Zakłady bukmacherskie: kolarstwo i wszystko co musisz o nim wiedzieć

Wiele osób kolarstwo kojarzy wyłącznie z wyścigów Tour de Pologne lub Tour de France. Jednakże według nomenklatury, powinniśmy szerzej spojrzeć na tę dyscyplinę. To nie tylko wyścigi na długich trasach przedzielonych na wiele etapów, w których ścigają się setki zawodników.

Najlepsze zakłady bukmacherskie: kolarstwo

Kasyno Bonus
STS
5/5

1.469 zł BONUS

w tym:
100% od 1 dep. do 1200 zł
29 zł freebet bez depozytu
kod: KODSTSVIP

200 zł zakład bez ryzyka
20 zł na sporty wirtualne
20 zł na Betgames

Regulamin
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3; kurs min. 1,91
brak limitów czasowych
Betclic
4.5/5

550 zł BONUS

kod: BETCLICPLVIP
TYLKO U NAS!

Regulamin
Zakład Bez Ryzyka
obrót 8x
kurs min. 2.0
w ciągu 30 dni
LVBET
4/5

3.333 zł BONUS

+ 20 zł bez depozytu

Regulamin
Bonus od 1. depozytu do 1500 zł
obrót x4, kurs min. 1.75
Bonus od 2. depozytu do 1500 zł
obrót x3, kurs min. 2.50
zakład bez ryzyka 333 zł
PZBuk
4/5

500 zł BONUS

Cashback
+ 20 zł darmowy bonus
z kodem bonusowym: ZB100

Regulamin
Bez wpłaty minimalnej
kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 60 dni
ETOTO
4.5/5

200 zł BONUS

200% do 200 PLN

Regulamin
200% do 200 PLN
kurs min. 2,20
obrót 6x
w ciągu 30 dni
Fuksiarz
4/5

500 zł BONUS

Cashback 50% do 500 złotych bez obrotu

Regulamin
Bonus 50% od 1 depozytu
brak wymaganego obrotu
min. 2 zdarzenia z kursem 1.20 każde
forBET
5/5

2.200 zł BONUS

+ 14 dni gry bez podatku

Regulamin

Bonus 100% od 1 dep. do 2000 zł
obrót 2x, kurs min. 2.5
Bonus od 2 dep. do 200 zł
obrót 3x, kurs min. 1.4
14 dni gry bez podatku
obrót x3, kurs min. 1.3
Totolotek
4/5

500 zł BONUS

100% od depozytu

Regulamin
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3
kurs min. 1,35
w ciągu 30 dni
BETFAN
4/5

600 zł BONUS

Cashback z kodem bonusowym: ZB600

Regulamin
obrót 1x
kurs min. 3,8
w ciągu 7 dni
TYLKO U NAS: kod promocyjny: ZB600
TOTALbet
4.5/5

5.040 zł BONUS

w tym: 40 zł freebet

Regulamin
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x4
kurs min. 1,25
w ciągu 90 dni

Kolarstwo to także górskie, torowe czy przełajowe, o czym dokładnie powiemy. Sport ma szerokie spektrum i zawodników, którzy mogą tak znacząco się od siebie różnić, jak i sprzęt, na jakim się poruszają. Zanim poznamy najlepsze zakłady bukmacherskie kolarstwo, poznajmy nieco faktów o tej dyscyplinie.

Jak już zostało wcześniej wspomniane, warto dokładnie przeanalizować ofertę wszystkich legalnych dostawców tej formy rozrywki. Nie tylko ze względu na możliwe do obstawienia mecze, zawody i inne spotkania. Przede wszystkim na zasady przyznawania bonusów, opłaty związane z wypłatami, czasem realizacji i limitami.

