Zakłady bukmacherskie na Tour de France 2023

Autor Radosław Mars Zaktualizowano 18/01/2023

Jeżeli grasz zakłady bukmacherskie, Tour de France 2023 na pewno interesuje Cię też pod kątem obstawiania. Oczywiście obszerną część recenzji poświęcimy Wielkiej Pętli w ujęciu zakładów bukmacherskich.

Podpowiemy, gdzie grać TDF 2023 i którzy bukmacherzy mają najlepszą ofertę. W końcu pojawią się podpowiedzi, jak powinno wyglądać typowanie Tour de France. Znajdzie się też miejsce na typy na Tour de France naszej redakcji.

Kto wygra Tour de France: Polacy na tle faworytów

KolarzSTS Bonus
Zakłady
Betclic Bonus
Zakłady
betfan Bonus
Zakłady
Tadej Pogacar1.601.551.58
Primoz Roglic4.003.753.60
Jonas Vingegaard5.005.506.00
Daniel Martinez15.0015.0016.00
Geraint Thomas25.0025.0022.00

Pamiętaj, że w każdej drużynie Tour de France występuje po 8 zawodników. Jeżeli chcesz grać typy na klasyfikację generalną, głównie skupiaj się na liderach zespołów. Reszta drużyny jedzie właśnie na najlepszego kolarza w teamie. Ewentualne zmiany liderów następują dopiero wówczas, kiedy lider się wycofuje lub zachodzą inne wydarzenia dające większe szanse na dobry wynik innemu kolarzowi z drużyny.

Jeżeli mówimy o faworytach Tour de France 2023, są nimi dwaj Słoweńcy:

Co ciekawe, Roglic to były skoczek narciarski. Przede wszystkim 3-krotnie z rzędu wygrywał on wyścig Vuelta a España (2019,2020,2021). Na Tour de France najwyżej był 2. (2020; 4. w 2018). Oprócz tego zajął 3. miejsce na Giro d’Italia (2019).

Tadej Pogacar to 2-krotny zwycięzca Tour de France (2020,2021). Jest on również faworytem do końcowego zwycięstwa w tym roku.

Poza nimi spore szanse daje się dla Duńczyka Jonasa Vingegaarda. Natomiast Polacy, w tym Rafał Majka na TDF raczej nie odegrają znaczącej roli. Jak pokazują kursy, na Tour de France nie daje się im większych szans:

Obstawiamy Tour de France. Kursy na TDF

Wiesz już, gdzie typować Tour de France. Pamiętaj, że im masz konto w większej liczbie bukmacherów, tym lepiej. Dzięki temu możesz wybierać operatorów, gdzie kursy na Tour de France są najwyższe. Zdarza się nawet, że w pojedynkach H2H są one całkiem odwrotne, np.:

Jeżeli nie grasz typów tam, gdzie kurs jest wyższy, zmniejszasz swoje szanse na skuteczne typowanie. Wybieraj bukmacherów, którzy mają najniższe marże. Ma ona bowiem bezpośredni wpływ na wysokość wygranych (mniejsza marża = wyższa wygrana).

Przykładowa marża w pojedynkach H2H:

Oczywiście są bukmacherzy, którzy mają lepsze kursy niż konkurencja. Na Tour de France kursy dobre będą mieć na pewno Etoto, STS, Betclic, LV BET czy BETFAN. Marża na TDF 2022 powinna wynosić ok. 5-7% (współczynnik wypłat 93-95%). Jednak może okazać się, że kursy na zakład, który chcesz postawić, wyższe są u konkurencji (np. forBET, PZBuk, Superbet, Betcris, Fuksiarz).

Po prostu sprawdzaj, gdzie kursy na Tour de France są najwyższe. Samą marżę możesz wyliczyć ręcznie lub korzystając z internetowych kalkulatorów.

