Typiko_logo

Typiko Bonus i Opinie

Zaktualizowano: 30/01/2023
Autor Anna Gwiazda Zaktualizowano 30/01/2023
Informacje
Bonus 1469 zł w STS
Zasady i warunki w tym:
100% od 1 dep. do 1200 zł
29 zł freebet bez depozytu

200 zł zakład bez ryzyka

20 zł na sporty wirtualne
20 zł na Betgames
Kod promocyjny KODSTSVIP
zbr200 lub 200zbr
Licencja Polska
Ostatnia aktualizacja Sprawdzono w
Best alternative
sts logo 300
STS Bonus i Opinie
1660 zł Bonus
Premia do 1500 zł
+ 60 zł za zadania specjalne
+ 100 zł za zakład bez ryzyka
Kod: KODSTSVIP
Anna Gwiazda
Anna Gwiazda
Redaktor Naczelna
Typiko nie zdążyło wejść na polski rynek, a już zmieniło się w BetX. Czy to wyjdzie na dobre firmie i graczom? Dowiemy się w najbliższej przyszłości.
Anna Gwiazda Redaktor Naczelna

Typiko po transformacji – bonus i opinie

Tempo, w jakim legalni bukmacherzy zalewają polski rynek, jest godne podziwu. Mimo ogromnej konkurencji jest ich coraz więcej.

Jedni od razu wchodzą do gry, inni czekają na najlepszy moment, a kolejni wcześniej przechodzą rebranding. Wśród tych ostatnich jest Typiko, które przemianowano na bukmachera BetX.

Chcesz dowiedzieć się więcej o transformacji Typiko i ofercie BetX?

Sprawdź nasz artykuł!

Jak Typiko sp. z o.o. została BetX?

Typiko sp. z o.o. to firma o długiej historii, zarejestrowana już 16 czerwca 2016 roku, a więc na długo przed wejściem w życie nowelizacji ustawy hazardowej.

Przez 4 lata firma nie wystartowała jednak ze swoją ofertą, choć licencję Ministerstwa Finansów RP na prowadzenie działalności otrzymała 28 listopada 2018.

Strona typiko.pl nie jest aktywna. Co więcej, bukmacher całkowicie zrezygnował z nazwy i przebrandował się na BetX.

Ad disclosure
#
3.5/5

850 zł Bonus

1469 zł w STS

w tym:
100% od 1 dep. do 1200 zł
29 zł freebet bez depozytu
kod: KODSTSVIP
200 zł zakład bez ryzyka
kod: zbr200 lub 200zbr
20 zł na sporty wirtualne
20 zł na Betgames
App availability

Typiko – planowana premiera zmieniła się w rebranding

Otwarcia serwisu bukmacherskiego mogliśmy się spodziewać pod koniec 2019 r. Zazwyczaj bukmacherzy potrzebują co najmniej kilku miesięcy na przygotowanie oferty oraz uruchomienie platformy dla graczy.

Obecnie sytuacja już się ustabilizowała, a nawet więcej – uregulowany rynek zakładów online odnotował znaczący wzrost od momentu wprowadzenia rewolucyjnych zapisów eliminujących szarą strefę z polskiego rynku. W samym 2019 roku, zanotowano wzrost, aż o 22%.

Może dlatego właściciele postanowili nie zwlekać i oddali firmę w ręce bardziej doświadczonego operatora?

Co łączy Typiko i BetX?

Typiko i BetX to w zasadzie jedna i ta sama firma, która zmieniła nazwę. Dlatego oba podmioty mają ten sam NIP i REGON. Dla obydwu siedzibą jest Bielsko-Biała. Różnice są w zarządach.

W Typiko Prezesem Zarządu była Kuliniak Aleksandra, w BetX jest nim Krzysztof Wal, który piastuje to stanowisko od 19 sierpnia 2019 roku.

Za BetX najprawdopodobniej stoją Jacek Blycharz i Jerzy Stańko.

Obaj byli też udziałowcami w Typiko, a ponadto mają duże doświadczenie w branży automatów do gier i przez wiele lat byli związani z Izbą Gospodarczą Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych.

Dziś wiemy już, że BetX, choć na razie swoje usługi świadczy tylko online, stara się również w Ministerstwie Finansów o zezwolenie na organizację zakładów wzajemnych w punktach stacjonarnych.

Rekordowy bonus powitalny BetX (Typiko)

Jeżeli rejestrujesz się u bukmachera, na pewno sprawdzasz oferowany bonus powitalny. BetX (Typiko) na pewno Cię pod tym kątem nie rozczaruje.

Bonus na start to podwojenie pierwszego depozytu do kwoty nawet 5000 PLN. Jest to więc bonus w pełni ekskluzywny i rekordowy, jeden z najwyższych na całym rynku.

Jak zdobyć bonus dowiesz się w naszej kompletnej recenzji BetX!

Zastrzeżenia można mieć natomiast do warunków obrotu. Bonus uwalniany jest bowiem w 10 krokach, po 10% wartości w każdym.

Warunki obrotu są różne w zależności od wysokości pierwszego depozytu:

Wpłata w wysokości 10 – 1200 PLN:

Wpłata w wysokości 1201 – 5000 PLN:

Przykład bonusu w BetX (Typiko)

Premia za pierwszą wpłatę zostanie wypłacona w 10 krokach. Po spełnieniu:

Bezpieczny Zakład + Darmowy Kupon w BetX

Osoby odpowiedzialne za stare Typiko, a dziś BetX, przygotowały dwie dodatkowe promocje na start:

Trzeba przyznać, że skala promocji jest tak duża, a bonusy na tyle atrakcyjne, że opłacało się czekać na reaktywowanie Typiko.

Wprawdzie bukmacher występuje już pod inną nazwą, ale potrafi docenić nowych graczy.

Czy Typiko to Typico?

Nazwa firmy wydaje się znajoma, prawda? Jednak zdziwią się wszyscy, którzy ofertę rodzimej spółki Typiko pomylą z maltańskim operatorem zakładów wzajemnych oraz internetowego kasyna  – Typico.

To dwie różne spółki i nie mają z sobą nic wspólnego.

Była prezeska Bet Sport Poland Sp. z o.o., Aleksandra Kuliniak zasiada obecnie w fotelu prezesa Typiko.

A. Kuliniak była wcześniej związana z branżą programowania, więc można sądzić, że jest idealną osobą na stanowisko zarządzające w spółce zajmującej się świadczeniem usług online.

Rejestracja na ebetx.pl kosztem typiko.pl

Strona internetowa typiko.pl nie była uruchomiona i nie pozwalała na rejestrację. Stąd nie ma problemów z graczami, którzy musieliby dezaktywować konta.

Rejestracja BetXRejestracja odbywa się w serwisie ebetx.pl i zajmuje nie więcej niż 3 minuty. Wystarczy wypełnić formularz rejestracji, który składa się z czterech etapów:

Aktywacja Konta Gracza na BetX (Typiko)

Następnie, jeszcze przed rozpoczęciem gry, należy aktywować swoje konto przez:

Inne promocje na BetX (Typiko)

Bukmacherzy oferują nie tylko atrakcyjne bonusy na start, ale również inne promocje. BetX (Typiko) nieco odstaje od najlepszych, jeżeli sprawdzisz oferty bonusów dla stałych graczy.

Obecnie oferuje m.in.:

Typiko promocje
Liczba selekcji na kuponiePremia do wygranej
6 – 8+5%
9 – 11+10%
12 – 14+20%
15 – 16+30%
17 – 18+40%
19 – 20+50%
21 – 22+60%
23 – 24+70%
25 – 26+80%
27 – 28+90%
29 – 30+100%

Czy oferta Typiko byłaby atrakcyjniejsza od oferty BetX?

Dziś możemy już tylko spekulować na temat oferty Typiko. Lepiej więc skupić się na ofercie BetX. Ta jest bowiem całkiem szeroka.

Bukmacher informuje, że to ok. 150 000 wydarzeń każdego miesiąca z mniej i bardziej popularnych dyscyplin sportowych. Co więcej, to nawet 20 000 wydarzeń w zakładach na żywo.

Warto podkreślić, że BetX na wiele wydarzeń ma naprawdę ciekawe kursy. Wielokrotnie marża bukmachera jest niższa na przykład od STS.

To ważne, ponieważ niższa marża = wyższe kursy i większe potencjalne wygrane.

