycji dotyczącej biegu na 5 km. Daniel Ståhl to złoty medalista z MŚ 2019 i IO 2020. Szwed na pierwszy rzut oka wydaje się oczywistym faworytem do złota. Z czego więc wynika tak wysoki kurs? Mianowicie w maju podczas zawodów rozgrywanych w Birmingham Słoweniec Kristjan Čeh osiągnął kosmiczny wynik 71,27 m. Dla porównania Ståhl rzucał odpowiednio 67,59 m (MŚ 2019) oraz 68,90 m (IO 2020). Jeżeli zatem Słoweniec będzie w stanie choćby zbliżyć się do tego wyniku, powinien wygrać złoto. W przeciwnym razie to doświadczony Szwed pozostaje faworytem, a wysoki kurs przekonuje nas do zagrania w stronę Daniela.
Rzut oszczepem kobiet. Typ: Liu Shiying (4.50, Betclic) lub Maria Andrzejczyk (6.00, Betclic)
 • W przeciwieństwie do wielu opisanych dyscyplin rzut oszczepem kobiet nie ma wyraźnej faworytki. Dlatego bukmacherzy wystawili wysokie kursy w przypadku każdej. My jednak kierujemy nasze typy w stronę Liu Shiying oraz Marii Andrzejczyk. Chinka to srebrna medalistka MŚ 2019 i złota medalistka IO 2020. W obydwu tych imprezach osiągała odległość przekraczającą 65 m. Co więcej, jeszcze w 2020 roku ustanowiła swój rekord życiowy (67,29 m). Z kolei Andrzejczyk jest objawieniem ostatnich miesięcy, czego najlepszym dowodem był srebrny medal na IO 2020. Dzięki temu osiągnięciu Polka wkroczyła do światowej czołówki rzutu oszczepem. Dlaczego więc złoto miałoby być poza jej zasięgiem? Kurs 6,00 może skutecznie zachęcać do zagrania tego typu.

Skoki

Zupełnie innym sportem, choć równie emocjonującym, są wszelkiego rodzaju skoki. Tutaj warto wyróżnić w szczególności skoki wzwyż, w dal i o tyczce oraz trójskok. Kto będzie faworytem w przypadku tych dyscyplin?

 • Skok o tyczce mężczyzn – Armand Duplantis;
 • Skok w dal kobiet – Malaika Mihambo.

Skok o tyczce mężczyzn. Typ: Piotr Lisek uzyska wynik 5,75 m lub lepszy (1.65, LV BET)
 • Jeżeli chodzi o skok o tyczce, typowanie faworyta nie ma większego sensu. Armand Duplantis jest jedynym kandydatem do złota, a kursy na poziomie 1,03 tylko to potwierdzają. Dlatego my idziemy w stronę ciekawej propozycji od LV BET, zakładamy mianowicie, że Piotr Lisek uzyska wynik wynoszący przynajmniej 5,75 m. Najlepszym uzasadnieniem tego typu są rezultaty naszego reprezentanta na ostatnich imprezach (MŚ 2017 – 5,89 m; Halowe MŚ 2018 – 5,85 m; ME 2018 – 5,90 m; Halowe ME 2019 – 5,85 m; MŚ 2019 – 5,87 m; Halowe ME 2021 – 5,80).
Skok w dal kobiet. Typ: Malaika Mihambo (2.20, Betclic)
 • Kursy na wygraną faworytów zazwyczaj nie są zbyt zachęcające. Wyjątkiem od tej reguły jest skok w dal kobiet. Tutaj główną pretendentką do złota jest Malaika Mihambo. Reprezentantka Niemiec to złota medalistka MŚ 2019 i IO 2020. W obydwu tych imprezach osiągnęła imponującą granicę 7 m. Jeżeli więc w Oregonie Mihambo utrzyma swoją formę, złoto powinno trafić do jej dorobku. Kurs 2.20 jest pod tym względem sporym value.

Wielobój

Najbardziej wymagającą dyscypliną lekkoatletyczną jest za to wielobój, który zakłada rywalizację w kilku różnych konkurencjach. Aby osiągnąć sukces w tej dyscyplinie, każdy zawodnik musi być niezwykle wszechstronnym sportowcem. Oto nazwiska faworytów:

 • Dziesięciobój mężczyzn – Damian Warner;
 • Siedmiobój kobiet – Nafissatou Thiam.

Co o powyższym można powiedzieć już teraz? Ano to, że choć zbliżających się zmagań lekkoatletycznych w ofercie zakładów wciąż nie ma, na Mistrzostwa Świata 2022 w lekkoatletyce typy można łączyć w kupony akumulowane.

Faworyci zawsze górą?

W jaki sposób gracze będą obstawiać Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce? Typy większości osób zapewne zostaną skierowane w stronę faworytów. Trudno się temu dziwić. Czy to jednak oznacza, że stawianie na faworytów jest gotowym przepisem na sukces? Opłacalność tych zakładów zależy od dwóch czynników: wysokości kursu i prawdopodobieństwa zdarzenia.

Nie jest przecież tajemnicą to, że faworyci mają w teorii największe szanse na zdobycie medalu. Mimo to kurs na ich triumf nie powinien być zbyt niski. Jeżeli gracz uważa, że dany kurs jest zbyt niski w stosunku do prawdopodobieństwa zdarzenia, warto odpuścić taki zakład. Na Mistrzostwa Świata 2022 w lekkoatletyce typy muszą być dobrze przemyślane.

“Czarne konie” to ryzyko zysku

Odwrotna strategia polega na typowaniu zwycięstwa zawodników, na których mało kto stawia, bo nie należą do grona faworytów. Jeśli jednak gracz przeczuwa, że taki zawodnik może być tzw. czarnym koniem, warto na niego postawić. Dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ w tym przypadku gracz ma szansę na naprawdę dużą wygraną ze względu na bardzo wysoki kurs bukmacherski. Taki typ to oczywiście spore ryzyka, jednak bez niego nie ma przecież obstawiania. Przed przystąpieniem do podobnego zakładu warto oczywiście sprawdzić atuty zawodnika, którego ma się na oku.

Typuj lekkoatletykę lekko, łatwo i przyjemnie!

Skuteczne obstawianie wydarzeń sportowych wymaga sporej wiedzy oraz doświadczenia. Do tego przydają się także informacje na temat specyfiki danej dyscypliny. Zatem jak obstawiać lekkoatletykę w Oregonie? Co robić, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną? Oto kilka praktycznych porad:

Cierpliwość popłaca. Poświęć trochę czasu na analizę powyższych wskazówek. Dzięki nim Twoje zakłady na MŚ w lekkoatletyce 2022 na pewno będą bardziej trafne.

Obstawiaj Mistrzostwa na żywo

Na MŚ w lekkoatletyce Oregon22 zakłady bukmacherskie, podobnie jak na wszystkie większe imprezy, zapewne udostępnią transmisje live. Dzięki temu będziesz mógł obstawiać zakłady na żywo. Warto jednak pamiętać o innej strefie czasowej, która wpłynie na przebieg rywalizacji.

Strefa czasowa w Oregonie ma 9 godzin opóźnienia względem Polski. To oznacza, że znaczna większość rywalizacji będzie odbywać się w godzinach nocnych czasu polskiego. Warto więc o tym pamiętać przy planowaniu obstawiania zawodów live. Szykuje się niejedna zarwana noc!

Bukmacher: lekkoatletyka Oregon22 specjalnością zakładów

Już niebawem najlepsi legalni bukmacherzy powinni przedstawić swoje oferty dotyczące MŚ w Oregonie. Kiedy tylko takie zakłady trafią do ich ofert, nasz serwis przedstawi je czytelnikom. Z tego względu już teraz zachęcamy Cię do uważnego śledzenia naszej strony. Na dobry początek zapoznaj się też z rankingiem najlepszych naszym zdaniem buków:

Ad disclosure
Jak oceniamy?
#
STS
5/5

1660 zł Bonus

Premia do 1500 zł
+ 60 zł za zadania specjalne
+ 100 zł za zakład bez ryzyka
Kod: KODSTSVIP

100% do 300 zł od 1. dep.
50% do 500 zł od 2. dep.
50% do 700 zł od 3. dep.
obrót 2x
wpłaty depozytów do 30 dni
kurs min. 1.91
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
paysafecard.png
dotpay.png
App availability
#
4/5

50 zł Bonus

Zakład bez ryzyka 100% do 50 złotych

Brak wymaganego obrotu
Min. kurs dla AKO 1.6 na zdarzenie
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
payu.png
App availability
#
4/5

1000 zł Bonus

Cashback
+ 50 zł darmowy zakład
z kodem bonusowym: ZB100

Wpłata min. 50 zł
kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 30 dni
Metody płatności (4 in total):
visa.png
mastercard.png
dotpay.png
blik.png
App availability
#
4.5/5

100 zł Bonus

200% od 1. depozytu

obrót 1x depozytem
kurs min. 2.50
w ciągu 30 dni
Metody płatności (4 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
App availability
#
4/5

300 zł Bonus

200% do 300 złotych

obrót 1x
kurs min. 3.00
kupony AKO
w ciągu 14 dni
TYLKO U NAS: kod promocyjny ZB300
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
przelewy24.png
blik.png
paysafecard.png
App availability
#
3.5/5