Polacy na Tour de France 2023

Uważamy, że na Tour de France 2023 Polacy raczej nie odegrają większej roli, aczkolwiek na pewno pojawią się na starcie. Najprawdopodobniej będą to m.in.:

 • Rafał Majka (zespół UAE Team Emirates)
 • Michał Kwiatkowski (zespół INEOS Grenadiers)

Szanse na dobry występ naszych rodaków są niewielkie. Dobrze obrazują to kursy na Tour de France 2022. STS na triumf Majki w całym TDF 2022 wystawił aż kurs 600.00. Jeszcze mniejsze szanse na zwycięstwo daje się dla Michała Kwiatkowskiego (800.00). Oczywiście możemy założyć, że Polacy pokażą się z niezłej strony na kilku etapach i będą pracować na liderów swoich zespołów.

Tour de France 2023 w typach redakcji ZB.net

W każdym sezonie kalendarz UCI World Tour jest bardzo bogaty w ekscytujące wyścigi kolarskie. Najbardziej wyczekiwane są wyścigi wieloetapowe: Giro D’Italia, Tour de France oraz La Vuelta a España. W tej recenzji skupiamy się na drugim z nich, czyli Tour de France. Odniesiemy się do historii wyścigu o żółtą koszulkę, faworytów tegorocznej edycji, trasy i występu Polaków. Start już 1 lipca!

zaklady tdfLubimy oglądać i stawiać kolarstwo, szczególnie wielkie wyścigi, jakim niewątpliwie jest Tour de France. Uwielbiamy też zakłady bukmacherskie. Stąd na pewno będziemy podawać typy na Tour de France 2023.

Pamiętaj tylko, że wyścig trwa 3 tygodnie, a etapy odbywają się niemal codziennie. Dlatego typy na etapy TDF będą pojawiać się rano w dniu wyścigu lub wieczorem dzień przed rywalizacją. Będziemy też typować długoterminowe zakłady bukmacherskie na Tour de France 2023 (np. klasyfikacja generalna).

Oczywiście nie przesadzaj ze stawkami. Jest to długi i wyczerpujący wyścig. Zdarza się bardzo często, że jeden trudny etap górski przekreśla szanse kolarza na dobry występ w TDF.

Typy na Tour de France 2023 – zwycięzca

Tadej Pogacar (1.55, STS)

Idziemy w zakład, że po raz kolejny Tour de France wygra Słoweniec Tadej Pogacar. O ile przed dwoma laty wygrał on dopiero na przedostatnim etapie, kiedy koszulkę lidera na jego rzecz stracił Primoż Roglić, o tyle przed rokiem Duńczyk Jonas Vingegaard skończył wyścig z ponad 5-minutową stratą do Słoweńca. To ogromna przewaga, która pokazuje, jak silnym zawodnikiem jest 24-letni Słoweniec.

W tym roku może być podobnie. Trzeba sprawiedliwie przyznać, że znajduje się on obecnie w bardzo dobrej formie. Sukcesy odnosił on m.in. w wyścigach UAE Tour, Strade Bianche i Tirreno-Adriatico, a szczyt formy jest przygotowywany właśnie na wyścig dookoła Francji. Stawiamy, że wygra on tegoroczny Tour de France, chociaż oczywiście jest to tylko kolarstwo, gdzie pech lub dzień kryzysu może przesądzić o tym, że trzeba porzucić marzenia o końcowym triumfie.

Gdzie grać kolarstwo: Tour de France 2023 u bukmacherów

Na początku mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. Jeżeli chcesz grać na ten wyścig zakłady bukmacherskie, Tour de France 2023 jest dostępne u każdego operatora. Wszędzie znajdziesz kursy m.in. na zwycięstwo końcowe, etapowe czy pojedynki H2H (na etap i klasyfikację końcową).

Oczywiście są bukmacherzy, gdzie TDF ma węższą i szerszą ofertę. Poniżej nasza subiektywna lista najlepszych bukmacherów z ofertą na Tour de France. Poznaj nasze TOP 5!

1. Tour de France w STS

Jeżeli chcesz obstawiać kolarstwo, Tour de France w STS na pewno będzie bardzo dobrze rozbudowane. Możesz wybierać pomiędzy wieloma różnymi rynkami.

sts jump navi
STS to lider naszego rankingu, który oferuje mnóstwo zakładów na TDF 2022.
Wejdź

Bukmacher z kursami wychodzi przed startem Wielkiej Pętli i w jej trakcie. Możesz obstawiać zakłady długoterminowe i każdy etap TDF, np.:

W STS typy na Tour de France zagrasz przed rozpoczęciem danego etapu, ale też na żywo. Najprawdopodobniej podczas Tour de France Polacy też znajdą się w ofercie zakładów, w tym rynków specjalnych (np. Rafał Majka, Michał Kwiatkowski).

2. Tour de France w LV BET

Kolejny bukmacher, który ma bardzo wiele zakładów na Tour de France. W LV BET możesz typować faworytów do klasyfikacji – m.in. generalnej, punktowej i górskiej.

lvbet-logo-232
W LVBET znajdziesz bardzo dobre kursy i szeroką ofertę zakładów na Tour de France.
Wejdź

Oczywiście bardzo szeroki wybór masz także przy typowaniu poszczególnych etapów. Zagrasz zawodnika, który będzie najlepszy na etapie, czy zajmie miejsce w TOP 3. Możesz też typować H2H między zawodnikami (kto lepszy na etapie).

3. Tour de France w Betclic

Zakłady bukmacherskie na Tour de France postawisz także w Betclic. Na pewno nie musimy Ci przedstawiać tego bukmachera. To jeden z najlepszych wyborów na polskim rynku, również przy obstawianiu kolarstwa.

betclic-232x232
Betclic znany jest z cashbacku, typy na Tour de France zagrasz z wielu rynków.
Wejdź

Jako użytkownik Betclic typy na Tour de France zagrasz z wielu rynków. Obstawiać możesz między innymi klasyfikację generalną oraz poszczególne etapy. Przejdź do Betclic i sprawdź, jakie kursy na Tour de France ma w tym roku.

4. Tour de France w forBET

Na Tour de France kursy znajdziesz również w forBET. Jak każdego roku, również na TDF forBET przygotował ciekawą ofertę. Podobnie jak u konkurencji, możesz obstawiać zakłady na zwycięstwo końcowe i poszczególne klasyfikacje. Dostępne są też rynki na miejsce w klasyfikacji generalnej (m.in. TOP 3).

forbet logo 232x232
W forBET znajdziesz wiele opcji zakładów, zarówno na faworytów jak i etapy TDF 2022.
Wejdź

Oczywiście w forBET zagrasz też zakłady na poszczególne etapy. Możesz postawić, że dany zawodnik czy drużyna wygrają etap. Dobrych typów na Tour de France szukaj również wśród pojedynków H2H (kto lepszy).

5. Tour de France w BETFAN

Obstawiając kolarstwo Tour de France, zalecamy też rejestrację w BETFAN. Jest to bukmacher o bardzo dobrej i szerokiej ofercie na wyścigi szosowe, w tym Tour de France. Zagrasz tutaj zakłady długoterminowe i krótkoterminowe (m.in. na zwycięzcę, TOP 3, pojedynki H2H).

betfan logo 232x232
BETFAN w ostatnim miesiącu przebił się do naszego TOP 3 buków w głównym rankingu, jego oferta na TDF jest naprawdę solidna.
Wejdź

Oprócz tego BETFAN ma bardzo dobre zakłady LIVE na kolarstwo. Myślę, że to również jest ważne. Szczególnie że każdy etap Tour de France możesz śledzić w TV czy na smartfonie.

Jak widzisz, jeżeli grasz zakłady bukmacherskie na Tour de France, wybór masz przeogromny. Rynki na TDF znajdziesz u każdego legalnego operatora w Polsce. Oferta jest do siebie zbliżona, chociaż najlepiej wypada STS. Niemal wszędzie zagrasz też zakłady na żywo (m.in. zwycięzca etapu, H2H). Oprócz powyższych, na klasyfikację końcową i etapy TDF typy możesz składać u innych bukmacherów. Polecamy m.in. operatorów Etoto, PZBuk, Superbet, Betcris czy Fuksiarz.

Zakłady bukmacherskie na Tour de France: jak obstawiać, żeby wygrać?

