Skip to main content

Metody płatności – aktualny raport 2018

Metody płatności oferowane na polskim rynku zakładów bukmacherskich w internecie są różnorodne. Błyskawiczne oraz bezpieczne transfery środków to podstawa dobrej jakości świadczonych usług – zakłady bukmacherskie to wiedzą. Rosnąca popularność bukmacherów online wymaga szybkich transakcji. Przywilej obstawiania w dolnym czasie i miejscu staje się normą. Zasadnicze pytanie: czy stawiać kupony przez internet? Ustępuje miejsca bardziej pragmatycznemu: jakie metody płatności oferuje bukmacher online?

Rok 2017 legalnie działającym firmom bukmacherskim w Polsce przyniósł znaczne profity. Obroty były, aż o 95% wyższe niż rok wcześniej. Rok 2018 już w drugiej połowie, zapowiada się jeszcze bardziej owocnie. Obrazowo kondycję rynku oddaje wzrost obrotów spółki STS. Zakłady bukmacherskie w 2017 roku wygenerowały 1.6 mld przychodu, a w 2018 zyski mają sięgnąć 2.8 mld. Wysokiemu wzrostowi sprzyjają zapisy znowelizowanej ustawy hazardowej oraz duże imprezy sportowe. Wraz z rozrostem wewnętrznego rynku bukmacherskiego, typerzy mogą liczyć na zwiększone inwestycje spółek organizujących zakłady wzajemne. Dzięki nim, serwisy bukmacherskie wprowadzają nowe technologie oraz usługi, które mają znacznie podnieść komfort gry. Poniżej przedstawiamy aktualny raport analizujący oferowane metody płatności, które oferują legalne zakłady bukmacherskie świadczące usługi w Polsce.

Najpopularniejsze metody płatności – przelew natychmiastowy

Przelew błyskawiczny jest metodą płatności, którą udostępniają wszystkie zakłady bukmacherskie w Polsce. Z tego względu jest również jedną z najchętniej wybieranych form transferu środków przez typerów online. Bukmacherzy współpracują z różnymi pośrednikami transakcji. Niezależnie od wybranej platformy płatniczej gracze mogą być pewni, że za świadczone usługi na linii bukmacher-pośrednik-typer, nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty za transfery środków.

TPAY – jest najpopularniejszą formą szybkich płatności internetowych branży bukmacherskiej. Z usług pośrednika transakcji korzysta, aż 6. polskich bukmacherów. Błyskawiczna forma transferu środków TPAY (wcześniej funkcjonujący pod nazwą Transferuj.pl) był rozwijany od 2007 roku, by mieć swoją premierę w 2010. Obecnie z systemu korzystają tysiące sklepów internetowych. Dostępnych jest wiele rodzajów płatności, m.in.: mobilne, przez przelewy internetowe oraz za pośrednictwem kart płatniczych. Krajowa Rada Nadzoru Finansowego w 2014 roku wyraziła zgodę, by Krajowy Integrator Płatności prowadził działalność jako krajowa instytucja płatnicza.

PRZELEWY NATYCHMIASTOWEBONUSTPAYDOTPAYPAYUPRZELEWY24 
LVBET1,500 złOpinieSprawdź
forBET1,200 złOpinieSprawdź
Totolotek1,020 złOpinieSprawdź
etoto1000 złOpinieSprawdź
STS1000 złOpinieSprawdź
Milenium Zakłady760 złOpinieSprawdź
Totalbet500 złOpinieSprawdź
Fortuna400 złOpinieSprawdź

Pozostali popularni operatorzy płatności internetowych

DOTPAY – to drugi najchętniej wybierany przez bukmacherów pośrednik szybkich płatności internetowych. Z jego usług korzysta, aż 5. organizatorów zakładów wzajemnych w Polsce. Spółka działa od 2001 roku na rynku polskim oraz międzynarodowym. Firma jest spółką zaufania publicznego dlatego prezentuje wysokie standardy świadczonych usług, a jej działalność może służyć jako przykład dobrych praktyk rynkowych. DOTPAY ma ambicje pełnienia roli partnera biznesowego dla swoich kontrahentów będąc jednocześnie pośrednikiem płatności.

PAYU – jest drugim najpopularniejszym operatorem płatności internetowych wśród bukmacherów online. Z należącym do międzynarodowego koncernu Nesapers, PAYU współpracuje 5. polskich zakładów bukmacherskich. System płatniczy umożliwia bezpośrednie wpłaty oraz wypłaty. Ciekawostką jest fakt, że korzystanie z usług PAYU nie wymaga konta bankowego – wystarczy adres email. Niestety, aby mieć pełny dostęp do serwisu bukmachera, czyli mieć możliwość doładowywania konta, należy posiadać założone konto w polskim banku. System umożliwia transakcje przelewem lub kartą kredytową.

PRZELEWY24 – są systemem przelewów błyskawicznych, z których usługi korzysta dwóch bukmacherów na polskim rynku. Firma będąca krajową instytucją płatniczą od 2011 roku, należy do grupy DialCom24 oraz jest jej jednym z licznych serwisów internetowych. Oprogramowanie doceniono za: szybkość, prostotę obsługi, bezpieczeństwo oraz oszczędności finansowe.

Porównanie portfeli internetowych

Metody płatności będące portfelami internetowymi zyskały w Polsce złą sławę za sprawą ustawy hazardowej z kwietnia 2017 roku. Taka sytuacja wynika z faktu, że zabezpieczenia portfeli elektronicznych pozwalają w łatwy sposób na ominięcie blokady nałożonej na prawodawcę. Należy więc pamiętać, że wraz z posłużeniem się preferowaną metodą płatności oraz zastosowaniem jej funkcji, odpowiedzialność karno-skarbowa typera nie znika wraz z ominięciem zapisów prawa. Krzywdząca opinia dotycząca portfeli elektronicznych jest jednak z gruntu niesprawiedliwa. Wystarczy choćby przyjrzeć się gigantom transakcji w internecie: Skrill oraz Neteller – największe portfele elektroniczne obsługujące rynki hazardu na świecie, blokują bukmacherów z rejestru domen niezgodnych z ustawą. Polskie zakłady bukmacherskie współpracują wyłącznie z wiarygodnymi pratnerami. Natomiast, niezależnie od sytuacji wewnątrzrynkowej, trudno przecenić korzyści płynące z używania e-portmonetek.

E-wallet jest ekwiwalentem prawdziwego portfela lub portmonetki. W praktyce pełni on taką samą funkcję niczym konto założone w zewnętrznej firmie, którego produktem jest udostępnianie bezgotówkowych płatności. Zatem klient otrzymuje usługę, która plasuje się pomiędzy rachunkiem bankowym a pośrednictwem płatności. Aby skorzystać z tej metody płatności wystarczy po jej wybraniu wpisać hasło oraz adres e-mail, który służy jako odpowiednik numeru konta bankowego. Korzystając z portfela internetowego można się cieszyć względną anonimowością. System, aby sprawnie funkcjonować przeważnie nie wymaga podawania wrażliwych danych. Choć związane jest to z pewnymi ograniczeniami, jak np. limity transakcji.

E-portmonetki dostępne u polskich bukmacherów

SKRILL – czyli dawny Moneybookers. Jest jednym z najpopularniejszych portfeli elektronicznych na świecie. Obecnie firma obsługuje kilkadziesiąt milionów użytkowników. Również w polskim środowisku bukmacherskim korzystanie z usług tej e-portmonetki jest szeroko doceniana zarówno przez spółki organizujące zakłady wzajemne, jak i typerów online. 4. zakłady bukmacherskie umożliwiają płatność za pośrednictwem SKRILL.

NETELLER – jest drugim najpopularniejszym portfelem elektronicznym, z którego usług chętnie korzystają gracze online na całym świecie. Brytyjski e-wallet zapoczątkował działalność w 1999 roku, a obecnie świadczy usługi dla klientów z ponad 200 krajów w tym – Polski. Obsługa klienta jest dostępna w 16 językach, również po polsku. Płatność przez ów portfel możliwa jest w Polsce wyłącznie jeden bukmacher internetowy – STS.

PAYMENTICON – jest funkcjonalnym portfelem elektronicznym. Jego zaletami są prosta obsługa oraz zabezpieczenie świadczonych usług kodem PIN. E-portmonetka nie wymaga ponadto udostępniania wrażliwych danych użytkownika (w tym: danych osobistych oraz danych konta bankowego), dzięki czemu kupujący może czuć się względnie anonimowo zlecając polecenie wpłat oraz wypłat w sieci. Z PAYMENTICON współpracę podjął jeden bukmacher w Polsce i jest nim LVBET.

PORTFELE INTERNETOWEBONUSSKRILLNETELLERPAYMENTICON 
LVBET1,500 złOpinieSprawdź
Totolotek1,020 złOpinieSprawdź
STS1000 złOpinieSprawdź
Totalbet500 złOpinieSprawdź
Fortuna400 złOpinieSprawdź

Dyskretny urok płatności – karty prepaidaid

Karty prepaid są popularnymi metodami płatności u bukmacherów. Udostępniają je zarówno zakłady bukmacherskie online , jak i punkty naziemne bukmacherów . Jest to związane z docenianą przez użytkowników cechą charakterystyczną kart przedpłaconych: można robić zakupy standardowo oraz za pośrednictwem internetu. Sposób działania vouchera jest prosty. Do karty zostaje przypisany rachunek płatniczy. Przed użyciem karty w celu wykonania płatności należy zasilić saldo na rachunku. Rachunek ma zawsze charakter techniczny. Oznacza to, że wykonywane transakcje mogą mieć wyłącznie charakter rozliczeniowy, tj. kartą prepaid nie można zakładać lokaty, bądź spłacać kredytu.

Atutem kart przedpłaconych jest z pewnością ograniczenie do minimum wrażliwych danych, niezbędnych do korzystania z tej metody płatności. Użytkownicy kart nie muszą wykazywać posiadanego konta w banku, jak również nie ma konieczności, by voucher zawierał spersonalizowane dane posiadacza, jak: imię i nazwisko. Rachunek płatniczy może być również przypisany do numeru karty, nie natomiast – numeru jej użytkownika. W polskich zakładach bukmacherskich online jedyną popularność zyskała karta Paysafecard. Jako pierwszy udostępnił tę metodę płatności Totolotek. Obecnie można za jej pośrednictwem wykonywać transakcje jeszcze w LVBET oraz Totalbet.

KARTY PREPAIDBONUSPAYSAFECARD 
LVBET1,500 złOpinieSprawdź
Totalbet500 złOpinieSprawdź
Totolotek1,200 złOpinieSprawdź
forBET1,020 złOpinieSprawdź

Wszystko o Paysafecard

Paysafecard – jej premiera przypada na rok 2000. Płatności za jej pośrednictwem są względnie anonimowe, gdyż korzystanie z karty nie wymaga podawania numeru karty płatniczej, konta bankowego lub danych osobowych. Za pośrednictwem Paysafecard płaci się na czterech kontynentach w ponad 40. krajach na całym świecie. Można ją kupić na stacjach benzynowych, w supermarketach oraz kioskach.
Aby dokonać płatności u bukmachera za pośrednictwem Paysafecard, należy:

  • Kupić kartę o określonym nominale z 16. cyfrowym kodem PIN
  • Wybrać metodę płatności Paysafecard
  • Wprowadzić kod PIN, by móc dokonać płatności
  • Polecenie zapłaty jest realizowane natychmiast

Należy pamiętać, że metodą tą można wykonywać wpłaty. Wypłacanie pieniędzy z konta za pośrednictwem Paysafecrad nie jest możliwe. Polskie zakłady bukmacherskie preferują również wypłacanie środków na polecenie użytkownika serwisu przelewem, na numer konta bankowego podanego w formularzu rejestracyjnym.paysafecard metody płatności infographic

Płatność za pomocą kart płatniczych

W porównaniu do opisywanych tu, nowoczesnych metod płatności, różnego rodzaju karty płatnicze mają długą historię istnienia. Pierwsza karta przedpłacona pojawiła się w latach 80'tych XIX wieku. Od tamtej pory przeszły gruntowną metamorfozę ze względu na sposoby rozliczania transakcji oraz technologię zapisu danych. Mimo nieustających innowacji związanych z rozwojem technologicznym tego instrumentu płatniczego, ich funkcja użytkowa pozostała taka sama: wykonywanie płatności bezgotówkowych.
W polskich zakładach bukmacherskich jedną z chętniej wybieranych form płatności są transakcje za pośrednictwem kart kredytowych oraz debetowych. Wykorzystanie zdalnego dostępu do pieniędzy, którymi użytkownik dysponuje na swoim rachunku bankowym jest honorowany u wszystkich bukmacherów w Polsce. Niektórzy umożliwiają transakcje bezpośrednio ze strony bukmachera, inni korzystają z usług pośredników płatności jakimi są: DOTPAY, PAYU lub TPAY.

Płatności kartami debetowymi oraz kredytowymi w internecie wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Wykonując transakcje u bukmacherów, których serwisy mają nieskuteczne zabezpieczenia można narazić się na udostępnienie wrażliwych danych osobom niepowołanym. Dochodzenie swoich praw w takiej sytuacji może skończyć fiaskiem. Aby uniknąć jakichkolwiek niejasności w tym względzie warto grać wyłącznie w zakładach bukmacherskich, które gwarantują pełną ochronę karty. Ów artykuł wskazuje wyłącznie sprawdzone spółki, które są objęte nadzorem kontrolnym Ministerstwa Finansów RP. Wspomniane tu zostały metody płatności u wszystkich bukmacherów posiadających licencję na prowadzenie działalności w Polsce. Nie polecamy stawiania kuponów u nielegalnych bukmacherów. Konta bankowe przypisane do kart debetowych oraz kredytowych mogą w każdej chwili zostać sprawdzone przez odpowiedni urząd kontrolny. Śledztwo może skutkować odpowiedzialnością prawno-skarbową właściciela konta.

KARTY PŁATNICZEBonusVISAMASTERCARD 
LVBET1,500 zł✅ via DOTPAY✅ via DOTPAYOpinieSprawdź
forBET1,200 zł✅ via TPAY✅ via TPAYOpinieSprawdź
Totolotek1,020 zł✅ via DOTPAY, TPAY✅ via DOTPAY, TPAYOpinieSprawdź
etoto1,000 zł✅ via PAYU, TPAY✅ via PAYU, TPAYOpinieSprawdź
STS1000 złOpinieSprawdź
Milenium Zakłady760 złOpinieSprawdź
Totalbet500 złOpinieSprawdź
Fortuna400 złOpinieSprawdź

BLIK System płatności mobilnych

Płatności zbliżeniowe są w Polsce coraz popularniejsze i przybywa osób, które wybierają te metody płatności. Ów trend spowodował, że firmy zdecydowały się umożliwić klientom transakcje przy użyciu telefonu. Cztery zaklady bukmacherskie prowadzące działalność w Polsce podjęły współpracę z bankami, które wprowadziły dla swoich użytkowników system płatności BLIK. Są nimi: PZBuk, LVBET, Totalbet oraz Fortuna. Mocnymi argumentami przemawiającymi na korzyść innowacji są:

  • Wygoda: wystarczy mieć telefon komórkowy, by dokonać płatności
  • Szybkość oraz bezpieczeństwo transakcji

BLIK – czyli ustandaryzowany system płatności mobilnych, który jest efektem współpracy 6. banków. Projekt płatności mobilnych oparto na pomyśle inkluzywnym: do systemu mogą być włączani inni partnerzy oraz banki. Szablonową koncepcję wykorzystuje się do tworzenia unikatowej aplikacji przez każdy bank. Jeżeli dany bank jest uczestnikiem systemu BLIK oraz umożliwia klientowi dostęp do aplikacji, nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać z oferowanej usługi. Warto podkreślić, iż zlecenia transakcji są wykonywane natychmiastowo. Sprawdź, jak korzystać z tego systemu płatności:

  • Pobrać aplikacje mobilną banku.
  • Wybrać u bukmachera metodę płatności za pośrednictwem BLIK.
  • Zostaje wygenerowany kod jednorazowy, który można odnaleźć w aplikacji banku.
  • Kod należy przepisać we wskazanym miejscu transakcji, a następnie powtórnie zaakceptować płatność.
SYSTEM PŁATNOŚCI MOBILNYCHBONUSBLIK 
LVBET1,500 złOpinieSprawdź
Totolotek1,020 złOpinieSprawdź
Milenium Zakłady760 złOpinieSprawdź
Fortuna400 złOpinieSprawdź
PZBuk50 złOpinieSprawdź

FAQ

Choć nośnik oraz funkcje karty przedpłaconej oraz kart kredytowych/debetowych są niezwykle podobne, jednak ich prawny sposób istnienia jest odmienny. Zasadniczą różnicą jest kwestia anonimowości oraz tempo realizacji zleceń. Przy płatnościach voucherami, cechą charakterystyczną jest zachowanie pełnej dyskrecji. Przy przypisanej do rachunku bankowego karcie debetowej/kredytowej nie jest to w ogóle możliwe. Wszystkie transakcje  są personalizowane oraz dokumentowane. Natychmiastowe płatności są atutem kart prepaid. Zaksięgowanie transakcji przy pomocy kart debetowych/kredytowych może trwać nawet 2-3 dni i jest uzależniona od dnia tygodnia oraz godzin pracy banku.
Nie. Zakłady bukmacherskie działające na podstawie licencji Ministerstwa Finansów RP nie pobierają dodatkowych opłat od użytkowników kont za transfery środków. Zasada ta dotyczy wszystkich metod płatności.
Aby w pełni aktywować konto u bukmachera, czyli w praktyce mieć możliwość stawiania kuponów, należy posiadać konto w polskim banku. Nawet jeśli użytkownicy karty Paysafecard nie są zobowiązani do jej personalizacji, bukmacher jest zobowiązany do weryfikacji danych konta nowego użytkownika serwisu. Zazwyczaj również na podane podczas rejestracji konto bankowe przesyłane są środki z polecenia wypłat.
Podczas każdej gotówkowej oraz bezgotówkowej transakcji należy zachować ostrożność. Transfer pieniędzy online należy wykonywać zawsze u wiarygodnego bukmachera. Sprawdź ranking SBR, by upewnić się o wypłacalności firmy. Zobacz listę spółek opublikowanych na stronie Ministerstwa Finansów RP, aby przekonać się, które firmy działają w Polsce legalnie. Godni zaufania bukmacherzy są zawsze pod nadzorem urzędu kontrolnego. Zanim wybierze się preferowane metody płatności, warto sprawdzić czy dane zaklady online mają potwierdozny status prawny.