Skip to main content

E-sport w świecie zakładów bukmacherskich

Jak wiecie gry e-sportowe i zakłady esportowe to stosunkowo nowa rozrywka.

I co z tego wynika?

Przemysł eportowy rozwija się z szybkością światła od lat 70′ XX wieku. Początkowo gracze rywalizowali między sobą w gry bardzo proste technicznie i wizualnie. Z czasem rosło zainteresowanie e-sportem, a same gry zaczynały wyglądać nowocześniej.

Na tę chwilę esport i zakłady esportowe zaczyna przyćmiewać nawet tradycyjne dyscypliny sportu, szczególnie wśród millenialsów.

Jak stawiać zakłady esportowe, by wygrać?

Sprawdziliśmy dokładnie jak stawiać zakłady esportowe, by zgarnąć dużą pulę przy niewielkim wkładzie. Jeżeli chcesz wiedzieć, czy esport jest opłacalny, sprawdź nasz poradnik i ograj bukmachera!

Przeanalizujemy ofertę legalnych bukmacherów w Polsce, aby ustalić, kto daje najlepsze stawki na zakłady e-sportowe.

Zgłębimy również sam fenomen e-sportu jako źródła rozrywki i świetnej zabawy dla każdego fana gier komputerowych. Trzymaj się mocno! Zaczynamy jazdę bez trzymanki!

Kompleta lista najlepszych bukmacherów na esport

Firma Bonus Link
STS zakłady bukmacherskie Bonus i Opinie STS zakłady bukmacherskie Bonus i Opinie 1200 zł + 29 zł freebet bez depozytu
+ 20 zł zakład bez ryzyka
Tylko u nas!
kod: KODSTSVIP
Sprawdź
forBET Bonus i Opinie forBET Bonus i Opinie 2000 zł Sprawdź
Betclic Bonus i Opinie Betclic Bonus i Opinie 500 zł Cashback
Tylko u nas!
kod: VIPBETCLICPL
Sprawdź
LVBET Bonus i Opinie LVBET Bonus i Opinie 1500 zł + 20 zł bez depozytu Sprawdź
PZBuk Bonus i Opinie PZBuk Bonus i Opinie 50 zł Sprawdź
ETOTO Bonus i Opinie ETOTO Bonus i Opinie 200 zł Sprawdź
Totalbet Bonus i Opinie Totalbet Bonus i Opinie 5000 zł + 40 zł freebet Sprawdź
Milenium Zakłady Bonus i Opinie Milenium Zakłady Bonus i Opinie 1500 zł + 100 zł Zakład Bez Ryzyka Sprawdź
Totolotek Bonus i Opinie Totolotek Bonus i Opinie 1000 zł Sprawdź

Esport w Polsce – jak rozwija się sport wirtualny w naszym kraju?

zakłady esportowe bukmacher

 

Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach trendy i nowości w dziedzinie technologii, wyznaczają przede wszystkim Stany Zjednoczone. To tam tak naprawdę powstał e-sport i na przestrzeni lat, zyskał dużą popularność.

Niemniej jednak Europa szybka podążyła za tym trendem i w tym momencie goni USA pod względem popularności dyscyplin esportowych i zakładów esportowych. Esport w Polsce staje się z każdym rokiem coraz bardziej rozpoznawalny, a zakłady bukmacherskie przywiązują dużą wagę do swojej esportowej oferty. Znajdziemy mnóstwo możliwości stawiania kuponów na takie gry jak:

 • Counter Strike Global Offensive (CS GO)
 • League of Legends (LOL)
 • Dota 2
Esport Liczba godzin spędzonych przy transmisjach w milionach
League of Legends 240
Counter-Strike: Global Offensive 212
DOTA 2 180
Overwatch 96

Jakie zakłady można stawiać na Esport u bukmachera?

Każdy bukmacher traktuje esport w dzisiejszych czasach bardzo poważnie. Właśnie dlatego wszyscy legalni bukmacherzy mają w swojej ofercie wiele różnych zakładów na dyscypliny esportowe. Przede wszystkim trzeba wymienić takie jak:

 • wygrana/przegrana – określamy jedynie zwycięzcę danego meczu
 • handicap – zakład, w którym jedna z drużyn ma określoną przewagę rund lub punktów
 • liczba fragów – w przypadku np. CS GO czy LOL możemy postawić na liczbę zabójstw, jakie zdobędzie dany gracz
 • zwycięzca mapy – kto zdobędzie wygraną na pierwszej lub drugiej mapie

Istnieje również wiele innych zakładów, każdy bukmacher w Polsce, który oferuje esport, rozwija dynamicznie swoje propozycje i dopasowuje je do oczekiwań graczy.

Jak stawiać zakłady bukmacherskie na esport?

Nie ma na pewno jednej odpowiedzi jak stawiać, by wygrać. Esport w zakładach bukmacherskich to już na tę chwilę rozbudowana dziedzina, dlatego można przyjąć różne techniki. Jedno jest pewne – warto śledzić scenę esportową i być na bieżąco z wynikami poszczególnych drużyn. Esport znany jest z dynamicznego rozwoju i częstych zmian, zespoły przeprowadzają transfery częściej niż w tradycyjnych sportach, takich jak piłka nożna czy siatkówka.

Na pewno warto wziąć pod uwagę kilka czynników:

 1. Ranga turnieju
 2. Forma zespołu
 3. Ostatnie wyniki na scenie
 4. Turniej offline/online
 5. Miejsce rozgrywania meczów

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki możesz z większym powodzeniem ustalić, kto ma szansę wygrać. Jeżeli śledzisz scenę, możesz nawet zaryzykować postawienie zakładu esportowego na konkretny wynik, chociaż jego ustalenie na pewno będzie trudniejsze niż np. w przypadku meczu piłki nożnej.

Esport online – wyniki na żywo

Grający w zakłady bukmacherskie e-sport (inne sporty również) mają to do siebie, że lubią oglądać stawiane przez siebie mecze lub śledzić je na jakimś livescorze. Wyniki dostępne są często u poszczególnych bukmacherów. Jeżeli jednak chodzi o bezpośrednie transmisje, gracze zazwyczaj mają w czym wybierać.

Największe turnieje streamowane są w wielu językach. Chociaż e-sport w Polsce przebija się dopiero do telewizji, to spokojnie można śledzić go na platformach twitch i youtube. Znajdziesz tam nawet najmniejsze turnieje. Na pewno ucieszy Cię informacja, że e-sport online dostępny jest bez większego problemu. Stawiając zakłady esportowe będziesz miał pełną gamę wyboru.

Co to jest e-sport – historia rozwoju

Jeżeli zastanawiasz się co to jest e-sport, trzeba sięgnąć do źródeł jego powstania. Początki rywalizacji esportowej sięgają już 1972 roku, kiedy na Uniwersytecie Stanforda zorganizowano pierwszy turniej w grę wideo. Była to kosmiczna strzelanka o nazwie Spacewar, stworzona dziesięć lat wcześniej przez czterech studentów.

Prawdziwy boom nastąpił jednak w kolejnym dziesięcioleciu, już w 1981 roku Atari uruchomiło ogólnokrajowy turniej o nazwie The Space Invaders Championship. W wydarzeniu wzięło udział aż 10 tys. graczy z całych Stanów Zjednoczonych, co przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów.

Właśnie w latach 80 zaczęła się prawdziwa moda na rywalizację w grach wideo. Od tego czasu liczby związane z e-sportem stale rosną, tak samo jak liczba chętnych do jego oglądania i stawiania zakładów esportowych.

Gdzie najlepiej oglądać zmagania esportowe? Esport tv na żywo

Jeżeli zastanawiasz się, czy esport można oglądać w tv, to mamy dobre informacje. Duże stacje telewizyjne zaczęły zwracać uwagę na e-sportowe wydarzenia. Dla przykładu największe imprezy możesz oglądać w stacji Polsat, zwykle nie jest to kanał główny, ale poboczne, związane ze sportem.

Dodatkowo typowym tv dla esport u jest twitch. To tam odbywają się streamy. Na twitchu znajdziesz zarówno wielkie wydarzenia esportowe jak i mało istotne mecze i zmagania online. Na esport stawia również obecnie youtube. Wybór jest naprawdę spory, a dodatkowo zawsze bezpłatny! Nie musisz martwić się, że zapłacisz za jakąś transmisję.

Jakie gry i zakłady esportowe są najpopularniejsze?

Zakłady esportowe

Podobnie jak w świecie sportu, również e-sport ma mniej i bardziej popularne dyscypliny. Jeżeli szukasz gier, które można porównać do hegemonów świata tradycyjnego sportu, to są przede wszystkim:

 • CS GO
 • LOL
 • DOTA 2

Te trzy gry zgarniają większość esportowego rynku i przyciągają najwięcej osób przed ekrany komputerów i telewizorów. W Polsce na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim strzelanka CS GO. Zakłady esportowe na tę grę są najpopularniejsze. Ma ona wielu zagorzałych fanów, a bukmacherzy stawiają ją często na pierwszym miejscu. Warto wspomnieć też, że w csgo angażują się znane piłkarskie kluby!

CS GO i LOL w świecie piłki nożnej

Co ciekawe, e-sport wkracza również do świata tradycyjnego sportu. CS GO cieszy się takim zainteresowaniem w Polsce, że kluby piłkarskie postanowiły zakontraktować graczy CS’a. W tej chwili na polskiej scenie mamy reprezentacje:

 • Wisły Kraków
 • Wisły Płock

Również włodarze Legii Warszawa są czynnie związani ze sceną counter strike’a. Zespół x-kom AGO sponsorowane jest przez Bogusława Leśniodorskiego, prezesa Legii. Wisła Płock i Piast Gliwice, zainwestowały czas i pieniądze w stworzenie zespołów w League of Legends. Zjawisko to ma oczywiście zasięg globalny.

Do końca 2017 roku w e-sport zainwestowało ponad 200 klubów sportowych na całym świecie.

To tym bardziej zachęca graczy do stawiania zakładów esportowych na swoje ulubione drużyny i podkręca atmosferę u legalnych bukmacherów w Polsce.

Lista najlepszych legalnych bukmacherów online z ofertą esportową

Firma Bonus Link
STS zakłady bukmacherskie Bonus i Opinie STS zakłady bukmacherskie Bonus i Opinie 1200 zł + 29 zł freebet bez depozytu
+ 20 zł zakład bez ryzyka
Tylko u nas!
kod: KODSTSVIP
Sprawdź
forBET Bonus i Opinie forBET Bonus i Opinie 2000 zł Sprawdź
Betclic Bonus i Opinie Betclic Bonus i Opinie 500 zł Cashback
Tylko u nas!
kod: VIPBETCLICPL
Sprawdź
LVBET Bonus i Opinie LVBET Bonus i Opinie 1500 zł + 20 zł bez depozytu Sprawdź
PZBuk Bonus i Opinie PZBuk Bonus i Opinie 50 zł Sprawdź
ETOTO Bonus i Opinie ETOTO Bonus i Opinie 200 zł Sprawdź
Totalbet Bonus i Opinie Totalbet Bonus i Opinie 5000 zł + 40 zł freebet Sprawdź
Milenium Zakłady Bonus i Opinie Milenium Zakłady Bonus i Opinie 1500 zł + 100 zł Zakład Bez Ryzyka Sprawdź
Totolotek Bonus i Opinie Totolotek Bonus i Opinie 1000 zł Sprawdź

Jak wybrać najlepszego bukmachera online?

Ponieważ rynek w Polsce jest regulowany, chcąc korzystać z legalnej firmy, masz do wyboru 15 zakładów bukmacherskich. Oczywiście każdy z nich posiada inną ofertę, również pod kątem stawiania na e-sport.

Aby wybrać swojego ulubionego buka, możesz skorzystać z naszych recenzji. Polecamy również listę najlepszych bukmacherów online zamieszczoną w paragrafie powyżej.

Nielegalne zakłady esportowe online?

Konsekwencje obstawiania u nielegalnych bukmacherów online mogą być grą nie wartą świeczki. Osoby, które pragną uniknąć płacenia wysokiego podatku od wygranej powinny przemyśleć ten ryzykowny krok. Firmy bukmacherskie działające w Polsce bez licencji mają pozornie atrakcyjną ofertę pozbawioną konieczności płacenia podatku.

Niemniej jednak istnieje wiele sprawdzonych i polecanych na świecie firm bukmacherskich, które po prostu na razie nie ubiegają się o licencję MF, a jednocześnie udostępniają strony na polskim rynku. Dla przykładu są to:

Oba zakłady bukmacherskie są topowymi operatorami na świecie i oferują zakłady esportowe!

Zakłady esportowe mobile – ułatwienie dla fanów e-sportu

Jak wiadomo, e-sport cieszy się największym zainteresowaniem wśród młodszej publiczności. A obecnie młodzi użytkownicy internetu korzystają przede wszystkim z wersji mobilnych. Właśnie dlatego legalni bukmacherzy online stawiają na swoje spersonalizowane aplikacje albo świetną optymalizację strony głównej pod mobile.

Jeżeli chcesz stawiać zakłady na esport przez telefon albo tablet, to nie musisz się martwić brakiem opcji. Każdy legalny bukmacher online udostępnia taką możliwość. Gra jest prosta, a strony responsywne.

Polska liga esportowa

Nasz kraj bez wątpienia należy do najdynamiczniej rozwijających się rynków e-gamingowych w Europie. Najlepszym dowodem jest rosnąca liczba turniejów i lig esportowych. Choćby co roku rozgrywa się w Katowicach ESL: ONE, turniej, na który przyjeżdża ścisła czołówka drużyn CS GO.

Nie sposób również nie wspomnieć o Polskiej Lidze Esportowej. Jest ona stworzona na wzór ligi piłki nożnej. W ramach ligi rozgrywane są mecze CSGO, LOL oraz FIFA.

Walczą w niej wszystkie najlepsze zespołu znad Wisły. Takie choćby jak Virtus.Pro, które jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce drużyną esportową w CS GO. Przez wiele lat tzw. virtusi należeli do najlepszych zespołów na świecie. Ostatnie lata przyniosły niestety pogorszenie formy i zmiany w składzie. Niemniej jednak wciąż mecze virtus.pro oglądane są przez tysiące widzów w całej Polsce.

Promocje na e-sport u polskich bukmacherów

Ponieważ e-sport staje się coraz bardziej popularny, a w naszym kraju przeżywamy prawdziwy boom na gry i zakłady esportowe, bukmacherzy często chcą wyróżnić się swoją ofertą w tej dziedzinie. Właśnie dlatego organizują okresowe promocje.

Bonusy i promocje na esport u bukmacherów związane są często z dużymi wydarzeniami. Na przykład Majorem w CS GO, czyli najważniejszym turniejem w grze, porównywalnym z Mistrzostwami Świata w innych dyscyplinach. Dodatkowe środki na obstawianie e-sportu zyskasz również dzięki kodom promocyjnym, które znajdziesz na przykład w naszym serwisie w recenzjach legalnych bukmacherów.

Bukmacher esport – co warto wiedzieć?

Rejestracja u bukmachera odbywa się sprawnie i wraz z weryfikacją wszystkich dokumentów zazwyczaj można założyć konto już od kilku do kilkunastu minut. Warto pamiętać, iż zdarza się, że pełen dostęp do serwisu bukmachera esport mają wyłącznie posiadacze konta online. Zatem 100% pewność, że znamy całą ofertę spółki oraz zestaw promocji mają wyłącznie Ci, którzy zarejestrują się w serwisie.

Zakłady esportowe u bukmachera można stawiać przy spełnieniu pewnych warunków. Oczywiście podstawowym jest ukończenie 18 lat.

Dodatkowo przydatnym będzie posiadanie konta w banku i elektroniczny dostęp do serwisu. Witryny bukmacherów są zazwyczaj bardzo przejrzyste i prowadzą w łatwy sposób do postawienia pierwszego zakładu.

Wnioski – czy warto stawiać na esport?

Jak widać e-sport zyskuje na popularności. Legalni bukmacherzy online przygotowują coraz lepsze oferty, a ludzie przerzucają się e-gaming z tradycyjnych form rozrywki. Nie ma wątpliwości, że dyscypliny esportowe będą prowadziły coraz mocniejszą ekspansję, by w przyszłości zastąpić być może nawet tradycyjny sport.

Wiele firm bukmacherskich kusi graczy specjalnie przygotowaną ofertą, dlatego na tę chwilę stawianie zakładów esportowych to bardzo atrakcyjna działka dla wszystkich miłośników hazardu.