Jeżeli będziesz grać typy na TDF, musisz się do tego przygotować. Oto kilka porad i wskazówek, które uproszczą typowanie Tour de France.

 1. Profil etapu – Tour de France do aż 21 etapów o zróżnicowanej charakterystyce (m.in. płaskie, pagórkowate, górskie, jazda na czas). Sprawdź, jaki profil ma najbliższy etap i jakim zawodnikom daje się największe szanse na dobry wynik.
 2. Charakterystyka kolarza – Tour de France wygrywają najbardziej uniwersalni kolarze. To zawodnicy, którzy nie stracą na płaskich etapach, a dobrze pojadą w górach i na czas. Na pewno górale nie wygrają etapu płaskiego zakończonego sprintem i odwrotnie – sprinter nie pojedzie dobrze w wysokich górach.
 3. Drużyna – Tour de France to wyścig indywidualny, ale liczy się drużyna. Pamiętaj, że na lidera pracuje 7 pozostałych kolarzy. Im są oni lepsi, tym ma on większe szanse na dobry wynik.
 4. Forma – Tour de France jest dla wielu kolarzy imprezą docelową. Sprawdź, czy kolarz przygotowuje formę właśnie na TDF, jak radził sobie w poprzednich edycjach i jakie wyniki notował przed Wielką Pętlą.
 5. Graj single – na każdym etapie startuje ponad 100 kolarzy. Dlatego staraj się grać zakłady pojedyncze, a nie akumulowane. Zwiększasz w ten sposób szanse na wygraną.
 6. Porównuj kursy – jeżeli chcesz zagrać dany typ, sprawdź go u kilku bukmacherów. Różnice w kursach mogą być znaczące, a potencjalne wygrane znacznie wyższe.
 7. Graj na żywo – jeżeli masz możliwość oglądania wyścigu, możesz typować kolarstwo na żywo. Możesz wówczas szybko zareagować na wydarzenia na etapie (np. zawodnik szybko tracący dystans).
 8. Typuj H2H – w zakładach 2-drogowych (H2H, kto lepszy) masz 50% szans na trafienie. Typuj więc pojedynki między kolarzami na poszczególnych etapach. Możesz grać też H2H na cały wyścig.

Tour de France 2022 – podsumowanie

Każdy fan kolarstwa, który spędził przed telewizorami lub urządzeniami mobilnymi trzy tygodnie z Tour de France 2022, nie ma powodów do narzekań. Tegoroczny wyścig był naprawdę ciekawy, a tak naprawdę zwycięzcę poznaliśmy dopiero na dwa dni przed końcem wyścigu, kiedy to zakończyła się jazda po górach.

Zwycięzcą 109. edycji TdF został Duńczyk Jonas Vingegaard (zespół Jumbo-Visma), który nie tylko zdobył żółtą koszulkę dla zwycięzcy wyścigu, ale też białą w czerwone grochy dla najlepszego górala. Drugie miejsce zajął faworyt bukmacherów, a więc Słoweniec Tadej Pogačar (UAE Team Emirates), a trzecie Brytyjczyk Geraint Thomas (Ineos Grenadiers). Nie sposób nie odnotować znakomitego występu innego z kolarzy grupy Jumbo-Visma. To Belg Wout Van Aert, który nie tylko pomógł Duńczykowi w zwycięstwie, ale też sam zdobył zieloną koszulkę za zwycięstwo w klasyfikacji punktowej. Oprócz tego został uznany za najaktywniejszego kolarza całego wyścigu.

Dla zwycięstwa Duńczyka w klasyfikacji generalnej kluczowy był etap 11. z Albertville do Col du Granon. Właśnie na tym etapie Vingegaard wykorzystał chwilę słabości Pogačara i wygrał z nim o 2 minuty i 51 sekund. Założonej koszulki nie oddał już do końca wyścigu, chociaż trzeba sprawiedliwie przyznać, że Słoweniec nie miał zamiaru odpuszczać i do ostatniego etapu w górach próbował zgubić Duńczyka. Na Vingegaarda było to jednak za mało i to on ostatecznie wyprzedził w klasyfikacji generalnej Słoweńca o 2 minuty i 43 sekundy.

