Bukmacher: Paymenticon jako metoda płatności

Autor Radosław Mars Zaktualizowano 17/01/2023

Jednym ze sposobów płatności za zakupy online albo korzystanie z usług internetowych – np. wpłacenie u bukmachera depozytu – jest pieniądz elektroniczny. Rodzaje takie pieniądza są różne, a jednym z nich jest cyfrowy portfel, inaczej zwany e-portfelem.

Czy postawisz kupon przez Paymenticon u najlepszego bukmachera online?

Ten e-portfel nie jest tak znaną metodą płatności wśród polskich bukmacherów przez Internet np. jak Dotpay czy PayU. Większość legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce nie przyjmuje wpłat za pomocą Paymenticon na depozyt.

Paymenticonu nie udostępnia obecnie żaden bukmacher z naszego rankingu. Mimo to warto zapoznać się z Paymenticonem. Oferuje on szybkie i bezpieczne transfery pieniędzy w internecie.

Jak używać tej metody płatności?

Portfeli elektronicznych jest kilka na rynku, najbardziej znany na świecie to PayPal. Portfele elektroniczne służą nie tylko przechowywanie środków, ale także:

Bukmacher z Paymenticon

To wygodne, proste w obsłudze rozwiązania, które dla wielu osób z powodzeniem zastępują tradycyjne konta bankowe, przynajmniej w zakresie gromadzenia funduszy i płatności online, bo portfele elektroniczne nie pozwalają na inwestowanie. Właśnie dlatego każdy Bukmacher Paymenticon powinien mieć w swojej ofercie. Czy tak naprawdę jest? Dowiesz się w tej recenzji.

Czym tak naprawdę jest Paymenticon?

Jednym z dostępnych w Polsce elektronicznych portfeli jest Paymenticon. Co to za usługa? Jak z niej korzystać? Czy można płacić u bukmachera Paymenticonem? Wszystkiego związanego z ta metodą płatności i korzystania z niej do wpłaty minimalnego depozytu bukmachera dowiesz się z niniejszego tekstu.

Świetna i funkcjonalna metoda płatności: Paymenticon co to jest?

Mała popularność i dostępność u usługodawców i sprzedawców internetowych portfela Paymenticon powoduje, że z pewnością wielu użytkowników spotykając się z tą nazwą pierwszy raz zadaje sobie pytanie: Paymenticon – co to jest?

 1. To produkt finansowy oferowany przez EMP Systems Limited, zarejestrowana maltańską spółkę
 2. Firma posiada licencję Instytucji Pieniądza Elektronicznego wydaną przez maltańskiego regulatora rynku: Malta Financial Services Authority
 3. Pozwala to legalnie oferować portfel cyfrowy na terenie całej Europy

Elektroniczny portfel dla każdego

Paymenticon to system oferujący portfel elektroniczny dla użytkowników niezarejestrowanych, zarejestrowanych oraz zarejestrowanych biznesowych. Łatwy i intuicyjny w obsłudze portfel działa na urządzeniach z Internetem, zatem jest też portfelem na telefon. Oznacza to możliwość stawiania zakładów mobilnych.

Oferuje dodatkowe korzyści poza deponowaniem elektronicznie środków – m.in. przelewy, płatności kartą, wpłaty i wypłaty także z bankomatów stacjonarnych. System Paymenticon obejmuje aplikację webową oraz punkty stacjonarne, gdzie specjalne terminale umożliwiają korzystanie ze wszystkich funkcji konta.

Jak działa Paymenticon?

Paymenticon działa jak typowy portfel elektroniczny. Pełna funkcjonalność portfela dostępna jest po rejestracji. Trzeba wpłacić środki za pomocą wybranej metody płatności i później można płacić za zakupy online, wpłacać u bukmachera depozyty, przelewać pieniądze między portfelami, na numer telefonu, na konto bankowe etc.

Aby korzystać z portfela trzeba się każdorazowo zalogować za pomocą adresu e-mail i hasła na stronie albo można to uczynić na terminalu Paymenticon – wystarczy zeskanować kod QR i podać PIN. Terminale dostępne są w punktach operatora – ich mapa znajduje się tutaj: https://paymenticon.com/pl/wyszukaj-najblizszy-terminal-paymenticon/.

Sprawdź bukmachera Paymenticon LvBet

Możliwości korzystania z Paymenticon

Paymenticon to szereg możliwości. Rejestracja konta pozwala na:

Saldo konta jest dostępne w kilku walutach: PLN, EUR, RON i GBP.

Wpłaty i wypłaty z Paymenticon

Aby korzystać z portfela Paymenticon trzeba wpierw mieć na nim jakiekolwiek środki finansowe, które pozwolą dokonywać zakupów online czy przelewać pieniądze. Jest kilka opcji wpłaty środków do portfela:

Wypłata funduszy z konta może odbywać się przelewam bankowym po zalogowaniu na stronie albo w punkcie za pomocą terminalu. Terminale znajdują się głównie w centrum kraju – najwięcej w Warszawie i okolicach, po jednym w Łodzi, Sieradzu, Radomiu i dwa w Tomaszowie Mazowieckim, oraz sporadycznie w dużych miastach na południu Polski (Kraków, Wrocław, Opole).

Rodzaje konta

Twój rachunek z Paymenticon może funkcjonować jako konto niezarejestrowane, zarejestrowane, portfel standardowy czy rozszerzony. Klienci, który nie chcą się zarejestrować, mają ograniczone możliwości korzystania z Paymenticon: jedynie funkcje wpłat i wypłat gotówkowych, ale podlegające limitom.

 1. Rocznie można z niezarejestrowanym portfelem elektronicznym obracać sumą do 500 euro albo równowartością tej kwoty w innej walucie
 2. Dokonywanie transakcji na sumy ponad 500 euro wymaga już rejestracji w systemie Paymenticon

Rejestracje w serwisie

Aby uzyskać dostęp do portfela zarejestrowanego trzeba zarejestrować posiadany niezarejestrowany voucher albo od początku założyć konto. Zrobisz to w lokalach Paymenticon lub online. W lokalu wystarczy pokazać dokument tożsamości, jak dowód osobisty czy paszport.

Drugą opcją jest aktywowanie dostępu poprzez stronę www.paymenticon.com. Trzeba podać dane osobowe we wniosku oraz przesłać skany dokumentu tożsamości jak dowód czy paszport. Po rejestracji jest opcja założenia konta firmowego.

Możliwości, jakie daje Paymenticon

Portfel zarejestrowany prywatny Paymenticon oferuje możliwości takie jak:

Konto prywatne występuje w opcji standardowej i rozszerzonej. Standardowe konto jest dostępne po podstawowej weryfikacji i ma limit transakcji wynoszący 2500 euro rocznie. Po dokonaniu dodatkowych weryfikacji można zwiększyć limit do 5000 euro dziennie i tym samym cieszyć się kontem rozszerzonym.

Firmowe konto

Konto firmowe wiąże się z korzyściami takimi jak:

Bezpieczeństwo Paymenticon

Bezpieczeństwo transakcji z Paymenticon zapewnia m.in. licencja maltańskiego regulatora. Spółka zarządzająca cyfrowym portfelem prowadzi działalność w zgodzie z przepisami Europejskiego Obszaru Gospodarczego, które regulują m.in. procedury zapobiegające praniu brudnych pieniędzy i wprowadzaniu ich do obrotu legalnego.

Firma wprowadziła fizyczne, zarządcze oraz cyfrowe procedury bezpieczeństwa:

 1. Portfele zabezpieczone są kodem PIN, a korzystanie z Paymenticona nie wymaga podawania wrażliwych danych finansowych.
 2. Aby transakcje były w pełni bezpieczne, każdy użytkownik musi zadbać o to, by nikt niepowołany nie miał dostępu do jego e-portfela.
 3. Nie wolno nikomu podawać kodu PIN, na komputerze warto zainstalować program antywirusowy, a logowania do Paymenticon dokonywać tylko na zaufanych sprzęcie.

Paymenticon a konto w banku i inne portfele

Czym różni się Paymenticon od konta bankowego lub innych portfeli elektronicznych? Zasadniczo możliwości wykorzystywania e-portfelasą takie same jak konta bankowego. Można płacić za zakupy online, dokonywać przelewów, wpłacać i wypłaca środki itd. Dodatkową funkcją są szybkie przelewy wewnętrzne między użytkownikami systemu.

Zalety portfela elektronicznego Paymenticon

Portfel elektroniczny to liczne zalety dla użytkowników:

Opłaty

Założenie systemu jest darmowe i wiele funkcji cyfrowego portfela Paymenticon nie generuje dodatkowych opłat. Są jednak transakcje, które powodują naliczenie prowizji. W tabeli znajduje się wykaz opłat korzystania z Paymenticon. Warto podkreślić, że to wszystkie stosowane opłaty czy prowizje – Paymenticon stawia na jasne zasady i nie stosuje ukrytych opłat. Nie ma możliwości uzyskania salda ujemnego na koncie.

TransakcjaOpłata
Założenie kontaBrak
Wypłata środkówBrak
Przelew między portfelami PaymenticonBrak
Przelew zewnętrznyBrak
Przelew SEPA (na terenie UE)1 euro
Przelew non SEPA (poza UE)0,2% wartości
Przesłanie płatności jak doładowanie telefonu i wpłata u bukmachera depozytubrak
Wypłata gotówki z bankomatu Paymenticon0 euro jeśli to pierwsza wypłata, kolejne: 1% od wartości wypłaty
Opłata za nieaktywność5 euro za miesiąc

Paymenticon opinie – co mówią użytkownicy?

Na jakie o Paymenticon opinie natkniesz się przeglądając strony czy fora internetowe? Opinie nie ma za wiele, bo Paymenticon jest akceptowany jako metoda płatności tylko przez jednego legalnego bukmachera w Polsce – LvBet.

Jeśli jednak już natrafi się na opinie użytkowników, są one zazwyczaj przychylne. Klienci cenią sobie bezpieczeństwo transakcji oraz liczne funkcje portfela, a także brak konieczności wpisywania danych karty aby dokonać płatności. Negatywne opinie dotyczą zazwyczaj małej liczby punktów do wypłaty stacjonarnej.

Bukmacher: Paymenticon jako metoda płatności. Plusy i minusy.

Z punktu widzenia płatności u bukmachera, Paymenticon wykazuje sporo plusów, ale jest też kilka wad korzystania tego e-portfela.

Plusy Paymenticon
 • Darmowe założenie konta i wpłata środków na depozyt,
 • Możliwość limitowanej wpłaty bez rejestracji,
 • Bezpieczeństwo transakcji – brak konieczności wpisywania danych wrażliwych
 • Wpłaty i wypłaty online albo za pomocą stacjonarnych punktów
 • Portfel denominowany w kilku walutach
 • Niski limit minimalnego depozytu na LvBet – 10 zł oraz wysoki limit maksymalnej wpłaty depozytu – 10 000 złotych.
Minusy Paymenticon
 • Mała liczba punktów stacjonarnych z zasięgiem ograniczonym głównie do centrum i południa kraju (najwięcej w Warszawie i okolicach),
 • Jedyny bukmacher oferujący tę metodę płatność to LvBet.

FAQ: Paymenticon

Czy wymagana jest rejestracja i weryfikacja do korzystania z Paymenticon?

Niekoniecznie – można korzystać z limitowanych wpłat oraz wypłat gotówkowych z użyciem portfela elektronicznego Paymenticon bez rejestracji. Jednak rejestracja daje o wiele większe spektrum możliwości jak przelewy, brak limitów wpłat i wypłat, programy lojalnościowe, możliwość otrzymania karty oraz jedna darmowa wypłatę raz w tygodniu.

Czy można założyć więcej niż jeden portfel elektroniczny Paymenticon?

Nie, każdy użytkownik może założyć tylko jeden portfel elektroniczny. Na koncie biznesowym jest opcja dodawania kolejnych użytkowników do konta.

Jakie dokumenty są wymagane przy rejestracji i weryfikacji konta?

Dokument tożsamości jak dowód osobisty albo paszport. Do weryfikacji konieczne jest zeskanowanie obu stron dowodu osobistego lub strony z danymi osobowymi z paszportu. Podczas rejestracji w lokalu wystarczy okazać dokument tożsamości.

Czy jest opcja wpłaty z Paymenticon smsem nawet najmniejszego depozytu bukmachera?

Paymenticon funkcjonuje jak e-portfel i pozwala przelać środki zdeponowane na koncie jako bukmachera depozyt. SMS jako forma doładowania konta Paymenticon nie jest oferowana. W Polsce żaden legalny bukmacher nie oferuje wpłaty depozytu smsem. Bukmacher legalny zazwyczaj ma metody płatności kartą, przelewem czy wybranymi e-portfelami.

Czy założenie konta w Paymenticon oraz przelew depozytu dla bukmachera wiąże się z opłatami?

Konto Paymenticon jest darmowe w zakresie:

 • Rejestracja konta
 • Wpłaty środków
 • Przelewy między portfelami
 • Przelewy na konto bankowe
 • Przesyłanie płatności na depozyt u bukmachera (nawet najniższy depozyt bukmachera) oraz na doładowanie telefonu
 • Wypłaty gotówki raz w tygodniu dla zarejestrowanych użytkowników.

W jakich walutach jest możliwe deponowanie konta na Paymenticon?

Paymenticon oferuje możliwość wpłaty środków w walutach: EUR, RON, GBP i PLN.

Czy na koncie Paymenticon jest możliwe uzyskanie ujemnego salda?

Nie, z Paymenticon wydasz tylko to, co posiadasz – nie ma opcji uzyskania ujemnego salda, nawet w przypadku naliczania opłaty za nieaktywność. Opłata taka wynosząca 5 euro miesięcznie jest naliczana w przypadku braku dokonywania transakcji, wypłat, wpłat na koncie Paymenticon w okresie 12 miesięcy.

Czy płatność z Paymenticon jest bezpieczna?

Paymenticon zarządzane jest przez spółkę rejestrowaną na Malcie, która ma licencję MFSA jako oferent pieniądza elektronicznego. Firma dostosowuje się też do przepisów Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a oferowane przez nią usługi są legalne w całej Europie. Strona aplikacji webowej jest szyfrowana w technologii SSL. Środki klientów są przechowywane na bezpiecznych kontach.

Jak można wypłacić środki zdeponowane na Paymenticon?

Aby wypłacić środki z e-portfela można użyć przelewu bankowego albo udać się do najbliższej placówki operatora i wypłacić z użyciem terminala Paymenticon.

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję