Bukmacher: Paymenticon jako metoda płatności.

Jednym ze sposobów płatności za zakupy online albo korzystanie z usług internetowych – np. wpłacenie u bukmachera depozytu – jest pieniądz elektroniczny. Rodzaje takie pieniądza są różne, a jednym z nich jest cyfrowy portfel, inaczej zwany e-portfelem.

Czy postawisz kupon przez Paymenticon u najlepszego bukmachera online?

Paymenticon udostępnia jeden z liderów naszego rankingu: LVBET.

Firma Bonus
LVBET

3.333 zł BONUS

+ 20 zł bez depozytu

LVBET
Visa
MasterCard
Paysafecard
BLIK
Przelewy24
Dotpay
Warunki
Bonus od 1. depozytu do 1500 zł
obrót x4, kurs min. 1.75
Bonus od 2. depozytu do 1500 zł
obrót x3, kurs min. 1.75
zakład bez ryzyka 333 zł

Ten e-portfel nie jest tak powszechną metodą płatności wśród polskich bukmacherów przez Internet, jak Dotpay czy PayU albo płatności kartami.

Większość legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce nie przyjmuje wpłat za pomocą Paymenticon na depozyt. Bukmacher, który jako jedyny w kraju akceptuje Paymenticon: LvBet. Poza tym nie można dokonywać wpłat czy wypłat z użyciem e portfela Paymenticon w Total Casino czy na Lotto.

Paymenticon w LVBET

Paymenticon jako metoda płatności akceptowany jest tylko w LVBET. Mimo iż pozostali legalni bukmacherzy nie oferują tej metody płatności, warto zapoznać się z Paymenticonem. Oferuje on szybkie i bezpieczne transfery pieniędzy w internecie.

Jeśli korzystasz z usług LvBet lub myślisz o obstawianiu z tym bukmacherem, być może oferta płatności cię zainteresuje. Będziesz też mógł użyć tego portfela elektronicznego do innych celów niż wplata na depozytu czy wypłata środków z LvBet.

Jak używać tej metody płatności?

Portfeli elektronicznych jest kilka na rynku, najbardziej znany na świecie to PayPal. Portfele elektroniczne służą nie tylko przechowywanie środków, ale także:

 • pozwalają na przelewy na knota bankowe
 • do portfeli innych użytkowników, płatności online
 • służą jako bramki płatnicze

Bukmacher z Paymenticon

To wygodne, proste w obsłudze rozwiązania, które dla wielu osób z powodzeniem zastępują tradycyjne konta bankowe, przynajmniej w zakresie gromadzenia funduszy i płatności online, bo portfele elektroniczne nie pozwalają na inwestowanie. Właśnie dlatego każdy Bukmacher Paymenticon powinien mieć w swojej ofercie. Czy tak naprawdę jest? Dowiesz się w tej recenzji.

Czym tak naprawdę jest Paymenticon?

Jednym z dostępnych w Polsce elektronicznych portfeli jest Paymenticon. Co to za usługa? Jak z niej korzystać? Czy można płacić u bukmachera Paymenticonem? Wszystkiego związanego z ta metodą płatności i korzystania z niej do wpłaty minimalnego depozytu bukmachera dowiesz się z niniejszego tekstu.

Świetna i funkcjonalna metoda płatności: Paymenticon co to jest?

Mała popularność i dostępność u usługodawców i sprzedawców internetowych portfela Paymenticon powoduje, że z pewnością wielu użytkowników spotykając się z tą nazwą pierwszy raz zadaje sobie pytanie: Paymenticon – co to jest?

 1. To produkt finansowy oferowany przez EMP Systems Limited, zarejestrowana maltańską spółkę
 2. Firma posiada licencję Instytucji Pieniądza Elektronicznego wydaną przez maltańskiego regulatora rynku: Malta Financial Services Authority
 3. Pozwala to legalnie oferować portfel cyfrowy na terenie całej Europy

Elektroniczny portfel dla każdego

Paymenticon to system oferujący portfel elektroniczny dla użytkowników niezarejestrowanych, zarejestrowanych oraz zarejestrowanych biznesowych. Łatwy i intuicyjny w obsłudze portfel działa na urządzeniach z Internetem, zatem jest też portfelem na telefon. Oznacza to możliwość stawiania zakładów mobilnych.

