Zakłady bukmacherskie — hokej na lodzie

Autor Anna Gwiazda Zaktualizowano 17/01/2023

Hokej na lodzie nie należy do ulubionych dyscyplin polskich kibiców. Polska hokej liga nie jest zbyt bogata, przez co poziom rozgrywek nie zachwyca. Niemniej dyscyplina ta ma grono zagorzałych zwolenników.  W całej Polsce popularne są natomiast zakłady bukmacherskie na hokej.

Co z tego wynika?

W miastach z bogatymi tradycjami hokejowymi mecze wciąż przyciągają tysiące kibiców. Kraków, Nowy Targ, Tychy czy Oświęcim to niektóre z takich miejscowości. Nie tylko w wymienionych miastach, ale w całej Polsce popularne są natomiast zakłady sportowe na hokej.

Sprawdź gdzie i jak obstawiać hokeja online!

Top Lista Zakładów Bukmacherskich z hokejem na lodzie

Ad disclosure
Jak oceniamy?
#
STS
5/5

1660 zł Bonus

Premia do 1500 zł
+ 60 zł za zadania specjalne
+ 100 zł za zakład bez ryzyka
Kod: KODSTSVIP

100% do 300 zł od 1. dep.
50% do 500 zł od 2. dep.
50% do 700 zł od 3. dep.
obrót 2x
wpłaty depozytów do 30 dni
kurs min. 1.91
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
paysafecard.png
dotpay.png
App availability
#
4/5

50 zł Bonus

Zakład bez ryzyka 100% do 50 złotych

Brak wymaganego obrotu
Min. kurs dla AKO 1.6 na zdarzenie
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
payu.png
App availability
#
4/5

1000 zł Bonus

Cashback
+ 50 zł darmowy zakład
z kodem bonusowym: ZB100

Wpłata min. 50 zł
kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 30 dni
Metody płatności (4 in total):
visa.png
mastercard.png
dotpay.png
blik.png
App availability
#
4.5/5

100 zł Bonus

200% od 1. depozytu

obrót 1x depozytem
kurs min. 2.50
w ciągu 30 dni
Metody płatności (4 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
App availability
#
4/5

300 zł Bonus

200% do 300 złotych

obrót 1x
kurs min. 3.00
kupony AKO
w ciągu 14 dni
TYLKO U NAS: kod promocyjny ZB300
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
przelewy24.png
blik.png
paysafecard.png
App availability
#
3.5/5

3754 zł Bonus

cashback, premia 100% i freebet

Bonus 100% do 200 zł
Cashback do 3500 zł
Freebet do 34 zł
obrót x2 w 10 dni; kurs min. 1,91
Metody płatności (5 in total):
visa.png
tpay.png
skrill-direct.png
przelewy24.png
paypal.png
App availability
#
4/5

2000 zł Bonus

+ 33 dni gry bez podatku

Bonus od 1. depozytu do 500 zł
obrót x4, kurs min. 1.75
Bonus od 2. depozytu do 600 zł
obrót x3, kurs min. 1.75
Bonus od 3. depozytu do 900 zł
w ciągu 30 dni
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
paysafecard.png
App availability
#
4/5

1400 zł Bonus

Dla 3 wpłat

Kod bonusowy: BC1400
1x, zakład AKO, minimum 3 zdarzenia
min. kurs zdarzenia 1.30
Metody płatności (3 in total):
przelewy24.png
blik.png
skycash.png
App availability
#
5/5

3000 zł Bonus

+ 30 dni gry bez podatku

Bonus cashback 100% od 1 dep. do 1000 zł
Obrót 1x, kurs min. 1.30
Bonus od 2 dep. do 2000 zł
Obrót 2x, kurs min. 1.30
Kurs łączny kuponu 2.50
30 dni gry bez podatku
Metody płatności (4 in total):
skycash.png
dotpay.png
payu.png
paysafecard.png
App availability
#
4.5/5

200 zł Bonus

kod: BETCLICPLVIP
TYLKO U NAS!

