Bingo online. Poznaj podstawowe zasady i strategie

Autor Radosław Mars Zaktualizowano 17/01/2023

Być może pamiętasz, gdy we wczesnym dzieciństwie grałeś w bingo ze swoją babcią lub dziadkiem i nagle ucieszyłeś się, krzycząc BINGO!, gdy udało Ci się skreślić pięć liczb w linii.

Wtedy być może nie podejrzewałeś jeszcze, że będziesz, gdy dorośniesz, zainteresowany grą w bingo przez Internet (bingo online na pieniądze).

Jakie są dokładne reguły tej gry? Gdzie najlepiej grać? O tym dowiesz się w tym artykule!

Najlepszy operator bingo online w Internecie

Okazuje się, że w dzisiejszych czasach istnieją setki stron internetowych z milionami zarejestrowanych graczy, gdzie możesz zagrać w bingo online.

Zacznijmy od tego, gdzie najlepiej grać w bingo online. Przy wyborze operatora warto zwrócić uwagę na m.in. te następujące kwestie:

Plusy bingo online
 • proste zasady,
 • elastyczny czas rozgrywki,
 • różne dostępne warianty,
 • atrakcyjne turnieje,
 • możliwość gry w pojedynkę lub rywalizacja z innymi graczami,
 • możliwość wygrania ogromnej sumy pieniędzy dzięki jackpotom.
Minusy bingo online
 • gra szczęścia – umiejętności nie mają znaczenia.

Unibet Bingo najlepszą opcją w internecie

Obecnie jednym z najbardziej popularnych operatorów bingo online na świecie jest Unibet Bingo.

Strona internetowa tego operatora jest dostępna dla graczy z Polski bez konieczności używania programów typu VPN, jednak nie posiada licencji. Oznacza to, że nie jest legalna. Unibet Bingo jest częścią grupy Unibet, która oferuje także m.in. zakłady bukacherskie i pokera. To marka, która działa na rynku hazardowym już od ponad 20 lat.

bingo online

Zaletami Unibet Bingo są przede wszystkim bezpieczeństwo, profesjonalna obsługa klienta (także w języku polskim), liczne promocje, turnieje, jackpoty, bonusy, program lojalnościowy, darmowe bingo.

A także nowoczesna i funkcjonalna strona internetowa, dostosowana do urządzeń mobilnych (Unibet app bingo).

Bingo – zasady gry. Jak grać w bingo online?

Zasady gry w bingo online na pieniądze są bardzo podobne do tych, które rządzą rozgrywką w świecie rzeczywistym. Gracz kupuje tutaj jeden lub więcej kuponów (biletów).

Każdy kupon odpowiada najczęściej jednej planszy, która zwykle jest złożona z 25 niepowtarzających się liczb z zakresu od 1 do 75 (5 x 5 – po pięć w pionie i poziomie).

Może to wyglądać np. tak:

Schemat planszy
51134532
712317422
215654970
621417652
692930498

Przykładowy schemat planszy do gry w Bingo.

Cel gry w Bingo online

W trakcie gry system losuje liczby z zakresu od 1 do 75. Jeżeli wylosowana liczba (np. 65) znajduje się na planszy gracza, zostaje ona skreślona – w bingo online najczęściej dzieje się to automatycznie, gracz więc nie musi być uważny i nie musi się martwić o to, że przegapi możliwość skreślenia liczby z jego planszy.

To podstawowa różnica między grą w bingo online, a grą w bingo w świecie rzeczywistym.

Celem gry jest skreślenie liczb w linii (najczęściej poziomo, ale też może być pionowo lub ukośnie) lub wszystkich liczb na planszy (jest to tzw. full house) – w zależności od typu bingo, w który grasz. Różne wersje bingo omówimy w jednym z następnych paragrafów.

Bingo gra online – krok po kroku

 1. Wybierz stronę internetową, na której będziesz grać.
 2. Zarejestruj się i zaloguj.
 3. Dokonaj depozytu. Wybierz bonus powitalny, jeśli takowy jest w ofercie.
 4. Wybierz pokój. Do wyboru na stronie operatora bingo online jest zwykle wiele różnych pokoi. Każdy oferuje własną, unikalną grę w bingo.
 5. Zapoznaj się z regułami gry, jakie występują w danym pokoju.
 6. Kup bilety, znane również jako kupony do gry w bingo online. Każdy kupon odpowiada zwykle jednej planszy. W poszczególnych pokojach można znaleźć ograniczenia dotyczące minimalnej i maksymalnej liczby biletów, które można kupić. Znajdź pokój bingo, który najlepiej odpowiada Twojemu budżetowi.
 7. Poczekaj, aż gra się rozpocznie. Często w pokojach bingo online możesz ujrzeć specjalny zegar odliczający czas do rozpoczęcia rozgrywki.
 8. Po rozpoczęciu gry czekaj na losowanie i automatyczne skreślanie liczb.
 9. Wszelkie wygrane pieniądze zostaną przelane na Twoje konto i będziesz mógł poszukać następnej gry.

Poruszanie się po stronie internetowej operatora bingo online

Jeśli kiedykolwiek grałeś w kasynie internetowym, zapewne wiesz, jak emocjonująca i klimatyczna jest tam rozgrywka.

Zapewnia ją nie tylko nowoczesna grafika i nastrojowa muzyka, ale też odpowiednia organizacja gry. Na stronach operatorów bingo online z reguły znajdziesz:

Najpopularniejsze rodzaje gry w bingo na przykładzie operatora Unibet

Istnieje wiele odmian gry w bingo. Pokrótce omówimy te, które możesz najczęściej spotkać w Internecie. Na przykład na Unibet Bingo możesz zagrać w:

75–Ball

Jest to klasyczna odmiana, z 75 liczbami, czyli planszą 5 x 5. Na Unibet Bingo centralny numer jest tzw. jokerem, czyli tak jakby skreślonym już numerem. Wystarczy więc, że skreślisz cztery liczby w pionie, poziomie lub ukośnie, aby uzyskać BINGO!.

75–Ball Variant

Ta odmiana jest bardzo podobna do 75–Ball, przy czym bilety są realizowane w postaci trzech plansz, a także nie ma tutaj żadnych jokerów.

W obu powyższych odmianach na Unibet Bingo mamy aż pięć różnych wypłat. Pierwsza jest dla gracza, który jako pierwszy ułoży jedną linię, druga który jako pierwszy ułoży dwie linie, i tak dalej. Piąta wypłata jest dla gracza, który jako pierwszy skreśli całą planszę, czyli uzyska tzw. full house.

90–Ball

W tej odmianie na Unibet Bingo mamy 90 numerów. Plansze mają 27 pól (rozmiar 9×3) z 15 numerami po 5 w każdym wierszu – pozostałe pola są puste. Nagrody są trzy: za skreślenie jednej linii, dwóch linii lub całej planszy (full house).

Są to główne typy gier bingo, ale na stronach różnych operatorów możesz znaleźć także kilka innych, np. bingo z 80 numerami, a nawet 30–toma lub 40–toma.

Te dwie ostatnie odmiany to szybkie i ekscytujące gry, których ukończenie zajmuje tylko kilka minut. Operatorzy bingo online szukają kolejnych odmian, aby wzbudzić emocje wśród graczy, dlatego możesz spodziewać się, że w miarę rozwoju branży będą się pojawiać nowe warianty.

Jackpoty w bingo online

Jedną z najbardziej ekscytujących ofert przedstawianych przez operatorów bingo są jackpoty. To dzięki nim gracz ma szansę na wygranie ogromnych sum pieniędzy, grając w bingo online. Jakie są najpopularniejsze rodzaje jackpotów?

Jackpoty progresywne mogą być zarówno indywidualne, jak i dzielone wśród graczy. Jeśli jackpot jest dzielony, oznacza to, że jeżeli dowolny gracz w danej rozgrywce trafi jackpota, nagroda dzielona jest pomiędzy wszystkich graczy, którzy wzięli udział w rozgrywce.

Czy na bingo online można zarobić? Kilka porad i sztuczek

Tak jak ruletka czy bakarat, bingo jest grą szczęścia. Kupujesz swoje kupony bingo i masz nadzieję, że losowane kulki odpowiadają Twoim liczbom.

Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich gier prawdopodobieństwa, istnieje kilka interesujących strategii i porad, które możesz przetestować.

Co jeszcze możesz zrobić, by wygrywać w Bingo Online?

Historia gry bingo

Powyżej przedstawiliśmy najważniejsze porady dotyczące gry w bingo online. Warto pamiętać o tym, że jest to, podobnie jak zakłady bukmacherskie, stara gra z kilkusetletnią tradycją. Dlatego zachęcamy Cię również do zapoznania się z historią gry bingo:

Początki bingo sięgają aż początków XVI wieku. To wtedy we Włoszech organizowana była loteria o nazwie Lo Giuoco Del Lotto D’Italia, która jest aktywna do dziś – losowania odbywają się w każdą sobotę.

Później, pod koniec XVIII wieku gra była szczególnie popularna m.in. wśród francuskiej arystokracji, znana była wówczas jako Le Lotto. W latach 80 XIX wieku gra dotarła do Niemiec i była szczególnie popularna wśród dzieci, dla których spełniała cel edukacyjny.

Bingo pojawiło się w USA w 1929 roku pod tą nazwą. Twórca oryginalnych kart do gry w bingo nie do końca zrozumiał gracza, który wykrzyczał Beano! i stąd powstała nazwa Bingo. Gra zaczęła się stawać co raz bardziej popularna w Stanach, gdzie obecnie wydaje się na nią aż 90 milionów dolarów tygodniowo.

Bingo online – mentalna strona gry

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, bingo online może być świetną zabawą, ale również źródłem problemów. Zawsze pamiętaj o tym, aby grać odpowiedzialnie.

Przed grą warto zapoznać się z sekcją Odpowiedzialna gra na stronie operatora, u którego zamierasz zacząć grać.

Możesz tam znaleźć np. porady dotyczące tego, jak ustawić limity wpłat czy też czasu poświęcanego na grę. Pamiętaj, aby nie grać nigdy po alkoholu ani wtedy, gdy jesteś zdenerwowany.

Wejdź do gry – Bingo online świetną alternatywą dla Lotto online

Jeżeli jesteś znudzony jedyną loterią w Polsce – Lotto Online, koniecznie przetestuj Bingo Online, które jest świetną odskocznią i jednocześnie dynamiczną alternatywą dla typowej loterii.

Życzymy Ci powodzenia i trafienia jak największego jackpota!

FAQ: Bingo Online

Bingo instrukcja – czy na stronach operatorów są dokładnie wyjaśnione zasady gry?

Operatorzy dbają o to, by gracz w pełni zrozumiał o co chodzi w rozgrywce. Są to z reguły tłumaczenia w postaci tekstów, ale możesz także znaleźć filmy, np. na YouTube, które w sposób klarowny przedstawiają reguły gry.

Czy lepiej grać w bingo z 90 numerami, czy 75?

Obie te gry gwarantują wysoki poziom emocji. Nie ma większego znaczenia, którą odmianę wybierzesz.

Bingo online na pieniądze – czy potrzebuję dużo pieniędzy, aby zacząć grać?

Nie musisz mieć dużo kasy, by zacząć grę w bingo online na pieniądze. Koszty kuponów zaczynają się już od 1 centa.

Bingo online za darmo bez rejestracji – czym różni się od gry na pieniądze?

Zasady gry za darmo są dokładnie takie same, jak gry na pieniądze. W ten sposób możesz więc oswoić się z grą, zanim dokonasz wpłaty.

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję