Skip to main content

Metody płatności – aktualny raport 2019

Metody płatności oferowane na polskim rynku zakładów bukmacherskich w internecie są różnorodne.

 • Błyskawiczne oraz bezpieczne transfery środków to podstawa dobrej jakości świadczonych usług – zakłady bukmacherskie to wiedzą.
PRZELEWY NATYCHMIASTOWEBONUSTPAYDOTPAYPAYUPRZELEWY24 
forBET2000 złOpinieSprawdź
LVBET1,520 złOpinieSprawdź
STS1229 złOpinieSprawdź
etoto1040 złOpinieSprawdź
betclic500 złOpinieSprawdź
pzbuk500 złOpinieSprawdź

Rosnąca popularność bukmacherów online wymaga szybkich transakcji. Przywilej obstawiania w dolnym czasie i miejscu staje się normą. Zasadnicze pytanie: czy stawiać kupony przez internet? Ustępuje miejsca bardziej pragmatycznemu: jakie metody płatności oferuje bukmacher online?

zakłady bukmacherskie metody płatności

Rok 2019 ma przynieść legalnie działającym firmom bukmacherskim w Polsce znaczne profity.

 • W 2017 obroty były, aż o 95% wyższe niż rok wcześniej.
 • Rok 2019 już w pierwszej połowie, zapowiada się jeszcze bardziej owocnie.
 • Obrazowo kondycję rynku oddaje wzrost obrotów spółki STS. Zakłady bukmacherskie w 2017 roku wygenerowały 1.6 mld przychodu, a w 2018 zyski sięgnęły 2.8 mld.

Liderzy rankingu bukmacherów na polskim runku zakładów wzajemnych online

Wysokiemu wzrostowi sprzyjają zapisy znowelizowanej ustawy hazardowej oraz duże imprezy sportowe. Wraz z rozrostem wewnętrznego rynku bukmacherskiego, typerzy mogą liczyć na zwiększone inwestycje spółek organizujących na polskim rynku zakłady wzajemne online.  Dzięki nim, serwisy bukmacherskie wprowadzają nowe technologie oraz usługi, które mają znacznie podnieść komfort gry.

Poniżej przedstawiamy aktualny raport analizujący oferowane metody płatności wśród liderów rankingu bukmacherów. Wszystkie zaprezentowane firmy to legalne zakłady bukmacherskie świadczące usługi w Polsce.

Najpopularniejsze metody płatności – przelew natychmiastowy

Przelew błyskawiczny jest metodą płatności, którą udostępniają wszystkie zakłady bukmacherskie w Polsce. Z tego względu jest również jedną z najchętniej wybieranych form transferu środków przez typerów online. Bukmacherzy współpracują z różnymi pośrednikami transakcji. Niezależnie od wybranej platformy płatniczej gracze mogą być pewni, że za świadczone usługi na linii bukmacher-pośrednik-typer, nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty za transfery środków.

bukmacherzy tpay

TPAY Bukmacher– jest najpopularniejszą formą szybkich płatności internetowych branży bukmacherskiej.

 1. Z usług pośrednika transakcji korzysta, aż 6. polskich bukmacherów.
 2. Błyskawiczna forma transferu środków TPAY (wcześniej funkcjonujący pod nazwą Transferuj.pl) był rozwijany od 2007 roku, by mieć swoją premierę w 2010.
 3. Obecnie z systemu korzystają tysiące sklepów internetowych.

Dostępnych jest wiele rodzajów płatności, m.in.:

 • mobilne
 • przez przelewy internetowe
 • za pośrednictwem kart płatniczych

Krajowa Rada Nadzoru Finansowego w 2014 roku wyraziła zgodę, by Krajowy Integrator Płatności prowadził działalność jako krajowa instytucja płatnicza.

PRZELEWY NATYCHMIASTOWEBONUSTPAYDOTPAYPAYUPRZELEWY24 
forBET2000 złOpinieSprawdź
LVBET1,520 złOpinieSprawdź
STS1229 złOpinieSprawdź
etoto1040 złOpinieSprawdź
betclic500 złOpinieSprawdź
pzbuk500 złOpinieSprawdź

Pozostali popularni operatorzy płatności internetowych

Bukmacher Dotpay

DOTPAY – to drugi najchętniej wybierany przez bukmacherów pośrednik szybkich płatności internetowych. Z jego usług korzysta, aż 5. organizatorów zakładów wzajemnych w Polsce. Spółka działa od 2001 roku na rynku polskim oraz międzynarodowym. Firma jest spółką zaufania publicznego dlatego prezentuje wysokie standardy świadczonych usług, a jej działalność może służyć jako przykład dobrych praktyk rynkowych. DOTPAY ma ambicje pełnienia roli partnera biznesowego dla swoich kontrahentów będąc jednocześnie pośrednikiem płatności.

bukmacher PayU

PAYU – jest drugim najpopularniejszym operatorem płatności internetowych wśród bukmacherów online.

 1. Z należącym do międzynarodowego koncernu Nesapers, PAYU współpracuje 5. polskich zakładów bukmacherskich
 2. System płatniczy umożliwia bezpośrednie wpłaty oraz wypłaty
 3. Korzystanie z usług PAYU nie wymaga konta bankowego – wystarczy adres email

Niestety, aby mieć pełny dostęp do serwisu bukmachera, czyli mieć możliwość doładowywania konta, należy posiadać założone konto w polskim banku. System umożliwia transakcje przelewem lub kartą kredytową.

bukmacher przelewy24

PRZELEWY24 – są systemem przelewów błyskawicznych, z których usługi korzysta dwóch bukmacherów na polskim rynku.

 • Firma będąca krajową instytucją płatniczą od 2011 roku, należy do grupy DialCom24 oraz jest jej jednym z licznych serwisów internetowych

Oprogramowanie doceniono za:

 • szybkość
 • prostotę obsługi
 • bezpieczeństwo
 • oszczędności finansowe

Porównanie portfeli internetowych

Metody płatności będące portfelami internetowymi zyskały w Polsce złą sławę za sprawą ustawy hazardowej z kwietnia 2017 roku. Taka sytuacja wynika z faktu, że zabezpieczenia portfeli elektronicznych pozwalają w łatwy sposób na ominięcie blokady nałożonej na prawodawcę. Należy więc pamiętać, że wraz z posłużeniem się preferowaną metodą płatności w zakładach na telefon lub przez strone firmy oraz zastosowaniem jej funkcji, odpowiedzialność karno-skarbowa typera nie znika wraz z ominięciem zapisów prawa.

Krzywdząca opinia dotycząca portfeli elektronicznych jest jednak z gruntu niesprawiedliwa. Wystarczy choćby przyjrzeć się gigantom transakcji w internecie: Skrill oraz Neteller – największe portfele elektroniczne obsługujące rynki hazardu na świecie, blokują bukmacherów z rejestru domen niezgodnych z ustawą. Polskie zakłady bukmacherskie współpracują wyłącznie z wiarygodnymi pratnerami. Natomiast, niezależnie od sytuacji wewnątrzrynkowej, trudno przecenić korzyści płynące z używania e-portmonetek.

E-portmonetki dostępne u polskich bukmacherów

E-wallet jest ekwiwalentem prawdziwego portfela lub portmonetki. W praktyce pełni on taką samą funkcję niczym konto założone w zewnętrznej firmie, którego produktem jest udostępnianie bezgotówkowych płatności. Zatem klient otrzymuje usługę, która plasuje się pomiędzy rachunkiem bankowym a pośrednictwem płatności.

Aby skorzystać z tej metody płatności wystarczy po jej wybraniu wpisać hasło oraz adres e-mail, który służy jako odpowiednik numeru konta bankowego. Korzystając z portfela internetowego można się cieszyć względną anonimowością. System, aby sprawnie funkcjonować przeważnie nie wymaga podawania wrażliwych danych. Choć związane jest to z pewnymi ograniczeniami, jak np. limity transakcji.

SKRILL – czyli dawny Moneybookers. Jest jednym z najpopularniejszych portfeli elektronicznych na świecie. Obecnie firma obsługuje kilkadziesiąt milionów użytkowników. Również w polskim środowisku bukmacherskim korzystanie z usług tej e-portmonetki jest szeroko doceniana zarówno przez spółki organizujące zakłady wzajemne, jak i typerów online. 4. zakłady bukmacherskie umożliwiają płatność za pośrednictwem SKRILL również przez aplikacje bukmacherskie.

neteller logo

NETELLER – jest drugim najpopularniejszym portfelem elektronicznym, z którego usług chętnie korzystają gracze online na całym świecie. Brytyjski e-wallet zapoczątkował działalność w 1999 roku, a obecnie świadczy usługi dla klientów z ponad 200 krajów w tym – Polski. Obsługa klienta jest dostępna w 16 językach, również po polsku. Płatność przez ów portfel możliwa jest w Polsce wyłącznie jeden bukmacher internetowy – STS.

Bukmacher Paymenticon

PAYMENTICON – jest funkcjonalnym portfelem elektronicznym. Jego zaletami są prosta obsługa oraz zabezpieczenie świadczonych usług kodem PIN. E-portmonetka nie wymaga ponadto udostępniania wrażliwych danych użytkownika (w tym: danych osobistych oraz danych konta bankowego), dzięki czemu kupujący może czuć się względnie anonimowo zlecając polecenie wpłat oraz wypłat w sieci. Z PAYMENTICON współpracę podjął jeden bukmacher w Polsce i jest nim LVBET.

PORTFELE INTERNETOWEBONUSSKRILLNETELLERPAYMENTICON 
LVBET1,520 złOpinieSprawdź
STS1229 złOpinieSprawdź
etoto1,040 złOpinieSprawdź

Dyskretny urok płatności – karty prepaidaid

Karty prepaid są popularnymi metodami płatności u bukmacherów. Dlatego płacąc za ich pośrednictwem można również otrzymać atrakcyjny bonus powitalny. Udostępniają je zarówno zakłady bukmacherskie online, jak i punkty naziemne bukmacherów. Jest to związane z docenianą przez użytkowników cechą charakterystyczną kart przedpłaconych: można robić zakupy standardowo oraz za pośrednictwem internetu. Sposób działania vouchera jest prosty. Do karty zostaje przypisany rachunek płatniczy. Przed użyciem karty w celu wykonania płatności należy zasilić saldo na rachunku. Rachunek ma zawsze charakter techniczny. Oznacza to, że wykonywane transakcje mogą mieć wyłącznie charakter rozliczeniowy, tj. kartą prepaid nie można zakładać lokaty, bądź spłacać kredytu.

Karta prepaid / voucher

Dostępność

Zakupy tradycyjne i przez internet

check_green

Techniczny rachunek płatniczy

check_green

Dyskrecja i bezpiczeństwo

check_green

Atutem kart przedpłaconych jest z pewnością ograniczenie do minimum wrażliwych danych, niezbędnych do korzystania z tej metody płatności. Użytkownicy kart nie muszą wykazywać posiadanego konta w banku, jak również nie ma konieczności, by voucher zawierał spersonalizowane dane posiadacza, jak: imię i nazwisko. Rachunek płatniczy może być również przypisany do numeru karty, nie natomiast – numeru jej użytkownika. W polskich zakładach bukmacherskich online jedyną popularność zyskała karta Paysafecard. Jako pierwszy udostępnił tę metodę płatności Totolotek. Obecnie można za jej pośrednictwem wykonywać transakcje jeszcze w LVBET oraz Totalbet.

KARTY PREPAIDBONUSPAYSAFECARD 
forBET2000 złOpinieSprawdź
LVBET1,520 złOpinieSprawdź

Wszystko o Paysafecard

Paysafecard – jej premiera przypada na rok 2000. Płatności za jej pośrednictwem są względnie anonimowe, gdyż korzystanie z karty nie wymaga podawania numeru karty płatniczej, konta bankowego lub danych osobowych.

bukmacherzy paysafecrd

Za pośrednictwem Paysafecard płaci się na czterech kontynentach w ponad 40. krajach na całym świecie. Można ją kupić na stacjach benzynowych, w supermarketach oraz kioskach.
Aby dokonać płatności u bukmachera za pośrednictwem Paysafecard, należy:

 • Kupić kartę o określonym nominale z 16. cyfrowym kodem PIN
 • Wybrać metodę płatności Paysafecard
 • Wprowadzić kod PIN, by móc dokonać płatności
 • Polecenie zapłaty jest realizowane natychmiast

Należy pamiętać, że metodą tą można wykonywać wpłaty. Wypłacanie pieniędzy z konta za pośrednictwem Paysafecrad nie jest możliwe. Polskie zakłady bukmacherskie preferują również wypłacanie środków na polecenie użytkownika serwisu przelewem, na numer konta bankowego podanego w formularzu rejestracyjnym.paysafecard metody płatności infographic

Płatność za pomocą kart płatniczych

W porównaniu do opisywanych tu, nowoczesnych metod płatności, różnego rodzaju karty płatnicze mają długą historię istnienia. Pierwsza karta przedpłacona pojawiła się w latach 80'tych XIX wieku. Od tamtej pory przeszły gruntowną metamorfozę ze względu na sposoby rozliczania transakcji oraz technologię zapisu danych. Mimo nieustających innowacji związanych z rozwojem technologicznym tego instrumentu płatniczego, ich funkcja użytkowa pozostała taka sama: wykonywanie płatności bezgotówkowych.
W polskich zakładach bukmacherskich jedną z chętniej wybieranych form płatności są transakcje za pośrednictwem kart kredytowych oraz debetowych.

bukmacher karta płatnicza

Wykorzystanie zdalnego dostępu do pieniędzy, którymi użytkownik dysponuje na swoim rachunku bankowym jest honorowany w zakładach sportowych u wszystkich bukmacherów w Polsce. Jest to również forma płatnosci dostępna w jedynym legalnym kasynie online: TotalCasino. Niektórzy umożliwiają transakcje bezpośrednio ze strony bukmachera, inni korzystają z usług pośredników płatności jakimi są: DOTPAY, PAYU lub TPAY.

Płatności kartami debetowymi oraz kredytowymi w internecie wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Wykonując transakcje u bukmacherów, których serwisy mają nieskuteczne zabezpieczenia można narazić się na udostępnienie wrażliwych danych osobom niepowołanym. Dochodzenie swoich praw w takiej sytuacji może skończyć fiaskiem. Aby uniknąć jakichkolwiek niejasności w tym względzie warto grać wyłącznie w zakładach bukmacherskich, które gwarantują pełną ochronę karty. Ów artykuł wskazuje wyłącznie sprawdzone spółki, które są objęte nadzorem kontrolnym Ministerstwa Finansów RP. Wspomniane tu zostały metody płatności u wszystkich bukmacherów posiadających licencję na prowadzenie działalności w Polsce. Nie polecamy stawiania kuponów u nielegalnych bukmacherów. Konta bankowe przypisane do kart debetowych oraz kredytowych mogą w każdej chwili zostać sprawdzone przez odpowiedni urząd kontrolny. Śledztwo może skutkować odpowiedzialnością prawno-skarbową właściciela konta.

KARTY PŁATNICZEBonusVISAMASTERCARD 
forBET2000 zł✅ via TPAY✅ via TPAYOpinieSprawdź
LVBET1,520 zł✅ via DOTPAY✅ via DOTPAYOpinieSprawdź
STS1,229 złOpinieSprawdź
etoto1,040 zł✅ via PAYU, TPAY✅ via PAYU, TPAYOpinieSprawdź
pzbuk500 złOpinieSprawdź

BLIK System płatności mobilnych

Płatności zbliżeniowe są w Polsce coraz popularniejsze i przybywa osób, które wybierają te metody płatności. Ów trend spowodował, że firmy zdecydowały się umożliwić klientom transakcje przy użyciu telefonu.

BLIK logoCztery zaklady bukmacherskie prowadzące działalność w Polsce podjęły współpracę z bankami, które wprowadziły dla swoich użytkowników system płatności BLIK. Są nimi: PZBuk, LVBET, Totalbet oraz Fortuna. Mocnymi argumentami przemawiającymi na korzyść innowacji są:

 • Wygoda: wystarczy mieć telefon komórkowy, by dokonać płatności
 • Szybkość oraz bezpieczeństwo transakcji

BLIK – czyli ustandaryzowany system płatności mobilnych, który jest efektem współpracy 6. banków. Projekt płatności mobilnych oparto na pomyśle inkluzywnym: do systemu mogą być włączani inni partnerzy oraz banki. Szablonową koncepcję wykorzystuje się do tworzenia unikatowej aplikacji przez każdy bank. Jeżeli dany bank jest uczestnikiem systemu BLIK oraz umożliwia klientowi dostęp do aplikacji, nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać z oferowanej usługi. Warto podkreślić, iż zlecenia transakcji są wykonywane natychmiastowo. Sprawdź, jak korzystać z tego systemu płatności:

 • Pobrać aplikacje mobilną banku.
 • Wybrać u bukmachera metodę płatności za pośrednictwem BLIK.
 • Zostaje wygenerowany kod jednorazowy, który można odnaleźć w aplikacji banku.
 • Kod należy przepisać we wskazanym miejscu transakcji, a następnie powtórnie zaakceptować płatność.
SYSTEM PŁATNOŚCI MOBILNYCHBONUSBLIK 
LVBET1,520 złOpinieSprawdź
etoto1,040 złOpinieSprawdź
PZBuk500 złOpinieSprawdź

FAQ: Gdzie najbezpieczesze wpłaty i najszybsze wypłaty u bukmachera online?

Choć nośnik oraz funkcje karty przedpłaconej oraz kart kredytowych/debetowych są niezwykle podobne, jednak ich prawny sposób istnienia jest odmienny. Zasadniczą różnicą jest kwestia anonimowości oraz tempo realizacji zleceń. Przy płatnościach voucherami, cechą charakterystyczną jest zachowanie pełnej dyskrecji. Przy przypisanej do rachunku bankowego karcie debetowej/kredytowej nie jest to w ogóle możliwe. Wszystkie transakcje  są personalizowane oraz dokumentowane. Najszybsze wypłaty u bukmachera online są atutem kart prepaid. Zaksięgowanie transakcji przy pomocy kart debetowych/kredytowych może trwać nawet 2-3 dni i jest uzależniona od dnia tygodnia oraz godzin pracy banku.

Nie. Zakłady bukmacherskie działające na podstawie licencji Ministerstwa Finansów RP nie pobierają dodatkowych opłat od użytkowników kont za transfery środków. Zasada ta dotyczy wszystkich metod płatności.

Aby w pełni aktywować konto u bukmachera, czyli w praktyce mieć możliwość stawiania kuponów, należy posiadać konto w polskim banku. Nawet jeśli użytkownicy karty Paysafecard nie są zobowiązani do jej personalizacji, bukmacher jest zobowiązany do weryfikacji danych konta nowego użytkownika serwisu. Zazwyczaj również na podane podczas rejestracji konto bankowe przesyłane są środki z polecenia wypłat.

Podczas każdej gotówkowej oraz bezgotówkowej transakcji należy zachować ostrożność. Transfer pieniędzy online należy wykonywać zawsze u wiarygodnego bukmachera. Dzięki temu mamy pewność najbezpieczniejszych wpłat. Sprawdź ranking SBR, by upewnić się o wypłacalności firmy. Zobacz listę spółek opublikowanych na stronie Ministerstwa Finansów RP, aby przekonać się, które firmy działają w Polsce legalnie. Godni zaufania bukmacherzy są zawsze pod nadzorem urzędu kontrolnego. Zanim wybierze się preferowane metody płatności, warto sprawdzić czy dane zaklady online mają potwierdozny status prawny.