Jak obstawiać mecze…

Każdy typer chciałby wiedzieć, jak obstawiać mecze, aby wygrywać mnóstwo pieniędzy… ale czy to jest w ogóle możliwe?

Jak najbardziej! Choć wiedz, że nie jest to łatwe, a z zakładów bukmacherskich utrzymuje się nie więcej niż 2-3 proc. wszystkich grających. Potrzebujesz dobrego przygotowania! Poniżej zdradzamy wiele tajników efektywnego obstawiania meczy. Sprawdź nasze metody i skutecznych zakładów, a jeśli szukasz value w typach na ekstraklasę → sprawdź je tutaj.

Firma Bonus
STS

1.469 zł BONUS

w tym:
100% od 1 dep. do 1200 zł
29 zł freebet bez depozytu
kod: KODSTSVIP

200 zł zakład bez ryzyka
20 zł na sporty wirtualne
20 zł na Betgames

STS
Visa
MasterCard
Skrill
PayU
BLIK
Warunki
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3; kurs min. 1,91
brak limitów czasowych
Betclic

550 zł BONUS

kod: BETCLICPLVIP
TYLKO U NAS!

Betclic
Visa
MasterCard
Skrill
Paysafecard
Przelewy24
Warunki
Zakład Bez Ryzyka
obrót 8x
kurs min. 2.0
w ciągu 30 dni
LVBET

3.333 zł BONUS

+ 20 zł bez depozytu

LVBET
Visa
MasterCard
Paysafecard
BLIK
Przelewy24
Warunki
Bonus od 1 depozytu do 2000 zł
obrót x4, kurs min. 2.0
Bonus od 2 depozytu do 1000 zł
obrót x3, kurs min. 2.0
zakład bez ryzyka 333 zł
PZBuk

500 zł BONUS

Cashback
+ 20 zł darmowy bonus
z kodem bonusowym: ZB100

PZBuk
Przelewy24
Dotpay
BLIK
Tpay
Warunki
Bez wpłaty minimalnej
kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 60 dni
ETOTO

1.000 zł BONUS

Cashback 50%

ETOTO
Visa
MasterCard
Przelewy24
BLIK
Paysafecard
Warunki
Cashback 50%
brak obrotu
kurs min. 1,25
bezterminowy
Fuksiarz

500 zł BONUS

Cashback 50% do 500 złotych bez obrotu

Fuksiarz
PayU
BLIK
Dotpay
Tpay
Przelewy24
Warunki
Bonus 50% od 1 depozytu
brak wymaganego obrotu
min. 2 zdarzenia z kursem 1.20 każde
forBET

2.200 zł BONUS

+ 14 dni gry bez podatku

forBET
Visa
MasterCard
Dotpay
PayU
BLIK
Warunki

Bonus 100% od 1 dep. do 2000 zł
obrót 2x, kurs min. 2.5
Bonus od 2 dep. do 200 zł
obrót 3x, kurs min. 1.4
14 dni gry bez podatku
obrót x3, kurs min. 1.3
Totolotek

500 zł BONUS

100% od depozytu

Totolotek
Visa
MasterCard
Dotpay
BLIK
Tpay
Warunki
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3
kurs min. 1,35
w ciągu 30 dni
BETFAN

600 zł BONUS

Cashback z kodem bonusowym: ZB600

BETFAN
MasterCard
Przelew bankowy
Przelewy24
BLIK
Warunki
obrót 1x
kurs min. 3,8
w ciągu 7 dni
TYLKO U NAS: kod promocyjny: ZB600
TOTALbet

5.040 zł BONUS

w tym: 40 zł freebet

TOTALbet
Visa
MasterCard
Przelewy24
PayU
BLIK
Warunki
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x4
kurs min. 1,25
w ciągu 90 dni

Najlepszy Poradnik Bukmacherski od zakladybukmacherskie.net

Sprawdź nasz najlepszy poradnik bukmacherski! Zakłady bukmacherskie są dziś bardzo popularne, dowiedz się więcej metodach wygrywania i legalnych zakładach wzajemnych przez internet. Każdy z nas szuka szybkiego sposobu na to, aby stać się bogatszym i zwiększyć swój majątek lub przynajmniej zapewnić sobie dochód pasywny.

 1. Dla jednych wystarczające będzie 200 zł miesięcznie.
 2. Inni z kolei będą chcieli regularnie wygrywać po 500 zł.
 3. Następni już po 1000, 2000 czy kilkanaście tysięcy złotych.

Czytaj dalej, by dowiedzieć się jak obstawiać z sukcesem lub przejdź do naszych innych specjalistycznych artykułów↓

Szybki podgląd Poradnika: intuicyjna nawigacja

Oczywiście zachęcamy do lektury od deski do deski. Jednak udostępniamy również podgląd przewodnika. Dzięki intuicyjnej nawigacji możesz błyskawicznie sprawdzić fragmenty poradnika, które najbardziej Cię interesują.

Rozdział 1

Obstawianie dla początkujących

– w tym rozdziale wyjaśniamy wszystko co nowicjusz powinien wiedzieć o tym Jak obstawiać mecze, by wygrać i być na plusie?

Rozdział 2

Najlepszy bukmacher dla początkujących

– w tym rozdziale pokazujemy najlepszych bukmacherów dla początkujących graczy z atrakcyjnym oraz łatwym do odebrania bonusem powitalnym

Rozdział 3

Czym są kursy bukmacherskie

– w tym rozdziale dowiesz się jak liczyć oraz jak czytać kursy bukmacherskie, co z nich wynika oraz dlaczego warto grać najwyższe kursy bukmacherskie

Rozdział 4

Obstawianie w punkcie a online

– w tym rozdziale dowiesz się jak poprawnie obstawić mecz w internecie oraz w punkcie naziemnym

Rozdział 5

Szansa na wygraną

– w tym rozdziale poznasz systemy, dzięki którym zwiększysz swoje szanse na wygraną

Rozdział 6

Typy zakładów sportowych

– w tym rozdziale poznasz rodzaje typów na zakłady sportowe

Trudna sztuka obstawiania meczy

Czy można wygrać? Jak najbardziej, choć od razu trzeba uświadomić wszystkich graczy, że to trudnej sztuki obstawiania meczy trzeba się nauczyć. Z zakładów bukmacherskich utrzymuje się nie więcej niż 2-3 proc. wszystkich grających. Większość popełnia błędy:

 • nie umie trzymać się zasad
 • źle zarządza kapitałem
 • duża część graczy nie rozumie też wielu podstawowych pojęć, np. value, AKO czy freebet

Dla wszystkich, którzy dopiero chcą zacząć grać lub już grają u bukmachera, ale nie mają z tego profitów, przygotowaliśmy zaawansowany poradnik.

jak-obstawiac-mecze

Oddajemy w wasze ręce najlepszy przewodnik bukmacherski, który specjalnie dla graczy, z myślą Waszym kapitale i wysokich wygranych, przygotował zespół zakladybukmacherskie.net

Jak obstawiać mecze, żeby wygrywać i być na plusie?

Każdy z zakładów bukmacherskich chciałby czerpać jak największe zyski. To normalne, bo nikomu nie można zabronić marzyć o bogactwie i luksusie. Trzeba mieć natomiast na uwadze, że to zadanie bardzo trudne.

Jak obstawiać mecze, żeby wygrywać i czerpać z tego regularne zyski? Oczywiście, bardzo ważna jest tutaj wiedza z zakresu obstawianych wydarzeń. Trudno liczyć tylko i wyłącznie na łut szczęścia, nie znając się kompletnie na obstawianych zdarzeniach.

To najkrótsza droga do utraty swoich środków. Jednak nie tylko wiedza jest potrzebna. Każdy, kto wie, jak obstawiać mecze, musi także trzymać się kurczowo podstawowych zasad, o których w dalszej części przewodnika bukmacherskiego. Tylko w taki sposób można powiększać swój budżet i czerpać zyski z obstawianych zakładów. Inne praktyki, mimo iż mogą dać chwilowy wzrost środków, to w dłuższej perspektywie czasu niemal na pewno skończą się stratą finansową i bankructwem gracza, a zakłady bukmacherskie to inwestycja długofalowa.

8 najlepszych bukmacherów dla początkujących typerów

Zastanawiasz się, który bukmacher jest najlepszy dla początkujących typerów? Sprawdź naszą listę rankingu najlepszych bukmacherów online

Jak czytać kursy bukmacherskie i co z nich wynika?

Kursy bukmacherskie są więc rozłożeniem szansy danej drużyny na odniesienie zwycięstwa. Warto więc wiedzieć, jak czytać kursy bukmacherskie. Otóż nie ma w tym nic trudnego.

Im mniejszy jest taki kurs, tym dana drużyna ma według bukmachera większe szanse na zwycięstwo. Odwrotnie, im kurs bukmacherski jest wyższy, tym szanse maleją.

Z czego wielu graczy nie zdaje sobie jednak sprawy, wpływ na kursy mają nie tylko czynniki czysto sportowe i historyczne. Kursy bukmacherskie regulowane są też przez sam rynek zakładów. W praktyce oznacza to tylko tyle, że wpływ na kurs ma to, ile zakładów i w jakich kwotach zostało postawionych na dany mecz. Dlatego kursy bukmacherskie zmieniają się dynamicznie. Porównując kursy tego samego spotkania z początku tygodnia i weekendu, mogą one być diametralnie różne, a nawet całkowicie się odwrócić.

Dlaczego warto grać najwyższe kursy bukmacherskie?

Jak obstawiać mecze chcąc być na „plusie” i czerpać z tego zyski? Jedna z zasad dotyczy kursów. Otóż grać trzeba zawsze najwyższe kursy bukmacherskie. Przekłada się to oczywiście na większe wygrane. Przy niskich stawkach może nie mieć to wielkiego znaczenia, ale przy tych większych i grze w dłuższej perspektywie czasu, jak najbardziej.

Przykładowo zagranie w dwóch firmach za 1000 zł tego samego typu po kursie 1.8 i 2.0 daje aż 200 zł różnicy, bo:

 • firma A – 1.8 × 1000 zł = 1800 zł
 • firma B – 2.0 × 1000 zł = 2000 zł

Dlatego warto mieć konto w co najmniej kilku firmach bukmacherskich i zawierać zakłady tam, gdzie na dane wydarzenia są najwyższe kursy bukmacherskie. Pomaga w tym porównywarka kursów. W innym wypadku stronę każdego bukmachera, w którym gracz ma konto, odwiedzić trzeba osobiście, po czym wynaleźć w nim dane zdarzenie i sprawdzić kurs oraz to, jak wypada on na tle innych firm bukmacherskich.

Jak sprawdzić archiwalne kursy bukmacherskie?

Skoro kursy bukmacherskie tak wiele mówią o danym zdarzeniu, gracze sugerują się nimi bardzo często. Lubią znać też historię wahań kursów, które mogą świadczyć o tym, że w dany typ zainwestowano na rynku duże środki lub zaszły inne czynniki powodujące jego zmianę.

 1. Archiwalne kursy bukmacherskie można znaleźć na najszerszej porównywarce kursów, jaka obecnie istnieje, a więc stronie www betexplorer com
 2. Często pomaga też najpopularniejsza strona, na której typerzy sprawdzają wyniki online: flashscore.pl Również i w tym przypadku, po kliknięciu okienka danego spotkania, można sprawdzić, jak zmieniają się kursy. Poza tym obydwie strony dają możliwość porównania kursów historycznych meczów.

Strona www flashscore pozwala dodatkowo na weryfikacje kursów futbolu amerykańskiego, darta, snookera, futsalu, piłki wodnej, rugby, tenisa stołowego czy siatkówki plażowej.Oczywiście, archiwalne kursy bukmacherskie można tu sprawdzić tylko z niektórych dyscyplin, ale ich lista jest stosunkowo szeroka:

Jakie kursy bukmacherskie są nieopłacalne do grania?

Czy warto grać wszystkie kursy bukmacherskie bez wyjątku? Otóż nie, a przynajmniej tak sugerują eksperci. Jakie kursy bukmacherskie są więc nieopłacalne do gry?

Duże ryzyko zachodzi podczas grania małych kursów, tzw. pewniaków.
Tych w zawodowym sporcie nie ma i nawet najlepsi zawodnicy, najlepsze drużyny potrafią przegrać lub przynajmniej zremisować, mimo iż wedle procentowych wyliczeń i kursów bukmacher dawał im 90% szans na wygraną lub więcej. Zwłaszcza uważać powinni ci, którzy na jednym kuponie stawiają wiele takich zdarzeń. Wbrew pozorom, ryzyko porażki jest wówczas stosunkowo duże.

O wiele bezpieczniej, w dłuższej perspektywie czasu grać wyższe kursy, tzw. valuebety.
Są to zdarzenia, w których kursy zostały zawyżone, a zespół czy zawodnik, w rzeczywistości ma większe szanse na triumf, niż oceniają to oddsmakerzy. Oczywiście, ważna jest tutaj dokładna analiza i posiadanie informacji, których bukmacher nie ma lub jeszcze ona do niego nie dotarła.

Obstawianie meczów online, jak obstawiać przez Internet?

W dobie XXI wieku, kiedy to każdy, a przynajmniej prawie każdy ma dostęp do Internetu i jest on w naszym życiu wszechobecny,

najłatwiej jest obstawiać mecze przez Internet
To również wygodna forma zawierania zakładów. Obstawianie meczów online nie zmusza do opuszczania własnego mieszkania. Zakłady zawierać można sprzed komputera lub nawet nie włączając takiego urządzenia, ale korzystając z urządzeń mobilnych. Wystarczy połączenie z Internetem przez Wi-Fi lub pobieranie danych od operatora komórkowego. Jak obstawiać mecze przez Internet?
 1. oczywiście, najpierw gracz musi założyć konto w danej firmie bukmacherskiej, spełniając przy tym kilka warunków. Przede wszystkim:
 2. być osobą pełnoletnią
 3. mieć konto w banku, co jest niezbędne do wypłacania środków z wygranych zakładów. Tak można też zasilać konto gracza, choć istnieją również inne formy wpłaty, np. wpłata gotówkowa w punkcie stacjonarnym.
 4. konieczna jest też weryfikacja konta. Odbywa się ona przez przesłanie screenów dokumentów tożsamości. Najczęściej potrzebny jest dowód osobisty oraz inny dokument, np. paszport czy wyciąg z konta bankowego

Obstawianie meczów – jak obstawiać w punkcie bukmacherskim?

Trudno myśleć poważnie o zakładach bukmacherskich, nie mając konta w co najmniej kilku firmach oferujących zakłady wzajemne. Są jednak tacy, którzy preferują stacjonarne obstawianie meczów. Decydują się na to w głównej mierze starsi gracze, którzy są na bakier z nowoczesnymi technologiami lub mają jakieś obawy, dodajmy, że zupełnie niepotrzebne, na płaszczyźnie bezpieczeństwa w sieci. Będąc kompletnymi, musimy jednak przyznać, że osobiste obstawianie meczów w punkcie jest alternatywą dla gry przez Internet.

Wiele informacji o danym wydarzeniu, które zachęcają do zagrania, pojawia się jednak w tak nieoczekiwanym momencie, że zagranie spotkania może być wówczas niemożliwe. Trudno bowiem cały czas przesiadywać w punkcie. Pomóc mogą znajomi pracownik/pracownica przyjmowania zakładów, z którymi można się skontaktować telefonicznie. Jednak w żaden sposób nie można porównać tego do obstawiania meczów przez Internet lub zakładów na telefon. To raczej typowa rozrywka, dla zabicia czasu i spotkania z innymi graczami, którzy nie zawsze mają dużą wiedzę, ale „znają się” na wszystkim, od najlepszych lig piłkarskich po niższe ligi polskie, a nawet całkowicie niszowe sporty.

Zwiększenie szansy, czyli jak obstawiać mecze systemem?

Wszyscy grający w LOTTO chcieliby znaleźć system, który przynajmniej raz w życiu dałby im szansę trafienia szóstki. O systemach głośno jest także w zakładach bukmacherskich. Jak obstawiać mecze systemem i który z nich jest najlepszy?

Otóż ilu graczy, tyle opinii. Wszystko zależy od finalnego efektu, a więc zysku/straty grającego. Jasne jest natomiast to, że sam system nie zapewni sukcesu graczowi, a może tylko zwiększyć jego szansę na wygraną, jak i zmniejszyć ryzyko utraty kapitału. Najpopularniejszym systemem bukmacherskim jest tzw. płaska stawka. Jak obstawiać mecze tym systemem? Nie ma w tym nic trudnego. Wszystkie zakłady obstawiamy za identyczną stawkę, np. 20, 50, 100 czy 1000 zł. Każdy z systemów bukmacherskich dokładnie opisano w dalszej części poradnika. Pod lupę wzięliśmy kilka różnych systemów, a w tym:

STYSTEMY BUKMACHERSKIE

płaska stawka

stawkowanie procentowe

Martinagle

system Kelly

ciąg Fibonacciego
system 1-3-2-6
surebety

Systemy bukmacherskie: system płaska stawka

System płaska stawka to zdecydowanie najpopularniejszy, ale i najprostszy system bukmacherski, z jakiego korzystać mogą gracze. Wielokrotnie nie mają oni nawet pojęcia, że go stosują. Jak wynika z samej nazwy, takie systemy bukmacherskie to nic innego, jak gra poszczególnych zakładów za identyczne stawki.

