Zakłady bukmacherskie: Formuła 1

Co roku, wiosną rozpoczyna się niesamowity i pełen bardzo intensywnych emocji czas, w którym możemy stawiać zakłady bukmacherskie Formuła 1. W skrócie: F1. Czas przygotowań do rywalizacji, to dla kibiców istotny okres.

Daje bowiem wiele informacji na temat tego, która drużyna jaki ma samochód, kto reprezentuje daną drużynę, jaki będzie skład mechaników i wiele, wiele innych.

Ranking zakładów na Formułę 1

Warto to śledzić, szczególnie jeżeli rzeczywiście chce się być aktywnym kibicem. Na zwycięstwie tej, czy innej drużyny lub zawodnika można zarobić również stawiając zakłady na żywo.

Kasyno Bonus
STS
5/5

1.469 zł BONUS

w tym:
100% od 1 dep. do 1200 zł
29 zł freebet bez depozytu
kod: KODSTSVIP

200 zł zakład bez ryzyka
20 zł na sporty wirtualne
20 zł na Betgames

Regulamin
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3; kurs min. 1,91
brak limitów czasowych
Betclic
4.5/5

550 zł BONUS

kod: BETCLICPLVIP
TYLKO U NAS!

Regulamin
Zakład Bez Ryzyka
obrót 8x
kurs min. 2.0
w ciągu 30 dni
LVBET
4/5

3.333 zł BONUS

+ 20 zł bez depozytu

Regulamin
Bonus od 1. depozytu do 1500 zł
obrót x4, kurs min. 1.75
Bonus od 2. depozytu do 1500 zł
obrót x3, kurs min. 2.50
zakład bez ryzyka 333 zł
PZBuk
4/5

500 zł BONUS

Cashback
+ 20 zł darmowy bonus
z kodem bonusowym: ZB100

Regulamin
Bez wpłaty minimalnej
kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 60 dni
ETOTO
4.5/5

200 zł BONUS

200% do 200 PLN

Regulamin
200% do 200 PLN
kurs min. 2,20
obrót 6x
w ciągu 30 dni
Fuksiarz
4/5

500 zł BONUS

Cashback 50% do 500 złotych bez obrotu

Regulamin
Bonus 50% od 1 depozytu
brak wymaganego obrotu
min. 2 zdarzenia z kursem 1.20 każde
forBET
5/5

2.200 zł BONUS

+ 14 dni gry bez podatku

Regulamin

Bonus 100% od 1 dep. do 2000 zł
obrót 2x, kurs min. 2.5
Bonus od 2 dep. do 200 zł
obrót 3x, kurs min. 1.4
14 dni gry bez podatku
obrót x3, kurs min. 1.3
Totolotek
4/5

500 zł BONUS

100% od depozytu

Regulamin
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3
kurs min. 1,35
w ciągu 30 dni
BETFAN
4/5

600 zł BONUS

Cashback z kodem bonusowym: ZB600

Regulamin
obrót 1x
kurs min. 3,8
w ciągu 7 dni
TYLKO U NAS: kod promocyjny: ZB600
TOTALbet
4.5/5

5.040 zł BONUS

w tym: 40 zł freebet

Regulamin
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x4
kurs min. 1,25
w ciągu 90 dni

W poniższym tekście przedstawimy zatem najciekawsze i najbardziej przydatne informacje dotyczące aktualnych przygotowań do najnowszego sezonu Formuły 1. Przedstawimy zespoły, zaprezentujemy kierowców, samochody, opowiemy o najważniejszych zmianach, do których doszło w stosunku do roku ubiegłego, a także przekażemy liczne ciekawostki, informacje i nowinki.

zakłady formuła 1

To również bardzo istotne informacje dla wszystkich stawiających kupony online. W naszym artykule dowiesz się tego, jaka dana drużyna ma szanse na podium w sezonie 2021. Ranking najlepszych bukmacherów w Polsce nie kłamie, bo z analizy statystyk można się naprawdę dużo dowiedzieć. Dla tych kibiców, którzy nie ograniczają się wyłącznie do oglądania zmagań, ale często również decydują się na obstawianie wyniku, wszelkie informacje techniczne są bardzo ważne.