Nie powinno to nikogo dziwić, że gdy serwisy pozwalają na odbieranie bonusów w postaci doładowania konta czy zawierania darmowych zakładów, na pewno drobnym druczkiem opisane są zasady realizacji takich dodatków. Najczęściej są to:

 • Liczba zdarzeń, które pozwolą na wypłatę wygranych
 • Kurs minimalny
 • Czas realizacji warunków bonusu

Dlatego nie ulegaj pierwszemu wrażeniu, bo być może ten serwis, który daje największy bonus na start ma tak skonstruowane zasady, że stracisz więcej, albo jego oferta jest tak uboga, że jedyny zakład bukmacherski kolarstwo to będzie ten związany ze zwycięzcą Tour de France i ani jednego zdarzenia więcej z tą dyscypliną. Widać zatem, że jest to bardzo istotne, aby zaufać właściwemu serwisowi i znać zasady gry, bez względu na stawkę!

Kolarstwo i zakłady bukmacherskie – strategie i cenne wskazówki

Tym razem będziemy rozmawiać o sporcie na dwóch kółkach.

zakłady kolarstwo

Czy wiesz, że nazwa tej dyscypliny wzięła się właśnie od koła i nie jest to żaden mit? Rozwiejemy też inne wątpliwości dotyczące zakładów bukmacherskich i kolarstwa. Przed nami między innymi:

 • Fakty o kolarstwie – podział dyscypliny oraz najważniejsze zawody w roku,
 • Dlaczego należy zawierać zakłady u legalnych bukmacherów?
 • U którego bukmachera znajdziesz zakłady związane z kolarstwem?
 • Bonusy i oferty specjalne u bukmacherów,
 • Jakie można zawierać zakłady związane z kolarstwem?
 • Czy na pewno warto skupiać się na zakładach związanych z kolarstwem?
 • Jak bezpiecznie obstawiać zakłady?
 • Najczęściej pojawiające się pytania dotyczące typowania kolarstwa

Serwisy bukmacherskie z zakładami na kolarstwo

W przypadku wyboru właściwego bukmachera, warto też wcześniej sprawdzić, czy możliwe jest zawieranie zakładów z dużym wyprzedzeniem. Przykładowo STS na pół roku przed startem wyścigów kolarskich już pozwala na typowanie zwycięzcy.

Dlaczego to tak istotne? Chociażby ze względu na wciąż zmieniające się kursy, które są niezwykle delikatne na pojawiające się informacje sportowe. Wystarczy, że kolarz zmieni trenera, dozna kontuzji, która może być szybko wyleczona czy obejmie go nowy sponsor i wszystko w tabeli się zmienia. Dlatego obserwacja może sprawić, że w końcu pojawi się wysoki kurs na Twojego lidera i zamieni się na spektakularne zwycięstwo na kuponie.

Kilka słów o bonusach na serwisach bukmacherskich

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że słowo bonus bukmacherski działa zachęcająco. Nawet po delikatnym wspomnieniu o trudnych regulaminach, których możesz nie dotrzymać, nie zawsze zapala to lampkę ostrzegawczą.

Choć z drugiej strony – czy powinno? W końcu każda darmowa rzecz, nie jest do końca darmowa, a wielu może dobrze wykorzystać tę okazję. Dlatego nie podważamy zasadności rozdawania bonusów, czy to z depozytem czy bez, jednak świadomie podejmuj decyzję, gdzie i jaki bierzesz, żebyś później nie zastanawiał się, jakie zakłady poza kolarstwem musisz zakupić, aby móc wypłacić swoje wygrane. Skoro już jesteśmy w temacie, wyróżnimy najczęstsze bonusy, jakie można uzyskać u legalnych bukmacherów:

 • bonusy bez konieczności wpłaty depozytu – jest to wygodna opcja, bo nie wymaga wpłaty własnej. Nie nastawiaj się na wysokie stawki, bo najczęściej zamykają się w kwotach 10-30 zł, największą oferuje obecnie LVbet,
 • polecenie znajomego – jeżeli z Twojego polecenia znajomy założy konto (i najczęściej wpłaci pierwszy depozyt), również możesz liczyć na bonus, który zasili Twoje konto,
 • darmowy zakład – najprościej mówiąc, jest to zwrot za kupon, który okazał się przegrany. Dla przykładu – Milenium pozwala na zwrot do określonej kwoty po właściwej rejestracji kuponu. Odzyskany bonus należy obstawić z określonym kursem,
 • bonusy na start z depozytem – które mogą sięgać nawet 1500 złotych, ale najczęściej mają skomplikowane regulaminy. W skrócie mówiąc – dotyczą liczby zdarzeń, wysokości kursów, które po spełnieniu „uwalniają” wgraną i pozwalają na pierwszą wypłatę środków,
 • oferty specjalne – są one przyznawane z różnych okazji – rozpoczęcia mistrzostw danej dyscypliny, w tym też kolarstwie, rejestracji w aplikacji mobilnej czy przy różnych akcjach marketingowych, dlatego warto zapisać się do newslettera u bukmacherów, aby być informowanym na bieżąco.

Zakłady bukmacherskie: kolarstwo. Jakie możemy zawierać zakłady?

Choć do tych najważniejszych zakładów sportowych na zawody pozostało jeszcze bardzo dużo czasu, to już topowi bukmacherzy umożliwiają stawianie pierwszych kuponów na zwycięzców poszczególnych tras. Przykładowo, w przypadku Tour de Mediolan – San Remo, które ma miejsce dopiero pod koniec marca 2019, można już typować liderów. STS daje największe szanse Peterowi Sagan z kursem 3,0 oraz Calebowi Evan (kurs 6,0), który w 2017 uzyskał tytuł Mistrza kolarstwa ulicznego w Australii, a w zeszłym roku również zdobył zasłużone nagrody w Europie.

LVbet również długo przed czasem oferuje zakup kuponów na kolarstwo 2019 – w tym Tour de France, Vouelta Espania oraz Tour de Pologne. Jednakże na razie ogranicza się wyłącznie do zwycięzcy, co jest całkowicie zrozumiałe. Jednak zakłady bukmacherskie kolarstwo to nie tylko liderzy. Sprawdźmy, co się z nimi dzieje w czasie rzeczywistym?

Tutaj czekają spore zmiany i oferta u większości bukmacherów będzie już zdecydowanie większa i atrakcyjniejsza. Przecież zakłady bukmacherskie kolarstwo nie mogą się ograniczać wyłącznie do typowania zwycięzcy, byłoby to pozbawione sensu i szans na większe wygrane. Dlatego zawierając zakłady live, można typować m.in. liderów poszczególnych odcinków, zwycięzcę w losowych parach, czas realizacji danych odcinków oraz inne typy, które będą się pojawiać w czasie rzeczywistym – dlatego warto to obserwować.

Dlaczego warto obstawiać kolarstwo?

Szukasz możliwości na wysokie wygrane? A może pewne zakłady bukmacherskie kolarstwo, które dołożysz do większego kuponu, aby podwoić swoją wypłatę? Czy ta dyscyplina będzie tutaj właściwym narzędziem? Z jednej strony tak, z drugiej… nie do końca. Zaczniemy od wątpliwości. Przede wszystkim trzeba spojrzeć na ogólny obraz każdych zawodów. Na linii startu spotyka się kilkuset kolarzy z całego świata z większym lub mniejszym dorobkiem.

Znane nazwiska oraz nowicjusze, którzy mogą okazać się czarnym koniem wyścigów. Poza tym, dyscyplina nie jest stała, a raczej sezonowa, dlatego czasami ciężko oszacować szansę na wygraną na pół roku przed ich rozpoczęciem. Poza tym, wiele też zmienia się na żywo, dlatego oglądając kolarstwo live nie raz będą na Ciebie czekać spore niespodzianki. Ile to razy oglądaliśmy jak błąd jednej osoby powodował lawinę kontuzji u innych kolarzy? Choć z drugiej strony – te wysokie typy kuszą bardzo skutecznie.

Jak stawiać kupony?

Warto obstawiać. Pomimo wielu zawodników, każdy wyścig ma swoich liderów, którzy zazwyczaj nie zawodzą. Niektóre drużyny wyróżniają się lepszą formą i zapleczem sponsorskim, skutecznie pozostawiając w tyle całą resztę kolarzy. Stąd też typowanie może być zaskakująco proste. Ponadto, obstawiając kolarstwo na żywo, możliwe jest typowanie z pary zawodników tego, który będzie lepszy. Jest to 50/50, a więc spore prawdopodobieństwo na właściwy kupon.

A nawet, jeżeli nie jesteś zapalonym fanem, dopiero poznajesz tę dyscyplinę i samych kolarzy, wciąż zakłady bukmacherskie kolarstwo nie są przeszkodą. Wystarczy obserwować fora internetowe, czytać relacje ekspertów i analizować. Forma zawodników jest tutaj niepodważalną gwarancją wygranej.

Kilka faktów o kolarstwie

Jak myślimy o kolarstwie, pierwsze osoby, która przychodzą nam na myśl to Michał Kwiatkowski oraz Rafał Majka, którzy niejednokrotnie jechali w żółtej koszulce lidera. Są oni naszą dumą narodową, ale też z ich powodu, gdy mówimy o tym sporcie, przed oczami mamy tylko wąską dyscyplinę i lekki rower szosowo-kolarski. Dlatego skorzystamy z okazji i opowiemy coś więcej!

Kolarstwo klasyczne

Inne dyscypliny

szosowe

przełajowe

górskie

artystyczne

torowe

piłka rowerowa

Kolarstwo klasyczne, bo tak prawidłowo powinniśmy nazywać sport, o którym właśnie myślimy, możemy podzielić na poddyscypliny olimpijskie, a należą do nich:

 • szosowe – i jak sama nazwa wskazuje, zawody odbywają się na drogach,
 • górskie – tutaj możemy zrobić kolejny podział na olimpijski i nieolimpijski,
 • torowe – zawody odbywają się na torach, które mają owalny kształt,

Poza klasyką, możemy rozróżnić także inne dyscypliny:

 • kolarstwo przełajowe,
 • kolarstwo artystyczne,
 • piłkę rowerową.

Tour de France i inne zakłady sportowe

A to jeszcze nie wszystko. Jak zatem widać, pod słowem kolarstwo kryje się tak wiele możliwości, że rozpatrywanie jej wyłącznie pod kątem klasycznej szosowej jest swoistym ograniczeniem. Skoro już tak wiele wiemy, możemy przejść do głównego tematu – zakładów bukmacherskich. Jeżeli już szukałeś pierwszych zakładów, z łatwością zauważyłeś, że w tym przypadku niestety natrafiamy na duże ograniczenie.

Możemy obstawiać zakłady wyłącznie związane z takimi spotkaniami jak Tour de France / Tour de Pologne czy Mediolan San Remo. To jednak nie powinno Cię martwić, bo pomimo takiej oferty, wciąż masz duże szanse na postawienie właściwych zakładów, które pozwolą na wysokie wygrane. Dzieje się tak za sprawą wielu etapów różnych wyścigów oraz wysokich kursów na liderów oraz zwycięzców całych zawodów. Skoro już wzbudziliśmy ciekawość, czas na konkretne informacje!

Jak zakłady bukmacherskie to tylko w legalnych miejscach

Odkąd zmieniła się ustawa związana z hazardem w Polsce, wielu bukmacherów niestety nie było w stanie sprostać nowym przepisom, które nakładało Ministerstwo Finansów RP. Wśród podmiotów, które przestały legalnie świadczyć swoje usługi na terenie naszego kraju, znalazł się chociażby bet-at-home, który proponował tak wiele zakładów bukmacherskich, że z łatwością każdy znalazł taki, który mu odpowiadał.

Jednak nie ma tego złego, co by nie wyszło na dobre. Ponieważ na rynku wciąż mamy 13 legalnych bukmacherów online, w których kupimy bezpieczny kupon, a aż dziewięciu z nich proponuje to za pośrednictwem internetu.

Graj bezpiecznie

Zanim jednak podejmiesz decyzję, u którego legalnego bukmachera rozpoczniesz swoją przygodę z zakładami, powinieneś dokładnie przeanalizować jego ofertę oraz warunki umowy. Rejestracja u każdego wygląda dokładnie tak samo – jesteś zobowiązany podać swoje dane personalne i mieć ukończone 18 lat. Dodatkowo, do finalnej weryfikacji niezbędny jest skan dowodu osobistego – to zaostrzenia, których wymaga Ministerstwo Finansów. Tym oto sposobem ograniczają możliwość zawierania zakładów sportowych przez nieletnich. Ponadto, takie podmioty są również zobowiązane do profilaktyki hazardowej. Powinni wdrażać rozwiązania, które pozwolą mechanicznie walczyć z nałogiem bądź ograniczać możliwość zawierania większej liczby kuponów. Stąd możemy się spotkać z takimi praktykami jak limity:

 • godzinowy spędzania czasu na stronie w ciągu dnia – można to ustawić zaraz po rejestracji,
 • spędzania czasu na stronie w ciągu miesiąca – jak wyżej,
 • zawieranych zakładów,
 • wydawanych pieniędzy – aby nigdy nie przekroczyć swoich limitów,
 • brak możliwości zawierania zakładów poniżej debetu – tym samym gracz nie dopuści do ujemnego stanu konta.

Poza tym, bukmacherzy starają się też na różne sposoby przyciągać do siebie świeżych graczy, wymyślając coraz to ciekawsze bonusy, akcje specjalne i rozszerzają swoje oferty. Dlatego poza zakładami sportowymi, możemy znaleźć te związane z życiem codziennym. Obstawianie laureatów nagród filmowych (chociażby Oskarów) nie jest już żadnym zaskoczeniem, ale płeć Royal Baby? Sprawdź bukmacherów pod kątem nietypowych zakładów, bo tutaj też czekają spore zaskoczenia!

Zalety i wady bukmachera

Jednak zanim postanowisz założyć konto u jednego konkretnego, sprawdź dokładnie wszystkie metody płatności oraz ofertę na zakłady bukmacherskie kolarstwo, piłkę nożną czy koszykówkę. Aby mieć pewność, że w gąszczu wielu dyscyplin znajdziesz te, którymi się interesujesz i mniej więcej jesteś w stanie przewidzieć wyniki. W jaki inny sposób będziesz realizować kupony?

Jeżeli też nie są dostępne na daną chwilę (ponieważ do zawodów pozostało dużo czasu), skorzystaj z czatu bądź napisz bezpośrednio do obsługi klienta z pytaniem o późniejszą dostępność oferty. To, że w tym momencie zakłady są ograniczone, nie oznacza, że za miesiąc sytuacja się nie zmieni.

Jak bezpiecznie obstawiać kolarstwo?

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym typerem czy masz już bogatą historię zawieranych zakładów, nie możesz zapominać o zasadach bezpieczeństwa. Nie bez powodu bukmacherka jest kontrolowana przez Ministerstwo Finansów i co rusz wprowadzane są nowe przepisy hazardowe. Osoby, które są podatne na uzależnienia, mogą niestety się zatracić. Ponieważ pragnienie wygrania (lub co gorsze – odegrania się) jest niekiedy silniejsze od zdrowego rozsądku.

Zasady skutecznego obstawiania kolarstwa

 • ustal swoje limity – ustal, jakie kwoty miesięcznie przeznaczasz na zakłady bukmacherskie kolarstwo i inne dyscypliny. Stosuj restrykcyjne zasady i nigdy nie zwiększaj ich pod wpływem impulsu lub pewnych zdarzeń, o których mówi cały internet. Jeżeli nie wykorzystałeś swojego limitu, nie przenoś go na następny okres, zwiększając wirtualny portfel. W ten sposób będziesz lepiej selekcjonować spotkania.
 • nie ufaj internetowym ekspertom – naturalnie nikt nie zabrania czytać typów w sieci czy opinii ekspertów. Jednak nigdy nie bierz ich zdania, jako pewnik. Oni również nie mają pewności czy ich typ jest właściwy, poza tym – to sport, a w nim wszystko jest możliwe. Zakłady bukmacherskie kolarstwo mają to do siebie, że kursy mogą się zmienić w jednej chwili. Nagle – w wyniku potyczki, drobnego błędu, pogłoskom i plotkom. Eksperci też na to patrzą i na podstawie kursów sugerują liderów, ale Ty musisz szerzej spojrzeć na sytuację. Analizuj formę wszystkich topowych kolarzy, ich entuzjazm i motywację.
 • czytaj informacje sportowe o zawodnikach – zarówno przed najważniejszymi wyścigami, jak i w ich trakcie. Przebyte urazy, rehabilitacje czy zmiany trenerów, sponsorów mogą mieć wpływ na finalny wynik.
 • nie typuj swoich ulubionych zawodników – ich przegrana wtedy boli podwójnie! Bądź obiektywny i jeżeli statystyki wskazują na jego zwycięstwo, droga wolna, ale jeżeli kupujesz kupon z czystej sympatii? Lepiej przeznacz te pieniądze na przekąski, którymi będziesz zajadać stres przy oglądaniu kolarstwa na żywo.
 • nie dodawaj wielu zdarzeń na jednym kuponie – szczególnie takich o niskich nominałach. One najczęściej nie wchodzą, niszcząc cały kupon.
 • nie staraj się nadrobić przegranej – lepiej odstaw zakłady bukmacherskie na kilka dni. Po prostu oglądaj spotkania sportowe dla czystej przyjemności. Starając się nadrobić po serii przegranych nie myślimy racjonalnie i najczęściej popełniamy wiele błędów.

Nie zapominaj także, że jest to po prostu sport. Bywa on nieprzewidywalny, chaotyczny i wszystko jest możliwe. Dlatego jeżeli wewnątrz siebie nie jesteś przekonany do zasadności postawienia kuponu, wstrzymaj się i jeszcze raz przeanalizuj wszystkie statystyki w sieci. Lepiej mieć pewność, zamiast na ślepo typować przegraną.

FAQ: Zakłady Bukmacherskie Kolarstwo

Wystarczy tak naprawdę obserwować co chwilę ofertę, albo czekać na wiadomość w newsletterze. Jednak najczęściej z dużym wyprzedzeniem takie zakłady możesz zawierać w STS, LVbet, zobacz też nasz ranking najlepszych buków.

Rafał Majka czy Michał Kwiatkowski to światowej klasy kolarze, którzy już nie raz zdobywali tytuły. Dlatego szansa, że kolejny raz będziemy z nich dumni jest całkiem wielka, ale pamiętajmy o zasadzie bezpiecznego zawierania zakładów bukmacherskich. Nie obstawiajmy ulubionych sportowców, jeżeli nie mamy przeważającej pewności, że będą liderami.

Skoro już typujesz kogoś i wiesz, że to on zdobędzie tytuł, czekaj i obserwuj. Gdy zauważysz, że kurs zaczyna się zmieniać, wykorzystaj tę szansę i wejdź do gry! 

Z jednej strony – większa liczba zdarzeń generuje większe wygrane, ponieważ kursy się sumują. Szansa na właściwe określenie lidera w parze to też spora szansa, bo 50/50, z drugiej strony – to taka sama szansa na przegraną. Zapoznaj się z naszymi poradami jak stawiać kupony.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~vVTVTVTVv~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~