 1. TdF już za nami. Pozostaje wszystkim życzyć, żeby przyszłoroczna edycja “Wielkiej Pętli” była równie emocjonująca. Wiemy już, że wyścig zacznie się w baskijskim Bilbao na północy Hiszpanii.

Rafał Majka na Tour de France 2022

Wydaje się, że więcej okazji do radości w Tour de France 2022 będzie mieć Rafał Majka. Przede wszystkim jest on członkiem zespołu UAE Team Emirates. Właśnie tam jeździ Tadej Pogacar – lider drużyny i główny faworyt TDF 2022.

Z pewnością Majka będzie pracować na Słoweńca. Jednak przed sezonem dostał on zapewnienie, że będzie miał okazje, aby na kilku etapach wyścigów jechać pod siebie. Wydaje się jednak, że większe szanse na to Polak będzie mieć na hiszpańskiej Vuelcie. Trzeba przyznać, że drużyna ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest naprawdę mocna. Zwłaszcza że przed sezonem do zespołu dołączyli m.in. Joao Almeida, George Bennett, Marc Soler, Alvaro Hodeg i Pascal Ackermann.

Przypomnijmy, że Majka na spore sukcesy na TDF, m.in.:

Tour de France – co to za wydarzenie?

Tour de France (La Grande Boucle, Le Tour) to wieloetapowy i najbardziej prestiżowy wyścig kolarski na świecie. Trwa trzy tygodnie i jest rozgrywany w lipcu lub na przełomie czerwca i lipca. Po raz pierwszy rozegrano go w 1903 roku.

TDF 2022 będzie już 109. edycją. W tym roku długość trasy liczy ponad 3000 km, choć w przeszłości było to nawet przeszło 5000 km.

Występ w Tour de France to marzenie każdego kolarza. Jest on relacjonowany w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Zawodnicy startujący w TDF to najlepsi kolarze świata. TDF to prestiż, tradycja, ale też ogromna skala trudności. Najbardziej wymagające są etapy górskie w Pirenejach i Alpach. Dla wielu kolarzy TDF jest ważniejszy niż Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata.

Nagrody pieniężne w TDF:

Trasa TDF 2022

Już teraz możesz obstawiać zakłady na Tour de France 2022. Sam wyścig rozpocznie się 1 lipca i potrwa do 24 lipca. Łącznie podczas 21 etapów kolarze pokonają 3328 kilometrów.

Mimo iż nazwa wskazuje, że jest to wyścig dookoła Francji, wiedzie też przez inne kraje. Wystarczy zauważyć, że zacznie się w Kopenhadze. Łącznie w Danii odbędą się trzy etapy. Oprócz tego TDF 2022 zawita do Belgii i Szwajcarii. Tour de France 2022 zakończy się krótkim etapem płaskim z metą na Polach Elizejskich w Paryżu.

Podobnie jak we wcześniejszych edycjach najważniejsze będą etapy górskie. Jeżeli więc stawiasz zakłady długoterminowe na czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej Tour de France, rozważaj kursy na dobrych górali i zawodników uniwersalnych.

Kalendarz Tour de France – etapy TDF 2022:

Trasa Tour de France 2022 liczy sobie 3328 kilometrów. Wyścig będzie składał się z 6 płaskich, 7 pagórkowatych i 6 górskich etapów. Oprócz tego organizatorzy zaplanowali dwie czasówki.

Najważniejsze daty i etapy:

Drużyny uczestniczące w TDF:

W Tour de France 2022 wystąpią 22 zespoły:

WorldTeams (18 zespołów): AG2R Citroën Team, Astana Qazaqstan Team, Bahrain Victorious, Bora-Hansgrohe, Cofidis, EF Education-EasyPost, Groupama-FDJ, Ineos Grenadiers, Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux, Israel-Premier Tech, Lotto-Soudal, Movistar Team, Quick-Step Alpha Vinyl, Team BikeExchange-Jayco, Team DSM, Jumbo-Visma, Trek-Segafredo, UAE Team Emirates.

ProTeams (4 zespoły): Alpecin-Fenix, Arkéa-Samsic, B&B Hotels-KTM, TotalEnergies.

Gdzie oglądać Tour de France 2022?

Wiesz już, gdzie znaleźć kursy na Tour de France i jak typować ten wyścig. Jesteśmy Ci jeszcze winni informację, gdzie możesz go oglądać. Przede wszystkim Tour de France w TV transmituje Eurosport. Jeżeli chcesz oglądać każdy z etapów bez reklam, wybierz Eurosport Player.

Dużym atutem oglądania kolarstwa w Eurosporcie są komentatorzy. Przez lata również Tour de France komentował jeden z najlepszych duetów komentatorskich w Polsce – Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski. Wielu sympatyków dzięki tej dwójce pokochało oglądać kolarstwo (i biathlon).

Obecnie główną parą komentatorską jest duet Tomasz Jaroński i Dariusz Baranowski (były kolarz, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, olimpijczyk). Podczas transmisji komentatorzy dokonują łączenia z Krzysztofem Wyrzykowskim, który od wielu lat mieszka właśnie we Francji.

Oczywiście Tour de France obejrzysz też na innych platformach. Streaming możesz znaleźć w Internecie. Swoje w tym obszarze zaoferują na pewno także wybrani bukmacherzy.

Czy warto obstawiać zakłady bukmacherskie na Tour de France 2023?

Jeżeli obstawiasz zakłady bukmacherskie, Tour de France 2023 to najważniejszy wyścig w kolarskim tourze w tym sezonie. Dlatego uważamy, że warto przyjrzeć mu się bliżej. Na pewno kolarze przygotują się do niego w sposób optymalny. Ty natomiast musisz uważnie prześledzić ofertę bukmacherów na TDF 2023.

Później pozostaje już tylko typowanie Tour de France 2023. Weź pod uwagę profil trasy i charakterystykę zawodników. Na płaskich etapach stawiaj na sprinterów, na górskich – na górali, a na czasówkach – na zawodników dobrze jeżdżących na czas. Na pewno Tour de France 2023 będzie bardzo emocjonujący. Jeszcze lepiej, jeżeli uda się na nim zarobić.

tdf jump
Tour de France to idealne wydarzenie do stawiania zakładów bukmacherskich.
Sprawdź najlepszych bukmacherów

FAQ: Tour de France

Jakie zakłady na Tour de France można znaleźć u bukmacherów?

Zakłady na Tour de France są bardzo różne – długoterminowe i krótkoterminowe. Możesz obstawiać zwycięzcę wyścigu, jednej z klasyfikacji, H2H na TDF i różne zakłady na dany etap (np. zwycięstwo, TOP 3, H2H).

Jak analizować typy na Tour de France 2022?

Wszystkie typy na Tour de France 2022 musisz mieć dokładnie przeanalizowane, skorzystaj z naszego poradnika. Bierz pod uwagę m.in. profil etapu. Pod tym kątem oceń, którzy kolarze mają największe szanse na dobry wynik.

Kto ma najlepsze kursy na Tour de France 2022?

Jest kilku bukmacherów, którzy na Tour de France kursy mają naprawdę przyzwoite. Należą do nich m.in. Etoto, STS, Betclic, LV BET, forBET czy BETFAN.

U jakich bukmacherów na Tour de France oferta jest najszersza?

Na Tour de France bukmacherzy mają podobną ofertę. Jednak są wśród nich operatorzy, którzy wypadają lepiej od rynkowej średniej. Najlepszy jest pod tym względem STS. Bardzo szeroką ofertę na TDF mają też Betclic, LV BET, forBET, Etoto czy BETFAN.

Za jakie stawki grać typy na kolarstwo?

Wszystko zależy od Twojego doświadczenia i budżetu. Jednak nie przesadzaj ze stawkami, jeżeli grasz typy na kolarstwo. Szczególnie jeżeli dopiero zaczynasz typowanie tej dyscypliny sportu. Staraj się też grać głównie zakłady pojedyncze (SINGLE).

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję