Skip to main content

Jak używać u bukmachera Blik?

A więc chcesz grać i wygrywać obstawiając wydarzenie sportowe, ale stoisz przed kilkoma dylematami. Zastanawiasz się, który bukmacher internetowy legalny udostępnia BLIK.

Ale, czy bukmacher BLIK to najlepszy bukmacher online? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czy warto zdeponować środki przez BLIK.

Ranking bukmacherów z BLIKiem

# Firma Bonus
1
STS
5/5

1.469 zł BONUS

w tym:
100% od 1 dep. do 1200 zł
29 zł freebet bez depozytu
kod: KODSTSVIP
200 zł zakład bez ryzyka
kod: zbr200 lub 200zbr
20 zł na sporty wirtualne
20 zł na Betgames

Regulamin
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3; kurs min. 1,91
brak limitów czasowych
2
LVBET
4/5

20 zł bez depozytu

Bonus bez Depozytu

Regulamin
wysłanie maila
3
ETOTO
4.5/5

1.500 zł BONUS

100% od 1 depozytu

Regulamin
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x6
kurs min. 2,20
w ciągu 30 dni
4
PZBuk
4/5

500 zł BONUS

Cashback

Regulamin
Bez wpłaty minimalnej
kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 60 dni
5
TOTALbet
4.5/5

40 zł freebet

Bonus bez Depozytu

Regulamin
rejestracja konta i postawienie kuponów
6
forBET
5/5

2.200 zł BONUS

+ 14 dni gry bez podatku

Regulamin

Bonus 100% od 1 dep. do 2000 zł
obrót 2x, kurs min. 2.5
Bonus od 2 dep. do 200 zł
obrót 3x, kurs min. 1.4
14 dni gry bez podatku
obrót x3, kurs min. 1.3
7
Totolotek
4/5

500 zł BONUS

100% od depozytu

Regulamin
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3
kurs min. 1,35
w ciągu 30 dni

Zakłady bukmacherskie: Blik jako metoda płatności.

Wybór odpowiedniego bukmachera to złożona sprawa. Jednym z czynników decydujących o tym, u kogo grać, są dostępne metody płatności. Gracze szukają prostych, wygodnych i szybkich metod płatności u bukmachera internetowego. Jak wybrać taką metodę? Sprawdź jak zdeponować środki przez BLIK.

Bukmacher Blik

Najlepiej sprawdzić wszystkie dostępne i poczytać czym się charakteryzuje. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o bardzo popularnej metodzie płatności dla polskich legalnych bukmacherów w Internecie. To metoda Blik, która pozwala płacić za pomocą kodów blik. Co to za kody? Jak je zdobyć? Co to jest Blik i kto jest odpowiedzialny za te metodę płatności? Jak wygląda płatności u bukmachera Blik? Jakie są korzyści płatności Blik? Sprawdź!

Kod Blik: co to jest?

To sześciocyfrowy kod generowany na aplikacji mobilnej banku, który pozwala dokonać płatności w systemie Blik lub wypłacić środki z bankomatu.

Kod jest ważny jedynie 2 minuty. Można też płacić bez użycia kodu, z metodą Blik One Click.

Jest to szybka i bezproblemowa metoda płatności, więc trudno się dziwić, że legalni bukmacherzy chcą mieć ją u siebie na stronach.

Bukmacherzy w Internecie a Blik

Dostępne metody płatności zależne są do tego, czy mamy do czynienia z bukmacherem internetowym czy naziemnym. Zasadniczo wygodniej jest korzystać z bukmachera online. W Polsce jest dostępnych kilkunastu takich bukmacherów, z czego siedmiu oferuje płatność za pomocą Blik. To dość sporo. Z działających bukmacherów jedynie dwóch – STS i forBet nie ma w opcji płatności Blik.

Wpłaty przez Blik to obok wpłat kartami Visa, Mastercard i poprzez bramki płatnicze PayU, dotPay czy Tpay najpopularniejsza metoda płatności udostępniana przez polskich legalnych bukmacherów. Sprawdźmy, którzy bukmacherzy oferują płatności BLIK oraz jakie dają alternatywy do tej opcji.

Blik: co to jest?

Blik to metoda płatności u bukmachera online z użyciem telefonu komórkowego, która została opracowana i funkcjonuje w Polsce. Blik jest mocno reklamowany w mediach oraz promowany przez banki, które go oferują. Nie wszyscy bowiem klienci mogą z Blik skorzystać – trzeba posiadać konto w jednym z banków zrzeszonych w programie Blik.

 1. Blik działa od 2015 roku i zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników smartfonów oraz mobilnej bankowości
 2. W pierwszym półroczu 2018 zarejestrowano 33 miliony transakcji Blik, czyli tyle samo co przez cały rok 2017
 3. W roku 2017 było 6,1 milionów użytkowników tej usługi, z pewnością aktualnie ta liczba jest o wiele wyższa

Właścicielem Blik jest Polski Standard Płatności – spółka powoływana przez sześć banków:

 • Alior Bank
 • mBank
 • BZ WBK – aktualnie Santander Bank Polska
 • Bank Millenium
 • ING Bank Śląski
 • PKO BP

To projekt ponad podziałami. Po starcie systemu dołączyły do niego kolejne instytucje:

 • Getin Bank
 • Credit Agricole
 • Raiffeisen Polbank
 • Bank Pekao SA
 • T-mobile Usługi Bankowe
 • Orange Finanse
 • BGŻ BNP Paribas

Aktualnie zatem można płacić z Blik mając konto w którymś z powyższych banków. System płatności Blik jest obsługiwany i nadzorowany przez Krajową Izbę Rozliczeniową.

Bukmacher wpłata Blik: krok po kroku

Prześledźmy jak u bukmachera wpłata Blikiem jest możlowa. Wybraliśmy bukmachera PZBuk.

Krok 1: rejestracja i logowanie w serwisie

Aby się zarejestrować należy wejść na stronę pzbuk pl i kliknąć Zarejestruj się:

bukmacher BLIK PZBuk

 • wybierz login i hasło oraz podaj e-mail
 • następnie uzupełnij dane osobowe, w tym numer dowodu oraz Pesel
 • ostatnim krokiem rejestracji jest ustalenie limitów gry

Po ustalenie limitów lub kliknięciu w Ustaw sugerowany limit zarówno dla czasu gry jak i obrotu, opcja Otwórz konto podświetli się, stanie się aktywnym linkiem i będzie można zarejestrować konto. Tak jak na printscreenie poniżej (z sugerowanymi limitami):

ustaw limity gry PZBuk

Ustaw limity gry w PZBuk

W tym momencie konto jest już otwarte. U PZBuk nie ma potrzeby klikania w email weryfikacyjny.

Krok 2: Wpłata Blik

Zaraz po ustaleniu limitów, jak już konto zostało otwarte, od razu pojawia się opcja dokonania pierwszej wpłaty BLIK:

Wpłata BLIK

Wpłata BLIK

Bukmacher ustala sugerowaną kwotę na 50 zł. Automatycznie ustalona metoda płatności to Dotpay. Aby ją zmienić na Blik, trzeba kliknąć zieloną strzałkę obok nazwy Dotpay (patrz strzałka czerwona powyżej). Pokaże się wtedy taki ekran:

Wybierz BLIK PZBuk

Wybierz BLIK PZBuk

Należy rozwinąć listę dostępnych płatności klikając w zieloną strzałkę koło Dotpay (patrz strzałka czerwona pierwsza), a potem wybrać z listy Blik (patrz strzałka czerwona druga). Ekran się zmieni:

Kontynuuj płatność z BLIK

Kontynuuj płatność z BLIK

W tym miejscu, gdzie strzałka czerwona górna trzeba wpisać kod Blik. Aby to zrobić, wejdź do aplikacji mobilnej swojego banku i kliknij w ikonkę Blik. Wygeneruje się jednorazowy kod ważny przez 2 minuty. Wpisz go powyżej. Jeśli zrobisz to poprawnie, to opcja Kontynuuj zaświeci się na zielono. Kliknij w nią. Następnie będziesz musiał potwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej. Gdy to zrobisz, wpłata zostanie zaksięgowana. Jeśli ominiesz krok wpłaty zaraz po logowaniu, możesz zawsze wrócić do niego z poziomu strony głównej. Kliknij w ikonkę konta użytkownika:

PZBuk konto użytkownika

PZBuk konto użytkownika

Pojawi się ekran podsumowujący twoje konto. Wybierz opcję Wpłata, a trafisz na ten sam ekran z płatnościami, co na końcu rejestracji konta. Postępuj dalej wedle wskazówek przedstawionych powyżej.

Blik: możliwości

Blik pozwala na wykonywanie różnych operacji: przelewów Blik, płatności Blik online, a nawet wypłat Blik z bankomatu. Do wykonania wszystkich tych transakcji potrzebny jest jedynie telefon zainstalowana bukmacherska aplikacja mobilna zrzeszonego w systemie banku. Sprawdźmy, jakie operacje finansowe można wykonać za pomocą Blik:

 • Dokonać płatności w serwisach i sklepach online, między innymi u niektórych bukmacherów Blik działa, jest też opcją płatności na Allegro
 • Zapłacić za zakupy i usługi w sklepach stacjonarnych
 • Wypłacić gotówkę z bankomatu sieci Euronet, Planet Cash, terminali Millenium, Santander Bank, Getin Bank, PKO BP oraz ING Bank Śląski
 • Wpłacić gotówkę we wpłatomatach wymienionych powyżej sieci i banków
 • Przelać środki natychmiastowo na numer telefonu innego użytkownika systemu Blik
 • Generować czeki Blik – składające się z 9 cyfr kody Blik, dzięki którym można dokonywać płatności oraz wypłacać pieniądze z bankomatów.

Użytkownicy najczęściej wykorzystują Blik do transakcji w Internecie oraz wypłaty z bankomatów, rzadziej stosowany jest ten system w sklepach stacjonarnych czy do wykonywania przelewów na telefon.

Blik: gdzie zapłacisz?

Zastanawiasz się gdzie zapłacisz Blikiem? Otóż zapłacisz w każdym sklepie czy serwisie online, który przyjmuje tę metodę płatności.

Szukaj znaczka Blik lub symbolu B na stronach internetowych, by upewnić się, że Blik jest dostępną metodą płatności.

Blik jest akceptowalny na Allegro oraz u legalnych bukmacherów w Polsce, a także na Totalcasino czy Lotto online. Blikiem zapłacisz także w sklepach stacjonarnych, o ile akceptują one tę metodę. Z pewnością znajduje się wtedy gdzieś przy terminalu czy kasie znaczek Blik. W razie wątpliwości najlepiej zapytać sprzedawcę.

Jak działa Blik?

Blik opiera swoje funkcjonowanie na aplikacji mobilnej banków. Nie jest to zbliżeniowa metoda płatności. Nie wymaga ona posiadania przy sobie karty kredytowej. Ideą jej działania jest właśnie uwolnienie się od konieczności noszenia karty przy sobie.

Wystarczy mieć telefon – a współcześnie niemal każdy nosi smartfon ze sobą. Jak działa Blik? Aby system działał, należy zainstalować aplikację mobilną jednego z poniższych banków gdy chcemy obstawiać zakłady na telefon:

 • Alior Bank,
 • mBank,
 • Santander Bank Polska,
 • Bank Millenium,
 • ING Bank Śląski
 • Getin Bank,
 • Credit Agricole,
 • Raiffeisen Polbank,
 • Bank Pekao SA,
 • T-mobile Usługi Bankowe,
 • Orange Finanse,
 • BGŻ BNP Paribas,
 • PKO BP.

Zasadniczo Blik działa dzięki specjalnym sześciocyfrowym kodom, które są generowane przez aplikację mobilną banków.

Co to jest kod Blik?

Podczas wykonywania operacji, w aplikacji mobilnej banku trzeba kliknąć ikonkę Blik. Spowoduje to wygenerowanie kodu Blik. Składa się on z 6 cyfr i jest ważny jedynie 2 minuty.

W tym czasie należy go podać na stronie płatności, na terminalu płatniczym czy w bankomacie, zależnie od rodzaju wykonywanej transakcji. Następnie zatwierdza się transakcję w aplikacji mobilnej i gotowe.

Krótka ważność kodu Blik gwarantuje bezpieczeństwo – nawet gdy ktoś niepowołany podejrzy telefon i zapamięta kod, nie będzie mógł go później wykorzystać. Dzięki tej formie płatności w prosty i bezpieczny sposób obstawisz równiez zakłady na żywo.

Instrukcja korzystania z Blik u bukmacherów naziemnych

 1. Upewnij się, że dany bukmacher naziemny honoruje Blik
 2. Podczas płatności, poinformuj kasjera lub sprzedawcę, że korzystasz z Blik
 3. W aplikacji mobilnej wygeneruj kod Blik
 4. Przepisz go do terminalu lub podaj sprzedawcy
 5. Zaakceptuj transakcję w aplikacji mobilnej

Instrukcja korzystania z Blik u bukmacherów online

 1. Upewnij się, że dany bukmacher honoruje Blik
 2. Wybierz metodę płatności Blik
 3. W aplikacji mobilnej wygeneruj kod Blik
 4. Przepisz go na stronie płatności
 5. Zaakceptuj transakcję w aplikacji mobilnej

Instrukcja korzystania wypłaty Blik w bankomatach

 1. W bankomacie wybierz opcje Wypłata Blikiem albo Wypłata bez karty
 2. Wpisz kwotę wypłaty lub wybierz z dostępnych
 3. Bankomat poprosi o kod Blik, wygeneruj go w aplikacji mobilnej banku
 4. Wpisz kod w bankomacie
 5. Potwierdź transakcję w aplikacji mobilnej.
Sprawdź bukmachera Blik PZBuk

Zapłać u bukmachera: Blik bez kodu

Istnieje też opcja płatności bez kodu tzw. Blik One Click. Jest ona dostępna dla klientów Alior Banku, Banku Millenium, Banku Pekao, mBanku, PKO BP, Santander Banku Polska i ING Banku Śląskiego. Jak skorzystać z Blik bez konieczności generacji kodu i przepisywania go?

Jest to możliwe jedynie przy płatnościach online. Podczas pierwszej transakcji w sklepie czy serwisie internetowym, pojawia się opcja przy generowaniu kodu Wykonaj i zapamiętaj.

Należy w nią kliknąć i potwierdzić w aplikacji mobilnej, że od tej pory płatności na danej stronie będą procesowane bez konieczności wpisywania kodu. Od następnej transakcji, system płatności nie poprosi nas już o kod. Zamiast tego trzeba będzie kliknąć opcje zapłać z Blik, co spowoduje, że w aplikacji mobilnej pojawi się transakcja do zatwierdzenia. Wystarczy ją potwierdzić Pinem używanym do tej czynności w aplikacji bankowości mobilnej i gotowe – to szybsze i prostsze niż wpisywanie kodu.

Blik: bezpieczeństwo

Blik to bardzo bezpieczny system płatności. jest podpięty pod aplikację mobilną największych i prestiżowych banków. Jeśli zatem sama aplikacja jest dobrze zabezpieczona, a użytkownik korzysta z niej rozważnie, chroniąc dostęp do niej hasłem, to nie ma możliwości by ktoś postronny dokonał Blikiem transakcji za klienta.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest krótka ważność kodów Blik – jedynie 2 minuty. System płatności Blik pozwala unikać noszenia ze sobą kart kredytowych, co zapobiega ich zgubieniu czy kradzieży. Klienci nie są narażeni na skimming, czyli zeskanowanie paska magnetycznego karty, podczas wypłaty z bankomatu. Bezpiecznej jest wypłacać za pomoc Blik.

Blik: korzyści użytkowania

Podsumujmy, jakie daje Blik korzyści:

 • Szybkość: przelewy na telefon są natychmiastowe, a zakupy online szybsze, bo nie trzeba logować się przez bramkę płatniczą do aplikacji internetowej banku
 • Wygoda: można korzystać z Blik One Click i robić zakupy online bez wpisywania kodu, nie trzeba nosić ze sobą kart; przelewy na numer telefonu pozwalają przelać kwoty bez wpisywania numeru konta
 • Bezpieczeństwo: rezygnacja z noszenia kart, zero ryzyka skimmingu podczas wypłat z bankomatu
 • Darmowość korzystania: wypłaty niskich kwot z bankomatu bez prowizji – banki oferują brak opłat za wypłaty nawet małych kwot za pomocą Blik, gdzie często wypłata kartą wiąże się z prowizjami oraz zero dodatkowych kosztów za korzystanie z Blik – to tak naprawdę korzystanie z aplikacji mobilnej banku klienta, więc jeśli nie ponosi on opłat za transakcje czy przelewy, to nie ma żadnych kosztów dodatkowych korzystania z BLIK.
Najlepsze alternatywy dla Bukmachera BLIK
natychmiastowa wpłata
bardzo popularny operator w Polsce
łatwość dokonania wpłaty
mniej wygodny niż BLIK
anonimowa wpłata
natychmiastowy przelew
bez trackingu płatności
mało popularny w Polsce
portfel elektroniczny
całkowita anonimowość
duża wygoda
drogie przewalutowania

Bukmacher Blik: LvBet

LVBet to prestiżowy bukmacher, który sponsoruje liczne drużyny piłkarskie w Polsce, takie jak: Wisła Kraków, Widzewa, Arka Gdynia, Piast Gliwice, Wisła Płock, Stal Mielec, WKS Śląsk. Obstawiać u niego można nie tylko piłkę nożną – dostępne są zakłady na inne dyscypliny sportowe, a także na sporty wirtualne, MMA i wydarzenia społeczno-kulturalne, np. Oskary.

W pakiecie powitalnym czeka aż do 1500 zł.  Poza tym pojawiaj się bieżące promocje, np. 200 zł na zakłady w Lidze Mistrzów. Można obstawiać na żywo i śledzić na żywo wyniki najważniejszych spotkań.

Bukmacher Blik: Totolotek

Totolotek to bukmacher stacjonarny z aplikacją internetową oraz mobilną, można zatem grać na trzy sposoby.

Firma Bonus
Totolotek
4/5

500 zł BONUS

100% od depozytu

Regulamin
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3
kurs min. 1,35
w ciągu 30 dni

W ofercie znajduje się ogromna liczba meczów piłki nożnej, ale nie tylko. Dostępne są zakłady na żywo, obstawianie wirtualnych sportów. Do 20 zł freebet oraz 100% bonusu (do 1000 zł) na powitanie to promocje proponowane przez Totolotka. Dla zaawansowanych graczy powołano Bet Club. Totolotek jest partnerem Lechii Gdańsk, Legi Warszawa, Skry i Pucharu Polski w Piłce Nożnej.

Bukmacher Blik: eToto

Z eToto zagrasz online oraz przez aplikację mobilną na Androida i iOS. Bonus do 200% z limitem do 1000 zł czeka na nowych graczy, a do tego 20 zł freebet za rejestrację i 20 zł za depozyt.

Firma Bonus
ETOTO
4.5/5

1.500 zł BONUS

100% od 1 depozytu

Regulamin
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x6
kurs min. 2,20
w ciągu 30 dni

Sportowych wydarzeń do obstawiania jest cała masa: od piłki nożnej, przez hokej, rugby, MMA po golf czy nawet krykiet. Dostępne są też zakłady na snooker i bilard, sporty motorowe oraz zakłady specjalne. Można obstawiać na żywo. eToto metody płatności obejmują Blik czy Visę – po więcej szczegółów zerknij do tabeli powyżej.

Bukmacher Blik: PZBuk

PZBuk jest nowym bukmacherem na rynku. Jego właściciel Cherry Online Polska uzyskał licencję w połowie 2018 roku, a pod koniec września serwis PZBuk online wystartował.

Firma Bonus
PZBuk
4/5

500 zł BONUS

Cashback

Regulamin
Bez wpłaty minimalnej
kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 60 dni

W promocji na start PZBuk proponuje darmowy zakład na 50 zł. To najlepszy darmowy zakład na rynku, ale niestety poza nim nie ma w PZBuk bonusów na start 100% czy 200% jak u konkurencji. Można za to skorzystać z opcji kombodoładowania, czyli kumulacji na kupony AKO.

PZBuk ma szeroki wachlarz dyscyplin do obstawiania od piłki nożnej, koszykówki i tenisa przez boks, futsal, rugby, MMA po szachy, hurling czy surfing. Także e-sporty są w ofercie. Jeśli chodzi o PZBuk metody płatności to zerknij na tabelę poniżej.

Pałtności u bukmacherów online: tabela

Jeśli grasz z którymś z powyższych bukmacherów, Blik jednak nie jest dla ciebie dobrą opcją i chciałbyś wpłacić inaczej środki, to w tabeli poniżej sprawdzisz wszystkie dostępne metody płatności.

Dodaliśmy też dwóch pozostałych działających legalnych bukmacherów w Internecie: STS oraz forBet, gdzie nie ma możliwości płatności Blik:

Bukmacher Blik Karty Visa/Mastercard dotpay PayU TPay Przelewy24 Skrill Inne
eToto płatności Tak Tak Tak X X Tak X brak
Fortuna płatności Tak Tak X Tak Tak X Tak banki
Milenium płatności Tak X X Tak Tak X X brak
STS płatności X Tak Tak Tak Tak X Tak Neteller, Paysafecard
Totolotek płatności Tak Tak Tak X Tak X Tak Paysafecard
forBet płatności X Tak Tak Tak Tak X X Skycash, Paysafecard
PZBuk płatności Tak X Tak X X X X brak
LVBet płatności Tak Tak Tak X Tak Tak Tak Paysafecard

Paymenticon

Totalbet płatności Tak Tak Tak Tak X Tak X Paysafecard

Bukmacher Blik – aktualne opinie

Jakie są o Blik opinie na temat oferowanych płatności? Bardzo pozytywne – świadczy o tym zresztą popularność tej metody płatności, która stale wzrasta. Użytkownicy chwalą sobie Blik za szybkość i wygodę oraz bezpieczeństwo.

Zwracają uwagę, że płacenie Blikiem pozwala uniknąć noszenia kart i ratuje w sytuacji, gdy zapomni się portfela czy zgubi kartę. Szczególnie pozytywne opinie na temat płatności Blikiem dotyczą transakcji online. W sklepach korzystanie z Bliku nie jest aż tak szybkie i proste jak płacenie zbliżeniowo kartą.

Jednak dokonywanie płatności za zakupy online czy wpłata dla bukmachera Blikiem jest procesowana szybciej i przebiega mniej skomplikowanie niż płacenie za pomocą bramek płatniczych wymagających logowania się do systemu bankowego.

Klienci cenią sobie przelewy online oraz bezprowizyjne wypłaty z bankomatu. Jeśli chodzi jeszcze o płatności u bukmachera, internetowe forum pełne jest opinii, że płacenie Blikiem skutkuje ekspresowym pojawieniem się środków na koncie gracza.

Plusy Bukmachera BLIK
 • Szybkość transakcji, ekspresowe księgowanie środków
 • Wygoda wpłaty, wystarczy smartfon,
 • Nie ma potrzeba używania karty ani nie ma konieczności logowania się do serwisu bankowości internetowej,
 • Możliwość płacenia bez kodu Blik w systemie Blik One Click,
 • Bezpieczeństwo transakcji
Minusy Bukmachera BLIK
 • Blik działa tylko w Polsce, nie można płacić za granicą,
 • Kod Blik jest aktywny tylko 2 minuty, więc trzeba szybko go wpisywać.

FAQ: Bukmacher Blik

Wielu bukmacherów udostępnia płatności przez BLIK, są to m.in. LVBET czy PZBuk, ich ranking znajdziesz w naszym artykule.

W każdym sklepie online i stacjonarnym, który akceptuje płatności Blik. Blikiem płaci się m.in. na Allegro, Totalcasino i Lotto online.

Nie. Wpłata Blikiem to wpłata za pomocą aplikacji mobilnej banku, którego użytkownik jest klientem. Tutaj pokazujemy ją krok po kroku. Wpłata SMS-em to inna forma płatności, która aktualnie nie jest dostępna u żadnego legalnego w Polsce bukmachera.

Nie ma legalnego bukmachera, który nie wymagałby weryfikacji poprzez zeskanowaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość. Metoda płatności nie ma tu nic do rzeczy. Każdy bukmacher wymaga weryfikacji tożsamości użytkownika.

Tak. LVBET posiada wśród metod wpłaty BLIK.