Najlepsze zakłady bukmacherskie Formuły 1

Wierni kibice i typerzy zakładów sportowych, śledzą nawet informacje dotyczące samych przygotowań. Jakie wprowadzono zmiany – nie wszystkie są ujawniane, by nie pokazywać swojego asa w rękawie przed rywalami – jakie zaszły zmiany w drużynach, dlaczego, kto odszedł, kto doszedł i jaki jest stan zdrowia kierowców, biorących udział w wyścigach.

Niektórzy przecież w poprzednim sezonie ulegli wypadkom i na skutek tych wypadków mogą mieć obecnie osłabioną sprawność fizyczną – to też ma istotne znaczenie. Przed rozpoczęciem sezonu można uzyskać garść informacji o samym sporcie. Ważne jest kalendarium imprez, zakwalifikowane zespoły, miejsca rajdów i wiele, wiele innych.

Obstawianie sezonu Formuły 1

Decydując się na obstawianie zakładów związanych z rozgrywkami Formuły 1, warto wiedzieć, w jaki sposób należy grać. Należy zwrócić uwagę czy bukmacher oferuje aplikacje bukmacherskie oraz jak również  w ogóle można obstawiać. Nalezy sprawdzić, czy zakład bukmacherski oferuje sprawdzone i bezpieczne metody płatności, jak bukmacher Tpay.

Na początek, zajmiemy się tym, jak w ogóle można grać i na czym można zarobić podczas sezonu Formuły 1. Zakłady bukmacherskie Formuła 1 mają bowiem swoją specyficzną strukturę. Oferta zakładów w tym zakresie bardzo mocno dostosowana jest do rodzaju sportu. Co ważne, w ramach tej oferty można obstawiać znacznie więcej niż tylko zwycięzcę danego Grand Prix czy mistrza świata na koniec sezonu. Możliwości są znacznie szersze.

Przede wszystkim więc, wspomniane Grand Prix. Należy wówczas wyznaczyć kierowcę, który zdobędzie pierwsze miejsce we wskazanym wyścigu. Druga opcja natomiast to TOP 3. W tym zakładzie również wskazujemy jednego zawodnika, ale znaleźć się on musi w pierwszej trójce. Nie musi być zwycięzcą.

Nieco większe szanse dają zakłady bukmacherskie Formuła 1, TOP:

 • 6 – zawodnik musi się znaleźć w pierwszej szóstce
 • 10 – zawodnik musi się znaleźć w pierwszej dziesiątce
 • 15 – zawodnik musi się znaleźć w pierwszej piętnastce

Typy zakładów bukmacherskich – Formuła 1

Innym rodzajem zakładów, dostępnych w ramach wyścigów Formuły 1 jest to, czy dany zawodnik ukończy, czy nie ukończy wyścigu. To również daje nieco większe szanse na zwycięstwo zwłaszcza, gdy dostępne są zakłady live. Większe jest bowiem prawdopodobieństwo, że zawodnik w ogóle ukończy wyścig niż to, że będzie pierwszy czy nawet w pierwszej trójce.  Można zdecydować się na zakład typu H2H. To zakład, w  którym wybiera się dwóch zawodników i określa, który z nich znajdzie się wyżej w klasyfikacji generalnej.

Safety Car, to zakład dotyczący wyścigu ogólnie. Grający określają, czy podczas danego Grand Prix na tor wyjedzie samochód bezpieczeństwa. Znając Formułę 1 i znając tory, mając też doświadczenie i wiedzę z poprzednich lat można tu podjąć decyzję z dużą dozą prawdopodobieństwa. Niektóre tory są bowiem bezpieczniejsze, inne są mniej bezpieczne.

Poniżej/Powyżej (zawodnicy), to kolejne zakłady bukmacherskie Formuła 1, które dotyczą z kolei tego, ilu zawodników ukończy lub nie ukończy danego wyścigu. Przy czym nie ma tutaj takiej konieczności, by wskazać konkretną liczbę. Jest tylko liczba graniczna, powyżej lub poniżej której każda wartość będzie już wynikiem trafionym. Poniżej/Powyżej (czas), to druga odmiana tego samego zakładu. Z tym że w tym przypadku grający określają, czy czas najlepszego okrążenia w wyścigu (bez znaczenia, kto ten wynik osiągnie), będzie lepszy czy gorszy od wskazanej przez bukmachera wartości.

Zakłady F1: jak trafić wynik?

Decydując się na inwestowanie własnych pieniędzy w zakłady bukmacherskie Formuła 1, warto pamiętać o kilku istotnych zasadach. Pomogą one nie tylko wygrać, ale w odpowiednich momentach, uchronić cię przed stratą
.

Podstawowa zasada polega na tym, że jeżeli w danym wyścigu nie jesteś w stanie wybrać zakładu, wskazać zwycięzcy czy po prostu nie wiesz, jaką podjąć decyzję, to z niego zrezygnuj. To najlepsza decyzja, która pozwoli oszczędzić pieniądze na kolejne Grand Prix. Jeżeli jednak wolisz obstawiać zakłady bukmacherskie Formuła 1, to przeanalizuj kilka czynników, które mają istotny wpływ na to, czy wygrasz, czy nie. Te czynniki to:

 • Tor – każdy kierowca ma swój ulubiony tor, na którym lepiej się czuje. Niektórzy są specjalistami od krętych, pełnych serpentyn torów, inni znacznie lepiej sobie radzą tam, gdzie są długie proste odcinki. Mając wiedzę, który kierowca w czym jest mocniejszy, łatwiej podjąć decyzję;
 • Pogoda – to kolejny istotny czynnik. Warto prześledzić historię. Kto jest mistrzem jazdy w deszczu, a kto po rozpalonym asfalcie? Wiedząc, który kierowca czuje się lepieje w zapowiadanej pogodzie, łatwiej podjąć poprawną decyzję dotyczącą typowania;
 • Bolid – stan bolidu, wybrane opony, poziom paliwa, wszystko co wiąże się ze sprawnością pojazdu również ma znaczenie. Trzeba pamiętać, że po kwalifikacjach pojazdy trafiają w specjalne miejsce i nic w nich nie można zmieniać. Warto więc oglądać kwalifikacje, by wiedzieć, ile paliwa zostało, na jakich oponach rozpoczyna się rozgrywka i jakie rozwiązania zastosowano. Te parametry to punkt wyjścia dla kierowcy w dniu wyścigu.

Historia Wyścigów

Początek rywalizacji w ramach Formuły 1 sięga roku 1950. Pierwszy wyścig miał miejsce 13 maja tego roku, w Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. Jego pierwszym zwycięzcą został Nino Farina, wschodząca wówczas gwiazda wyścigów rajdowych. Farina, wkrótce po sukcesie odniesionym podczas pierwszego wyścigu, został uhonorowany tytułem mistrza świata Formuły 1. W zasadzie, to na tytuł ten bardzo ciężko zapracował.  Bolidy, którymi pierwotnie się ścigano, dostępne były w dwóch rodzajach. Jedne z nich miały 1,5 litrowe silniki doładowane. Inne zaś dysponowały silnikami 4,5 litrowymi. Wszystkie silniki umieszczone były w przedniej części pojazdu. Co bardzo ciekawe, w trakcie trwania wyścigu, kierowcy z jednej drużyny mogli przejmować auta swoich kolegów.

Pierwszym rekordzistą, pod względem liczby zwycięstw był Juan Manuel Fangio. Pierwsze swoje zwycięstwo odniósł w roku 1951, czyli w drugim sezonie wyścigów. Kolejne jego sukcesy przypadły na lata 1954-1957. Był pierwszym kierowcą rajdowym Formuły 1, który zdobył cztery zwycięstwa i był na tym polu, przez długi, okres niepokonany.  W roku 1958 rozszerzono rywalizację również o konstruktorów. Drużyny zaczęły więc nabierać znacznie większego znaczenia. Organizatorzy wyścigów przeprowadzili klasyfikację drużynową i na tej podstawie wyłonili sześć zespołów.

Mistrzowie Formuły 1

Pierwszy tytuł mistrza Formuły 1 drużynowo zdobył zespół Vanwall. W tym zawodach udział wziął również zespół Ferrari, który jest jedynym biorącym udział w rywalizacji drużynowej od początku. Co więcej,w  roku 1958, Ferrari zajęło zaszczytne drugie miejsce. Obecnie jest to drużyna, która została utytułowana największą liczbą zwycięstw w historii wyścigów Formuły 1. Na ich koncie znajduje się bowiem 16 najwyższych odznaczeń.

Kolejne lata upływały pod znakiem poszukiwania coraz lepszych i nowocześniejszych rozwiązań. W 1962 roku Lotus zrewolucjonizował konstrukcję bolidów, wprowadzając aluminiowy monokok. Kolejna zmiana miała miejsce 1968, kiedy to wprowadzono, również przez Lotus, dodatkowe skrzydło, którego celem było zwiększenie prędkości. Od tego czasu aerodynamika zaczęła odgrywać coraz większą rolę.

Od roku 1972, wprowadzono obowiązkowe, sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które kierowca bolidu może rozpiąć zaledwie jednym ruchem. Sześć lat później, na tory wprowadzono helikopter medyczny, samochód medyczny i anestezjologa. Taki skład ma przyspieszyć możliwość udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach na torze. Natomiast w roku 1998 zmieniony został regulamin rywalizacji. Zmiany miały spowolnić bolidy, wymagały ich zmniejszenia i wprowadziły ułatwienia w wyprzedzaniu. Dzięki temu miała zostać zredukowana liczba wypadków na torze, szczególnie tych śmiertelnych. Według danych, ostatni taki wypadek miał miejsce w 1994.

Obecnie dostrzega się coraz większe postępy w zakresie bezpieczeństwa na torach wyścigowych. I choć wypadki wyglądają niekiedy naprawdę dramatycznie (wypadek Kubicy z roku 2007, kiedy to przeciążenie wynosiło 78G), to kierowcom udaje się z nich wyjść bez większych obrażeń.

Kalendarz wyścigów na 2019

Formuła 1 2019 zapowiada się równie interesująco, jak co roku. Bukmacherzy przygotowują już jak zawsze bonusy i promocje, które sprawiają, że zakłady na ulubioną drużynę są jeszcze atrakcyjniejsze. Wystarczy spojrzeć na kalendarz imprez związanych z zawodami, by jednoznacznie się przekonać, że kierowcy i kibice będą mieli co robić. Grand Prix organizowane w różnych miastach i różnych krajach wymusi oczywiście większe skupienie na przygotowaniach do zawodów, ponieważ nie ma wówczas zbyt wiele czasu na treningi. Ale już samo obserwowanie klasyfikacji przed poszczególnymi wyścigami będzie nie tylko wspaniałym doświadczeniem. Jest również źródłem cennych informacji dla osób chcących obstawiać zwycięstwa określonych kierowców.

Data wyścigu Grand Prix Formuły 1 2019

marzec

 • Grand Prix Australii i Bahrajnu

kwiecień

 • Grand Prix Chin i Azerbejdżanu

maj

 • Grand Prix Hiszpanii i Monako

czerwiec

 • Grand Prix Kanady i Francji

lipiec

 • Grand Prix Wielkiej Brytanii i Niemiec

sierpień

 • Grand Prix Węgier

wrzesień

 • Grand Prix Belgii, Włoch i Rosji

październik

 • Grand Prix Japonii i Meksyku

listopad

 • Grand Prix Stanów Zjednoczonych i Brazylii

grudzień

 • Grand Abu Dhabi

Wyścigi klasyfikacyjne do F1

Jak widać, praktycznie w każdym miesiącu będzie możliwość obejrzenia dwóch fascynujących wyścigów. Do tego dochodzą jeszcze zmagania klasyfikacyjne oraz przed rozpoczęciem sezonu, prezentacja samochodów, drużyn konstruktorskich i zespołów kierowców. Wszyscy, którzy chcą inwestować w zakłady bukmacherskie Formuła 1, powinni śledzić wszystkie dostępne zmagania kierowców.

W tym roku, po wielu latach przerwy spowodowanej poważnym wypadkiem, na tor wraca też Robert Kubica, który we wcześniejszych latach był poważnym zagrożeniem dla czołowych nazwisk Formuły 1. W tym sezonie wystartuje w zespole Williamsa, a towarzyszyć mu będzie George Russell.

Zespoły F1

Od wielu lat topografia zespołów biorących udział w wyścigach Formuły 1 się nie zmienia. Drużyny są dobrze znane, sprawdzone i mniej więcej wiadomo, czego można się po nich spodziewać. Podobnie wygląda kwestia zespołów konstruktorskich i przygotowywanych przez nich samochodów. Są zespoły silniejsze, z większymi możliwościami i znacznie lepszymi pomysłami, ale są również zespoły nieco słabsze, które nieustannie starają się wspinać i doskonalić swoje rozwiązania.

Lista najlepszych zespołów Formuły 1 2019

Na liście zespołów, które wezmą udział w rywalizacji w 2019 roku znajdują się:

 • Renault F1 Team, którego konstruktorem jest Renault;
 • McLaren F1 Team, konstruktor – McLaren Renault;
 • Scuderia Ferrari Misson Winnow, konstruktor – Ferrari;
 • Alfa Romeo Sauber F1 Team, konstruktor – Sauber – Ferrari;
 • Rich Energy Haas F1 Team, konstruktor – Haas Ferrari;
 • Aston Martin Red Bull Racing, konstruktor – Red Bull Racing – Honda;
 • Racing Point F1 Team, konstruktor – Racing Point – Mercedes;
 • Red Bull Toro Rosso Honda, konstruktor – Scuderia Toro Rosso – Honda;
 • Mercedes-AMG Petronas Motorsport, konstruktor – Mercedes;
 • Williams Racing, konstruktor – Williams – Mercedes.

Nowy zespół Roberta Kubicy

W ostatnim z wymienionych zespołów znaleźć będzie można właśnie, wracającego po blisko dziesięciu latach, Polaka Roberta Kubicę. To jego nowy zespół. Wcześniej był członkiem BMW Sauber (2005 – 2009), przy czym jego pierwszą rolą były jazdy testowe, a jako główny kierowca zespołu został mianowany dopiero na sezon 2007. Jako taki jeździł w zespole do 2009 roku. Pod koniec sezonu 2009, BMW Sauber zdecydowało o wycofaniu się z rywalizacji w kolejnym sezonie, a informacja ta została podana do wiadomości publicznej.

Pod koniec sezonu 2009, w październiku, Renault F1 oficjalnie ogłosił, że Kubica będzie członkiem zespołu w kolejnym sezonie (2010). Jeździł Renault R30, a jego partnerem w drużynie był Witalij Pietrow. To Kubica zdobył pierwsze dla zespołu Renault F1 podium. Stało się to w tym samym momencie, gdy sam dla siebie zdobył już dziesiąte w swojej karierze.

W 2011 roku, w lutym, doszło do poważnego wypadku podczas innego rodzaju wyścigów. Pilot Kubicy nie ucierpiał, ale ten doznał bardzo skomplikowanych złamań kończyn. To spowodowało konieczność wyłączenia się również z nadchodzącej rywalizacji F1 w sezonie 2011. Był to ogromny cios dla Kubicy, szczególnie, że miał właśnie zmieniać drużynę. Wstępnie związany był ze Scuderia Ferrari. Była to dla niego ogromna szansa, z której niestety musiał zrezygnować.

forBET Formuła 1

Bukmacher, forBET ma bardzo szeroką ofertę zakładów, co powoduje, że można zdywersyfikować swoje typy, a co za tym idzie, znacznie zwiększyć swoje szanse na wygraną. Takie podejście pozwala rozłożyć ryzyko, rozplanować je i mądrze wykorzystać. Udostępnia zakłady na żywo. Można więc śledzić wyścigi Formuły 1 live i jednocześnie przyglądać się temu, jak bardzo grający zbliża się również do swojego zwycięstwa lub jak bardzo się od niego oddala.

Kasyno Bonus
forBET
5/5

2.200 zł BONUS

+ 14 dni gry bez podatku

Regulamin

Bonus 100% od 1 dep. do 2000 zł
obrót 2x, kurs min. 2.5
Bonus od 2 dep. do 200 zł
obrót 3x, kurs min. 1.4
14 dni gry bez podatku
obrót x3, kurs min. 1.3

Zakłady bukmacherskie Formuła 1 z tym podmiotem są bardzo interesujące. Nowi gracze są tu bardzo wysoko cenieni. Otrzymują bowiem bonus w wysokości 100% dla swojej pierwszej wpłaty. Bonus ten obowiązuje dla wpłaty do 600zł. Nie ulega wątpliwoąci, że jest to jednak niski próg. W przypadku gdy gracz dopiero rozpoczyna swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi online.