Cashback
obrót 1x
kurs min. 2.14
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
skrill-direct.png
paysafecard.png
przelewy24.png
Licences:
Malta
App availability

Hokej — zakłady bukmacherskie. Czy popularne w Polsce?

Polska hokej liga oraz inne rozgrywki budzą zainteresowanie typerów, którzy niekoniecznie odczuwają sportowe emocje związane z pojedynkami hokejowymi.

hokej zakłady

Zatem dlaczego zakłady sportowe u bukmachera na hokej są tak popularne? Odpowiedź jest prosta — umożliwiają stosunkowo łatwe i wysokie wygrane.

Hokej — zakłady przedmeczowe

Regulaminowy czas gry w meczu hokejowym może się zakończyć wygraną którejś z drużyn lub remisem. W przypadku remisu gra toczy się nadal w celu wyłonienia zwycięzcy. Dlatego w przypadku hokeja zakłady przedmeczowe na wynik są dostępne w dwóch wariantach:

Pozostałe przedmeczowe zakłady na hokej

Poza podstawowymi zakładami na hokej, bukmacherzy oferują również zakłady specjalne. Popularne zakłady, to:

Hokej na żywo — na czym polegają zakłady live?

Zakłady bukmacherskie live budzą wyjątkowo wiele emocji, ze względu na szybkie tempo rozgrywki. Sytuacja w meczu zmienia się bardzo dynamicznie. Wraz z nią modyfikowane są kursy na poszczególne zdarzenia. Musisz zatem zachować czujność, aby nie przegapić okazji na zawarcie korzystnego zakładu. Zakłady na hokej na żywo w dużej mierze pokrywają się z zakładami oferowanymi przed meczem. Różnica dotyczy głównie wysokości kursów.

Długoterminowe zakłady na hokej

Podobnie jak w innych sportach drużynowych, również w hokeju zakłady bukmacherskie mogą mieć odległy czas realizacji. Mowa o zakładach na hokej dotyczących takich zdarzeń, jak:

Hokej — zakłady bukmacherskie na poszczególne rozgrywki

Liczba corocznych rozgrywek jest w hokeju o wiele mniejsza niż w piłce nożnej. Nie we wszystkich krajach funkcjonują ligi zawodowe. Tam, gdzie hokej jest popularny, przeważnie funkcjonują ligi na maksymalnie 3-4 poziomach rozgrywkowych. Nie oznacza to jednak wcale, że możliwych zakładów na hokej jest mało. Polecamy jednak, aby wybierać w przypadku hokeja zakłady bukmacherskie na rozgrywki na najwyższym poziomie. Przewidywalność wyników w tym przypadku jest po prostu największa. W poniższej tabelce wymieniamy rozgrywki, które warto obstawiać, wraz z omówieniem ich specyfiki.

RozgrywkiCechy
National Hockey League(NHL) — Liga zrzeszająca drużyny ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jest to zdecydowanie najsilniejsza liga hokejowa na świecie.wysokie wyniki
wiele dogrywek
wyrównany poziom
wyniki trudne do przewidzenia
Polska Hokej Liga(PHL) — Rozgrywki hokejowe w Polsce stoją co najwyżej na przeciętnym poziomie. Mimo to zakłady bukmacherskie na polski hokej cieszą się w naszym kraju dużą popularnością.mocno zróżnicowany poziom rozgrywek(wysokie zwycięstwa)
wysoka przewidywalność wyników
agresywna gra — wiele kar
Hokejowa Liga Mistrzów(CHL) — Europejski odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów. Mistrzowskie rozgrywki hokejowe stoją jednak na zdecydowanie niższym poziomie niż piłkarskie.mocno zróżnicowany poziom(wysokie zwycięstwa)
łagodna gra
wyniki trudne do przewidzenia, ze względu na sparingowe traktowanie niektórych meczy przez część drużyn
Kontynentalna Hokejowa Liga(KHL) — de facto liga rosyjska, w której gościnnie udział biorą zespoły z innych krajów — głównie z byłego Związku Radzieckiego. Określana jest jako druga najsilniejsza liga Świata. Duża liczba drużyn i meczy sprawia, że nie brakuje emocji ani zdarzeń do stawiania zakładów bukmacherskich.zróżnicowany poziom rozgrywek
agresywna gra — dużo kar
wiele dogrywek
wyniki trudne do przewidzenia
Ligi europejskie (SHL, DEL, czeska Extraliga i inne) — po ligach amerykańskich oraz KHL, za najsilniejsze uważa się ligi europejskie, a wśród nich rozgrywki w Szwecji, Niemczech i w Czechach. Mecze w ligach europejskich zwykle trwają krócej niż w Ameryce, a drużyny rozgrywają nieco mniej spotkań.zróżnicowany poziom rozgrywek
wysoka przewidywalność wyników
łagodna gra — niewiele kar
Ligi europejskie (SHL, DEL, czeska Extraliga i Mistrzostwa Świata — w hokeju Mistrzostwa Świata to najważniejszy spośród corocznych turniejów hokejowych. Drużyny są podzielone na dywizje, w których rywalizują o awans do wyższej dywizji oraz bronią się przed spadkiem do niższej. wyrównany poziom
agresywna gra ze względu na wysoką stawkę
relatywnie proste obstawianie zakładów, które ułatwia system rozgrywek: faza grupowa + system pucharowy.

Hokej zakłady bukmacherskie — jak grać, by wygrywać?

Jeśli chodzi o hokej zakłady bukmacherskie pozwalają w dłuższej perspektywie na stosunkowo łatwy zarobek. Wynika to z dużych różnic w poziomie sportowym pomiędzy drużynami, a także ze złożoności gry, dzięki której typer dysponuje dużą bazą danych. Nie oznacza to oczywiście, że podamy niezawodny przepis na skuteczne zakłady na hokej. Jednak wskażemy Ci, na co powinieneś zwracać uwagę jako typer.

Skuteczne typy hokej — jak obstawiać przed meczem?

Przygotowując kupon z typami bukmacherskimi, powinieneś brać pod uwagę szereg czynników. Każdemu z nich powinieneś przypisywać nieco inną wagę, w zależności od tego, co konkretnie chcesz obstawić. Jeżeli typy na hokej dotyczą liczby goli, drugorzędne znaczenie ma to, kto wygra spotkanie. Natomiast obstawiając zwycięzcę, jest Ci obojętne, ile wpadnie bramek. W poniższej tabelce przedstawiamy czynniki, które powinieneś brać pod uwagę wraz z ich krótkim omówieniem.