Opodatkowanie zakładów: Podatek od gier w Typiko i BetX

Firmę Typiko zarejestrowano już w 2016 roku. Minęło kilka lat, ale nic się nie zmieniło w kwestii opodatkowania zakładów wzajemnych.

Dlatego podobnie jak podatek w Typiko, również w BetX wynosi on 12% od każdej postawionej kwoty (np. stawka 10 PLN = rzeczywista stawka na zakład 8.80 PLN).

Dodatkowe 10% należy zapłacić przy wygranych powyżej 2280 PLN (np. przy wygranej 3000 PLN to kolejne zabrane 300 PLN).

Metody płatności: Typiko vs. BetX

Kiedy nowy bukmacher w 2016 roku zapowiadał wkroczenie na polski rynek, mieliśmy pewność, że metody płatności w Typiko będą różnorodne i pozwolą na natychmiastowe, bezpłatne wpłaty.

Dziś, kiedy pojawił się BetX, należy zganić firmę, gdyż wpłaty obsługuje jedynie szeroko rozbudowany system Dotpay (minimalna wpłata wynosi 5 PLN, maksymalna — 5000 PLN).

Na szczęście system Dotpay pozwala zasilić Konto Gracza na wiele różnych sposobów (m.in. BLIK, karta płatnicza, przelewy online).

Przynajmniej na razie nie ma opcji wpłaty przez Neteller, ecoPayz, Skrill, Paysafecard czy Przelewy24.

Aplikacja i gra mobilna w Typiko (BetX)

BetX deklaruje, że wyjdzie do graczy z aplikacjami na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS. Na razie aplikacje nie są jednak dostępne.

O ile w 2016 roku, kiedy pojawiało się Typiko, aplikacje jeszcze nie były tak popularne, o tyle dziś są podstawą. Należy więc mieć nadzieję, że bukmacher szybko upora się z tym problemem i stworzy funkcjonalne apki.

Na razie natomiast pozostaje gra z poziomu strony mobilnej (m.ebetx.pl), która jest dużo bardziej intuicyjna niż wersja na komputer.

Czy warto obstawiać w starym Typiko?

Czy stare Typiko, czyli nowy BetX, spełnia oczekiwania graczy? Na pewno na razie jest to bukmacher, o którym nie można powiedzieć zbyt wiele. Potrzeba miesięcy, aby gracze wyrobili sobie opinie o Typiko (BetX).

Wygląda jednak na to, że bukmacher BetX ma szansę pozyskać przynajmniej część rynku bukmacherskiego w Polsce. Zwłaszcza że BetX ma naprawdę ciekawy bonus powitalny, jeden z najwyższych na polskim rynku.

Chcecie wiedzieć więcej? Szczegółową recenzję bukmachera BetX, gdzie każdy element oferty rozłożyliśmy na czynniki pierwsze, opisuje nasz artykuł.

FAQ: Typiko

Czy zakłady w Typiko się opłacają?

Z pewnością, po zmianie Typiko na BetX gra będzie opłacalna. Możemy się spodziewać atrakcyjnej oferty pod względem:

Rynek jest zbyt mocno nasycony, a więc słaby bukmacher nie będzie miał siły przebicia.

Czy Typiko zakłady bukmacherskie ma dobre opinie?

Bukmacher Typiko nie zebrał żadnych opinii, ponieważ został przejęty przez BetX. Z wydawaniem obiektywnych opinii trzeba się wstrzymać do chwili, gdy BetX wejdzie w pełni na polski rynek.

Kiedy zostanie otwarta strona online Typiko.pl?

Strona Typiko.pl nie działa, ponieważ została przejęte przez BetX. Sam bukmacher BetX powoli wkracza na polski rynek, ale jego strona jest na razie w zalążku.

Strona nie działa, ale czy mogę skontaktować się z obsługą Typiko?

Nie jest to możliwe, ponieważ Typiko przestało istnieć. Możesz już skontaktować się z obsługą BetX, ale tylko przez e-maila.

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję

Wszyscy operatorzy są osobiście testowani i porównywani przez recenzentów, którzy dokładnie analizują różne aspekty, w tym bonusy powitalne i metody płatności. Aby ocenić każdy indywidualny obszar zainteresowania, używamy systemu ocen w zakresie od 0 do 5 gwiazdek.