Od gracza, jego możliwości finansowych, strategii i kapitału zależy jej wysokość, np. 10 zł, 100 zł, 500 zł czy 1000 zł. Dla bezpiecznej gry i ochrony swojego kapitału należy grać tak, aby stawka pojedynczego zakładu nie przekraczała 2-5% budżetu przeznaczonego na grę. Dla zmniejszenia stawek można też zastosować przedziały kursów.

Jak grać płaską stawką w takiej sytuacji? Na przykład:

 • Kursy >2

100 zł x 1.8 = 180 zł

 • Kursy 2-5

50 zł x 4.0 = 200 zł

 • Kursy

25 zł x 8.0 = 200 zł

Gra płaską stawką jest o tyle dobra, że ten system bukmacherski jest prosty, a ryzyko utraty kapitału niewielkie. Niestety, małe są też zyski.

Systemy bukmacherskie: stawkowanie procentowe

Stosunkowo prostym systemem bukmacherskim jest również stawkowanie procentowe.

W tym przypadku stawka zakładu jest wyliczana procentowo i uzależniona od wysokości kapitału na grę. W związku z tym stawki rosną, kiedy gracz wygrywa oraz maleją przy słabszej serii, w efekcie czego budżet ulega uszczupleniu.
Oba systemy bukmacherskie — stawkowanie procentowe i płaska stawka — są bezpieczne, jeżeli stawka na jeden zakład nie przekracza 2-5% posiadanego kapitału.

Na przykład:

przy kapitale w wysokości 1000 zł stawka na jeden zakład wynosić będzie 20-50 zł (2-5% z 1000 zł). Jest to system bukmacherski znakomity dla początkujących graczy, który uczy:

 • regularności
 • wstrzemięźliwości
 • trzymania się zasad

Systemy bukmacherskie: system Martinagle

Martinagle betting system, a więc system Martinagle to jeden z najpopularniejszych systemów bukmacherskich, który stosowany jest nie tylko w zakładach sportowych.
Jego pierwowzorem jest Martinagle Roulette i jak sama nazwa wskazuje, stosowany był w ruletce.

Sama charakterystyka systemu jest prosta. Martinagle, znany również pod nazwą progresja, polega na podwajaniu stawki po przegranym zakładzie i powrotu do wyjściowej stawki po trafieniu. Oznacza to, że po wygranej gracz zyskuje to, co dotychczas stracił wraz z nawiązką, po czym zaczyna grę od początku. Dobrze obrazuje to przykład z grą zakładów o kursie 2.0:

 • Etap I: 50 zł x 2.0 = 100 zł (przegrana)

 • Etap II: 100 zł x 2.0 = 200 zł (przegrana)

 • Etap III: 200 zł x 2.0 = 400 zł (wygrana)

 • Zysk końcowy: 400 zł – 350 zł = 50 zł

Grając tym systemem, gracz ma duże prawdopodobieństwo osiągnięcia zysku, ale jednocześnie zachodzi tu poważne ryzyko utraty kapitału, który dodatkowo musi być bardzo wysoki. Ciągłe podwajanie stawki może doprowadzić do wyczerpania środków przeznaczonych na grę i bankructwa. Nawet jeżeli kapitał jest duży, bukmacher na dane zdarzenie może bowiem nałożyć limit, przez co zagranie za stawkę z kolejnego etapu może być niemożliwe. Sam Martinagle system daje stosunkowo niewielki zysk przy zaangażowaniu dużego kapitału, a więc nie jest polecany.

Systemy bukmacherskie: system Kelly

System Kelly’ego stworzył John Kelly (1923 – 1965), który opisał go w 1956 roku.

W zasadzie system Kelly to matematycznie optymalne zarządzanie pieniędzmi.
Każdy, kto stosuje Kelly system, daje sobie szansę prawidłowego oszacowania wystąpienia danego wyniku i dopasowania do niego właściwej, optymalnej dla zakładu stawki. Stosującym system Kelly, bukmacher nie jest tak groźny, gdyż gracz sam szacuje szanse na wystąpienie danego zdarzenia. Gracze powinni tu wyszukiwać zdarzenia, na które kursy są zawyżone. Są to tzw. valuebety. System stawkowania Kelly przedstawia wzór:

Stawka = [K x (p x k – 1)] / k – 1

 • K – kapitał
 • p – prawdopodobieństwo szans według gracza ustalone w procentach
 • k – kurs
 • x – mnożenie

Przykład (value — kurs 3.0, budżet 1000 zł)

Stawka = [1000 x (40% x 3.0 – 1)] / 3,0 – 1
Stawka = [1000 x (1.2 – 1)] / 2
Stawka = [1000 x 0.2] / 2
Stawka = 200 / 2
Stawka = 100 zł

Niestety, system Kelly jest dla doświadczonych graczy, którzy muszą mieć dużą wiedzę z obstawianych przez siebie zakładów. W zamian to gwarancja optymalnego zarządzania pieniędzmi.

Systemy bukmacherskie: Ciąg Fibonacciego – bukmacher może zaszkodzić

Różne systemy bukmacherskie są do siebie podobne. Takimi są progresja (Martinagle) oraz ciąg Fibonacciego.

Bukmacher również i w tym przypadku może zaszkodzić graczom, ale ryzyko takiego zajścia jest mniejsze niż przy klasycznej progresji.
W systemie nazwanym tak w XX wieku przez Edwarda Lucasa kolejną stawką jest suma dwóch poprzednich stawek, na przykład:
 • Etap I: 50 zł x 3.0 = 150 zł (przegrana)

 • Etap II: 50 zł x 3.0 = 150 zł (przegrana)

 • Etap III: 100 zł x 3.0 = 300 zł (przegrana)

 • Etap IV: 150 zł x 3.0 = 450 zł (przegrana)

 • Etap V: 250 zł x 3.0 = 750 zł (wygrana)

Ciąg Fibonacciego w bukmacherce to też kilka ważnych zasad:

 1. Po pierwsze, każda porażka to przejście do kolejnego poziomu stawkowania
 2. Po drugie przy wygranej gracz cofa się tylko o jeden poziom, a od początku grę zaczyna dopiero po dwóch wygranych z rzędu
 3. Niestety, również i w tym przypadku kapitał potrzebny na grę jest duży, choć nieporównywalnie mniejszy niż przy systemie Martinagle

Systemy bukmacherskie: system 1-3-2-6

System 1-3-2-6 zwany także jako blackjack 1-3-2-6 system to rosnąca progresja, w którym gracz może wygrać cztery razy z rzędu.
Ten system zalecany jest graczom, którzy w krótkim czasie chcą osiągnąć szybki zysk. Przy kursie 2.0, stawce na 1 jednostkę w wysokości 50 zł i budżecie początkowym 2j (100 zł), wygląda to następująco:
 • I etap: stawka 1j (50 zł); ewentualna wgrana 2j (100 zł), przegrana -1j (-50 zł)

 • II etap: stawka całość środków 3j (150 zł); ewentualna wygrana 6j (300 zł), przegrana -3j (-150 zł)

 • III etap: stawka 2j (100 zł), w budżecie zostają 4j (200 zł); ewentualna wygrana 4j (200 zł), łącznie w budżecie 8j (400 zł), przegrana -2j (-100 zł), gra zakończona z wynikiem 4j (200 zł)

 • IV etap: stawka 6j (300 zł), w budżecie zostają 2j (100 zł); ewentualna wygrana 12j (600 zł), łącznie w budżecie 14j (700 zł), przegrana -12j (-600 zł), w budżecie zostają 2j (100 zł – kapitał początkowy)

1-3-2-6 betting system to szansa na duże zyski przy niewielkim zaangażowaniu kapitału. Sam system jest jednak bardzo trudny i wymaga od gracza dużej wiedzy sportowej.

Systemy bukmacherskie: system surebety

Są systemy bukmacherskie, które niemal zawsze dają wygraną niezależnie o rozstrzygnięcia spotkania. Takim są surebety.
Podstawą tego systemu jest postawienie wszystkich możliwości wyniku. W spotkaniach 3-drogowych: 1, X i 2, w zdarzeniach 2-drogowych: 1 i 2. Chodzi o to, aby znaleźć najwyższe kursy na dane rozstrzygnięcie zdarzenia. Jako że przeglądanie oferty kilkunastu bukmacherów jest trudne, pomocne jest specjalne narzędzie – kalkulator surebet.

Ile można zarobić na takim spotkaniu? Z reguły 1-5%, choć są surebety dające nawet 10% zarobku, ale zdarza się to rzadko. Wygrane, jakie mogą zapewnić surebety, dobrze obrazuje przykład:

Drużyna A (najwyższy kurs 2.1) – Drużyna B (najwyższy kurs 2.2)

 • Zakład 1: 1000 zł x 2.1 = 2100 zł

 • Zakład 2: 1000 zł x 2.2 = 2200 zł

W powyższym przykładzie niezależnie od rozstrzygnięcia gracz wygra 100 lub 200 zł na czysto. W grze tym systemem trzeba znaleźć dobry surebet kalkulator. Pomaga on bowiem w rozłożeniu stawki, aby każdy wynik zapewniał zysk. Nie zawsze jest to bowiem takie oczywiste jak na powyższym przykładzie.

Plusem tego systemu jest niemal 100% zysk.
Dlaczego niemal? Otóż mogą zdarzyć się sytuacje, które będą oznaczać utratę części kapitału. Na przykład, kiedy jeden z bukmacherów nie przyjmie całej stawki na zakład, bo jest ona zbyt wysoka. Poza tym, jak ma to miejsce np. z kreczem w tenisie, takie sytuacje losowe mogą być przez bukmacherów różnie rozpatrywane. Raz będzie to zaliczenie wyniku przerwanego meczu, innym razem zwrot stawki. Minusem surebetów jest natomiast konieczność dysponowania wysokim kapitałem oraz posiadanie kont w wielu firmach bukmacherskich.

Skuteczne systemy bukmacherskie. Jak obstawiać mecze systemem?

Wszystkie powyższe systemy bukmacherskie mogą przynosić profity. Nie można jednak żyć w przekonaniu, że skuteczne systemy bukmacherskie dadzą pewny i duży zysk.

Dobry system tylko i wyłącznie zwiększa szanse na wygraną w starciu z bukmacherem. Równie ważna jest jednak skuteczność typów. Każdy gracz musi się również trzymać zasad i nie dać ponosić się emocjom, co wielokrotnie jest naprawdę trudne.

Wyżej przedstawiono jak grać mecze systemem, ale nie można tego brać za pewnik. Zawsze podstawą osiągnięcia sukcesu są dobre typy. Natomiast samo obstawianie u bukmachera traktować należy jako walkę długofalową, która trwa latami. Wszystko polega na tym, aby regularnie czerpać z tego profit i zwiększać kapitał, a nie wygrać raz czy dwa, po czym ponosić same straty.

 1. Jeżeli trzeba byłoby wskazać naprawdę skuteczne systemy dla mało doświadczonych graczy, zainteresować się oni powinni stawkowaniem procentowym.
 2. Z kolei ci, którzy mają doświadczenie i dużą wiedzę z dziedziny sportu, wiele zarobić mogą poprzez system Kelly.
 3. Przy dobrych typach i stosowaniu przedziałów, regularne, choć małe zyski dać może też płaska stawka.

Typy bukmacherskie zakładów sportowych

Obstawianie meczów trzeba potraktować w pełni profesjonalnie. Tylko tak można na tym zarabiać, a jest to cel nadrzędny każdego gracza. Wprawdzie wielu decyduje się na obstawienie meczów dla zabawy, ale w dłuższej perspektywie to tylko strata środków.

 1. Istotna jest strategia, ważne są też typy bukmacherskie
 2. Każdy zagrany zakład powinien być przemyślany i dobrze przeanalizowany. Dobrać do niego należy również odpowiednią stawkę
 3. Oczywiście istotne jest też wybranie odpowiedniego bukmachera. Jeżeli chcesz grać za granicą polecamy na przykład bonus w Unibet.

Jak na tym zarobić?

Tylko tak obstawianie meczów LIVE i pre-match pozwoli zarobić na bukmacherce i wypracować z niej dochód pasywny. W dalszej perspektywie można już myśleć o zarabianiu na zakładach naprawdę poważnych pieniędzy, choć – co raz jeszcze warto przypomnieć – zakłady bukmacherskie stałym źródłem dochodu są tylko dla 2-3% grających. Wracając do samych typów bukmacherskich, podzielić można je na:

 • Single
 • AKO
 • Zakłady systemowe

Co różni od siebie poszczególne typy bukmacherskie? Zakłady w jakiej formie dają największe szanse na wygraną, których należy unikać i gdzie leży złoty środek?

Typy bukmacherskie
Single AKO Zakłady Systemowe
1 zdarzenie, które musi zostać wytypowane prawidłowo Minimum 2 – maksimum kilkadziesiąt zdarzeń; wszystkie muszą być wytypowane prawidłowo Połączenie zakładów prostych i akumulowanych; minimum 2 – maksimum kilkadziesiąt zdarzeń; nie wszystkie muszą być wytypowane prawidłowo

Typy bukmacherskie: Single

Są to najprostsze typy bukmacherskie. Single to zakłady pojedyncze, kiedy na zawieranym kuponie znajduje się tylko jedno zdarzenie.

 • Przykład:
 • Drużyna A – Drużyna B (Typ: drużyna B, Kurs: 2.0, Stawka: 100 zł, Podatek: 12%)
 • Ewentualna wygrana: 2.0 × 100 – 12% = 200 – 24 = 176 zł.

Single to najprostszy sposób na wygranie u bukmachera. W ten sposób możliwe jest obstawianie meczów LIVE i pre-match, obstawianie meczów dla zabawy i w pełni profesjonalnie. Statystycznie dają one największe szanse na wygraną, gdyż zakłady singlowe nie zawierają żadnych kombinacji.

Każdy typ dodany do kuponu zwiększa bowiem przewagę bukmachera i jego marżę.
Fakt, że gracz ma większe szansę na wygraną, nie zwalnia go jednak z obowiązku dokładnej analizy danego wydarzenia. Zawsze, nawet jeżeli jest to obstawianie meczów dla zabawy, trzeba grać tylko wydarzenia, które zawierają w sobie value i dają realną szansę zysku.

Typy bukmacherskie: AKO

Typy bukmacherskie AKO to tzw. zakłady akumulowane, określane też mianem akumulatorów. Zakład AKO składa się z kilku zakładów prostych. Wygrany jest on tylko wtedy, kiedy poprawnie zostały wytypowane wszystkie zdarzenia na kuponie. W zakładach AKO wygraną oblicza się poprzez iloczyn kursów zakładów prostych na kuponie oraz stawki. Jeżeli jedno ze zdarzeń w zakładach akumulowanych zostanie anulowane, bukmacher rozlicza je po kursie 1.0.

 • Przykład:
 • Zdarzenia na kuponie AKO mają kursy: 2.0 i 5.0, stawka wynosi 100 zł, podatek to 12%.
 • Ewentualna wgrana wyniesie: 10 (2.0 × 5.0) x 100 – 12% = 1000 – 120 = 880 zł
Dobry gracz musi obstawiać zakłady akumulowane. W zależności od wiedzy, strategii, stawki itp. mogą one mieć od 2 do kilkudziesięciu zdarzeń na kuponie. Im więcej zagranych typów, tym potencjalna wygrana jest większa, ale jednocześnie spada prawdopodobieństwo wygranej.

Ważne, aby decydując się na typy bukmacherskie AKO, stawiać u bukmacherów z najwyższymi kursami. Kurs akumulatora będzie wówczas wyższy, a więc rośnie ewentualna wygrana (EWK).

Typy bukmacherskie: Zakłady systemowe

To szczególne typy bukmacherskie. Zakłady systemowe to dobre rozwiązanie dla graczy, którzy mają dobre typy, ale chcą zminimalizować ryzyko porażki. Przy zakładach systemowych wygrać można nawet wtedy, kiedy któreś ze zdarzeń na kuponie nie będzie trafione.

 • Przykład:
 • Trzy typy na kuponie (A, B i C) każdy po kursie 3.0, zagrane w systemie 2z3. Powstają trzy kombinacje zagrane za stawkę 30 zł każda:
 • AB – 3 × 3 × 30 – 12% = 237,60 zł
 • AC – 3 × 3 × 30 – 12% = 237,60 zł
 • BC – 3 × 3 × 30 – 12% = 237,60 zł

W powyższym przykładzie, jeżeli dwa zdarzenia będą trafione, podczas kiedy jedno nie, gracz przy inwestycji 90 zł i tak wygrywa 237,60 zł.

Co istotne, w zakładach systemowych opłaca się grać tylko typy bukmacherskie o wyższych kursach, aby przy trafionej kombinacji dawały one przynajmniej zwrot stawki. Dodatkowo zakłady systemowe można wzbogacić o tzw. pewniaki. Wszystkie zdarzenia określone jako „pewniaki” muszą być rozstrzygnięte prawidłowo. Każdy błąd w wytypowaniu wyniku „pewniaka” skutkuje przegraną kuponu niezależnie od rozstrzygnięć innych zdarzeń.

Czy istnieją pewne typy bukmacherskie?

Obstawianie meczów LIVE i pre-match polega na poprawnym wytypowaniu rozstrzygnięcia danego wydarzenia. Głównie sportowego, choć zakładać się też można na płaszczyźnie wydarzeń politycznych czy rozrywkowych.

 • Wszystko sprowadza się nie tylko do szczęścia, ale i wiedzy gracza
 • Musi on analizować stawiane wydarzenia i pochodzić do nich na chłodno, nie kalkulując i bez emocji
 • Jednak nawet wtedy nie będą to pewne typy bukmacherskie

Co natomiast ze spotkaniami ustawionymi? Czy jest coś takiego jak pewne typy bukmacherskie tzw. fixy? Jak najbardziej, ale dostęp do nich ma bardzo wąskie grono typerów.

 • Informacje o ustawionych meczach nie są powielane przez zainteresowane środowisko
 • Większość portali internetowych, głównie grup na Facebooku i osób reklamujących się na forach to zwykli oszuści. Nie tylko nie zaoferują oni pewnych typów bukmacherskich, ale za wymyśloną informację zażądają wysokich stawek
 • Gracz przegrywa wówczas podwójnie. Raz – po zapłacie za typ, dwa – przy obstawianiu go u bukmachera

Profesjonalne typy bukmacherskie – pewniaki

Niewątpliwie gra u bukmachera uczy pokory. Zanim gracz dojdzie do takiego stadium, musi jednak przejść długą drogę. Tylko nielicznym udaje się od razu wskoczyć na wysoki poziom. Wielu wcześniej liczy na łut szczęścia i czeka na profesjonalne typy bukmacherskie.

Pewniaki jednak nie istnieją. Zaskakujące rozstrzygnięcia przynieść mogą nawet wydarzenia o stosunkowo niskich, najniższych kursach. Wielu mówi wówczas o tym, że jest to mecz ustawiony. Z pewnością zdarza się, że zaskakujący rezultat wynika z czynnika pozasportowego. Nie można jednak każdej niespodzianki rozpatrywać w kategorii oszustwa.

Profesjonalne typy bukmacherskie

Już na etapie selekcji warto darować sobie wszystkie tzw. profesjonalne typy bukmacherskie. Zwłaszcza te, za które trzeba zapłacić, nieraz nawet po kilkaset złotych.

 • To najszybsza droga do utraty swoich środków, ale też powód do frustracji
 • Kończy się to na ogół tak samo, próbami odegrania się, a w konsekwencji pogrążaniem się w spirali długów
 • Od takich profesjonalnych typów lepiej trzymać się z daleka

Skąd brać darmowe typy bukmacherskie?

Jeżeli mielibyśmy do wyboru darmowe typy bukmacherskie i profesjonalne, płatne bety od ekspertów zdecydowanie ostajemy za tymi pierwszymi. Zwłaszcza że na forach i portalach bukmacherskich nie brakuje dobrych graczy, którzy w analizę wkładają mnóstwo czasu i co najważniejsze, mają ogromną wiedzę z zakresu obstawianych wydarzeń.

Nie ulega wątpliwości, że przeczytanie analizy uwydatnia poziom wiedzy gracza.

Value typów

Oczywiście nie każdy zagrany przez nich typ jest trafiony. Sztuką jest selekcjonować typerów z forów bukmacherskich, aby grać tylko z najlepszymi. Tutaj ważnym wskaźnikiem jest ich value. Musi ono być dodatnie (na plusie).

 • Nieprawdą jest , że dobry typer udostępniający darmowe typy bukmacherskie, będzie mógł poszczycić się value na poziomie 50, 40 czy nawet 30 procent.
 • Za dobry, a nawet znakomity wynik uznaje się już 10-procentowe value.
 • W praktyce oznacza to, że z każdych postawionych 100 zł gracz generuje 10 zł zysku.

Ważne natomiast, aby przy kierowaniu się value brać pod uwagę również czas gry. Im dłużej jest ona rozłożona w czasie, tym czynnik ten jest bardziej miarodajny. Pamiętajmy bowiem, że obstawianie meczów LIVE i pre-match to długofalowa inwestycja.

Gdzie znaleźć typy bukmacherskie na dziś?

Samo znalezienie dobrych typów bukmacherskich nie powinno stanowić problemu.

 1. Najprościej w tym celu odwiedzać wszelkie serwisy internetowe, które skupiają graczy
 2. Przede wszystkim są to fora bukmacherskie podzielone na sekcje tematyczne zawierające w sobie typy bukmacherskie na dziś i kolejne dni. Często wzbogaca je analiza, co tylko umacnia gracza w przekonaniu, że dany typer ma pojęcie o granym zdarzeniu

Reputacja typera i yield

Jako że najlepsze fora mają dziesiątki, a nawet setki tysięcy graczy, warto sprawdzać typerów i weryfikować ich typy. Początkujący użytkownicy mogą mieć z tym problem. Wówczas powinni się oni sugerować reputacją typera, jego yieldem czy czasem spędzonym na danym forum.

Jak w każdym zawodzie również i w zakładach bukmacherskich doświadczenie jest bezcenne. Nie musi to oznaczać, że typerzy zagwarantują skuteczne typy bukmacherskie na dziś czy jutro, ale zwiększają szanse graczy na dobre i efektywne bety.

Jak grać typy bukmacherskie na jutro, pojutrze i typy długoterminowe?

Większość graczy chce odnieść natychmiastowy sukces i jeszcze tego samego dnia cieszyć się dodatkową gotówką z wygranych zakładów. Dlatego nie interesują ich typy bukmacherskie na jutro, pojutrze, czy tym bardziej typy długoterminowe.

 • Bardziej fascynuje ich obstawianie meczów LIVE i zakładów przedmeczowych, których rozstrzygnięcie przypada za kilka godzin
 • Gracz nie lubi być bowiem długo w niepewności i chce jak najszybciej cieszyć się swoją wygraną
Taka strategia to błąd. Wszystko dlatego, że kilka dni przed wystąpieniem danego wydarzenia kursy na jedno z rozstrzygnięć mogą być zdecydowanie atrakcyjniejsze.

Typy bukmacherskie na przyszłość

To natomiast oznacza wyższe wygrane. Analizując ofertę i przeglądając fora, warto więc również zwracać uwagę na typy bukmacherskie na jutro i kolejne dni. Duże wygrane, choć w ich przypadku na rozstrzygnięcie trzeba poczekać z reguły kilka miesięcy, dają również zakłady długoterminowe.

To jednak zamrożenie kapitału, a wielu graczy woli nim dysponować na bieżąco. Przy większych zasobach finansowych strategia z grą typów długoterminowych może jednak przynieść zadowalające rezultaty i wysokie wygrane.

FAQ: Jak obstawiać mecze?

Dyscypliny przy obstawianiu nie są najważniejsze. Istotne, aby gracz wybierał zdarzenia z dyscyplin, o których ma pewną wiedzę. Zawsze muszą to być zdarzenia dobrze przeanalizowane, a nie stawiane na chybił trafił, bo to najszybsza droga do utraty środków.

Pewniaki... nie istnieją. To termin, na którym wielkie pieniądze przegrali już nie tylko niedoświadczeni gracze, ale i starzy wyjadacze dostawiający pewniaki do kuponów w celu podwyższenia kursu. Każdy mecz, nawet ten z najmniejszym kursem może zakończyć się zaskakującym wynikiem i porażką.

Gra systemem jest specyficzna. Przede wszystkim do systemu należy wybierać zdarzenia o wysokich kursach. W innym wypadku obstawianie meczów system nie ma żadnego sensu.

Nie ma złotego środka na wygrywanie, bo i nikt nie wygrywa cały czas. Najważniejsze, aby w dłuższym okresie być na plusie. Kluczowa jest analiza stawianych zdarzeń pod kątem sytuacji w tabeli, kadry, kontuzji itp.

Opłaca się obstawianie wszystkich dyscyplin, których gra przynosi dochód. Żadnym wyjątkiem nie jest tutaj piłka nożna. Jeśli gracz zna się na footballu i jego gra przynosi mu ona stały zysk, to nie należy rezygnować z obstawiania tej dyscypliny. Statystycznie jednak większe szanse daje gra dyscyplin dwudrogowych, np. siatkówka, tenis.

Pewniaków próżnoszukać w dyscyplinach sportowych. Niemal każdego dnia w różnych dyscyplinach zaobserwować można wiele dogów (nie faworytów), którzy z pojedynku wychodzą zwycięsko. Dlatego żadnego zdarzenia w ofercie i na kuponie nie można brać za pewnik.

W dłuższej perspektywie czasu nie da się wygrywać, jeżeli mecze nie są dokładnie analizowane na wielu płaszczyznach. Pomagają tu również różne fora i strony, gdzie prezentowane są typy bukmacherskie. Wówczas można grać zdarzenia z dyscyplin, w których nie ma się większej wiedzy. Oczywiście tylko od tych graczy, którzy mają dobre wyniki i potrafią uzasadnić swój typ.

Środowisko polskij bukmacherki online rozwija się bardzo dynamicznie. Warto przyjrzeć się różnym serwisom i choćby pobieżnie ocenić, czy np. układ treści, szata graficzna, oferta oraz kursy spełniają nasze oczekiwania. Z pomocą przyjdzie Wam nasze kompedium, w którym jasno opisaliśmy kryteria, dzięki którym ocena bukmachra to betka. Wiele osób otwiera konta w różnych serwisach i zależnie od aktualnie proponowanych ofert – wybiera dla siebie najlepsze zakłady bukmacherskie.

Jest to najwżniejszy współczynnik, który powinien być brany pod uwagę podczas analizy naszych typów. Określa on mocne strony gracza i jakość gry. Początkowo termin ów był zwiazany wyłącznie z finansami. Na trwałe zagościł w zakładach bukmacherskich, gdy spojrzano na nie jak na inwestycję. Aby obliczyć yield należy podzielić sumę „zysków/sumę stawek x 100%”. Jak obliczyć sumę zysków? Wystarczy dodać sumę wygranych zakładów i odjąć od niej sumę przegranych zakładów. Jak obliczyć sumę stawek? Wystarczy dodać postawione zakłady.


Brak komentarzy


Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie będzie upubliczniony. Niezbędne pola tekstowe są oznaczone gwiazdką*

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~vVTVTVTVv~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~