Poziom sportowy zespołówOceń, która drużyna ma lepszych zawodników. Sprawdź sukcesy odnoszone przez zespół w ostatnich latach.
Aktualna seria drużynyKażda seria kiedyś się kończy. Niemniej jednak, jeśli dana drużyna wygrała kilka ostatnich spotkań, prawdopodobnie jest w wysokiej formie. Tym samym zwiększa się prawdopodobieństwo, że zwycięży również w kolejnym meczu. Pamiętaj jednak, aby sprawdzać z kim wygrywał bądź przegrywał dany zespół. Seria zwycięstw może być efektem potyczek ze słabszymi rywalami, a porażek — z lepszymi.
Kadry meczowePomimo że hokej jest grą zespołową, kontuzja 1-2 zawodników może całkowicie odmienić oblicze drużyny. Ponadto, w meczach o mniejszą stawkę trenerzy mogą oszczędzać najlepszych zawodników. Zatem zawsze sprawdzaj, czy liderzy są w kadrze meczowej oraz kto wystąpi jako pierwszy bramkarz.
Znaczenie wyniku dla sytuacji w tabeliCzasami teoretycznie o wiele słabsza drużyna jest faworytem meczu z liderem tabeli. Ma to miejsce, gdy lepszy zespół nie potrzebuje dodatkowych punktów, aby osiągnąć cel. Jednocześnie słabsza ekipa może walczyć np. o utrzymanie w lidze, co doda zawodnikom motywacji.
Historia pojedynkówSprawdź, jakiej wyniki padały w poprzednich meczach pomiędzy danymi drużynami. Jest to bardzo ważna kwestia, nie zapominaj o niej. Możliwe, że pozornie lepszej drużynie nie odpowiada styl gry przeciwnika, przez co regularnie z nim przegrywa. A może trener wyjątkowo dobrze zna dany zespół, dzięki czemu przygotowuje skuteczną strategię?
Przewaga własnego lodowiskaZwykle drużyny osiągają lepsze wyniki, grając na własnym lodowisku. Pomaga im doping kibiców, znajomość tafli oraz brak konieczności odbywania dalekiej podróży na mecz. Bukmacherzy doskonale o tym wiedzą. Dlatego w ofertach hokeja zakłady bukmacherskie przewidują zwykle niższe kursy na zwycięstwa gospodarzy a wyższe na gości.
Różnice w poziomie sportowym formacji obronnych i atakujących w obu drużynachNiektóre drużyny mają świetnych napastników, jednak kiepskich obrońców. W innych ekipach może być wręcz odwrotnie. Zwróć na to uwagę, kiedy stawiasz zakłady na zwycięstwo. Jednak czynnik ten jest jeszcze ważniejszy, gdy Twoje typy na hokej dotyczą liczby goli. Jeżeli spotkają się 2 zespoły z bramkostrzelnymi atakującymi i słabymi defensorami, możesz spodziewać się wielu strzelonych goli.
Jak często obie drużyny faulująWskaźnik ten pozwoli Ci wytypować przybliżoną liczbę przyznanych w meczu kar. Wykorzystaj go także przy innych zakładach. Zwróć uwagę na różnice w agresji obu drużyn. Jeśli jedna z ekip fauluje zdecydowanie rzadziej, jej szanse na zwycięstwo wzrastają. Rzecz w tym, iż prawdopodobnie o wiele dłużej zespół ten będzie grał w przewadze.

U kogo obstawiać zakłady na hokej?

Hokej na lodzie to dyscyplina, którą w swojej ofercie uwzględniają wszyscy bukmacherzy. Niemniej nie każdy może się pochwalić równie atrakcyjnymi propozycjami. Wybraliśmy dla Ciebie kilku bukmacherów, u których naszym zdaniem warto stawiać zakłady na hokej.

1. forBET – zakłady bukmacherskie na hokej

Ad disclosure
#
5/5

3000 zł Bonus

+ 30 dni gry bez podatku

Bonus cashback 100% od 1 dep. do 1000 zł
Obrót 1x, kurs min. 1.30
Bonus od 2 dep. do 2000 zł
Obrót 2x, kurs min. 1.30
Kurs łączny kuponu 2.50
30 dni gry bez podatku
Metody płatności (4 in total):
skycash.png
dotpay.png
payu.png
paysafecard.png
App availability

W ofercie bukmachera forBET hokej stanowi jedną z ważniejszych kategorii. Obstawiać możesz wydarzenia przedmeczowe, jak i hokej live. W obu opcjach forBET udostępnia w kategorii hokej zakłady bukmacherskie na mecze wszystkich najważniejszych lig. Szczególnie polecamy obstawianie w forBET zakładów na hokej live, ze względu na możliwość śledzenia transmisji wideo nawet ze spotkań z niższych poziomów rozgrywkowych.

2. LvBet — zakłady sportowe na hokej

Ad disclosure
#
4/5

2000 zł Bonus

+ 33 dni gry bez podatku

Bonus od 1. depozytu do 500 zł
obrót x4, kurs min. 1.75
Bonus od 2. depozytu do 600 zł
obrót x3, kurs min. 1.75
Bonus od 3. depozytu do 900 zł
w ciągu 30 dni
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
paysafecard.png
App availability

LvBet to bukmacher działający od kilku lat. Firma posiada standardową ofertę na zakłady sportowe na hokej. W ofercie znajdują się zakłady przedmeczowe, jak i hokej live. Na stronie bukmachera możesz na żywo śledzić relacje z wydarzeń sportowych, w tym także z meczów hokejowych. Wśród legalnych bukmacherów LvBet oferuje jedne z najwyższych kursów. Uwagę zwraca również wyjątkowo korzystna oferta bonusowa.

3. STS — zakłady bukmacherskie na hokej na lodzie

Ad disclosure
#
STS
5/5

1660 zł Bonus

Premia do 1500 zł
+ 60 zł za zadania specjalne
+ 100 zł za zakład bez ryzyka
Kod: KODSTSVIP

100% do 300 zł od 1. dep.
50% do 500 zł od 2. dep.
50% do 700 zł od 3. dep.
obrót 2x
wpłaty depozytów do 30 dni
kurs min. 1.91
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
paysafecard.png
dotpay.png
App availability

STS to jeden z największych i najbardziej znanych bukmacherów w Polsce. Bukmacher posiada interesującą ofertę bonusową oraz duży wybór zakładów przedmeczowych i na żywo. Jeśli chodzi o STS i zakłady bukmacherskie na hokej na lodzie, oferta przewyższa większość pozostałych bukmacherów. Z pewnością bogactwo ofertowe w tej kategorii wynika po części z zaangażowania STS w Polską Hokejową Ligę. Od wielu lat firma jest sponsorem tytularnym STS Sanok. Firma STS posiada ciekawą propozycję dla typerów obstawiających hokej na żywo. Niemal każdemu wydarzeniu hokejowemu towarzyszy transmisja wideo, dostępna bez wymogu złożenia depozytu.

4. PZBuk — zakłady na hokej

Ad disclosure
#
4/5

1000 zł Bonus

Cashback
+ 50 zł darmowy zakład
z kodem bonusowym: ZB100

Wpłata min. 50 zł
kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 30 dni
Metody płatności (4 in total):
visa.png
mastercard.png
dotpay.png
blik.png
App availability

W 2018 roku PZBuk został sponsorem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Tym samym bukmacher sponsoruje Polską Hokej Ligę oraz Reprezentację Polski w Hokeju na Lodzie. Takie wyróżnienie zobowiązuje bukmachera do sporządzania atrakcyjnych ofert zakładów na hokej. Zgodnie z oczekiwaniami PZBuk oferuje wyjątkowo bogatą ofertę zakładów na Polską Hokej Ligę. Do każdego zdarzenia przypisanych jest kilkadziesiąt opcji zakładów. Jednak PZBuk nie ogranicza się w kwestii hokeja do zakładów bukmacherskich na mecze polskich drużyn. Bogata i interesująca jest także oferta na mecze rozgrywane w ramach lig europejskich, KHL, NHL oraz rozgrywek międzynarodowych.

5. etoto — hokej zakłady bukmacherskie

Ad disclosure
#
4.5/5

100 zł Bonus

200% od 1. depozytu

obrót 1x depozytem
kurs min. 2.50
w ciągu 30 dni
Metody płatności (4 in total):
visa.png
mastercard.png
blik.png
przelewy24.png
App availability

etoto to bukmacher, który wyróżnia się wysokimi kursami. Według wielu zestawień, średnie kursy na mecze w etoto są najwyższe wśród legalnych bukmacherów w Polsce. Liczba zdarzeń i opcji zakładów również jest zadowalająca. Jeśli chodzi o hokej, zakłady bukmacherskie w etoto to zdarzenia z wszystkich najważniejszych lig. Nieco słabiej wygląda oferta zakładów na hokej dla wydarzeń z niższych klas rozgrywkowych. W etoto możesz również obstawiać hokej live z dostępem do relacji graficznych i transmisji wideo z wydarzeń.

