Jak grać w Lotto Online? Sprawdź najlepszych dostawców w sieci.

Gra w Lotto rozrywka, której szczególnie przedstawiać nie trzeba. Jest to dobrze wszystkim znana zabawa losowa na pieniądze oraz flagowy produkt Totalizatora Sportowego.

Jak grać w lotto online?

W Polsce znajduje się przeszło 17 tysięcy punktów sieci sprzedaży rozsianych na terenie całego kraju. Jednak w Lotto grać można także przez Internet.

Lotto online vs Bingo online

Pomimo że lotto jest bardzo popularne w naszym kraju, wiele osób przerzuca się na bingo online. W bingo łatwiej jest o wygraną, a wielu graczy mówi też, że gra jest bardziej dynamiczna i interesująca.

Gra bingo – świetne promocje i dobra zabawa

Nie dziwi nas, że lotto online może się znudzić. Niektórzy gracze stawiają lotka od kilkunastu lat. Właśnie dlatego gra bingo wydaje się świetną alternatywą. Nieograniczona rozrywka na długie, emocjonujące wieczory!

Jakie możliwości daje Lotto online?

Lotto online to wygodniejsza i atrakcyjniejsza forma udziału w grach Totalizatora Sportowego, z której korzystać można bez wychodzenia z własnego mieszkania. Oczywiście to także szansa na milionowe wygrane. Bardzo ważne jest szczęście. Potrzeba go dużo więcej niż w kasynie online i zakładach bukmacherskich, gdzie przede wszystkim liczą się umiejętności.

Bingo vs Lotto

Sięgnąć one mogą nawet kilkuset milionów złotych. Z kolei milionerów, na których kontach dzięki Lotto przybyło po kilka milionów, jest w Polsce kilkudziesięciu.

Lotto to jednak nie tylko loterie, ale i wsparcie dla państwa. Totalizator inwestuje w wydarzenia kulturalne i sportowe. Z każdej złotówki wydanej na grę w LOTTO (online i stacjonarnie) 19 groszy przeznaczanych jest na sport i kulturę.

Jak grać na lotto.pl online przez Internet?

Gra w Lotto online wymaga założenia konta w serwisie. Rejestrując się na stronie lotto.pl online przez Internet, należy uzupełnić wszystkie pola formularza, po czym zweryfikować swoje konto. Rejestracja Konta Gracza ma dwa etapy:

 • przez wejście w link aktywacyjny wysłany na pocztę e-mail,
 • przez dodanie skanu dowodu osobistego.

Rejestracja w Lotto

Na dosłanie skanu dowodu osobistego gracz ma 7 dni. Po tym czasie, jeżeli skan nie zostanie przesłany, Konto Gracza zostaje usunięte.

Sam dokument, który wgrywany jest w odpowiednim polu na Koncie Gracza, musi być czytelny i wyraźny, a skan przedstawiać powinien cały dokument.

Pliki słabej jakości lub przycięte nie są akceptowane, gdyż nie nadają się do weryfikacji. Dlatego zdjęcie powinno być wykonane aparatem cyfrowym lub smartfonem, z zachowaniem oryginalnych kolorów i w rozdzielczości wynoszącej minimum 300 dpi.

Lotto online jak kolektura

Reszta jest identyczna z grą w kolekturze. W Lotto online podobnie jak i w grze stacjonarnej wszystko sprowadza się do zaznaczania wybranych liczb w udostępnionych przez dostawcę grach. Wyróżnia się tu następujące gry:

 • Lotto i Lotto Plus,
 • Mini Lotto,
 • Eurojackpot.

Lotto – graj online i przez aplikację. Rejestracja krok po kroku

Gra w Lotto online możliwa jest nie tylko przez przeglądarkę internetową, ale również aplikację.

Lotto online

Jak pobrać aplikację LOTTO? Graj online z wykorzystaniem swojego smartfona lub tabletu, jeżeli ma on system iOS (dostępna w AppStore) lub Android.

 1. Aplikacja dla gry Lotto na urządzenia z systemem Android nie jest dostępna w sklepie Google Play. Zabrania tego bowiem regulamin sklepu zakazujący dystrybucji aplikacji służących do sprzedaży zakładów gier liczbowych i loterii pieniężnych.
 2. Aplikacje na urządzenia z Androidem w wersji 4.4 lub wyższym pobrać należy wiec bezpośrednio ze strony lotto.pl. Aplikacja ma pełną funkcjonalność strony internetowej i pozwala realizować wszystkie transakcje z Konta Gracza: zawieranie zakładów, wpłaty, wypłaty itp.

Lotto online – logowanie do serwisu i aplikacji

Grając przez Internet, należy zalogować się do serwisu Lotto online. Logowanie na stronę lotto.pl lub aplikację możliwe jest dzięki danym zapisanym podczas rejestracji: nazwie użytkownika i haśle:

 • Gdy hasło może zostać zmienione, login jest jeden i stały.
 • Tak samo niemożliwe jest zalogowanie się na to samo konto na dwóch urządzeniach jednocześnie, np. smartfonie i laptopie.
 • Podyktowane jest to troską o bezpieczeństwo danych oraz środków na Koncie Gracza.

Odzyskanie internetowego konta w Lotto

Jeśli gracz powraca na serwis Lotto online po dłuższej przerwie, nie pamiętając hasła, może je odzyskać. Wystarczy na ekranie logowania kliknąć Nie pamiętam hasła.

Przy problemach z loginem, hasłem i PIN-em do aplikacji mobilnej zalecany jest kontakt z Obsługą Klienta (tel. 459 59 59 00). Pracownik serwisu poprosi o odpowiedzi na pytania dotyczące danych osobowych w celu weryfikacji tożsamości.

Zawieszenie i samowykluczenie

Konto Gracza zawieszone może zostać także wskutek pięciokrotnego błędnego logowania. Blokowane jest ono wówczas na 30 minut. Inne powody blokady to wyczerpanie limitu czasowego na korzystanie z

Konta Gracza, skorzystanie z opcji zawieszenia (24 godziny) lub samowykluczenie (90 dni). Co więcej, w trosce o bezpieczeństwo graczy serwis Lotto online dokonuje automatycznego wylogowania spowodowanego:

 • osiągnięciem czasowego limitu,
 • bezczynnością,
 • logowaniem w tym samym czasie na innym urządzeniu.

Lotto zakłady online w rozumieniu hazardu

Gra w Lotto zakłady online to przede wszystkim dobra rozrywka. Jednak tylko wtedy, kiedy gracz ma nad nią kontrolę. Lotto online to bowiem jeden z rodzajów hazardu, gdzie o wygranej lub porażce decyduje ślepy los…

Dlatego jest to rozrywka tylko dla osób dorosłych, które podejmują ryzyko i są tego w pełni świadome. Serwis oferujący grę w Lotto online jednocześnie działa zapobiegawczo i przypomina o zaistniałym ryzyku, minimalizując uzależnienie od hazardu.

Lotto wskazuje też na możliwe jak najlepsze zabezpieczenie komputera, z którego poziomu zawierane są zakłady w serwisie Lotto online. Zwłaszcza w przypadku współdzielenia komputerów, telefonów i tabletów z małoletnimi….

Poza ochroną danych użytkownika pomocne jest zainstalowanie programu do kontroli rodzicielskiej. Pozwoli on kontrolować aktywność małoletnich na komputerze i blokować dostęp do stron o nieodpowiednich dla nich treściach.

Odpowiedzialne Lotto – gra online z limitami

Totalizator Sportowy to nie tylko rozrywka i dobra zabawa, a przy tym szansa na wysokie wygrane. Ważne, by gracz był odpowiedzialny i miał świadomość ryzyka, na jakie się decyduje, grając w Lotto. Gra online wymusza więc nałożenie limitów:

 • Limit czasowy – maksymalny czas, przez który gracz może być zalogowany na stronie Lotto online w ciągu doby i miesiąca. Jego ustawienie jest obowiązkowe jeszcze przed przystąpieniem do gry. Wymusza to zapis Ustawy o grach hazardowych i Regulaminu Odpowiedzialnej Gry.
 • Limit kwotowy – maksymalna kwota, którą gracz może wydać na gry LOTTO online w serwisie w ciągu doby i miesiąca. Również ustawienie tego limitu jest obowiązkowe przed rozpoczęciem gry, co wynika z zapisów tej samej podstawy prawnej – Ustawy o grach hazardowych i Regulaminu Odpowiedzialnej Gry.

Po przekroczeniu któregoś z limitów konto zostaje zawieszone. Dyspozycja zwiększenia limitu realizowana jest po 24 godzinach (za pierwszym razem), po upływie 7 dni (za drugim razem), po upływie 90 dni (za trzecim i każdym kolejnym razem). Limity zawsze można natomiast zmniejszyć, co następuje automatycznie.

Jak wyglądają płatności i gra Lotto online?

Chcąc grać w Lotto online, nie wystarczy dostęp do internetu i rejestracja, a następnie weryfikacja Konta Gracza. Konieczne jest też posiadanie rachunku bankowego…

Po zmianie numeru konta można go zmienić w sekcji Zarządzanie płatnościami, klikając ikonę Numer rachunku bankowego do wypłaty środków.

Zanim gracz złoży zakłady w Lotto online, musi zasilić swoje Konto Gracza….

Minimalna jednorazowa wpłata za pośrednictwem systemu interaktywnego (np. przelewu bankowego) wynosi 10 zł, maksymalna: 50 000 zł. Maksymalna kwota wypłaty to natomiast 2 280 zł. Są one akceptowane przez dział finansowy i rozliczane na bieżąco. Przy wygranych powyżej 2 280 zł (dodatkowy podatek 10%) wygrane odbiera się w kolekturze.

Jak natomiast wygląda gra Lotto online? Nie różni się ona niczym od gry stacjonarnej. Szanse na wygraną w obu przypadkach są identyczne.

Kiedy odbywa się losowanie Lotto online?

Zakłady Lotto przez Internet i zakłady stacjonarne w kolekturach niczym się od siebie nie różnią poza formą ich zawierania. Dlatego losowanie Lotto online na wszystkie gry (Lotto, Mini Lotto, Eurojackpot) jest jedno i to samo. Losowanie Lotto online odbywa się więc każdego dnia od poniedziałku do niedzieli:

 • Lotto – wtorek, czwartek, sobota o 21:40,
 • Mini Lotto – poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela o 21:40,
 • Eurojackpot – piątek w godzinach 20:00 – 21:00.

Jako że losowanie odbywa się w godzinach wieczornych, zakłady składać można przez całą dobę, z wyjątkiem przerw serwisowych i technicznych. W przypadku gier Lotto i Mini Lotto w dniu losowania sprzedaż zakładów zamykana jest o 21:30, a przerwa techniczna w sprzedaży trwa do godz. 21:50.

Przy zawieraniu zakładów Eurojackpot w piątki możliwe jest to do godz. 19:00, a przerwa w sprzedaży trwa do godz. 6:30 w sobotę.

Jak dowiedzieć się o wygranych w Lotto? Losowanie online przez Internet!

Wszyscy gracze Lotto, którzy będą szczęśliwcami, dostają powiadomienie o wygranej. Pojawia się ono w zakładce Moje transakcje.

Lotto pl

Wygrane do 2 280 zł automatycznie powiększają kwotę środków na Koncie Gracza, zostając do niego dopisanym zgodnie z regulaminem danej gry Lotto. Losowanie online obejrzeć można jednak także przez Internet, na bieżąco sprawdzając kolejne kulki losowane z kasety losującej.

Na stronie lotto.pl dostępne są losowania na żywo, jak i losowania archiwalne.

Środki znajdujące się na koncie z wygranych do 2 280 zł można wypłacić na rachunek bankowy lub przeznaczyć na dalszą grę. Wyższe wygrane odbierać trzeba w oddziałach Totalizatora Sportowego.

Jak składać zakłady Lotto online?

Gra w Lotto przez Internet jest szybka, wygodna i prosta. Każdy, kto grał w kolekturze, złoży również zakłady Lotto online. Dla przypomnienia, w kolejnych grach Lotto oferowanych przez Totalizator Sportowy wygląda to następująco:

 • Lotto – gracz typuje 6 z 49 liczb; decyduje, czy gra z Plusem i na ile losowań; dodatkowo może subskrybować swój kupon i brać udział w kolejnych losowaniach korzystając z tych samych numerów; grający w Lotto nie mogą grać systemem ani z Super Szansą.
 • Mini Lotto – gracz typuje 5 z 42 liczb; decyduje ile gra losowań; dodatkowo może subskrybować swój kupon i brać udział w kolejnych losowaniach korzystając z tych samych numerów; grający w Lotto online nie mogą grać systemem ani z Super Szansą.
 • Eurojackpot – gracz typuje 5 z 50 liczb i 2 z 10 liczb; dodatkowo może subskrybować swój kupon i brać udział w kolejnych losowaniach korzystając z tych samych numerów.
Gry Lotto online
Gry Lotto online
Lotto i Lotto Plus
Mini LottoEurojackpot
gracz typuje 6 z 49 liczbobstawia się 5 z 42 liczbgracz typuje 5 z 50 liczb i 2 z 10 liczb

Jakie wygrane gwarantują zakłady i zdrapki Lotto online?

Gra w Lotto online to szansa na naprawdę wysokie wygrane. Zakłady i zdrapki ze zwykłego Kowalskiego w jeden dzień mogą zrobić milionera. Nie wszyscy mają takie szczęście, ale dlaczego nie spróbować? Każdy narzekających zazwyczaj nawet nie daje sobie szansy i nie składa zakładów, czy to przez serwis Lotto online, czy stacjonarnie.

Pula nagród w Lotto online

Pula nagród w Lotto, Multi Lotto i Eurojackpot jest natomiast różna. Nieraz to kilkadziesiąt milionów złotych, co dla wielu jest wystarczającą kwotą do tego, aby skusić się na postawienie zakładu.

Bezdyskusyjnym faktem jest natomiast, że najwyższe kumulacje generują największe zainteresowanie wśród graczy. To z kolei dużo mniejsza szansa na wygranie głównej nagrody i zgarnięcie jej tylko dla siebie.

Wygrane w wysokości kilku milionów, kilkuset tysięcy złotych lub pensji kilkudziesięciu tysięcy wypłacanej co miesiąc przez kilkadziesiąt lat, to jednak w Lotto online nic wyjątkowego. Nie są one notoryczne, ale występują na tyle często, że warto próbować.

Zakłady – stacjonarnie i w serwisie Lotto, zdrapki – online niedostępne

Totalizator Sportowy sprzedaje swoje produkty wyłącznie w punktach opatrzonych logo LOTTO oraz na stronie lotto.pl. Jednak i tu są pewne ograniczenia.

Zakłady na Lotto, Multi Lotto i Eurojackpot zawierać można stacjonarnie i w serwisie online stworzonym przez Lotto, zdrapki online są już natomiast niedostępne. Szukający szczęścia w takiej formie muszą więc udać się do jednej z kolektur.

FAQ: Lotto online

Gra w serwisie Lotto online okazała się drogą do szczęścia i wielkich pieniędzy dla wielu graczy. Sęk w tym, by wydawać na grę tylko tyle, ile pozwala na to budżet. Gra przez Internet jest jeszcze bezpieczniejsza niż zawieranie zakładów w kolekturze. Wszystko dzięki limitom, które wykluczają grę powyżej zakładanych kwot.

Po części wiąże się to z powyższym pytaniem. Osoby, które obawiają się, że nie zapanują nad emocjami, powinny stosunkowo nisko ustawić swój limit gry dziennej i miesięcznej. Pozwoli to ograniczyć straty i na grę w Lotto online przeznaczyć niskie kwoty, które nie narażą na szwank domowego budżetu.

Nie ma złotego środka. Wszystkie systemy zalecane do gry w Lotto online nie są warte żadnych pieniędzy. Tak jak teorie spiskowe o podgrzanych i lżejszych kulkach. Wszystkie gry Lotto online to gry losowe, w których trzeba mieć szczęście, by wygrać. Zakłady trzeba natomiast składać regularnie, a nie tylko podczas największych kumulacji.

Wydaje się, że na razie serwis Lotto online spełnia wymagania i oczekiwania graczy, a więc większych zmian w najbliższym czasie raczej nie będzie. Dlatego w Lotto online krupierzy live nie są obecnie potrzebni. W przyszłości, o ile zostaną wprowadzone inne formy rozrywki i gry na żywo, być może pojawią się też krupierzy.