3754 zł Bonus

cashback, premia 100% i freebet

Bonus 100% do 200 zł
Cashback do 3500 zł
Freebet do 34 zł
obrót x2 w 10 dni; kurs min. 1,91
Metody płatności (5 in total):
visa.png
tpay.png
skrill-direct.png
przelewy24.png
paypal.png
App availability
#
4/5

2000 zł Bonus

+ 33 dni gry bez podatku

Bonus od 1. depozytu do 500 zł
obrót x4, kurs min. 1.75
Bonus od 2. depozytu do 600 zł
obrót x3, kurs min. 1.75
Bonus od 3. depozytu do 900 zł
w ciągu 30 dni
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
paysafecard.png
App availability
#
4/5

1400 zł Bonus

Dla 3 wpłat

Kod bonusowy: BC1400
1x, zakład AKO, minimum 3 zdarzenia
min. kurs zdarzenia 1.30
Metody płatności (3 in total):
przelewy24.png
blik.png
skycash.png
App availability
#
5/5

3000 zł Bonus

+ 30 dni gry bez podatku

Bonus cashback 100% od 1 dep. do 1000 zł
Obrót 1x, kurs min. 1.30
Bonus od 2 dep. do 2000 zł
Obrót 2x, kurs min. 1.30
Kurs łączny kuponu 2.50
30 dni gry bez podatku
Metody płatności (4 in total):
skycash.png
dotpay.png
payu.png
paysafecard.png
App availability
#
4.5/5

200 zł Bonus

kod: BETCLICPLVIP
TYLKO U NAS!

Cashback
obrót 1x
kurs min. 2.14
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
skrill-direct.png
paysafecard.png
przelewy24.png
Licences:
Malta
App availability

MŚ w lekkoatletyce Oregon22: fakty o zawodach

Oregon22
oregon22 2/4 columns
Numer edycji
18.
Arena
Hayward Field
Czas
15–24 lipca
Liczba konkurencji
49
Miejsce
Eugene w stanie Oregon (USA)
Liczba zawodników
2000

Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce planowo odbywają się co 2 lata, począwszy od 1983 roku. Historia nadchodzącej imprezy w Oregonie jest jednak bardzo ciekawa. Ostatnie zawody tej rangi zostały bowiem rozegrane w 2019 roku. Od tego momentu rywalizacja została zawieszona za sprawą panującej pandemii koronawirusa.

Co ciekawe, Oregon już we wspomnianym 2019 roku miał gościć lekkoatletyczne MŚ. Jednakże wtedy kandydatura amerykańskiego stanu przegrała z katarską Dohą. Z tego powodu organizatorzy nadchodzących MŚ 2022 na pewno będą chcieli pokazać się z dobrej strony.

Polscy lekkoatleci na światowych arenach i ich największe sukcesy

Każde kolejne MŚ i Igrzyska Olimpijskie wlewają nadzieję w serca kibiców, którzy pamiętają ogromne sukcesy odnoszone przez polskich sportowców. W liczącej już ponad wiek historii polskiej lekkoatletyki można bowiem znaleźć wielu sportowców, którzy zapisali się w niej złotymi zgłoskami. Za ich największe triumfy należy uznać między innymi:

Mistrzowski terminarz, czyli co, gdzie i kiedy?

MŚ w Oregonie rozpoczną się 15 lipca o godzinie 9:05 czasu lokalnego (18:05 czasu polskiego). Inauguracją imprezy będą kwalifikacje w konkursie rzutu młotem. Tego samego dnia odbędzie się też finał biegu na 20 km mężczyzn i kobiet. Będzie to pierwsza okazja, by obstawić MŚ w lekkoatletyce Oregon22. Do tego czasu zakłady sportowe będą już dostępne.

oregon22 baner Drugi dzień imprezy upłynie pod znakiem finałów rzutu młotem mężczyzn, skoku w dal, biegu na 100 m oraz pchnięcia kulą. MŚ kończą się 24 lipca bez wątpienia jednym z najbardziej emocjonujących grafików, w sesji wieczornej bowiem (czyli w godzinach nocnych czasu polskiego) odbędą się finały m.in. skoku o tyczce, skoku w dal kobiet i biegu sztafet na dystansie 4×400 m.

Gdzie i o której obejrzę lekkoatletykę Oregon22?

W przypadku Mistrzostw Świata w lekkoatletyce 2022 program poranny rozpoczyna się około godziny 18:00 czasu polskiego, zaś sesja wieczorna trwa od godziny 2:00 do około 4:00 nad ranem. Jeżeli chodzi o całe MŚ lekkoatletyce 2022, terminarz obejmuje 10 dni. Jest to okres od 15 do 24 lipca.

A plan transmisji na MŚ lekkoatletyka 2022? Program poświęcony tej imprezie z pewnością będzie dostępny w formie streamingu u bukmacherów. Ponadto liczne telewizyjne kanały sportowe zapewne zadbają o wykupienie praw do transmisji. Dla graczy jednak to pierwsza opcja będzie lepszym wyborem, gdyż pozwoli na dodatkowe typowanie spotkań live.

Zakłady na MŚ w lekkoatletyce 2022: warto czy nie?

Jak każdy sport, lekkoatletyka u bukmachera ma swoje zalety i wady. Poniżej prezentujemy wykaz kilku z nich, które uważamy za istotne przed MŚ Oregon22.

 • Napięty harmonogram zawodów zapewnia mnóstwo okazji do typowania.
 • Przebieg zawodów jest bardzo zróżnicowany, dzięki czemu gracze mogą obstawiać tylko te konkurencje, w których czują się najsilniejsi.
 • Zawody lekkoatletyczne znajdują się w ofertach wszystkich polskich bukmacherów.
 • Znawcy dyscypliny mogą znaleźć bardzo wysokie i atrakcyjne kursy na wybrane zdarzenia.
 • Zupełnie inna strefa czasowa utrudnia obstawianie zakładów na żywo.
 • Poprawne typowanie poszczególnych konkurencji w ramach lekkoatletyki wymaga sporej wiedzy.
 • Czasami zupełny przypadek (np. potknięcie lub kontuzja w czasie biegu) potrafi wypaczyć wynik zawodów. Przez to typy mogą być dość ryzykowne.

MŚ w lekkoatletyce Oregon 22: zakłady bukmacherskie rynkiem byka?

Obstawianie lekkoatletyki może zapewnić równie duże, a nawet większe emocje niż typowanie innych dyscyplin sportowych. Pasjonaci najstarszego sportu na świecie z pewnością więc będą bacznie obserwować MŚ w Oregonie. Przez wzgląd na mnogość konkurencji szansa na dobry typ może się w tym czasie zwiększyć względem innych sportów.

Obstawienie lekkoatletyki ma swoją unikalną specyfikę. Dlatego wszyscy gracze powinni spróbować swoich sił w typowaniu tych zawodów. Najlepszą okazją ku temu będą właśnie nadchodzące MŚ w lekkoatletyce Oregon 22. Zakłady bukmacherskie poświęcone tej imprezie już niedługo zagoszczą w ofertach bukmacherów.

oregon22 jumpnavi
Co prawda, bukmacherzy nie przygotowali jeszcze dedykowanej Mistrzostwom Świata w lekkoatletyce Oregon22 oferty, już teraz jednak warto przyjrzeć się bliżej każdemu z nich.
Wróć do rankingu bukmacherów

FAQ: Zakłady bukmacherskie na MŚ w lekkoatletyce Oregon22

W jaki sposób będzie można obstawiać nadchodzące MŚ 2022 w Oregonie?

Jeśli chodzi o MŚ w lekkoatletyce Oregon 22, zakłady bukmacherskie powinny obejmować dwie główne kategorie. Pierwszą z nich będą zakłady dostępne jeszcze przed rozpoczęciem danej konkurencji, drugą – zakłady oferowane w systemie live.

Jakie zakłady na MŚ w lekkoatletyce 2022 znajdą się w ofertach bukmacherów?

W przypadku wszystkich zawodów lekkoatletycznych bukmacherzy stawiają na dość podobne zakłady. Najpopularniejsze typy dotyczą oczywiście tego, który zawodnik wygra konkretną konkurencję.

Który bukmacher zapewni najlepszą ofertę na Oregon22?

Nie wszystkie firmy bukmacherskie specjalizują się w zakładach dotyczących lekkoatletyki. W zasadzie ciężko znaleźć firmę znaną jako typowy bukmacher lekkoatletyczny. Oregon 22 to jednak ważna impreza, zatem na pewno trafi do ofert większości buków.

Czy przy okazji nadchodzących MŚ pojawią się jakieś bonusy?

Bukmacherzy wielokrotnie przygotowywali bonusy z okazji dużych imprez. W tym przypadku zatem powinno być podobnie.

Kiedy dany typ na lekkoatletykę może być najskuteczniejszy?

W przypadku Mistrzostw Świata 2022 w lekkoatletyce typy warto stawiać np. po rundzie kwalifikacyjnej. Dzięki temu będziesz mógł od razu sprawdzić, jak dany zawodnik zaprezentował się w eliminacjach.

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję

Wszyscy operatorzy są osobiście testowani i porównywani przez recenzentów, którzy dokładnie analizują różne aspekty, w tym bonusy powitalne i metody płatności. Aby ocenić każdy indywidualny obszar zainteresowania, używamy systemu ocen w zakresie od 0 do 5 gwiazdek.