6. Betclic — hokej zakłady bukmacherskie

Ad disclosure
#
4.5/5

200 zł Bonus

kod: BETCLICPLVIP
TYLKO U NAS!

Cashback
obrót 1x
kurs min. 2.14
Metody płatności (5 in total):
visa.png
mastercard.png
skrill-direct.png
paysafecard.png
przelewy24.png
Licences:
Malta
App availability

Zakłady bukmacherskie: hokej — zasady

Dla typerów obstawiających zakłady bukmacherskie na hokej zasady gry są niezwykle istotne, aby mogli trafnie typować wyniki. Podstawowe zasady gry w hokeja przedstawiają się następująco:

Krótka historia hokeja

Pierwszy mecz hokejowy rozegrano w 1875 roku. Miało to miejsce w Montrealu, zatem nie bez powodu za kolebkę dyscypliny uznaje się Kanadę. Hokej na lodzie znajduje się w programie Zimowych Igrzysk Olimpijskich od ich pierwszej edycji, która odbyła się w 1924 roku we francuskim Chamonix.

FAQ: Zakłady Bukmacherskie Hokej

Na czym polegają zakłady sportowe na hokej?

Obstawiając zakłady sportowe na hokej masz do wyboru wiele opcji. Najpopularniejsze zakłady dotyczą: zwycięzcy meczu, zwycięzcy z handicapem i liczby goli w meczu

Czy warto stawiać zakłady bukmacherskie na hokej?

Hokej na lodzie jest uznawany przez typerów za jedną z najbardziej dochodowych dyscyplin. Niemniej jednak sukces wymaga analizy statystyk i stosowania strategii.

Gdzie mogę obstawiać zakłady na hokej?

Zakłady na hokej oferują wszyscy bukmacherzy. Najciekawiej prezentują się oferty: forBET, Fortuna, etoto, STS i LvBet.

Jak obstawiać typy bukmacherskie w hokeja na żywo?

Typu bukmacherskie w hokeja na żywo to ciekawa opcja. Na obstawianie hokeja live decyduj się wówczas, kiedy oglądasz dane spotkanie hokejowe.

Za jakie stawki można grać typy na hokej NHL?

National Hockey League (NHL) to najlepsza hokejowa liga świata, a więc u poważnych bukmacherów typy na hokej NHL możesz grać za naprawdę duże stawki. Jeżeli znasz się na NHL i chcesz grać grubo, wybieraj bukmacherów, którzy nie limitują swoich graczy.

Co najlepiej obstawiać w hokeju?

Zastanawiasz się, co najlepiej obstawiać w hokeju? To zależy od Ciebie i Twojej wiedzy. Możesz grać na liczbę goli czy konkretnych zawodników. Jeżeli jednak wybierasz zakłady na zwycięzcę, skorzystaj z opcji 2-drogowej i obstawiaj zakłady Moneyline (ML, KZ), co oznacza zwycięstwo Twojej drużyny włącznie z dogrywką czy karnymi.

Czy każdy bukmacher oferuje typy na AHL?

American Hockey League to liga rezerwowa dla NHL, w której drużyny AHL pełnią rolę zespołów farmerskich dla klubów NHL. Dlatego typy na AHL nie są tak popularne, jak w przypadku NHL. Jeżeli jednak interesujesz się hokejem i potrafisz wyłapać value w AHL, na pewno znajdziesz co najmniej kilku bukmacherów, którzy pozwalają obstawiać typy AHL.

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję

Wszyscy operatorzy są osobiście testowani i porównywani przez recenzentów, którzy dokładnie analizują różne aspekty, w tym bonusy powitalne i metody płatności. Aby ocenić każdy indywidualny obszar zainteresowania, używamy systemu ocen w zakresie od 0 do 5 gwiazdek.