Najlepsi kierowcy Formuły 1

Wśród kierowców Formuły 1 obecni są przedstawiciele wielu różnych narodowości. Jednakże, jak w każdym sporcie, jest kilka nazwisk, które szczególnie wbiły się w pamięć. To zwykle ci, którzy osiągnęli największe sukcesy, najbardziej się wyróżniali lub byli po prostu niezawodni. Wśród nich na wymienienie z pewnością zasługuje przynajmniej kilku.

 • Michael Schummacher, Niemiec, który w sezonie 2004 zdobył aż trzynaście zwycięstw i piętnaście razy stawał na podium. Można śmiało powiedzieć, że to był jego sezon. Był wówczas członkiem zespołu Ferrari, dla którego zdobył wiele punktów w klasyfikacji generalnej. Niemiec wyróżnił się również w innych sezonach, ale ten był dla niego najlepszy.
 • Sebastian Vettel, również Niemiec. Do niego należał rok 2003. Zdobył wówczas również trzynaście zwycięstw, a na podium stawał aż szesnaście razy. Zapewnił swojej drużynie bardzo dobrą lokatę. Jeździł w zespole Red Bull z silnikiem Renault. On również z sukcesami kończył wiele innych sezonów. Ten jednak był najbardziej spektakularny.
 • Lewis Hamilton, który również wielokrotnie, w różnych sezonach wygrywał lub stawał na podium. To kierowca o ugruntowanej pozycji. Najlepszy był jednak dla niego 2014 rok, kiedy zdobył jedenaście zwycięstw i aż piętnaście razy stawał na podium.

Jakich kierowców F1 obstawiać w 2021

W nadchodzącym sezonie warto skorzystać z oferty zakładów na telefon, którą mają w ofercie wszyscy legalni bukmacherzy. zobaczymy, oprócz utytułowanych już: Lewisa Hamiltona, Sebastiana Vettela i Kimiego Raikkonena, oczywiście rodaka Roberta Kubicę, dla którego będzie to sezon powrotu na tor.

Na uwagę zasługuje kierowca, który już zyskał miano wschodzącej gwiazdy F1. Jest to Charles Leclerc, który będzie jeździł w barwach Ferrari obok Sebastiana Vettela. Nowym nabytkiem na torze będzie również Pierre Gasly z Red Bulla. Duże zmiany również w McLarenie. Zdolnego i odnoszącego sukcesy Fernando Alonso zastąpi Carlos Sainz, a jego kolegę z drużyny Stoffela Vandoorne’a zastąpi Lando Norris. To spore zaskoczenie, ale dzięki temu zawody będą tym bardziej ciekawe.

Największe zaskoczenie nadchodzącego sezonu

Zaskoczenia nadchodzącego sezonu są istotne nie tylko z uwagi na to, że zmagania będą bardziej emocjonujące, ale również dlatego, że mają istotny wpływ na zakłady bukmacherskie Formuła 1. Zdecydowanie, największym zaskoczeniem nadchodzącego sezonu jest powrót Roberta Kubicy na tor Formuły 1. Jego wypadek samochodowy, do którego doszło w 2011 roku, był na tyle poważny, że jakikolwiek powrót do tego rodzaju wyścigów stał pod znakiem zapytania. Osiem lat przerwy, to dla kierowcy Formuły 1 bardzo długi okres i wszyscy w napięciu będą oczekiwali na rezultaty.

Kolejnym zaskoczeniem jest niewątpliwie całkowita wymiana kierowców w zespole McLarena. Znawcy tematu mają co do tego rozwiązania bardzo podzielone opinie. Niewątpliwie jest to jednak taka zmiana, która budzi zainteresowanie i z pewnością przyciągnie wielu fanów tego sportu. Młodzi kierowcy zawsze budzą zainteresowanie. Trudno bowiem stwierdzić, jak będzie wyglądała ich walka na torze.  Odejście Fernando Alonso jest z pewnością dużą stratą dla jakości rywalizacji. To dobry kierowca, którego starty zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Miał też wokół siebie spore grono fanów, którzy wyczekiwali jego startów i w napięciu śledzili jego poczynania na torze.

Nino Farina, Juan Manuel i Jim Clark

Choć kilka wyjątkowych nazwisk zostało już wspomnianych, warto również przypomnieć postacie, które niejako przeszły do historii i stały się legendą rywalizacji. Wśród nich na istotne miejsce zasługuje wspomniany Nino Farina, który jako pierwszy wygrał pierwszy wyścig Formuły 1 i jako pierwszy zdobył w tym sporcie mistrzostwo świata.

 • Juan Manuel Fangio, to kolejny kierowca, którego należałoby wyróżnić. Jego sukcesem jest pięć tytułów, z czego cztery aż rok po roku (1951, 1954-1957). To kierowca, który szczególnie wyróżnił się w pierwszej dekadzie wyścigów. Co więcej, przez kolejne 45 lat nikomu nie udało się pobić jego wyniku. Zrobił to dopiero Michael Schumacher.
 • Jim Clark to mistrz jazdy w deszczu. Jego wyjątkowym osiągnięciem było osiągnięcie takiego wyniku, w którym uzyskał przewagę niespełna pięciu minut nad przeciwnikiem. W wyścigu, w którym liczą się sekundy, tak duża przewaga jest ogromnym sukcesem.

Grand Prix Formuły 1

W 1970 roku po raz pierwszy i jedyny tytuł mistrza świata w wyścigach Formuły 1 przyznano pośmiertnie. Zdobył go Jochen Rindt. Ten Austriak zginął podczas treningu do Grand Prix Włoch. Jednak do końca sezonu, żadnemu innemu kierowcy nie udało się odrobić straty do lidera. W klasyfikacji generalnej nadal zajmował on czołową pozycję, co spowodowało właśnie nadanie mu wspomnianego tytułu.  Ayrton Senna, to kolejny kierowca, który zasłużył na wyróżnienie. Zginął w 1994 roku podczas wyścigu Grand Prix San Marino. Jego kariera zapowiadała się naprawdę obiecująco. Była to ogromna strata dla świata wyścigów Formuły 1. Niemniej, był to również ostatni śmiertelny wypadek na torze wyścigowym.

Sebastian Vettel, który w 2007 roku jeździł z Robertem Kubicą w jednym zespole, BMW Sauber, jest jak dotąd najmłodszym zdobywcą tytułu mistrza świata w całej historii Formuły 1. Zdobył go mając zaledwie 23 lata. Po tym pierwszym sukcesie, powtórzył go jeszcze trzykrokrotnie. Trzy razy zdobył tytuł wicemistrza i raz drugiego wicemistrza. To aż osiem sezonów, w czasie których Vettel stawał na podium w klasyfikacji generalnej.

Ranking bukmacherów Formuła 1

Wśród bukmacherów, z którymi warto rozpocząć rozgrywkę wskazywani najczęściej są:

 • Totolotek
 • Milenium
 • forBET

Podsumowanie

Wyścigi Formuły 1 to niezwykle pasjonujący i wciągający sport. Nie jest to kasyno online, w którym liczy się przede wszystkim szczęśliwy traf, ale ważna jest wiedza o dyscyplinie.

Wszystko ma tutaj znaczenie, a zwycięstwo danego kierowcy zaczyna się w jego głowie, a jedynie kończy na sprzęcie i technice jazdy. Warto więc o tym pamiętać decydując się na zakłady bukmacherskie Formuła 1.

FAQ: Zakłady Bukmacherskie F1

Większość legalnych bukmacherów w Polsce udostępnia zakłady na F1. Sprawdź nasz ranking i wybierz najlepszego buka dla F1.

To zależy. Jeżeli cały czas typowane jest jego zwycięstwo, to nie, ponieważ trudno jest jednemu zawodnikowi cały czas wygrywać, szczególnie na tak różnych torach. Jeżeli jednak obstawia się jedynie miejsce kierowcy F1 wśród kilku najlepszych zawodników, to tutaj prawdopodobieństwo wygranej rośnie. 

Warto oglądać, choć nie wolno im bezkrytycznie wierzyć w czasie obstawiania F1. Należy bowiem rozumieć też strategie zespołów, które są stosowane podczas treningów i kwalifikacji.

Na uwagę zasługują kierowcy, którzy już zyskali miano wschodzących gwiazd F1. Jest to Charles Leclerc oraz Max Verstappen. Sprawdź również nasze inne typy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~vVTVTVTVv~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~