Oferuje dodatkowe korzyści poza deponowaniem elektronicznie środków – m.in. przelewy, płatności kartą, wpłaty i wypłaty także z bankomatów stacjonarnych. System Paymenticon obejmuje aplikację webową oraz punkty stacjonarne, gdzie specjalne terminale umożliwiają korzystanie ze wszystkich funkcji konta.

Jak działa Paymenticon?

Paymenticon działa jak typowy portfel elektroniczny. Pełna funkcjonalność portfela dostępna jest po rejestracji. Trzeba wpłacić środki za pomocą wybranej metody płatności i później można płacić za zakupy online, wpłacać u bukmachera depozyty, przelewać pieniądze między portfelami, na numer telefonu, na konto bankowe etc.

Aby korzystać z portfela trzeba się każdorazowo zalogować za pomocą adresu e-mail i hasła na stronie albo można to uczynić na terminalu Paymenticon – wystarczy zeskanować kod QR i podać PIN. Terminale dostępne są w punktach operatora – ich mapa znajduje się tutaj: https://paymenticon.com/pl/wyszukaj-najblizszy-terminal-paymenticon/.

Sprawdź bukmachera Paymenticon LvBet

Możliwości korzystania z Paymenticon

Paymenticon to szereg możliwości. Rejestracja konta pozwala na:

 • Korzystanie z rachunku jako e-portfel
 • Wykonywanie przelewów pieniężnych na konto, inne portfele, numer telefonu
 • Korzystanie z Paymenticon jak z bramki płatności
 • Wyrobienie karty do konta i płatność za jej pomocą środkami zdeponowanymi na Paymenticon
 • Płatności IBAN – każdy portfel ma dedykowany numer IBAN, co pozwala na transakcje między portfelem a kontem bankowym i odwrotnie.

Saldo konta jest dostępne w kilku walutach: PLN, EUR, RON i GBP.

Wpłaty i wypłaty z Paymenticon

Aby korzystać z portfela Paymenticon trzeba wpierw mieć na nim jakiekolwiek środki finansowe, które pozwolą dokonywać zakupów online czy przelewać pieniądze. Jest kilka opcji wpłaty środków do portfela:

 • gotówka w DTM u dystrybutorów
 • przelew bankowy z każdego banku w Polsce (trzeba czekać około 2 dni na zaksięgowanie środków), poprzez eCard (natychmiast i bezpłatnie)
 • poprzez bramkę płatniczą Przelewy24 (natychmiast i bezpłatnie)
 • poprzez system Trustly w walutach jak złotówki, funty, euro, leje rumuńskie (natychmiast księgowanie, prowizja pobierana)
 • przez system Tpay (natychmiast księgowana wpłata).

Wypłata funduszy z konta może odbywać się przelewam bankowym po zalogowaniu na stronie albo w punkcie za pomocą terminalu. Terminale znajdują się głównie w centrum kraju – najwięcej w Warszawie i okolicach, po jednym w Łodzi, Sieradzu, Radomiu i dwa w Tomaszowie Mazowieckim, oraz sporadycznie w dużych miastach na południu Polski (Kraków, Wrocław, Opole).

Rodzaje konta

Twój rachunek z Paymenticon może funkcjonować jako konto niezarejestrowane, zarejestrowane, portfel standardowy czy rozszerzony. Klienci, który nie chcą się zarejestrować, mają ograniczone możliwości korzystania z Paymenticon: jedynie funkcje wpłat i wypłat gotówkowych, ale podlegające limitom.

 1. Rocznie można z niezarejestrowanym portfelem elektronicznym obracać sumą do 500 euro albo równowartością tej kwoty w innej walucie
 2. Dokonywanie transakcji na sumy ponad 500 euro wymaga już rejestracji w systemie Paymenticon

Rejestracje w serwisie

Aby uzyskać dostęp do portfela zarejestrowanego trzeba zarejestrować posiadany niezarejestrowany voucher albo od początku założyć konto. Zrobisz to w lokalach Paymenticon lub online. W lokalu wystarczy pokazać dokument tożsamości, jak dowód osobisty czy paszport.

Drugą opcją jest aktywowanie dostępu poprzez stronę www.paymenticon.com. Trzeba podać dane osobowe we wniosku oraz przesłać skany dokumentu tożsamości jak dowód czy paszport. Po rejestracji jest opcja założenia konta firmowego.

Możliwości, jakie daje Paymenticon

Portfel zarejestrowany prywatny Paymenticon oferuje możliwości takie jak:

 • Wpłaty i wypłaty gotówkowe, w tym darmowe wpłaty raz w tygodniu
 • Przelewy między portfelami
 • Kartę do konta
 • Doładowania elektronicznego portfela Paymenticon przy użyciu różnych metod płatności jak karta kredytowa, inny e-portfel, przelew bankowy
 • Przelewy na inne e-portfele i konta bankowe
 • Brak limitów wpłat i wypłat.

Konto prywatne występuje w opcji standardowej i rozszerzonej. Standardowe konto jest dostępne po podstawowej weryfikacji i ma limit transakcji wynoszący 2500 euro rocznie. Po dokonaniu dodatkowych weryfikacji można zwiększyć limit do 5000 euro dziennie i tym samym cieszyć się kontem rozszerzonym.

Firmowe konto

Konto firmowe wiąże się z korzyściami takimi jak:

 • Korzystne stawki wymiany walut
 • Niższe opłaty za wykonywanie przelewów za granicę
 • Możliwość negocjacji warunków prowadzenia konta
 • Szybkie przelewy wewnątrz systemu Paymenticon
 • Pełna funkcjonalność konta
 • Dedykowana obsługa klienta i wsparcie techniczne
 • Możliwość dodawania użytkowników do konta.

Bezpieczeństwo Paymenticon

Bezpieczeństwo transakcji z Paymenticon zapewnia m.in. licencja maltańskiego regulatora. Spółka zarządzająca cyfrowym portfelem prowadzi działalność w zgodzie z przepisami Europejskiego Obszaru Gospodarczego, które regulują m.in. procedury zapobiegające praniu brudnych pieniędzy i wprowadzaniu ich do obrotu legalnego.

Firma wprowadziła fizyczne, zarządcze oraz cyfrowe procedury bezpieczeństwa:

 1. Portfele zabezpieczone są kodem PIN, a korzystanie z Paymenticona nie wymaga podawania wrażliwych danych finansowych.
 2. Aby transakcje były w pełni bezpieczne, każdy użytkownik musi zadbać o to, by nikt niepowołany nie miał dostępu do jego e-portfela.
 3. Nie wolno nikomu podawać kodu PIN, na komputerze warto zainstalować program antywirusowy, a logowania do Paymenticon dokonywać tylko na zaufanych sprzęcie.

Paymenticon a konto w banku i inne portfele

Czym różni się Paymenticon od konta bankowego lub innych portfeli elektronicznych? Zasadniczo możliwości wykorzystywania e-portfelasą takie same jak konta bankowego. Można płacić za zakupy online, dokonywać przelewów, wpłacać i wypłaca środki itd. Dodatkową funkcją są szybkie przelewy wewnętrzne między użytkownikami systemu.

 • Założenie portfela jest prostsze i szybsze niż konta bankowego – wystarczy około 15 minut by domknąć proces
 • Transparentna tabela opłat pozwala łatwiej zorientować się w darmowych i płatnych usługach, a także oferuje korzystniejsze warunki niż niektóre konta bankowe
 • Nie jest to jednak produkt bankowy, zatem nie łączy się z usługami inwestycyjnymi
 • Jeśli chodzi o kwestie odróżniające Paymenticon od innych portfeli to na pewno jest to możliwość logowania czy korzystania z funkcji także stacjonarnie dzięki terminalom Paymenticon

Zalety portfela elektronicznego Paymenticon

Portfel elektroniczny to liczne zalety dla użytkowników:

 • Szybkość rejestracji i natychmiastowa weryfikacja pozwalająca od razu korzystać z szeregu możliwości Paymenticon
 • Opcja użytkowania Paymenticon bez rejestracji w ograniczonym zakresie – wpłaty i wypłaty gotówkowe limitowane
 • Jedna wypłata gratis na tydzień dla zarejestrowanych użytkowników portfela
 • Szybkie przelewy na numer telefony z użyciem Paymenticon
 • Bezpieczeństwo transakcji: nie trzeba podawać numerów karty, kodów, logować się na konto bakowe itd.
 • Bardzo niskie lub zerowe opłaty za podstawowe funkcjonalności Paymenticon
 • Możliwość założenia konta online oraz za pomocą terminali Paymenticon
 • Wygoda korzystania z różnym przeznaczeniem przy posiadaniu jednego portfela i jednej aplikacji
 • Nielimitowane możliwości i funkcja wymiany walut po korzystnym kursie dla użytkowników z portfelem biznesowym
 • Bezpieczny i rzetelny zarządca z licencją finansową, który nie ma prawa do obrotu środkami finansowymi zdeponowanymi na e-portfelu Paymenticon oraz przechowuje zdeponowane środki na zabezpieczonych kontach.
 • Jasne zasady i transparentność dotycząca opłat i warunków korzystania.
 • Brak możliwości uzyskania salda ujemnego.

Opłaty

Założenie systemu jest darmowe i wiele funkcji cyfrowego portfela Paymenticon nie generuje dodatkowych opłat. Są jednak transakcje, które powodują naliczenie prowizji. W tabeli znajduje się wykaz opłat korzystania z Paymenticon. Warto podkreślić, że to wszystkie stosowane opłaty czy prowizje – Paymenticon stawia na jasne zasady i nie stosuje ukrytych opłat. Nie ma możliwości uzyskania salda ujemnego na koncie.

TransakcjaOpłata
Założenie kontaBrak
Wypłata środkówBrak
Przelew między portfelami PaymenticonBrak
Przelew zewnętrznyBrak
Przelew SEPA (na terenie UE)1 euro
Przelew non SEPA (poza UE)0,2% wartości
Przesłanie płatności jak doładowanie telefonu i wpłata u bukmachera depozytubrak
Wypłata gotówki z bankomatu Paymenticon0 euro jeśli to pierwsza wypłata, kolejne: 1% od wartości wypłaty
Opłata za nieaktywność5 euro za miesiąc

Bukmacher Paymenticon: krok po kroku wpłata

Jak dokonać wpłaty z Paymenticon u bukmachera? Jest to aplikacja, z której można wpłacać środki na depozyt po uprzednio doładowaniu konta. Zatem najpierw należy wpłacić środki na konto portfela niezarejestrowanego albo założyć portfel rejestrowany i przelać pieniądze.

Zakładając, że klient jest już użytkownikiem systemu, aby doładować z portfelem konto u bukmachera trzeba przejść kilka kroków. Zaprezentujemy je na przykładzie bukmachera LVBet, który jest jedynym operatorem zakładów w Polsce akceptującym Paymenticon.

Rejestracja/logowanie

Krok 1. Jeśli nie masz konta na LvBet musisz przejść najpierw proces rejestracji. Na stronie głównej LvBet kliknij w „Rejestracja” i postępuj wedle kroków. Możesz też kliknąć w baner: „Zarejestruj się”.

Sprawdź bukmachera Paymenticon LvBet

Bukmacher Paymenticon

Krok 2. Szybka rejestracja wymaga jedynie podania podstawowych danych jak imię, nazwisko, PESEL i narodowość.

Bukmacher PaymenticonKrok 3. Kolejny krok to dokończenie rejestracji poprzez kliknięcie linku aktywacyjnego wysłanego na e-mail podany w korku pierwszym. Od razu można też z tego ekranu przejść do płatności:

Bukmacher PaymenticonKrok 4. Jeśli zamknie się to okno, do płatności można też przejść klikając na stronie głównej po zalogowaniu się na konto:

Bukmacher Paymenticon

Jednoczesna rejestracja

Jeszcze szybszą metodą na jednoczesne zarejestrowanie/zalogowanie się oraz wpłacenie środków jest połączenie konta LvBet z kontem Paymenticon. W tym celu kliknij od razy na stronie głównej w Paymenticon. Zostaniesz przekierowany na stronę logowania z Paymenticon:

paymenticon_płatność

Zaloguj się, a potem postępuj wedle kroków, aby doładować konto. Możesz też wybrać opcje zwykłego zarejestrowania/zalogowania się do LvBet jako partnera Paymenticon bez konieczności od razu wpłacania depozytu. Warto wspomnieć, że płacąc w ten sposób nie da się uzyskać bonusy od depozytu dla nowych użytkowników. Taka adnotacja widnieje na ekranie logowania z Paymenticon. Aby dostać bonus od pierwszego depozytu, trzeba wpłacić depozyt tradycyjnie, czyli udając się do zakładki z metodami płatności z oferty bukmachera – kroki postępowania poniżej.

Wpłata z Paymenticon

Krok 1. Jeśli nie wybrałeś połączenia kont z Paymenticon lub już po dokonaniu procesu rejestracji chcesz wpłacić depozyt za pomocą Paymenticon albo chcesz wybrać metodę wpłat bezpośrednio ze strony aby móc odblokować bonus, to najpierw wybierz ekran płatności – kliknij na niego na stronie głównej po zalogowaniu jak na zrzucie ekranu powyżej. Strona płatności na LvBet wygląda następująco:

paymenticon_płatność

Pierwsza możliwa opcja do wyboru, u samej strony góry, to właśnie Paymenticon.

Minimalna kwota wpłaty tą metodą to 10 złotych, a maksymalna 10 000 złotych.

Krok 2. Kliknij w ikonkę „Wpłata”:

PaymenticonKrok 3. Zanim nastąpi przekierowanie do logowania za pomocą – bezpośrednio ze strony bukmachera –Paymenticon, zostaniesz poproszony o udzielenie odpowiedzi na to, skąd czerpiesz środki:

PaymenticonKrok 4. Wybierz właściwą opcję i kliknij w „Zapisz”:

Paymenticon

To już ostatni krok przed wpłatą. Potem wystarczy jedynie wpisać sumę depozytu, który chce się wpłacić – pamiętając by zawierał się on w przedziale między 10 a 10 000 złotych. Nastąpi przekierowanie na stronę Paymenticon i po zalogowaniu do e-portfela transakcja zostanie przeprocesowana, a środki trafią z konta na konto LvBet.

Bukmacher LvBet: Paymenticon jako metoda płatności

Na LvBet: Paymenticon jest jedną z metod płatności obok karty, przelewów online, BLIK-a.

LvBet to zaufany, prestiżowy i oferujące liczne promocje bukmacher. Specjalizuje się w sponsorowaniu drużyn piłkarskich w Polsce – wspiera ekipy takie jak: Wisła Kraków, Widzew, Arka Gdynia, Piast Gliwice, Wisła Płock, Stal Mielec, WKS Śląsk. W ofercie bukmachera znajduje się oczywiście piłka nożna, ale nie tylko: inne dyscypliny sportowe także są licznie reprezentowane przez zakłady zwykle, specjalne czy na żywo.

Poza tradycyjnych bukmacherskich zakładów sportowych obstawiać można…

sporty wirtualne oraz wydarzenia społeczne i kulturalne. Pakiet powitalny dla nowych klientów proponuje ponad 1520 zł, a w ramach innych jednorazowych promocji zdarzają się takie jak, przykładowo, dodatkowe 200 zł na obstawiania niektórych lig. Na stroni LvBet można też śledzić na żywo wyniki. Szybka rejestracja u bukmachera zajmuje raptem 1 minutkę.

Paymenticon opinie – co mówią użytkownicy?

Na jakie o Paymenticon opinie natkniesz się przeglądając strony czy fora internetowe? Opinie nie ma za wiele, bo Paymenticon jest akceptowany jako metoda płatności tylko przez jednego legalnego bukmachera w Polsce – LvBet.

Jeśli jednak już natrafi się na opinie użytkowników, są one zazwyczaj przychylne. Klienci cenią sobie bezpieczeństwo transakcji oraz liczne funkcje portfela, a także brak konieczności wpisywania danych karty aby dokonać płatności. Negatywne opinie dotyczą zazwyczaj małej liczby punktów do wypłaty stacjonarnej.

Bukmacher: Paymenticon jako metoda płatności. Plusy i minusy.

Z punktu widzenia płatności u bukmachera, Paymenticon wykazuje sporo plusów, ale jest też kilka wad korzystania tego e-portfela.

Plusy Paymenticon
 • Darmowe założenie konta i wpłata środków na depozyt,
 • Możliwość limitowanej wpłaty bez rejestracji,
 • Bezpieczeństwo transakcji – brak konieczności wpisywania danych wrażliwych
 • Wpłaty i wypłaty online albo za pomocą stacjonarnych punktów
 • Portfel denominowany w kilku walutach
 • Niski limit minimalnego depozytu na LvBet – 10 zł oraz wysoki limit maksymalnej wpłaty depozytu – 10 000 złotych.
Minusy Paymenticon
 • Mała liczba punktów stacjonarnych z zasięgiem ograniczonym głównie do centrum i południa kraju (najwięcej w Warszawie i okolicach),
 • Jedyny bukmacher oferujący tę metodę płatność to LvBet.

FAQ: Paymenticon

Niekoniecznie – można korzystać z limitowanych wpłat oraz wypłat gotówkowych z użyciem portfela elektronicznego Paymenticon bez rejestracji. Jednak rejestracja daje o wiele większe spektrum możliwości jak przelewy, brak limitów wpłat i wypłat, programy lojalnościowe, możliwość otrzymania karty oraz jedna darmowa wypłatę raz w tygodniu.

Nie, każdy użytkownik może założyć tylko jeden portfel elektroniczny. Na koncie biznesowym jest opcja dodawania kolejnych użytkowników do konta.

Dokument tożsamości jak dowód osobisty albo paszport. Do weryfikacji konieczne jest zeskanowanie obu stron dowodu osobistego lub strony z danymi osobowymi z paszportu. Podczas rejestracji w lokalu wystarczy okazać dokument tożsamości.

Paymenticon funkcjonuje jak e-portfel i pozwala przelać środki zdeponowane na koncie jako bukmachera depozyt. SMS jako forma doładowania konta Paymenticon nie jest oferowana. W Polsce żaden legalny bukmacher nie oferuje wpłaty depozytu smsem. Bukmacher legalny zazwyczaj ma metody płatności kartą, przelewem czy wybranymi e-portfelami.

Konto Paymenticon jest darmowe w zakresie:

 • Rejestracja konta
 • Wpłaty środków
 • Przelewy między portfelami
 • Przelewy na konto bankowe
 • Przesyłanie płatności na depozyt u bukmachera (nawet najniższy depozyt bukmachera) oraz na doładowanie telefonu
 • Wypłaty gotówki raz w tygodniu dla zarejestrowanych użytkowników.

Tak. Na konto LvBet – czyli oferujący tę metodę płatności bukmacher – Paymenticonem można wpłacić minimum 10 zł albo maksimum 10 000 złotych.

Paymenticon oferuje możliwość wpłaty środków w walutach: EUR, RON, GBP i PLN.

Nie, z Paymenticon wydasz tylko to, co posiadasz – nie ma opcji uzyskania ujemnego salda, nawet w przypadku naliczania opłaty za nieaktywność. Opłata taka wynosząca 5 euro miesięcznie jest naliczana w przypadku braku dokonywania transakcji, wypłat, wpłat na koncie Paymenticon w okresie 12 miesięcy.

Paymenticon zarządzane jest przez spółkę rejestrowaną na Malcie, która ma licencję MFSA jako oferent pieniądza elektronicznego. Firma dostosowuje się też do przepisów Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a oferowane przez nią usługi są legalne w całej Europie. Strona aplikacji webowej jest szyfrowana w technologii SSL. Środki klientów są przechowywane na bezpiecznych kontach.

Aby wypłacić środki z e-portfela można użyć przelewu bankowego albo udać się do najbliższej placówki operatora i wypłacić z użyciem terminala Paymenticon.