Skip to main content

Zakłady bukmacherskie na żywo – Jak grać live?

Jak najszybciej ocenić wartość całej oferty bukmachera online? Sprawdź jak organizuje zakłady na żywo, a wszystko będzie widać jak na dłoni. Dynamiczne środowisko zakładów live pokazuje umiejętność wdrażania nowych technologii. Bukmacherzy dwoją się i troją, by zadowolić nawet najbardziej wymagających graczy.

zakłady na żywo

Jedno jest pewne: wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce oferują zakłady na żywo. Organizatorzy zakładów wzajemnych szybko dostosowali się do potrzeb typerów zwiększając liczbę dostępnych dyscyplin oraz rynków. Oto lista najlepszych w branży:

Firma Bonus Link
STS Bonus i Opinie STS Bonus i Opinie 1200 zł + 29 zł freebet bez depozytu
Tylko u nas!
kod: KODSTSVIP
Sprawdź
forBET Bonus i Opinie forBET Bonus i Opinie do 2000 zł Sprawdź
Betclic Bonus i Opinie Betclic Bonus i Opinie do 500 zł Cashback
Tylko u nas!
kod: VIPBETCLICPL
Sprawdź
LV BET Bonus i Opinie LV BET Bonus i Opinie 20 zł bez depozytu
+ do 1500 zł
Sprawdź
ETOTO Bonus i Opinie ETOTO Bonus i Opinie bonus 200% do 200 zł Sprawdź
PZBuk Bonus i Opinie PZBuk Bonus i Opinie 500 zł Sprawdź

Opatymalizacja serwisu pod kątem funkcjonalności dla stawiania kuponów live jest cennym udogodnieniem dla graczy. Firmy szukają sposobu na ofertę doskonałą, którą prześcigną konkurencję. Bukmacherzy dostrzegają wartość zakładów live, a to oznacza, że typerzy mogą liczyć na jeszcze ciekawsze propozycje z ich strony. Obstawiać online można:

STS Bonus i Opinie

1229 zł BONUS

29 zł freebet bez depozytu
bonus 100% do 1200 zł
Bonus Sprawdź

Obstawianie live

Można odnotować rosnącą popularność zakładów live. Szczególnie obstawianie w internecie tworzy idealne warunki, by korzystać z tej formy rozrywki. Livebetting jako forma spędzania wolnego czasu dostarcza mocniejszych wrażeń niż zwykłe obstawianie przedmeczowe. Zmieniający się z sekundy na sekundę wynik rozgrywki sprawia, że niektórzy po prostu kochają ekscytację towarzyszącą tej ciągłej niepewności wygranej w zakładach sportowych.

PZBuk Bonus i Opinie

500 zł BONUS

Bonus 100% od 1 depozytu:
kurs min. 2.0, obrót x4
w ciągu 60 dni
Bonus Sprawdź

Dzięki nieustannym fluktuacjom związanym z danym meczem – zwycięstwo jest tym słodsze. Jednak upadek z wysokiego konia jest nie mniej bolesny. Niepohamowana żądza emocji związana z obstawianiem live może mocno nadwerężyć kieszeń typera. Jak obstawiać, by nie stracić? Wiele osób gra dla rozrywki, ale profesjonalni typerzy czerpią regularne zyski z obstawiania, gdyż rozumieją mechanizmy zakładów na żywo. Emocje i przeczucia są w bukmacherce złym doradcą. Chcesz wiedzieć więcej? Zachęcamy do lektury.

Czym są zakłady na żywo?

Zakłady na żywo mają bardzo prostą definicję. Jest to obstawianie zdarzeń w czasie ich trwania. Kursy tych zdarzeń ulegają zmianie w czasie rzeczywistym. Zmiany kursowe są bardzo dynamiczne, a ich wysokość w danej chwili związana jest z przebiegiem danego spotkania.
Dla przykładu można posłużyć się meczem piłki nożnej. W czasie takiej rozgrywki są momenty, kiedy możliwość obstawiania jest zamrażana. Dzieje się tak w sytuacjach, które radykalnie mogą zmienić lub zmieniły przebieg spotkania, są nimi np. rzut rożny, albo strzelony właśnie gol. Chwilę później bukmacher uwalnia obstawianie i można z powodzeniem typować dalej.

forBET Bonus i Opinie

2000 zł BONUS

bonus 100% do 1000 zł
bonus 75% do 500 zł
bonus 50% do 500 zł
Bonus Sprawdź

Zakłady live, inaczej niż przedmeczowe, są dedykowane skrupulatnej i wnikliwej analizie tego co się aktualnie dzieje na boisku. Bukmacherzy udostępniają pod tym względem szereg możliwości, również technologicznych. Są to między innymi bezpieczne metody płatności, jak Tpay. Można się założyć niemal o każdy szczegół przebiegu meczu. Obstawianie wygranej lub przegranej danego zawodnika, albo drużyny jest zaledwie kroplą w morzu potrzeb graczy live. Każdy wie, że mecz piłki nożnej różni się od turnieju tenisa. Dlatego w zależności od dyscypliny bukmacher oferuje rynki, na które przyjmuje zakłady. Można stawiać kupony na tak różne zdarzenia jak, np. kto otrzyma żółtą kartkę oraz inne zdarzenia towarzyszące rozgrywkom.

Mecze live

Zakłady na żywo są osobną dziedziną wiedzy bukmacherskiej. Różnią się pod wieloma względami od zakładów przedmeczowych oraz wymagają od gracza dużo więcej roztropności w obstawianiu zdarzeń. Chłodna analiza rozgrywki jest zazwyczaj niewystarczająca, by trafnie wytypować wynik meczu. Bardzo cenna jest szczegółowa wiedza dotycząca danej dyscypliny oraz specyfiki rynków.

zakłady na żywo piłka nożna kobiet

Sugerowanymi typami zakładów dla stawiania zakładów na żywo są kupony SOLO. Warto zrobić krok wstecz i racjonalnie ocenić szanse zwycięstwa gdy intuicja kusi, by obstawiać kupony akumulowane na niestandardowe rynki. Jeśli rozrywkę w obstawianie live typer traktuje jak inwestycję, która powinna się zwrócić – lepiej nie udziwniać.

  • Typuj zawsze takie dyscypliny oraz zdarzenia, na których się znasz
  • Tym bardziej nie próbuj odrabiać strat na wznoszącej fali entuzjazmu
  • Koncentracja na faktach, doświadczeniu oraz wiedzy jest najlepszym sposobem na ograniu bukmachera w trakcie meczy live
Super Bukmacherskie! LV BET Bonus i Opinie

1520 zł BONUS

bonus bez depozytu 20 zł
bonus x100 do 1000 zł
bonus x50 do 500 zł
Bonus Sprawdź

Wyniki na żywo

Jedną z najważniejszych cech dobrego bukmachera jest szybka transmisja danych. Wyniki na żywo powinny być udostępniane natychmiast po zakończeniu rozgrywki. A nowoczesne technologie umożliwiają osiągniecie niemal 100% perfekcji w tym zakresie. Bukmacherzy udostępniają użytkownikom serwisów różne formy bezpośredniego wglądu w przebieg meczu oraz jego końcowy wynik. Statystyki są najpopularniejszą formą dzielenia się informacjami oraz gromadzenia danych w jednym miejscu. Bardzo często są one udostępniane jako osobna kategoria, do której można przejść bezpośrednio ze strony głównej portalu lub z zakładki Zakłady na żywo. W tym miejscu warto wspomnieć o warunkach dostępu do informacji.

zakłady live wyniki na żywo

Na stronie każdego bukmachera znajduje się informacja, że statystyki oraz wizualizacje mają charakter wyłącznie poglądowy oraz nie są podstawą do roszczeń względem bukmachera.
Powodem takiej sytuacji jest ułomność urządzeń służących do transmisji danych. Otóż, najlepiej poinformowane o wynikach rozstrzygnięć poszczególnych zdarzeń są wyłącznie osoby, które obserwują rozgrywkę z trybun. Więc jeśli obstawiasz zakłady na żywo i masz tyle szczęścia, że możesz oglądać mecz w rzeczywistości pamiętaj o tym, że masz dużą przewagę nad typerami online. W takiej sytuacji o Twojej wygranej decyduje również refleks i dobra łączność z internetem.

Jakość strony zakładów na żywo

Dobry design podstrony zakładów na żywo jest jednym z ważniejszych elementów, na które należy zwrócić uwagę wybierając odpowiedniego bukmachera. Strona powinna być zaprojektowana w sposób, który nie wzbudza wątpliwości, że jest dedykowana zakładom live. Bukmacherzy przeważnie w centrum publikują tablę z kalendarzem aktualnych oraz nadchodzących spotkań. Jest to ogólny podgląd dzięki, któremu łatwo zorientować się jak wysokie są kursy oraz, jakie dyscypliny i rynki są aktualnie dostępne.
Z reguły po prawej stronie panelu, bądź przy dymku z czatem na samym dole ekranu, znajduje się ikonka z kuponem. Niezależnie od sposobu nawigacji strony, kupon powinien być zawsze na wyciągnięcie ręki.

W tym miejscu warto dodać, że w Polsce funkcjonuje jedyne legalne kasyno online, które również udostępnia gry i zakłady na żywo.

ETOTO Bonus i Opinie

200 zł BONUS

Bonus obrót x4, kurs min. 2,20
ważność 30 dni
Bonus Sprawdź

Kalendarz zakładów live

Użytkownik serwisu bukmacherskiego powinien mieć dostęp do Kalendarza. Kalendarz może być opublikowany w formie tabeli lub rozwijanej listy z datami spotkań. Zazwyczaj bukmacherzy udostępniają wydarzenia odbywające się w ramach danego tygodnia. Przeważnie kompletna lista spotkań obejmuje 4 następujące po sobie dni. Po kliknięciu w wybraną rozgrywkę wyświetla się szczegółowy opis spotkania z rynkami oraz kursami włącznie.

zakłady na żywo kalendarz zakładów

Wizualizacje oraz transmisje na żywo. Trudno przecenić rolę jaką odgrywa podgląd live przy obstawianiu na żywo. Zakłady na żywo zdobywają popularność również dzięki przyspieszonemu rozwojowi technologii. Obstawianie w dowolnym miejscu o dowolnej porze zakładów na telefon jest tym atrakcyjniejsze im szybsze jest łącze, a ruchomy obraz zdarzenia działa bezbłędnie.

Wizualizacje i transmisje live

Wizualizacje online są powszechnie dostępną metodą śledzenia zdarzeń. Ruchome grafiki przedstawiające w czasie rzeczywistym zmiany, które następują podczas spotkania są doskonałym uzupełnieniem statystyk oraz tabel. Jeszcze cenniejsze są transmisje live. Jest to rzadziej występujące udogodnienie w ofertach bukmacherów działających w Polsce, ale niezmiennie wszyscy organizatorzy zakładów wzajemnych dążą do tego, by transmisje na żywo udostępniać jak najczęściej. Obowiązkowo bardzo ważne mecze lub turnieje dają gwarancję dużej oglądalności. Dlatego straming live związany jest przede wszystkim ze wzmacnianiem przekazu już dobrze wypromowanych spotkań.

Bukmacherzy z najlepszą ofertą live

Transmisje na żywo

Wizualizacje na żywo

forBET

check_green check_green
STS check_green check_green

Fortuna

check_green check_green

Totolotek

check_green check_green

LVBet

check_green check_green

Milenium Zakłady

check_green check_green

 

Można zaobserwować jednak widoczny trend, by transmisje na żywo upowszechniać dla coraz większej oraz różnorodnej liczby spotkań. Ciekawą inicjatywę podjął STS. Gigant zakładów bukmacherskich postanowił otworzyć swoją prywatną telewizję. Dzięki temu przedsięwzięciu udostępnia streamingi live na jeszcze więcej wydarzeń, gromadząc przed monitorami rzecze typerów online.

Dodatkową atrakcją są opcje multiscreen, dzięki którym osoba grająca na różnych rynkach może w prosty sposób śledzić symultanicznie przebieg kilku zdarzeń. Jeśli bukmacher oferuje takie udogodnienie na ogół wystarczy zalogować się na konto oraz otworzyć podgląd wielokrotny. Następnie wybrać zdarzenia.

Kursy zakładów na żywo

Kursy bukmacherskie zakładów na żywo różnią się od przedmeczowych. Dlatego tak waży jest dostęp do szybkich i bezpiecznych metod płatności.  Największe różnice można dostrzec w wysokości marży bukmacherskiej. Sytuacja ta jest spowodowana stosunkowo wyższym ryzykiem bukmachera dla organizacji zakładów live. Wynika to z faktu, że kupony można stawiać na szczegółowe zdarzenia, a czynnik ludzki czasami po prostu zawodzi. Weźmy dla przykładu sytuację, w której zawodnik uległ kontuzji, a gracze online dostrzegli to szybciej niż osoby odpowiedzialne za zamianę kursów.

zakłady na żywo mecze live

Po pierwsze wyższa marża bukmachera oznacza mniejsze korzyści dla gracza. Dlatego tak ważne jest, aby typer doskonale znał obstawianą dyscyplinę oraz rynki. Po drugie wiedza daje przewagę nad strategiami bukmachera i umożliwia właściwą analizę gry w taki sposób, by wyjść na swoje grając w odpowiednim momencie, po zawyżonym kursie.

FAQ

Tak. W kwietniu 2018 roku padła rekordowa suma wygranych dla zakładów na żywo organizowanych przez bukmachera Fortuna. Zwycięski kupon miał, aż 500.000 zł. Anonimowy typer obstawił 6. meczy tenisa na łączną kwotę 30 zł, co przy trafieniu każdego kolejnego zdarzenia doprowadziło go do tej astronomicznej kwoty.
Najprostszą i najskuteczniejszą metodą jest obserwacja spotkania z wykorzystaniem wizualizacji na żywo lub transmisji live. Nim postawi się pierwszy kupon na żywo warto sprawdzić czy bukmacher oferuje udogodnienia technologiczne poprawiające komfort gry. Należy również zwrócić uwagę, czy opcja multicreen jest dostępna jeśli planowane jest typowanie kilku zdarzeń jednocześnie.
Zakłady na żywo charakteryzuje duża dynamika zmian. Dla początkujących grace tempo może być zawrotne, ale ma ono swoje plusy. Rozstrzygnięcia zdarzeń odbywają się natychmiast, a kupony rozliczane bezpiecznie i błyskawicznie.
Przede wszystkim należy grać z głową. Jeśli jesteś początkującym graczem nim rozpoczniesz przygodę z obstawianiem live warto wcześniej zdobyć doświadczenie na zakładach przedmeczowych. Impulsywność w tej rozrywce może wyłącznie zaszkodzić finansom typera. Należy przede wszystkim obstawiać dyscypliny oraz rynki, które się zna od podszewki. Warto również pamiętać, że należy trzeźwo kalkulować podczas gry. Najlepszym doradcą są statystyki oraz teoria.